kategoria: Amiga Classic
[#1] AmigaOS 4.1 na klasyku
Czytając nowego bloga Hyperionu widać że betatesterzy już mają co robić:

http://blog.hyperion-entertainment.biz/?p=80

:)

Ciekawe czy ktoś z Polski dostał do testów. Do mnie się nawet nie odezwali.



Ostatnia modyfikacja: 19.12.2010 21:51:16
[#2] Re: AmigaOS 4.1 na klasyku

@alekc, post #1

moze traktuja nadal polaczkow jako rynek kategori B.
sporo wody w wilse uplynie jak to sie zmieni ;)
cieszy mnie nowy system na nasza Amiske :) OK

[#3] Re: AmigaOS 4.1 na klasyku

@HOŁDYS, post #2

Widać na świecie jest wielu użytkowników A4000, 3000 i 1200 z kartami PPC. Na razie jednak trzeba przyznać że opublikowane ekrany robią naprawdę wrażenie. Jeśli tylko system będzie stabilny to klasykowcy dostaną super zabawkę. :D
[#4] Re: AmigaOS 4.1 na klasyku

@alekc, post #3

No zabawke w dobrej cenie ;)
A czy bedzie to użwalne to się jeszcze zobaczy :)

[#5] Re: AmigaOS 4.1 na klasyku

@Drako^lM, post #4

Drako sarkazm nie potrzebny

[#6] Re: AmigaOS 4.1 na klasyku

@Drako^lM, post #4

AmigaOS 4.0 jest całkiem używalny (przynajmniej w mojej konfiguracji) także naprawdę wierzę że i 4.1 będzie nadawał się do "pracy" choć to pojęcie akurat każdy trochę inaczej definiuje.

Dla mnie problemem może być kwestia Radeona - drugiej karty gfx nie mogę już zmieścić w obudowie 4000D więc może się okazać że zostanę przy Voodoo. Z drugiej strony nie ma co spekulować tylko czekać na finalny produkt.
[#7] Re: AmigaOS 4.1 na klasyku

@HOŁDYS, post #2

Niestety HOŁDYS mamy opinię ludzi którzy chcą wszystko za darmo. Nawet wiele sklepów nie chce sprzedawać towaru do Polski, bo często towar nie dociera. Więc nie chcą narażać się na niepotrzebne kłopoty.
Polska poczta ma problem z pracownikami którzy robią sobie przerwy w "trasie" na "szukanie" w paczkach ciekawych rzeczy.
Wracając do beta testów, mają strach że taki "polski" tester rozpusci program po całej Polsce..
Nie zmienimy tego niestety, wystarczy poczytać posty ludzi którzy zaczynaja zrzędzić "po co to kupiłes, lepiej i TANIEJ było kupić tamto". Zachód patrzy inaczej. Kupiłeś i chwała ci za to, kup jeszcze to i tamto, a producent wymiści ci jeszcze owo....
P.S Zapewne kupię oryginał A OS 4.1. Mam nadzieję że będzie to jedna płytka na różne systemy. Tzn. na klasyk i na PPC...



Ostatnia modyfikacja: 05.01.2011 14:55:34
[#8] Re: AmigaOS 4.1 na klasyku

@Wojox, post #7

Nonsens.
Więcej nie mogę powiedzieć :DDD

[#9] Re: AmigaOS 4.1 na klasyku

@Wojox, post #7

Mam nadzieję że będzie to jedna płytka na różne systemy. Tzn. na klasyk i na PPC...

Klasyk może mieć procesor PPC (poprzez odpowiednią kartę turbo), więc będzie wersja systemu AOS4.1 na Amigi kasyczne. O tym jest ten wątek.
[#10] Re: AmigaOS 4.1 na klasyku

@Wojox, post #7

Mam nadzieję że będzie to jedna płytka na różne systemy. Tzn. na klasyk i na PPC...

AOS4.1 Classic będzie miał licencję tylko dla klasyka. Jeżeli zapragniesz mieć jeszcze Sam, Pegaza2 i X1000, to będziesz musiał kupić kolejne trzy płyty ze systemem AOS4.1.
System jest tak zrobiony dla danego komputera, że nie posiada on sterowników potrzebnych dla drugiego komputera.
[#11] Re: AmigaOS 4.1 na klasyku

@Wojox, post #7

Wojox, zrób coś dla mnie: Zanim sobie kupisz OS 4.x to sprawdź jego wymagania sprzętowe. Proszę.

[#12] Re: AmigaOS 4.1 na klasyku

@stachu100, post #9

* Nie dotyczy wiekszosci uzytkownikow A2000, chyba, ze posiadasz mityczne developerska karte turbo z PPC

Swoja droga moze powstalby jakis open-projekt stworzenia karty turbo uniwersalnej z jakims nowszym PPC do klasyka... Potem ktos by mogl to produkowac, dzieki cegielkom pracy specjalistow od hardware... Nawet jakby mial byc ukonczony dopiero za dwie dekady to bylby mila ciekawostka
[#13] Re: AmigaOS 4.1 na klasyku

@recedent, post #11

Zrobię to dla ciebie. Zrobię jeszcze coś, zamierzam sprawdzić AROS i MorphOS, zakupię w przyszłym tygodniu coś takiego :

http://cgi.ebay.co.uk/PowerMac-G4-350Mhz-GeForce-3-64MB-VRAM-512MB-RAM-/320638745797?pt=UK_Computing_Apple_Desktops_CV&hash=item4aa78efcc5
35 ft to parę godzin roboty...

[#14] Re: AmigaOS 4.1 na klasyku

@Wojox, post #13

każa Ci sprawdzic wymagania systemowe a Ty dalej nie kumasz i sie kompromitujesz
[#15] Re: AmigaOS 4.1 na klasyku

@Wojox, post #13

http://cgi.ebay.co.uk/PowerMac-G4-350Mhz-GeForce-3-64MB-VRAM-512MB-RAM-/320638745797


Szanowny kolego. Litości! :)
Prawdopodobnie na tym sprzęcie nie odpalisz MOSa. Zapytaj Madmana i najlepiej sprzęt kup u niego - sprzęt skonfigurowany pod MOSa.
[#16] Re: AmigaOS 4.1 na klasyku

@Andrzej Drozd, post #15

No tak na Gforce nie ruszy - ale jakiś system macowy będzie hulał aż miło :P
[#17] Re: AmigaOS 4.1 na klasyku

@Wojox, post #13

Wątek nie dotyczy systemu MorphOS. Proszę zakończyć dyskusję, która nie jest związana z tematem wątku.

[#18] Re: AmigaOS 4.1 na klasyku

@Andrzej Drozd, post #10

To ma zresztą dwa uzasadnienia: biznesowe i technologiczne. Biznesowe bo wielu użytkowników ma więcej niż jeden sprzęt kompatybilnym z AmigaOS więc logiczne że chcą sprzedać tyle licencji ile użytkownik ma komputerów a ludzie jakoś się przyzwyczaili że nośnik jest do konkretnego typu (tak było do tej pory). Uzasadnienie technologiczne jest takie że klasyki nie posiadają U-boota więc proces bootowania wygląda inaczej, a z kolei nowsze komputery nie mają 68k aby odpalić kod sprawdzający na jakiej architekturze w rzeczywistości odpala się płyta. Zakładam także że w przypadku braku działającej instalacji 4.0 instalacja 4.1 będzie wymagała dyskietki, podobnie jak to miało miejsce w przypadku właśnie 4.0.
[#19] Re: AmigaOS 4.1 na klasyku

@c3h6, post #8

Czy to ma oznaczać że jednak ktoś w Polsce jest betatesterem AmigaOS 4.1 classic?
[#20] Re: AmigaOS 4.1 na klasyku

@alekc, post #19

Czy to ma oznaczać że jednak ktoś w Polsce jest betatesterem AmigaOS 4.1 classic?

Wydaje mi się że nie. Możliwe że do testów szukali ludzi którzy mają coś wspólnego z programowaniem. W polskim środowisku AOS4 raczej nie ma programistów znanych Hyperionowi.
To tylko moje spekulacje. :)
[#21] Re: AmigaOS 4.1 na klasyku

@Andrzej Drozd, post #20

Pewnie nie dowiemy się jak było naprawdę.

Na razie jednak wyszedł super filmik promujący wersję dla klasówków. Pokazują splash screen Blendera co może być tylko dobrym znakiem. Pojawia się też data kiedy ma być dostępny w AmigaKit...

http://www.youtube.com/watch?v=Y50kmPv8uMA
[#22] Re: AmigaOS 4.1 na klasyku

@Andrzej Drozd, post #20

Hyperion nie szukał programistów tylko zwykłych użytkowników posiadających odpowiedni sprzęt.

Przy okazji: pisałem Ci już kiedyś odnośnie obsługi BPPC/CVPPC.
Widziałeś czołówkę nowego filmiku (komentowałeś w wiadomości o nim na portalu pytając o te karty)?

Pzdr
Emu



Ostatnia modyfikacja: 07.01.2011 17:25:17
[#23] Re: AmigaOS 4.1 na klasyku

@c3h6, post #22

Według oficjlanego bloga oficjalny program beta testów rusza dzisiaj:

http://blog.hyperion-entertainment.biz/

[#24] Re: AmigaOS 4.1 na klasyku

@alekc, post #23

OK

[#25] Re: AmigaOS 4.1 na klasyku

@alekc, post #23

Zgadza się. Rano dostałem wiadomość od Thomasa razem z NDA.

[#26] Re: AmigaOS 4.1 na klasyku

@c3h6, post #25

A to można tą informację ujawnić?
[#27] Re: AmigaOS 4.1 na klasyku

@alekc, post #26

Jaką? O NDA? A podałem treść? Bo to że betatesterzy otrzymują taką umowę to chyba wszyscy wiedzą od dawna?

EDIT: Chyba, że pytasz o to co tam jest napisane. To tego nie mogę. Sorki.



Ostatnia modyfikacja: 21.01.2011 18:37:39
[#28] Re: AmigaOS 4.1 na klasyku

@c3h6, post #27

Chyba, że pytasz o to co tam jest napisane. To tego nie mogę. Sorki.

Pewnie i tak będzie w sieci za dwa dni. Tak jak było z umową betatesterską X1000. Chociaż z drugiej strony nie spodziewam się w niej żadnych rewelacji, więc może nikomu się nie będzie chciało.



Ostatnia modyfikacja: 21.01.2011 18:50:33
[#29] Re: AmigaOS 4.1 na klasyku

@G. Kraszewski, post #28

A jakich to rewelacji chciałeś się spodziewać jeśli można wiedzieć? Przecież to zwykła umowa; mało tego, ona nic Ci nie nakazuje i nie przymusza po za trzymaniem jęzora za zębami co jest normalne w takich umowach.

[#30] Re: AmigaOS 4.1 na klasyku

@c3h6, post #29

Porównałem tę umowę z umową X1000, która zawierała rzeczy takie jak sumy, jakie trzeba zapłacić za udział w programie. Domyślam się, że betatesting na klasykach nie kosztuje nic testującego (a tym bardziej Hyperion).

Dlatego też napisałem, że nie spodziewam się rewelacji, więc czemu piszesz, że się spodziewam? Niezrozumienie słowa pisanego?

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem