Forum » AROS
Wątek zamknięty
[#1] Wydajność 3d w AROSie.
Radujmy się!!!
Krytyka developerów AROSa pomogła.
Wypróbowałem właśnie Icaros Desktop 1.2.4.
Moja 9600 GT wreszcie działa.
Działa natywny sterownik, nie muszę uruchamiać w trybie VESA.
Nawet Quake III działa.
Jak działa to inna sprawa.
Ściągnąłem źródełka http://archives.aros-exec.org/share/game/fps/quake3-1.32br2.src-aros.tar.gz skompilowałem wersję na XP.

Wyniki quake III pod AROSa (http://archives.aros-exec.org/share/game/fps/quake3-1.32br2.i386-aros.zip)

1024 x 768 - 83,5 fps

Wyniki wersji quake III skompilowanej z tych samych źródeł na XP -

1024 x 768 - 289,5 fps

Czyli sterowniki 3d na AROSie są tylko 3,46 raza wolniejsze od oryginalnych NVIDII na MS Windows.
[#2] Re: Wydajność 3d w AROSie.

@qwerty40001, post #1

Ilu ludzi pracuje w NVIDII nad sterownikami a ilu ludzi pisało sterowniki 3D w Arosie? Do jakiej dokumentacji mieli dostęp?

[#3] Re: Wydajność 3d w AROSie.

@pampers, post #2

Ale co to zmienia?
[#4] Re: Wydajność 3d w AROSie.

@qwerty40001, post #3

Wszystko. Zreszta AROS jest open source. Nie rob sobie problemow i napisz lepszy sterownik GL.

Pozdrawiam
[#5] Re: Wydajność 3d w AROSie.

@pjk, post #4

No ale po co?
Skoro AROS jest niekompatybilny z Amiga Os i nie ma w nim takiej integracji z software 68k jak w MOS i AOS 4, to lepiej używać takiego który jest niekompatybilny i nie ma integracji, ale ma sterowniki.

[#6] Re: Wydajność 3d w AROSie.

@qwerty40001, post #1

Czyli sterowniki 3d na AROSie są tylko 3,46 raza wolniejsze od oryginalnych NVIDII na MS Windows

Może skompiluj Quake3 pod systemem ReactOS i porównaj wynik do AROSowego :)

[#7] Re: Wydajność 3d w AROSie.

@qwerty40001, post #1

Radujmy się!!!
Querty 40001 ma działającego AROS-a!!!
Teraz będzie mógł przyp.....alać jeszcze skuteczniej developerom AROS-a. Zaczął od rodaków. Jak już zniechęci deadwooda do wspierania AROS-a to zajmie się kolejnymi. A wszystko to z sympatii do Amigi.
Radujmy się!!!

[#8] Re: Wydajność 3d w AROSie.

@qwerty40001, post #1

Krytyka developerów AROSa pomogła.


Twoja krytyka nie pomogla. Pomoglo wsparcie osob, ktore testowaly sterownik zglaszaly bledy na www.aros-exec.org.

Czyli sterowniki 3d na AROSie są tylko 3,46 raza wolniejsze od oryginalnych NVIDII na MS Windows.


Dla pelni obrazu porownaj teraz wydajnosc sterownika dla NVIDII dla AROS-a ze sterownikiem dla NVIDII z MorphOS-a. Nie ma? A to pech.

PS. Nie przeszkadza ci, ze Q3 pod twoim makiem dziala szybciej pod kontrola linuksa niz morphos-a? Czyzby w MOS-team siedzialy tez lamy ktore nie potrafia programowac? Moze, zamiast im slodzic i szukac wspieranych przez MOS-a kart sieciowych udzielilbys im rownie motywujacej krytyki jak nam? ;)

[#9] Re: Wydajność 3d w AROSie.

@qwerty40001, post #3

Nudny jesteś do wyrzygania, przegniesz pałę pewnie za jakiś czas i znowu dostaniesz bana.

[#10] Re: Wydajność 3d w AROSie.

@qwerty40001, post #1

Wolę 85 klatek w Arosie niż 500 w windzie

[#11] Re: Wydajność 3d w AROSie.

@qwerty40001, post #1

Wreszcie znalazłem czas na instalację ubuntu na moim pc.

Wyniki quake III pod AROSa (http://archives.aros-exec.org/share/game/fps/quake3-1.32br2.i386-aros.zip), Icaros 1.2.4 bez Mesy 7.9

1024 x 768 - 83,5 fps

Wyniki quake III pod AROSa (http://archives.aros-exec.org/share/game/fps/quake3-1.32br2.i386-aros.zip), Icaros 1.2.4 z Mesą 7.9

1024 x 768 - 72,9 fps

Wyniki wersji quake III skompilowanej z tych samych źródeł na XP -

1024 x 768 - 289,5 fps

Czyli sterowniki 3d na AROSie są tylko 3,97 raza wolniejsze od oryginalnych NVIDII na MS Windows.

Wyniki wersji quake III skompilowanej z tych samych źródeł na Linux'ie (Ubuntu 32bit) -

1024 x 768 - 457,7 fps

Czyli sterowniki 3d na AROSie są tylko 6,27 raza wolniejsze od oryginalnych NVIDII na linuxa.

Dla porównania

Mój mini 1.25 GHz G4

Gentoo

1024 x 768 - 80,6 fps

Morphos 2.6

1024 x 768 - 49,8 fps

Mój G4 1.25 GHz G4

Morphos 2.6

1024 x 768 - 51,2 fps.

[#12] Re: Wydajność 3d w AROSie.

@qwerty40001, post #11

Przy wynikach z Gentoo i MOS zapomniałeś dodać:
"Czyli sterowniki 3d na AROSie są tylko xxx raza..."

[#13] Re: Wydajność 3d w AROSie.

@qwerty40001, post #11

Nie przeszkadza Ci, że w MorphOS-ie, którego fanem jesteś sterowniki 3d są wolniejsze niż w Gentoo?
Dlaczego boli Cię, że są także wolniejsze w AROS-ie, którego nie używasz?

Nie boli Cię, że MorphOS nie posiada obsługi modemów USB a AROS ją ma?
Nie boli Cię, że na MorphOS nie wydano żadnej gry MMORPG a na AROS-a jest?
Nie boli Cię, że MorphOS nie posiada obsługi Wifi z szyfrowaniem WPA2 a AROS ją ma?
Nie boli Cię, że MorphOS nie posiada żadnej możliwości użycia kart nVidii i Intela a AROS ją ma?
Nie boli Cię, że MorphOS-a nie można (póki co nie ma publicznej wersji systemu) używać na laptopie a AROS-a można?
Nie boli Cię, że MorphOS-a nie można używać na maszynie wirtualnej a AROS-a można?
Nie boli Cię, że MorphOS-a nie można zainstalować na pendrivie i wsadzić w kieszeń a AROS-a można?
Nie boli Cię, że MorphOS zawdzięcza natywny stos TCPIP i wiele innych fragmentów AROS-owi?

Jestem zarejestrowanym użytkownikiem MorphOS-a i podoba mi się ten system. Widzę jednak jego braki i Twoje testy, które mają udowodnić jak kiepski jest AROS już mnie tylko śmieszą. AROS rozwija się w coraz szybszym tempie i Twoje próby zdyskredytowania go nic w tym nie przeszkodzą. Sugeruję, byś odpuścił sobie dział AROS i zabierał głos w dziale MorphOS. Te post jest chyba czwartym lub piątym (doliczając komentarze w newsach - aż dziwne, ze nie dopisałeś się pod newsem dotyczącym silnika Irrlicht - w MOS-ie go chyba nie ma?), w którym podajesz nam informacje na temat słabej wydajności sterowników 3D AROS-a. Jesteśmy już naprawdę w tym temacie DOBRZE POINFORMOWANI. Dziękujemy i życzymy dużo radości w grze w kłejka pod MorphOS-em - szkoda, że mimo wszystko z mniejszą liczba klatek niż na mocniejszym sprzętowo pececie wyposażonym w doskonałe sterowniki Microsoftu.

[#14] Re: Wydajność 3d w AROSie.

@tomek, post #13

Takie wyliczanki są o tyle niebezpieczne, że podobną można napisać "w drugą stronę". Tylko po co.

[#15] Re: Wydajność 3d w AROSie.

@G. Kraszewski, post #14

W drugą byłoby łatwiej. A wyliczanka była nie po to by wykazać, że MorphOS jest gorszy tylko po to, że nie we wszystkim jest lepszy.
Jak już pisałem cenię MorphOS-a. Nie widzę jednak najmniejszego sensu w atakowaniu AROS-a za to, że nie jest MorphOS-em.

[#16] Re: Wydajność 3d w AROSie.

@tomek, post #13

Nie boli Cię, że MorphOS-a nie można zainstalować na pendrivie i wsadzić w kieszeń a AROS-a można?


MorphOSa można zainstalować na pendrive i wsadzić w kieszeń. :)



Ostatnia modyfikacja: 31.10.2010 09:51:04
[#17] Re: Wydajność 3d w AROSie.

@APC74, post #12

"Czyli sterowniki 3d na AROSie są tylko xxx raza..."


Masz rację.

Sterowniki na AROSa są takiej jakości że mój pecet z kartą na którą wydałem więcej niż na maca mini, okazuje się być pod AROSem w 3d wolniejszy, niż mac mini z Gentoo.
Nie wspomniałem o tym.
Nie chciałem kolegów od AROSa całkiem załamywać.

Mój mini 1.25 GHz G4 - Gentoo

1024 x 768 - 80,6 fps

Mój Athlon 64 X2 4200 9600 GT - AROS Mesa 7.9

1024 x 768 - 72,9 fps
[#18] Re: Wydajność 3d w AROSie.

@qwerty40001, post #17

Napisz mi proszę co chcesz osiągnąć poza trollowaniem? Udowodniłeś, że sterowniki są niewystarczająco zoptymalizowane. Wszyscy to zdaje się wiedzą i zdają sobie sprawę. Sztab ludzi z NVidia pracuje nad tym dla Windowsa, dla AROS-a pracuje tylko deadwood. Rzuć groszem, dofinansuj go, aby nie musiał na codzień chodzić do normalnej pracy to się poświęci i zoptymalizuje w znacznie szybszym niż obecnie tempie. Jeżeli nie masz zamiaru tego robić, przyjmujemy Twoje żale, są to rzeczy o których wiadomo i nikt się z nimi nie kryje i może zaprzestań tak nachalnych akcji.

[#19] Re: Wydajność 3d w AROSie.

@qwerty40001, post #17

z kartą na którą wydałem więcej niż na maca mini

Gdzie dostałeś MM za mniej niż 50zł? Ja też takiego chcę!

[#20] Re: Wydajność 3d w AROSie.

@tomek, post #13


Nie przeszkadza Ci, że w MorphOS-ie, którego fanem jesteś sterowniki 3d są wolniejsze niż w Gentoo?


Na mini MOS wyrabia 61% tego co linux.
Na PC AROS osiąga 15 % tego co linux.
Na PC kiepska wydajność AROSa przeszkadza mi bardziej.
W końcu ponad połowa osiągów linuxa, to nie 1/6.


Dlaczego boli Cię, że są także wolniejsze w AROS-ie, którego nie używasz?


Jeśli nie będziemy rozmawiać na temat tego systemu, to nic się nie zmieni.


Nie boli Cię, że MorphOS nie posiada obsługi modemów USB a AROS ją ma?


Wolałbym żeby sieciówka na mojej płycie od PC działała.
Niż żebym miał dokupywać modem na USB.


Nie boli Cię, że na MorphOS nie wydano żadnej gry MMORPG a na AROS-a jest?


To naprawdę bardzo duża różnica, aż jedna gra MMORPG na AROSa o której nikt nie słyszał i zero na Morphosa.


Nie boli Cię, że MorphOS nie posiada obsługi Wifi z szyfrowaniem WPA2 a AROS ją ma?


Co załatwia router w MM, za ile? za 60 PLN?


Nie boli Cię, że MorphOS nie posiada żadnej możliwości użycia kart nVidii i Intela a AROS ją ma?


Jak dla mnie, to nie ma dużej różnicy między obsługą mojej 9600GT w AROSie,
a brakiem obsługi w ogóle.
Wydajność na poziomie 1/6 linuxa, brak obsługi PureVideo, brak CUDA.


Nie boli Cię, że MorphOS-a nie można (póki co nie ma publicznej wersji systemu) używać na laptopie a AROS-a można?


Biorąc pod uwagę inne braki AROSa, to nie.


Nie boli Cię, że MorphOS-a nie można używać na maszynie wirtualnej a AROS-a można?


To jest jedyna rzecz którą napisałeś z sensem.


Nie boli Cię, że MorphOS-a nie można zainstalować na pendrivie i wsadzić w kieszeń a AROS-a można?


Jak nie można jak można?


Nie boli Cię, że MorphOS zawdzięcza natywny stos TCPIP i wiele innych fragmentów AROS-owi?


A pliczek LEGAL w źródłach AROSa mówi co innego.
Stos TCPIP w AROSie to przerobiony stary dobry AmiTCP.
Jak już to MOS zawdzięcza stos TCPIP ludziom którzy zrobili AmiTCP.
I głównie im.

Reszta twojej wypowiedzi to niestety zwykła propaganda sukcesu.

[#21] Re: Wydajność 3d w AROSie.

@mailman, post #18

Walnę offtopa.

Kolega qwerty40001 jest tajnym agentem czerwonego portalu. On tylko udaje że jest MOSistą i dlatego jest taki "życzliwy" dla AROSa.
Dzięki jego agenturze, wywiad czerwonego bastionu może śmiało mówić jakie to PPA jest niebieskie i jacy MOSiści są źli. :)
qwerty40001 raz dokopnie AROSowi, raz na podpuchę AOSowi4 i czasami klasykowcom oraz Natami.

No i mamy świetny wizerunek MOSisty z PPA. Ku chwale i uciesze doktorów i szatanistów z czerwonego forum. :)

Przepraszam i bana przyjmę, oby tylko nie za długo. :)
Potwornych Heloweenek!
[#22] Re: Wydajność 3d w AROSie.

@APC74, post #19

Gdzie dostałeś nową 9600 GT 512 MB DDR3 za 50 PLN?
Może kupię sobie drugą.
[#23] Re: Wydajność 3d w AROSie.

@mailman, post #18


Napisz mi proszę co chcesz osiągnąć poza trollowaniem?


Bez rozmowy na temat tego jak ma wyglądać system AROS, nic się nie zmieni.
A na razie fakty są takie, że

a) AROS ten nie jest kompatybilny na poziomie źródeł z Amiga Os
b) AROS nie ma integracji oprogramowania 68k jak w MOS czy Amiga OS 4
c) AROS ma bardzo słabe osiągi, żenująco słabe.


Udowodniłeś, że sterowniki są niewystarczająco zoptymalizowane.


Niezoptymalizowane to można powiedzieć o sterownikach o parę procent gorszych, sterowniki które są kilka razy gorsze są po prostu tragicznie zepsute.


Rzuć groszem, dofinansuj go, aby nie musiał na codzień chodzić do normalnej pracy to się poświęci i zoptymalizuje w znacznie szybszym niż obecnie tempie.


Ale po co?
Skoro zamiast systemu który jest niekompatybilny i który ma kiepskie sterowniki,
mogę na swoim pc używać systemów które są również nie są kompatybilne i mają działające sterowniki.


Jeżeli nie masz zamiaru tego robić, przyjmujemy Twoje żale, są to rzeczy o których wiadomo i nikt się z nimi nie kryje i może zaprzestań tak nachalnych akcji.


A to już całkiem śmieszne było.

Jeśli nie będziemy rozmawiać o tym co w tym systemie nie działa to się nic nie zmieni.
[#24] Re: Wydajność 3d w AROSie.

@qwerty40001, post #23

Ale po co?
Skoro zamiast systemu który jest niekompatybilny i który ma kiepskie sterowniki,
mogę na swoim pc używać systemów które są również nie są kompatybilne i mają działające sterowniki.


No to używaj. Kto Ci broni? No i kto Ci w takim razie każe interesować się AROS-em. Odejdź w pokoju i tyle.

[#25] Re: Wydajność 3d w AROSie.

@mailman, post #24

No to używaj. Kto Ci broni? No i kto Ci w takim razie każe interesować się AROS-em. Odejdź w pokoju i tyle.


Jeśli nie będziemy rozmawiać o tym co w tym systemie nie działa to się nic nie zmieni.

A dwa propaganda sukcesu i wciskanie kitu przez jego zwolenników mi się nie podoba.

Zawsze może ktoś nowy tu wdepnąć i niestety dać się wrobić.
[#26] Re: Wydajność 3d w AROSie.

@qwerty40001, post #25

Rozumiem Twoje argumenty i zgadzam się, że błędy też należy wskazać. Konstruktywna krytyka działa pozytywnie i motywuje. Twoje jednak podejście jest zniechęcające (spójrz na wypowiedzieć, którą zacytowałem w #24 - może to nadinterpretacja z mojej strony, ale wynika z niej, że robisz to na złość i wcale Ci nie zależy, aby to poprawiono). Nie chodzi o to, że wytykasz błędy, ale o formę w jakiej to robisz.

[#27] Re: Wydajność 3d w AROSie.

@qwerty40001, post #17

"Najnowsza wersja biblioteki Mesa 3D została przeniesiona do systemu AROS. Wraz ze zmianami w sterowniku Nouveau, Mesa 7.9 przynosi ważne usprawnienia we wsparciu akceleracji 3D.

Najważniejsze w tym wydaniu:
- Nowy GLSL (shader) wykorzystujący moc GPU
- Umożliwienie przetwarzania shaderów w kartach GeForce z serii 5 i wyższych
- Poprawki do renderingu 3D kart serii GeForce 5
- 200% -300% wzrost wydajności w renderingu 3D kart graficznych GeForce serii 5,6 i 7
- Znaczna poprawa wydajności operacji 2D dla wszystkich obsługiwanych kart GeForce"

Teraz można zadać sobie pytanie jaki ma sens twój test i cały wywód skoro nic o 9600GT, nota bene karcie 9 serii, nie ma? Czy ktoś zapowiadał poprawioną jej obsługę? Wzrosty wydajności? Nie. Więc z łaski swojej może poczekaj na wersję z obsługą tej karty a potem próbuj udawać cwaniaka... może ktoś się nabierze.
[#28] Re: Wydajność 3d w AROSie.

@qwerty40001, post #25

Zawsze może ktoś nowy tu wdepnąć i niestety dać się wrobić.

A niby w co się wrobić? Koszty instalacji AROSa to 0 zł.
Gorzej z MOSem - wymagany jest koszt sprzętu, ponieważ demo MOSa jest dostępne.
Jeszcze gorzej jest z AOS4 - bardzo drogi sprzęt i brak dema systemu do przetestowania.

Co się tak kolega uwziął na AROSa? ;)
[#29] Re: Wydajność 3d w AROSie.

@qwerty40001, post #17

Nie chciałem kolegów od AROSa całkiem załamywać.

Nie całkiem... A więc tylko trochę chciałeś nas załamać. Ciekawe dlaczego? Sprawia Ci przyjemność robienie komuś przykrości? Na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad sobą. Może nie jesteś taki zdrowy jak Ci się wydaje.

[#30] Re: Wydajność 3d w AROSie.

@qwerty40001, post #20

A pliczek LEGAL w źródłach AROSa mówi co innego.
Stos TCPIP w AROSie to przerobiony stary dobry AmiTCP.
Jak już to MOS zawdzięcza stos TCPIP ludziom którzy zrobili AmiTCP.
I głównie im.


MOSNet kernel and SDK are:

Copyright (C) 1993, 1994 AmiTCP/IP Group,
Helsinki University of Technology, Finland.
All rights reserved.
Copyright (C) 2005 Neil Cafferkey
Copyright (C) 2005 - 2006 Pavel Fedin


Neil Cafferkey i Pavel Fedin to deweloperzy AROS-a. Neil Cafferkey jest zupełnie przypadkiem autorem stosu AROSTCP. Pavel Fedin, który jest autorem stosu MOSNet całkiem przypadkiem dziękuje za AROSTCP:

I would like to thank very much:

Vladimir Javorski (Vovka) - for icons and logo;
Juergen Lucas (Antibike) - for excessive testing and support;
AmiTCP/IP group - for releasing AmiTCP v3.0b2 source code;
Team AROS - for their work on AROSTCP;
Andrija Antonievich, Oliver Roberts - for consulting and support;
Frank Mariak - for help in fixing packet fragmentation;
Grzegorz Kraszewski (Krashan) - for endless instant consulting and his unfinished code;
MorphOS team - for excellent operating system, consulting and support;


Forum » AROS
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem