Forum » AROS
[#61] Re: AROS : gry

@(V)(I)mothe(P), post #1

Apotris: Darmowa gra typu Tetris polegająca na układaniu klocków, z responsywnym sterowaniem i mnóstwem opcji dostosowywania! Już wkrótce dostępna na AROS (64-bit).

2
[#62] Re: AROS : gry

@retrofaza, post #61

Apotris: Darmowa gra typu Tetris polegająca na układaniu klocków, z responsywnym sterowaniem i mnóstwem opcji dostosowywania! Już wkrótce dostępna na AROS (64-bit).

Już można pobrać z AROS Archives:
https://archives.arosworld.org/?function=showfile&file=game/puzzle/apotris.x86_64-aros-v11.zip
[#63] Re: AROS : gry

@retrofaza, post #62

Platformówka Pekka Kana 2 (najnowsza wersja), dostępna teraz także na AROS 64-bit:
1
[#64] Re: AROS : gry

@retrofaza, post #63

Pomimu upływu lat, Hurrican ciągle w topie swojej kategorii. Teraz też port na AROS 64-bit:
1
[#65] Re: AROS : gry

@retrofaza, post #64

Wszyscy mają, to mam i ja ;) Port na 64-bit AROS:

4
[#66] Re: AROS : gry

@retrofaza, post #65

Super OK
1
[#67] Re: AROS : gry

@retrofaza, post #65

Cave Story - nowy port dla AROS 64-bit, bazujący na ulepszonym silniku (nxengine-evo). Doszła obsługa gamepada, obsługa modów, efekty świetlne i kilka innych ulepszeń.

1
[#68] Re: AROS : gry

@retrofaza, post #67

Od lat rozwijana platformówka z pingwinem, w najnowszej wersji, teraz też na AROS 64-bit - SuperTux 0.7.0

1
[#69] Re: AROS : gry

@retrofaza, post #68

Dungeonkeeper doczekał się portu na AROS 64-bit. Obecnie jest to jednak wersja beta (dostępna u mnie), nie jest jeszcze w pełni wydana. 130 fps przy 1024x768 na i7.
[#70] Re: AROS : gry

@retrofaza, post #68

Kultowy Warcraft 2, teraz do pogrania także na AROS 64-bit!

3
[#71] Re: AROS : gry

@retrofaza, post #70

Kolejna zajawka Warcraft 2, tym razem z gry po LAN:

2
[#72] Re: AROS : gry

@retrofaza, post #71

BreakHack dla AROS 64-bit. Jest to swobodna gra typu roguelike, stworzona z myślą o zapewnieniu 10–30 minut rozrywki, całkiem przyjemna :)

[#73] Re: AROS : gry

@retrofaza, post #72

Aros ostatnio wymiata w kwestii gier. Inni mogliby dołączyć się do projektu systemu 64-bit.
2
[#74] Re: AROS : gry

@KM_Ender, post #73

W dzisiejszych drogich czasach wersja na ARM to podstawa. No i ARM jest bardziej Amigowy niż x86.

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2026 13:41:22 przez rbej1977
1
[#75] Re: AROS : gry

@rbej1977, post #74

Teoretycznie wsio ryba czy x86 czy ARM, ale ARM to ze sterami jest jak jest często zamknięte i nie ma jeszcze staru do x86, mówię o tym co można kupić przez amatorów i retro maniaków. Rpi5, Rock 5b i koniec.
[#76] Re: AROS : gry

@retrofaza, post #72

Gloom powraca w wielkim stylu – ta kultowa strzelanka FPS z Amigi działa teraz na pełnych obrotach w wersji 64-bitowej na systemie AROS, więc przygotujcie się na oldschoolową rzeź w nowym wydaniu.

[#77] Re: AROS : gry

@retrofaza, post #76

Jaki laptop jest polecany by wszystko chodzilo od strzalu ? Chodzi o instalacje i dzialanie wersji 64 bit. Moze sie skusze
[#78] Re: AROS : gry

@Elvis, post #77

Ja się na razie wstrzymuję z rekomendacjami sprzętowymi, bo właśnie trwa intensywna praca nad sterownikami dla NVidia, więc w ciągu 1-2 miesięcy wszystko może się zmienić (na lepsze oczywiście :) ). Tu masz linka do wątku jak chcesz śledzić postępy:

link
1
[#79] Re: AROS : gry

@Elvis, post #77

W tej chwili możesz spokojnie próbować AROSa w maszynie wirtualnej (VMWARE, VirtualBox, QEMU) albo wersję AROS Portable na większości sprzętów PC.
1
[#80] Re: AROS : gry

@deadwood, post #79

OK Dzieki za informacje. Bede sledzil postepy.
1
[#81] Re: AROS : gry

@retrofaza, post #76

Nowy port „Diablo” na 64-bitowy AROS.

4
[#82] Re: AROS : gry

@retrofaza, post #81

Nowy port gry Heroes of Might and Magic II dla 64-bitowego systemu AROS (najnowsze źródła fheroes2):

2
[#83] Re: AROS : gry

@retrofaza, post #82

Biblioteka gier na 64-bit AROS rośnie szybciutko :) Jest i Doom64:

1
[#84] Re: AROS : gry

@retrofaza, post #83

SMBX, czyli najlepszy Marian nie od Nintendo, już na AROS 64-bit:

1
[#85] Re: AROS : gry

@retrofaza, post #84

Fallout dla AROS 64-bit

[#86] Re: AROS : gry

@retrofaza, post #85

Nowa kompilacja Quake dla AROS 64-bit. Dla lubiących modować oferuje obsługę wszelkich dodatków, tekstur itp. Do tego świetnie działający multiplayer.

[#87] Re: AROS : gry

@KM_Ender, post #75

Gdyby Rpi5 (z perspektywą kontynuacji tej konstrukcji) był obsługiwany przez amigowy system to po co miałbyś szukać innego rozwiązania ARM?
Co z tego, że AROS jest portowany na najbardziej powszechny sprzęt x86 skoro żadnego (nie licząc stareńkiego Acera One) nie wspiera w 100% i wszyscy go używają pod emulatorem?
[#88] Re: AROS : gry

@Bohun, post #87

Wszyscy używają pod emulatorem? No chyba troszkę przesadzone stwierdzenie, każdy używa tak jak chce (super, że AROS oferuje takie szerokie możliwości). Ja tam od lat używam real hardware (zarówno wcześniej 32-bitowego AROSa, jak i teraz 64-bit):

[#89] Re: AROS : gry

@rbej1977, post #74

No i ARM jest bardziej Amigowy niż x86.

Ten model ma nawet amigową nazwę

500+
[#90] Re: AROS : gry

@retrofaza, post #88

Jeśli ktoś używa natywnie to mało się tym chwali: http://aros.org/documentation/hardware.html. A szkoda, bo chętnie bym sobie sprawił taki w pełni wspierany laptop. Na Twoim ASUSie wszystko działa?
Forum » AROS
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem