Forum » AROS
[#31] Re: Tłumaczenie systemu

@piteq, post #28

Klawiatura została poprawiona i jest już dostępna w najnowszym NB. Jeśli ktoś nie chce ściągać całości to pliczek do pobrania tutaj: http://aros.ppa.pl/downloads/pc105_pl.zip



Ostatnia modyfikacja: 13.04.2010 09:33:33
[#32] Re: Tłumaczenie systemu

@FOrest, post #31

i jak? działa poprawnie?

[#33] Re: Tłumaczenie systemu

@FOrest, post #32

ok, racja ok, racja ok, racja Działa z wczorajszym NB, które mam zainstalowane na pendrivie.Gratulacje i podziękowania Tańczący banan
Ps.Jeszcze odnośnie błędów w lokalizacjach-prefsy AHI są coś skaszanione.

[#34] Re: Tłumaczenie systemu

@piteq, post #33

prefsy AHI są coś skaszanione

Z tym jest większy problem, bo źródła pobrane ze strony AROS-a nie zawierają AHI...



Ostatnia modyfikacja: 14.04.2010 20:59:41
[#35] Re: Tłumaczenie systemu

@FOrest, post #34

AHI jest w /contrib/necassary - musisz pobrać archiwum źrodeł contrib

[#36] Re: Tłumaczenie systemu

@piteq, post #33

Poprawka będzie w jutrzejszych NB

[#37] Re: Tłumaczenie systemu

@FOrest, post #36

Prace nad tłumaczeniem systemu zostały zakończone. Wyglądajcie newsa :)

[#38] Re: Tłumaczenie systemu

@FOrest, post #37

Mariusz Danilewicz zamieścił na stronie ATO tłumaczenia klas MUI/Zune. Użytkowników AROS-a zainteresują tłumaczenia klas Nlist i Betterstring. http://ato.exec.pl/files.html
Brak instalatora w wersji i386 ale wystarczy skopiować zawartość katalogu pliki/iso do Locale/Catalogs/polski



Ostatnia modyfikacja: 20.05.2010 17:05:47
[#39] Re: Tłumaczenie systemu

@FOrest, post #25

Zainstalowałem Icarosa 1.2.3 (w końcu na GF8800GTS ze sterami nouveau).
Wrzuciłem Fonty w standardzie ISO PL ze strony aros.ppa.pl ale nijak system ich nie rozpoznaje - na liście wyboru kroju czcionki w Prefs'ach pojawiają mi się "???" zamiast przykładu "abcdef.....". kombinowałem też w prefs'ach z kodowaniem 8859-2, CP1250, AmigaPL.. ale nie widać poprawnego działania czcionek..
Może coś jeszcze muszę ustawić w locale'ach albo innym miejscu??
Poproszę o podpowiedź...



Ostatnia modyfikacja: 21.07.2010 12:52:20
[#40] Re: Tłumaczenie systemu

@mallorn, post #39

Nie musisz dodawać żadnych czcionek w Icarosie są czcionku wektorowe dejavu..... i one mają ogonki. Musisz tylko w Localach ustawić odpowiednie kodowanie ISO-8859-2

[#41] Re: Tłumaczenie systemu

@FOrest, post #40

Mam najnowszą wersje i w Localach nie mogę ustawić żadnego kodowania!

(Klikam na zapisz i po ponownym uruchomieniu programu zostaje na "nieokreślone")

[#42] Re: Tłumaczenie systemu

@Ziolo, post #41

Tak, też to zauważyłem, że od pewnego czasu kodowanie się nie wyświetla po zapisaniu. Mimo tego czcionki dejavu u mnie mają ogonki. Być może preferencje kodowania zapisują się ale nie wyświetlają. Jeśli jednak u Ciebie czcionki dejavu nie mają ogonków to możesz spróbować je zainstalować w kodowaniu ISO-2 FTManagerem jak napisał w poście 17 piteq

[#43] Re: Tłumaczenie systemu

@tomek, post #42

Mimo tego czcionki dejavu u mnie mają ogonki

Jeżeli masz "starszy" system (czytaj instalowany kilka miesięcy temu i tylko aktualizowany) .W nowych kompilacjach jest gdzieś błąd, przez który nie zapisują się preferencje kodowania.Można to jednak obejść "ręcznie" tworząc w Prefs/Env-Archive plik tekstowy o nazwie CHARSET a w nim wpisać ISO-8859-2

[#44] Re: Tłumaczenie systemu

@piteq, post #43

czy problem jest znany developerom?

[#45] Re: Tłumaczenie systemu

@piteq, post #43

W czasie instalacji zauważyłem jeszcze jeden błąd:
Gdy wyskakują okienka aby móc ustawić klawiaturę/mysz, oraz preferencje językowe nie zamykają się one po kliknięciu na "Zapisz".

[#46] Re: Tłumaczenie systemu

@tomek, post #44

Ne wiem.Osobiście nie zgłaszałem tego błędu (mój angielski jest na to za krótki :( ), ale dodyczy on chyba wszystkich kodowań?

[#47] Re: Tłumaczenie systemu

@piteq, post #46

A gdzie (i jak) należy zgłaszać takie błędy?

[#48] Re: Tłumaczenie systemu

@Ziolo, post #47

Forum » AROS
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem