Forum » AROS
[#31] Re: Nadchodzi Doom 3 dla Arosa :P

@GumBoy, post #29

Pięcioletni może mieć 128 MB RAM i wątpię czy by poszedł OK
[#32] Re: Nadchodzi Doom 3 dla Arosa :P

@parallax, post #31

Pięcioletni może mieć 128 MB RAM i wątpię czy by poszedł


Chyba na karcie graficznej.
[#33] Re: Nadchodzi Doom 3 dla Arosa :P

@parallax, post #31

128 MB RAM to ja miałem w roku 2000.
[#34] Re: Nadchodzi Doom 3 dla Arosa :P

@GumBoy, post #33

To musiałeś być bogaty, wydając około 570zł za 128MB SDRAM PC 133
[#35] Re: Nadchodzi Doom 3 dla Arosa :P

@parallax, post #31

co ty gadasz, w 2004 lub 2005 kupowałem już pamięć 2x256DDR i pentium 2.4GHz
[#36] Re: Nadchodzi Doom 3 dla Arosa :P

@rafgc, post #35

Nie wspominając o tym, że Doom 3 to gra sprzed 8 lat, więc nie ma najmniejszego powodu by nie ruszyła na 5 letnim PC. Ale to tylko Parallax i jego brednie nie mające odzwierciedlenia w faktach. Czego w sumie spodziewać się po człowieku któremu pismo obrazkowe wychodzi lepiej niż korzystanie z alfabetu łaciśnkiego.
[#37] Re: Nadchodzi Doom 3 dla Arosa :P

@GumBoy, post #36

Uogólniłeś, że pięcioletni Były też w sprzedaży ze 128 MB RAMu, poszukaj OK
[#38] Re: Nadchodzi Doom 3 dla Arosa :P

@parallax, post #37

Ręce opadają...
[#39] Re: Nadchodzi Doom 3 dla Arosa :P

@waldiamiga, post #14

hmm jakby sie komus nudzilo i wzialby sie za katorznicza prace przepisywania tego pod asembler, to przy odpowiednim zmniejszeniu rozdzialki i kolorystyki to pewnie by poszlo , ale nie sadze by mieli tyle wolnego czasu i samozaparcia. Ale sama wersja/kompilacja pod Arosa nie jest takim zlym pomyslem, ciekawe czy bedzie chodzila szybciej niz pod okienkami/Linuxem.

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2012 12:54:13 przez ruberum_ignis
[#40] Re: Nadchodzi Doom 3 dla Arosa :P

@azazel44, post #30

Pamiętam, że przeszedłem całego Dooma3 na komputerze, który nie spełniał nawet minimalnych wymagań - AthlonXP 1500 (1,33Ghz), 256MB RAM, Geforce MX 2... Grać się dało, ale przy większych akcjach obraz stawał na kilka sekund.
[#41] Re: Nadchodzi Doom 3 dla Arosa :P

@azazel44, post #25

W jakim stopniu AROS to "ami-system" ? Przecie jest pod x86
w takim samym jak AOS4 i MOS
sam fakt że lata na x86 zmienia tylko tyle że lata na sprzęcie wielokrotnie tańszym i wielokrotnie wydajniejszym
[#42] Re: Nadchodzi Doom 3 dla Arosa :P

@XoR, post #41

Czyli jak jest sobie program, no niech będzie ten Doom 3, to skoro AROS jest "ami systemem" to spokojnie odpalę go sobie na Mosie i AOS4 ?

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2012 15:09:27 przez azazel44
[#43] Re: Nadchodzi Doom 3 dla Arosa :P

@azazel44, post #42

Idąc tym tropem, nie wszystkie programy, które uruchamiają się na AOS4 działają na MOS, AOS3, AOS2 i AOS1.3. I vice versa.
[#44] Re: Nadchodzi Doom 3 dla Arosa :P

@azazel44, post #42

Chopie!!! z choinki żeś się urwał czy jak?
[#45] Re: Nadchodzi Doom 3 dla Arosa :P

@azazel44, post #42

binarki nie odpalisz tak jak nie odpalisz binarki z AOS4 na MOSie ani binarki z MOS na AOS4

nie powinno być większych problemów ze zrobeniem portu dla MOS/AOS4 z tych źródłem ale niestety te systemy nie posiadają normalnego OpenGL tylko jakieś śmieszne popierdółki bez shaderów więc efekt portu tego dooma na te systemy mógłby conajwyżej wyglądać tak:


zatem nie wstrzymywałbym oddechu w oczekiwaniu na na port na te bardziej prawdziwe ami-systemy

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2012 16:41:33 przez XoR
[#46] Re: Nadchodzi Doom 3 dla Arosa :P

@Robert-Minimat-Szacki, post #8

No, chyba nie takie spore (chyba, że na archaiczny klasykowy świat), bo jest wersja dla Xboxa, a co tam siedzi wewnątrz to sobie poczytaj.
[#47] Re: Nadchodzi Doom 3 dla Arosa :P

@(V)(I)mothe(P), post #44

Spokojnie, przecież azazel Was prowokuje, jak nie przymierzając cacaodemon jakiś...
[#48] Re: Nadchodzi Doom 3 dla Arosa :P

@XoR, post #45

na bezrybiu i rak ryba OK
[#49] Re: Nadchodzi Doom 3 dla Arosa :P

@recedent, post #47

Ja jestem spokojny, wręcz opanowany OK

Ale... ;)
[#50] Re: Nadchodzi Doom 3 dla Arosa :P

@Ender, post #46

Wersja dla XBoksa chodzi w PALu i ma kilka jakościowych cięć tu i tam. O kasie włozonej przez wydwacę w optymalizację nie wspomnę.
[#51] Re: Nadchodzi Doom 3 dla Arosa :P

@GumBoy, post #50

Jak będzie dostępny już dla Arosa to na pewno i myślę że szybko ;) będzie dostępny dla MorphOSa i być może dla OS4 tylko czy to ma sens bo jedynie dla X1000 - a jak wiadomo to nie ma kto tego zrobić.
[#52] Re: Nadchodzi Doom 3 dla Arosa :P

@gorzyga, post #43

Po prostu pytam i zastanawiam się, gdzie zaszufladkować AROSA. Interesuję się historią Commodore oraz Amigi i o ile np. takiego MorphOS z pewnością można nazwać "Ami-systemem", to AROS już mi tu nie pasuje.
Wracając do tych programów, to w jakim stopniu AROS jest kompatybilny z AOS i MorphOS ?
[#53] Re: Nadchodzi Doom 3 dla Arosa :P

@kjb666, post #21

Doom3 chodzi na konsoli xbox1, tam jest słaba karta graficzna...


ja wiem czy taka slaba(raczej procek jest tym slabszym ogniwem XBoxa), tam jest pelny Geforce 3, cos ala legendarny czerwony Gainward GF3 Ti, to miala byc karta na ktorej da sie grac w Doom3 (Pixel Shader i Vertex Shader chyba 1.1), choc do "luksusowej" rozgrywki na PC konieczny byl GF4 Ti i lub GF3 Ti 550.

ps. Radeon 9200 powinien sobie poradzic z Doom 3 w miare grywalnie w niskiej rozdzialce i efektami, o ile bedzie wsparcie dla PS i VS, natomiast 9600XT, 9700, 9800 to juz na pewno.

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2012 09:48:01 przez gx
[#54] Re: Nadchodzi Doom 3 dla Arosa :P

@gx, post #53

GPU w pierwszym Xboxie jest całkiem niezłe.

Porównanie pecetowego GF3 i NV2A z xboxa
GeForce 3
Core:200MHz
Memory:460MHz
Raw Fillrate:800 Mpixels / 3.2 Gtexel

--------------------------------------
XBOX NV2A
Core:250MHz
Memory:266MHz (PC2100) 64MB Total
Raw Fillrate:4.0 Gpixels / 4.0 Gtexel (8 pipelines)
[#55] Re: Nadchodzi Doom 3 dla Arosa :P

@azazel44, post #52

AROS to open-source ami-system z API zgodnym z AOS3.x. Głównie śmiga na X86 bo to najlepsza platforma w kategoriach: stosunek wydajność/cena, wydajność, dostępność, a taże każdy chce czy nie chce sprzęt z takim ISA posiada Są też dostępne porty na PPC i ARMa a także 68K.

zgodność z AOS4 nie jest potrzebna, ten system został olany. Zgodność z MOSem jest na zasadzie że ZUNE czyli AROSowa wersja MUI obsługuje od niedawna potrzebne funkcje aby dało się zrobić port MUI-OWB i dalej system ten został olany także.

Zgodność z AOS3.x jest przez emulator Janus-UAE. Trochę integracja jest chwilowo dziwna (trochę kombinowana ale w sumie działa) ale jeśli chodzi o kompatybilność to jest ona 100%. Sprawa integracji zostanie poprawiona wraz z rozwojem AROSa 68K
[#56] Re: Nadchodzi Doom 3 dla Arosa :P

@XoR, post #55

AOS4 (...) został olany. Zgodność z MOSem (...) aby dało się zrobić port MUI-OWB i dalej system ten został olany.


Skąd w Twoich wypowiedziach (nie po raz pierwszy zresztą) tyle pogardy dla innych rozwiązań? Jak nie przymierzając u Natamowców-rulezowców. Zdajesz sobie sprawę, że to zniechęca?
[#57] Re: Nadchodzi Doom 3 dla Arosa :P

@recedent, post #56

Rzeczywiście brzmi to zniechęcająco. To jakiś osobisty uraz ? Mnie wydaje się, że każde rozwiązanie ma swoje miejsce. Nawet AROS, którego wcześniej nie brałem po uwagę, ma swoją niszę.
[#58] Re: Nadchodzi Doom 3 dla Arosa :P

@azazel44, post #52

Posłużę się cytatem ze strony AROSA:
AROS jest przenośnym i ogólnodostępnym systemem operacyjnym, posiadającym graficzny interfejs użytkownika, dążącym do kompatybilności z AmigaOS, jednocześnie przewyższającym go w wielu obszarach. Kod źródłowy jest dostępny pod otwartą licencją, która pozwala go dowolnie modyfikować.

Cele

Celem projektu AROS jest stworzenie systemu operacyjnego, który:

Jest najbardziej jak to możliwe kompatybilny z AmigaOS 3.1.
Może być portowany na różne architektury sprzętowe i procesory, takie jak x86, PowerPC, Alpha, Sparc, HPPA i inne.
Powinien być kompatybilny na poziomie binariów z Amigą i na poziomie źródeł kompatybilny z każdym innym sprzętem.
Może działać jako samodzielny system, uruchamiający się bezpośrednio z dysku twardego i jako emulacja, otwierająca okno w systemie gospodarza by umożliwić programowanie i uruchamianie natywnych amigowych programów w tym samym czasie.
Ma funkcjonalność ulepszoną w stosunku do AmigaOS.


Poza tym AROSa da radę uruchomić na WINUAE, przyznam szczerze, że nie wiem jak to śmiga na natywnej amidze ale pewnie w tym miejscu ktoś uzupełni moją wiedzę...

Niemniej jednak proponuję Ci, jeśli masz chwilę czasu i interesujesz się Amigą, zainstalowanie i popatrzenie jak to wygląda i czemu niektórzy nazywają to AMI-systemem.


Ostatnia aktualizacja: 18.05.2012 17:05:36 przez Mir3k
[#59] Re: Nadchodzi Doom 3 dla Arosa :P

@Mir3k, post #58

Właśnie składam taki komputer PC retro i skuszę się na AROSA. Powiedz mi tylko, czy AROS potrafi skorzystać z dwóch rdzeni lub z dwóch procesorów ?
[#60] Re: Nadchodzi Doom 3 dla Arosa :P

@azazel44, post #59

Powiedz mi tylko, czy AROS potrafi skorzystać z dwóch rdzeni lub z dwóch procesorów ?

Tylko z jednego, więc fajnym i tanim rozwiązaniem jest coś ala podkręcony Athlon64 3500+.
Forum » AROS
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem