[#1] SharkPPC + Mediator = amiga pod OS4.0?? Amigowe gdybanie ;)
Jak wam sie wydaje...

Jesli polaczyc (nie istniejacego) SharkaPPC z Medkiem (jakimkolwiek) to czy ta kompinacja "da sie odpalic" jako podstawa do OS4.0?

Wiem ze moze majacze jak ..., ale jesli taki Dragon "ma byc" stan alone komputer...

Przeciez taki SharkPPC ma tam wszystko, kontroler HDD, LAN, muzyka, pamieci, procesor, AGP, PCI (poprzez Medka), USB... zasilanie przez Medka rowniez... po co tam plyta A1200?? (rom tez jest oddzielnie...itp.)

Przeciez nikt mi nie powie ze OS4.0 potrzebuje 14 letniej plyty glownej... do czego? Do wyswietlenia menu boot pod Aga...

Wiem jestem ignoranetm w tych sprawach i mozecie sobie na mnie pojechac... ale to bedzie tylko o Was swiadczylo zle, ja tylko pytam :D.

Kreciu
[#2] Re: SharkPPC + Mediator = amiga pod OS4.0?? Amigowe gdybanie ;)

@Krecik, post #1

Z tego co się orientuję, oba systemy będą mogły działać jako "stand alone komputer". Płyta główna A1200 będzie głównie służyć do zapewnienia maksymalnej kompatybilności w razie zapotrzebowania na amigowe układy specjalizowane i peryferia.
[#3] Re: SharkPPC + Mediator = amiga pod OS4.0?? Amigowe gdybanie ;)

@Krecik, post #1

zachowam sie jak ten niewierny Tomasz :) Jak nie zobacze tego w dzialaniu ze sterownikami i zainstalowanym Oesem to nie uwierze w istnienie czegos takiego. Teoretycznie bylo by to pewnie mozliwe, kwestia napisania dobrych sterow. Przeciez do amigi byly karty sprzetowo udajace Pc, i jakos to dzialalo. Dla mnie jednak caly czas jak dla czlowieka ktory zyje z tworzenia multimediow i reklamy, sprzet jak na razie calkowicie bezuzyteczny.

[#4] Re: SharkPPC + Mediator = amiga pod OS4.0?? Amigowe gdybanie ;)

@Daclaw, post #2

Tez wlanie tak myslalem... taka agata, albo paulina czasem sie przydaja... ale z drugiej strony to mozna miec gola Amige i sobie uzywac tych "specjalow" a takiego Medka + SharkaPPC (czy cokolwiek to bedzie, jesli bedzie ;) ) do malego pudeleczka wlozyc i bedzie "lepszejsza" od takiej SAM440 :).

Nie wiem czy ktos zwrocil uwage na info na stronie Eloboxu...

Oni napisali ze SharkPPC bedzie gdy bedzie dostepna PELNA wersja OS4.0 dla AmigaONE... a to juz bylo jakis czas temu :(... a Sharka jak nie ma tak nie ma... a moze oni czekaja na zakonczenie procesu Ami Inc. vs. Hyp... bo wtedy moga OS4.0 na taki tandem Medek + PPC sprzedawac...

Spekulacja, zyciem amigowca... jak prorokowanie ;)

Kreciu
[#5] Re: SharkPPC + Mediator = amiga pod OS4.0?? Amigowe gdybanie ;)

@Krecik, post #1

Czy ja naprawde zawsze sie klasyfikuje na przenosiny ;). Jakos nie moge sie do tego przyzwyczaic... Amiga to juz nie medek i PPC a nie daj Boze OS4.0 ;).

No nic postaram sie wpasowac w podfora, potwora ;). Ale mi nie wychodzi :(

Kreciu
[#6] Re: SharkPPC + Mediator = amiga pod OS4.0?? Amigowe gdybanie ;)

@Krecik, post #1

Krecik napisał(a):

> Przeciez taki SharkPPC ma tam wszystko, kontroler HDD, LAN,
> muzyka, pamieci, procesor, AGP, PCI (poprzez Medka), USB...
> zasilanie przez Medka rowniez... po co tam plyta A1200?? (rom
> tez jest oddzielnie...itp.)

? SharkPPC jeśli myślimy o tym samym, składa się z karty PCI zawierającej procesor PPC + MCH + sloty(?) na pamięć... O kontrolerach HDD, LAN, muzyce, AGP i USB nic mi nie wiadomo.
A co do pytania, to ktoś(szuler, IIRC) pisał, że Crescendo/Shark jest zdolna do Bus-masteringu, czyli, teoretycznie rzecz biorąc, jest w stanie działać na bazie płyty składającej się tylko ze slotów PCI(nie koniecznie Mediatora nawet - takie zabawki produkuje się też na rynek przemysłowy), tyle że musiałaby mieć odpowiedni ROM, żeby tuż po starcie przejąć zażądzanie PCI-em... I tu jest pole dla "modyfikacji" Elboxu, bo również szuler pisał, że na Crescendo, jest malutki epromek, który to pełnego ROM-u startującego kompa(wszystkie niezbędne inicjalizacje, obsłużenie podstaw, typu klawa, dyski itd. itp.), ma za mało miejsca, więc nasz kochany Elbox, mógłby właśnie to zmienić...
Czyli, podsumowując, teoretycznie tak, a w praktyce to nic nie wiadomo(jak zwykle). :P
[#7] Re: SharkPPC + Mediator = amiga pod OS4.0?? Amigowe gdybanie ;)

@Torn, post #6

Oj, widzę że nie jesteś doinformowany. Najlepiej napisz do Elboxu.
Elbox stworzył dwie wersje Sharka. Jedna to taka prosta o której piszesz i podobna, bo nie taka sama, do Crescendo. A druga wersja ta ten full wypas z AGP, USB, EIDE, Lan itp.
Szkoda, że sklep internetowy Elboxa już zniknął z sieci, to podałbym ci linka do tego Sharka+.


Znalazłem sklep Elboxa (zniknęła tylko wersja Polska) i tu masz linka do tego Sharka:
http://eu-shop.elbox.com/cgibin/shop?info=330SP1G&sid=0277a421



Ostatnia modyfikacja: 26.10.07 12:10
[#8] Re: SharkPPC + Mediator = amiga pod OS4.0?? Amigowe gdybanie ;)

@Torn, post #6

w innym watku ktos pisal o tym ze zadzwonil do elbox'u i otrzymal kilka fajnych informacji. SharkPPC jest w fazie reinkarnacji tzn. zaczna pracowac nad nowym prototypem (nie bedzie juz tego ktory mial byc) ale dopiero po pojawieniu sie systemu na rynku. Sa bardzo ostrozni i racja, zaczna kombinowac jak system juz bedzie u ludzi a nie w zapowiedziach.

[#9] Re: SharkPPC + Mediator = amiga pod OS4.0?? Amigowe gdybanie ;)

@kmilota, post #7

Jak to zniknal ? u mnie dziala hmm, acha zrobiles edyt ;) , ale polska wersja rowniez jest ;p
http://sklep.elbox.com/index.htm



Ostatnia modyfikacja: 26.10.07 12:40
[#10] Re: SharkPPC + Mediator = amiga pod OS4.0?? Amigowe gdybanie ;)

@PrzemasIII, post #8

No właśnie Krecik do nich zadzwonił. A tu rozważa jakie najlepsze bedzie rozwiązanie.
Tak analizując: jeżeli Shark będzie z dobrym procesorem G4, to faktycznie bedzie to chyba w tej chwili najlepsze rozwiązanie. Szyszy procesor od konkurencji, cena porównywalna, a jak Elbox włoży G4 z zegarame powyżej 1 GHz to będzie najszybsza Amiga pod OS 4 jak na razie.

[#11] Re: SharkPPC + Mediator = amiga pod OS4.0?? Amigowe gdybanie ;)

@PrzemasIII, post #8

SharkPPC jest w fazie reinkarnacji tzn. zaczna pracowac nad nowym prototypem

No to mnie akurat nie dziwi, bo co prawda nie wiem jak jest z IBM-owymi 750-ami, ale Freescalowe 7xxx(wszystkie tak zwane(przez ludzi z Apple) "G4"), są niezgodne z RoHS, więc nie mogą być sprzedawane w EU - dlatego PII nie jest już sprzedawany i ACube nie może wprowadzić kart procesorowych do A1 do normalnej sprzedaży, tylko musi być to "naprawa"(bo naprawiać sprzęt komponentami niezgodnymi wolno)...
I tu pojawia się pytanie - na czym oprzeć nowego Sharka? Osobiście, chętnie bym zobaczył coś opartego na PowerQUICC III(e500), bo to całkiem spoko konfig(maks. 2 rdzenie po 1,5GHz każdy, szybki kontroler DDR-2/3, PCIe x8(wystarczy podłączyć pod złącze x16 i świat Radków HD stoi otworem ;) ) + 2x PCI/-X + 2 lub 4x GigE + sprzętowe przyspieszanie TCP/IP + normalne pierdoły)... A cena też ziemska(IIRC - dokładnie już nie pamiętam, ale kiedyś potrzyłem na stronce freescale i wyglądało znośnie) - nawet można kupić gotową mobo(uATX) z tym(jako tzw. ref.board), za wmiarę sensowną(jak na ceny reference boardów - a nie kompów ) cenę poniżej 799$.



Ostatnia modyfikacja: 26.10.07 12:46
[#12] Re: SharkPPC + Mediator = amiga pod OS4.0?? Amigowe gdybanie ;)

@Krecik, post #1

Hmmm, nie wiedziałem o tej nowszej specyfikacji Sharka. Według tej starej (tej podobnej do karty Crescendo) to miała być karta PCI z PPC, gniazdami pamięci i kilkoma układami peryferyjnymi, żadnych kontrolerów, innych slotów, czy muzyki. Jedyne co było jeszcze to epromik z zapisanymi danymi karty (Vendor i takie tam). Taka karta po wsadzeniu w Mediatora przejmowała kontrolę nad magistralą PCI (bus master) i zarządzała całą tą zabawką.
Dragon - to własciwie odpowiednik Mediatora, tyle że ma dodatkowo AGP, procesor ColdFire, Ethernet, USB2.0, i oczywiście sloty na pamięć.
Informacje na temat Dragona znajdziesz w relacjach z zeszłorocznych Amizaduszek (gdzie był pierwszy raz prezentowany publicznie), tutaj http://www.ppa.pl/index.php?p=4851&c=1 . Jak dobrze poszukasz, to znajdziesz też informacje, dlaczego Elbox zdecydował się na zastąpienie Mediatora Dragonem.
Dragon może też pracować z inną niż ColdFire, kartą procesorową, więc może Elbox od razu wypuści Dragona z kartą PPC (mógłby to byc np. któryś z dobrze nam znanych MPC5121e, MPC5200b, czy 440) w slocie CPU zamiast PCI (na pewno ma to więcej sensu).
A muzyka na Sharku? Może być, równie dobrze może jej nie być (cena np. SB128 na Allegro nie powala ;) ).
[#13] Re: SharkPPC + Mediator = amiga pod OS4.0?? Amigowe gdybanie ;)

@Torn, post #11

750 od ibm sa zgodne z rohs - przynajmniej te wersje ktore trafialy do konsol gamecube (ppc gekko) a teraz do Wii (ppc broadway)
[#14] Re: SharkPPC + Mediator = amiga pod OS4.0?? Amigowe gdybanie ;)

@AS, post #10

LOL, i co z tego że pracują nad "nowym prototypem", i czekają na pojawienie się systemu - przecież wiadomo że do pracy aos na jakimś sprzęcie potrzebna jest licencja - SAM już jest, i jakoś os4 na niej nie działa, nie widzę powodu dla którego z sharkiem czy jego kolejnymi inkarnacjami miało by być inaczej. ;)
Dopóki AINC i Hyperion się po przyjacielsku kłócą, to można IMHO zapomnieć o wersjach na inne kompy niż te które OS4 obecnie obsługuje.
No, chyba że Hyperion ma całkowicie AINC w tyle, i będzie "robić swoje". ;) I chyba że Elbox koniecznie chce wchodzić w taką pokręconą sytuację ze swoim produktem.

[#15] Re: SharkPPC + Mediator = amiga pod OS4.0?? Amigowe gdybanie ;)

@wali7, post #12

Shark był od początku w dwóch specyfikacjach:
1. Shark - sama karta turbo z PPC ramem wkładana do slotów PCI;
2. Shark+ - PPC, AGP, sterownik HD i inne - 2x droższy od pierwszej.
A teraz Elbox zapowiedział zmianę tych powyższych specyfikacji, tylko nie zapowiedział jeszcze na jakie.

[#16] Re: SharkPPC + Mediator = amiga pod OS4.0?? Amigowe gdybanie ;)

@DRACOX, post #13

Tyle że Gekko i Broadway to nie 750-tki(podobnie/tak samo, jak Efikowy 5200b to nie 603e), one tylko bazują na tych jądrach, ale mają różne inne fajne zabawki "na pokładzie". Tyle że to akurat problem nie jest(to tylko taka uwaga "formalna" ), bo raczej - być może z minimalnymi zmianami - kod obsługujący 750 powinien obsłużyć Gekko i/lub Broadway. Problemem, i to dość istotnym, jest zdobycie licencji od Nintendo, bo oba wymienione procesory, to własnościowa technologia tejże(opracowana z pomocą/przy współpracy IBM) i trza licencji żeby nawet ich użyć(o własnej produkcji już nie wspominając)...
A tak jeszcze w sprawie 750, to ta najnowsza(GL?) chyba była już wypuszczona po wejściu w życie RoHS, więc myślę że jest zgodna - problem jest raczej w tym samym co z innnymi PPC "przed-applem-intelowym", to jest, znajdż do tego sensowny NB(szczególnie, że IIRC Tundry wszystkie, również nie są zgodne z RoHS)...
Dlatego, myślę że te 85xx są całkiem sensowne, przy 1,5GHz masz ~7000MIPS(D 2,1 - est. by freescale) na rdzeń, a rzeczy typu PCI, PCI-X, PCIe i MCH(DDR-2 do 667MHz i/lub DDR-3 do 800MHz) masz od razu obsłużone przez procek, więc nie ma takich problemów z NB, a do tego cena jest "w miarę". Jedyna wada to e500(brak Altiveca - Krashan się załamie ).
[#17] Re: SharkPPC + Mediator = amiga pod OS4.0?? Amigowe gdybanie ;)

@MinisterQ, post #14

Licencja na klasyki z PPC jest(stąd AOS 4.0 ma na dniach wyjść ;) ), a Shark jest jakożywo "powerpiecowym" turbo do klasyka... No ale gdyby się tak zdażyło, że na wersji stand-alone Sharka też dałoby się to odpalić, to w sumie ktoby płakał(Elbox raczej nie, Hyperion na pewno nie, ACube jako dystrybutorowi to nawet na rękę(mimio że tworzy konkurencję dla Sam), Userzy też byliby happy)? ;)
[#18] Re: SharkPPC + Mediator = amiga pod OS4.0?? Amigowe gdybanie ;)

@Torn, post #17

Nazywanie sharka mianem klasycznego "turbo" do amigi to moim zdaniem spore nadużycie...

[#19] Re: SharkPPC + Mediator = amiga pod OS4.0?? Amigowe gdybanie ;)

@MinisterQ, post #18

Och MiniQ, przecież nie mówimy tu o względach technicznych, tylko definicjach formalno-prawnych, prawda? ;)
[#20] Re: SharkPPC + Mediator = amiga pod OS4.0?? Amigowe gdybanie ;)

@Torn, post #19

Tak, wiem. W ten sposób można niestety (?) niezłe absurdy generować...

[#21] Re: SharkPPC + Mediator = amiga pod OS4.0?? Amigowe gdybanie ;)

@MinisterQ, post #20

Biorac pod uwage ze ani Dragona, ani SharkaPPC ;)... to sie nazywa "rzezba"... bym jeszcze powiedzial emocjonalna ;).

Kreciu

Ps. Elbox jest jak proktolog, tajemnica zawodowa ich obowiazuje i nie pisna nic dopoki diagnozy nie beda mieli ;). Pewnie czekaja na zakonczenie "klopotow prawnych" odnosnie OS4.0 :(.
[#22] Re: SharkPPC + Mediator = amiga pod OS4.0?? Amigowe gdybanie ;)

@AS, post #15

> A teraz Elbox zapowiedział zmianę tych powyższych specyfikacji, tylko nie zapowiedział jeszcze na jakie.

jeszcze nic publicznie nie zapowiedzial, a jak juz to musi byc zgodne z dyrektywa RoHS jak juz bylo wspomniane, tego nie zrobia i przetestuja w kilka miesiecy ...

[#23] Re: SharkPPC + Mediator = amiga pod OS4.0?? Amigowe gdybanie ;)

@Hellena, post #9

sklep polski elbox'u nie dziala. Nie mozna wejsc w zadna kategorie...

[#24] Re: SharkPPC + Mediator = amiga pod OS4.0?? Amigowe gdybanie ;)

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #22

Raczej nie jest tak źle. To kwestia wymiany "tylko" procesora, a nowe G4 z freescale spełanią normy RoHS, więc to kwestia zastąpienia starego G3/G4 na nowe. A tym samym uzyskujemy większe megahercy, gdyż tylko te nowe mają zgodność z RoHS. Jak by nie było to zyskujemy tutaj my. Tylko czy Elboxowi zechce się jeszcze wypuścić Sharka i czy, jak pisznie MiniQ, można podciągnąć to pod kartę turbo dla klasyka, czy trzeba niestety czekać na koniec procesu.

[#25] Re: SharkPPC + Mediator = amiga pod OS4.0?? Amigowe gdybanie ;)

@AS, post #24

Raczej nie jest tak źle.
Dokładnie, jest jeszcze gorzej.
Nie ma takiej opcji, żeby "podmienić" "G4"(74xx), na inne 74xx, bo po prostu NIE MA 74xx zgodnych z RoHS. Ostatni z tej linii procesorów, to był 7448, wypuszczony z półtora roku temu(IIRC) i nie jest zgodny z RoHS. Nie ma i nigdy nie będzie 74xx zgodnego z RoHS, bo Freescale "zeszła" z desktopa i idzie w embedded.
Jeśli masz design taki jak Shark(bez +) to po prostu projekt idzie do kosza i robisz nowy, bo o ile "są"(prawie ) procki oparte o e600, to one mają wbudowany MCH, więc z konstrukcji typu CPU + NB + podstawki pod ram, zostają ci podstawki pod RAM. :P Resztę trzeba zrobić od nowa, czyli layout, route'owanie itd. itp....
[edit]A tak swoją drogą - czy aby Shark nie miał SDR-ów? Bo jak tak to nawet Ci te podstawki nie zostają A z resztą, nawet jeśli to było DDR, to i tak 86xx obsługują DDR-2. Po co ograniczać usera? ;) [/edit]
W przypadku Sharka +(czyli tego z dodatkami), jest trochę lepiej, na pierwszy rzut oka, ale już na drugi jest nawet gorzej. No bo niby masz wszystko, "tylko" wywalasz stary CPU + NB i "montujesz" nowy, ale tak naprawdę, to to nie jest takie proste. Trzeba uwzględnić aktualne trendy na rynku(czy też Amirynku), wziąść pod uwagę, co może nowy procek. N.p. montowanie AGP x2(a więc 3,3V) biorąc pod uwagę, że kupienie nowych kart pod to złącze już teraz jest mocno kłopotliwe, to co będzie za te - mocno optymistycznie - 9-10 miesięcy, gdy Shark+ wyjdzie? Lepiej więc przeprojektować go żeby obsługiwał PCIe(CPU to obsługuje, więc to tyle co konektor + podłączenie + oprogramowanie, które jest w większości zgodne z PCI szczęśliwie) i/lub miał wbudowaną jakąś grafę(Radek mobility w okolicach 9000?). Itd. itp. W efekcie, robisz po prostu nową kartę...
Niestety, ale realia są takie, że Sharka szybko nie zobaczymy, bo niestety, ale od wstępnych projektów/prototypów mineło zbyt wiele czasu, teraz trzeba to gruntownie przeprojektować/zrobić od nowa.



Ostatnia modyfikacja: 26.10.07 18:46
[#26] Re: SharkPPC + Mediator = amiga pod OS4.0?? Amigowe gdybanie ;)

@Torn, post #25

Tak, wszystko to prawda co napisałeś, ale popatrzyłem sobie na stronie Freescale na procesory 7448 i według ich tabelki jest kilka takich co spełniają normy RoHS. A jeśli są takie, to przełożenie procesora, jak pisałem wyżej, nie będzie już takie trudne. A jakby tak było to Twoje rozważania nie miały by miejsca.

[#27] Re: SharkPPC + Mediator = amiga pod OS4.0?? Amigowe gdybanie ;)

@AS, post #26

według ich tabelki jest kilka takich co spełniają normy RoHS
O! No rzeczywiście. Jak patrzyłem na początku tego roku(albo pod koniec zeszłego - chwilę po zakończeniu produkcji PegaII), to nie było żadnych dostosowanych. Szkoda tylko, że przy większości jest również, dość brzytki status "End of Life" lub "Migration Complete. No Longer Manufactured. View PCN and Replacement Part ", co nieco ogranicza możliwości - co nie zmienia faktu, że jest kilka które można kupić i są zgodne z RoHS.
Tylko w aspekcie Sharka to nie wiele zmienia, bo:
1)Niewiadomo(przynajmniej mi) czy 7448 jest pin-for-pin compatible z tym co już było na Sharku(7451?).
2)To nadal nie zmienia sytuacji NB - RoHS wyeliminował sporą część mostków pod PPC(nie żeby było ich kiedykolwiek dużo ;) ), część przestała być produkowana
To są problemy, które nadal mogą wymagać przeprojektowania całego Sharka, ale skłony jestem przyznać, że się mylę, jak znajdziesz jakiś NB dla 7448(nie musi nawet obsługiwać MPX) zgodny z RoHS.
Oprócz tego, nadal pozostaje nie "ruszona" kwestia sensowności aktualnej konstrukcji, czyli przedewszystkim kwestia po co montować przestarzałego 7448, skoro po pierwsze widać że Freescale się z nich(być może wolniej niż myślałem, ale...) wycofuje("End of Life", "No longer Manufactured"). Do tego, cena 7448 nigdy nie była przystępna, a za procek który osiąga ~3900MIPS, jak na dzisiejsze czasy jest po prostu porażająca. Dodaj do tego cenę NB i porównaj do osiągających ~7000MIPS MPC85xx czy ~8000(IIRC) 86xx cenowo - miazga. A to bez "dodatków" typu obsługa PCIe czy DDR-2/-3...
Druga z tych kwestii, to AGPx2 - po pierwsze ogranicza wybór NB pod 7448(jeśliby się go trzymać), po drugie, to nie czarujmy się, Shark to nie jest produkt "na pół roku", co będzie za 1,5 czy 2 lata? "Wychaczanie" okazji na stare Radeony 9200? Sprawdzanie na zdjęciach z allegro ile wycięć ma 9600/9800 i klęcie na sprzedawce, jeśli przez przypadek dał zdjęcie "pożyczone" z images.google.com zamiast własnej karty?
Myślę, że jednak Elbox będzie wolał opóżnić Sharka, ale za to mieć coś bardziej "dzisiejszego" w ofercie. Tym bardziej, że jak pokazuje doświadczenie, cena dla hobbystów ma mniejsze znaczenie, a na rynek amigowy produkt wypuszcza się raz na lat parę...
[#28] Re: SharkPPC + Mediator = amiga pod OS4.0?? Amigowe gdybanie ;)

@Torn, post #27

No tak, mostek to faktycznie może być problem. Ale żeby zastanowić się jak ma wyglądać nowy Shark, to trzeba przede wszystkim zrozumieć, jakie założenia przyjmuje Elbox. Jeśli ma to być cały czas karta do Amigi 1200/4000 to nie potrzeba lepszych portów, bo i tak tego się nie wykorzysta. Ale jeśli może to stanowić oddzileny komputer, a "stara" Amiga ma być tylko elementem kompatybilnym w dół, to faktycznie trzeba przeprojektować większość rzeczy.

[#29] Re: SharkPPC + Mediator = amiga pod OS4.0?? Amigowe gdybanie ;)

@AS, post #28

No cóż. Prawda to, ale... Shark(bez +) to po prostu CPU + NB + RAM, jest to w sumie dość prosty (za pewne) projekt. Wyrzucenie NB i zastosowanie nowszego(tańszego i szybszego) CPU który Ci obsłuży od razu RAM, może się okazać dużo lepszym rozwiązaniem z racji ceny, a większa wydajność się zawsze przyda.
A co do + i jego AGP to trochę tak, jakby ktoś pakował ISA na jakiegoś dzisiejszego PC - można, tylko po co? Szczególnie jeśli procesor "z automatu" zapewnia Ci wszystko co potrzeba do podłączenia PCIe(przy założeniu że Elbox jednak się zdecyduje na coś nowszego).
No chyba, że wydajność nie jest w ogóle parametrem który bierzemy pod uwagę, wtedy Elbox może wypuścić "Sharka" nawet jutro - wystarczy kupić z 1000 KillerNIC-ów(jak na Amigowe standardy to są całkiem tanie, a jeszcze będzie zniżka za "hurt") przykleić nalepkę (vide Spider) i gotowe. IIRC KNIC, ma 64MB na płycie i PowerQUICC II Pro(83xx - nie pamiętam dokładnie) @ 400MHz - na OS4 wystarczy... Tylko czy to jest na pewno to o co chodzi?
[#30] Re: SharkPPC + Mediator = amiga pod OS4.0?? Amigowe gdybanie ;)

@Torn, post #29

Moim zdaniem najsensowniej obecnie (dla Elboxu) wypuścić Dragona z którymś z MPC zamiast ColdFire (tym bardziej że Dragon był z takim założeniem projektowany). Odpadają poszukiwania NB czy problemy z RoHS, do tego mainboard jest gotowy (niby niewiele, ale layout sam się nie zrobi w 5 minut), płytka zgodna ze standardami. Co więcej (na co zwracał uwagę Torn), taka konstrukcja nadal nominalnie nazywa się A1200 TurboBoard, więc nie trzeba ubiegać się o czyjekolwiek licencje... a potem sobie user sam właduje U-boota do tego 2 MB flasha na płycie, niepotrzebną już płytę A1200 sprzeda na Allegro lub zostawi w charakterze konsoli do gier, a całość umieści w małym, zgrabnym pudełku :) .
I bedzie się to nazywało Shar...ragon

PS. A pamięci są chyba rzeczywiście SDR, ale co to za problem zrezygnować z podstawek pod nie (będzie taniej), a podstawki DDR dac na karcie CPU.



Ostatnia modyfikacja: 26.10.07 23:29
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem