Forum » AROS
[#1] IcAros i Asus P5Q
Witam. Zakładam nowy wątek, bo nie ma sensu ciągnąć starego
Jak w temacie, przesiadłem się z IcArosem 2.2 x-mas ed. z Asusa F5SL na stacjonarkę.
Prócz natywnej grafiki (NV GT 9600) nie mam nic.
A powinno być wszystko. AHI nie wykrywa muzyki (choć niby jest i HD Audio i AC97 na przednim panelu w zależności jak ustawimy w biosie), Net po kablu, choć wg tego, moja karta powinna być obsłużona, kurde co jest grane?
Mam nadzieję że ktoś odpisze. Sądząc po datach postów, wśród polskich Amigowców Aros poszedł w całkowite zapomnienie.
Druga sprawa; obawiam się że Paolo który dołączył do programu "Patronów" bedzie udostępniał swój system i aktualizacje tylko nie licznym, a IcAros Desktop stanie płatną dystybucją.
Co do sieci, przetestowałem wszystkie stery, a karta widziana jest tak:

ale żaden sterownik z dystrybucji nie zatrybił.
Na lapku miałem i sieć (atheros, po wifi) i dźwięk (hd audio) ale była tylko Vesa.
Co prawda sloty jeszcze są, ale co dokupywać karty? Ale jakie.
Please, ludzie odezwijcie się.szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2017 23:44:38 przez don_rafito
[#2] Re: IcAros i Asus P5Q

@don_rafito, post #1

Ja mam stare i sprawdzone czyli sb live do dźwęku i realtek 8139 lub 3com etherlink do internetu.

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2017 13:29:06 przez simka113

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2017 13:39:29 przez simka113
[#3] Re: IcAros i Asus P5Q

@simka113, post #2

Dzięki za wskazówki. Pogrzebałem co nie co i wyszło mi:
skoro wg specyfikacji płyty głównej jest Realtek i HD Audio to czemu nie widzi jej Aros?
A skoro mówisz że SB Live, to która?

Teraz sieć.
Skoro mamy sterownik atheros5000 i wifi na lapku z atherosa śmigało, to czy obsłuży mi to:
karta plus przejściówka miałbym od razu BT dla windy. Czy jednak po kablu i coś w ten deseń?

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2017 22:41:30 przez don_rafito
[#4] Re: IcAros i Asus P5Q

@don_rafito, post #3

Zamowilem tego realteka. Wlasnie pisze z OWB. Dzieki za rade.OK
Sory za brak polskich znakow, ale pisze jeszcze z niezaistalowanego IcArosa, z liveCD, bo czekam na SB Live (ma przyjsc na dniach, potem instalacja systemu, spolszczenie, ogonki itd).
[#5] Re: IcAros i Asus P5Q

@don_rafito, post #4

Dźwięk jest, grafika i sieć też. Problem był z instalacją. Ale zamieszczam ten post ku przestrodze. Namęczyłem się przy instalacji na dysk super ata. W sumie próbowałem wsadzić Arosa na dwa dyski. Nawet próbowałem zwyklego Ide ata. Przy Sata wybieralem ahci.device i unit. Za każdym razem instalactor informował mnie że dysk jest uszkodzony i nie szło go podzielić na partcje. Ide wogóle nie widział. Bez podziału sata był tylko widziany w rozmiarze 7,4 GB, co nie było prawdą. W czym był problem?: w biose. Informuję że każdy kto ma Marvella w biosie musi go włączyć. Inaczej nici z instalacji Arosa na Ide ata/sata. I co jeszcze po włączeniu nie wybieramy w instalatorze device achci tylko ide. Unit ma być zgodny. Zadziała.
[#6] Re: IcAros i Asus P5Q-AmigaDos

@don_rafito, post #5

Witam. Trochę mi się zapomniało poleceń AmigaDos.
Chodzi konkretnie o ZueArch i polecenie do rozpakowywania archiwów .lha.
Chciałem sobię spolszczyć Arosa, i po pobraniu ISO-AmigaPL przy pomocy w/w rozpakować pobrane archiwum. Efekt:

A tak wyglada plik konfiguracyjny z Zue Arch. Że podpowiem; nie śmigany prosto z dystrybucji ID 2.2.1. Przestawiałem te cholerne cudzysłowia i parametrty bez rezultatu. Może by tak ze starszej wersji?
Poradziłem sobie, bo miałem peceta drugiego z windą pod ręką, ale chce wszystko na Arosie robić? Help!
[#7] Re: IcAros i Asus P5Q-AmigaDos

@don_rafito, post #6

Wywal "-w=" z pliku konfiguracyjnego
[#8] Re: IcAros i Asus P5Q-AmigaDos

@Norbert, post #7

Dokładnie tak jak piszę Norbert, nie wiem po co to "-w=" jest, ZuneArc nie jest w stanie rozpakować żadnego archiwum .lha
[#9] Re: IcAros i Asus P5Q-AmigaDos

@waldiamiga, post #8

Dzięki za pomoc Panowie, ale na nic sie to nie zdało.
Rozpakowywanie zadziała dopiero jak wpiszemy w pliku konfiguracyjnym tak:
# OK Archivers configuration
CmdName         ,LHA,
ExtractSingle   ,#, lha "-xw=%%dest" %arch  %file,
ExtractAll      ,stack 64000;C:lha "-xw=%%dest" %arch,
ListContent     ,stack 64000;C:lha -v %arch,
ContentHeader   ,2,
ContentFooter   ,2,
ContentFmt      ,OTHE OT10 CSIZ SIZE OTHE OTHE OTHE DATE DATE DATE NAME,
Add             ,stack 64000;cd %base;C:lha -a %arch %file,
Remove          ,#, C:lha -d %arch %file,
Create          ,C:touch %arch,


Nie jestem omnibusem, zerżnołem z ID 2.0.1
[#10] IcAros i Asus P5Q: regulacja obrotów wiatraka

@don_rafito, post #1

Witam, po przerwie. Z doniesień: Icaros ciągnie na P5Q jak płóg po glebie. Wszystko jak do tej pory, z małymi czasem zgrzytami, śmiga jak trzeba. Ale zaczął mnie nurtować jeden problem. troszkę pogrzebałem i nic nie znalazłem. Pytam zatem tu (i niestety obawaim się, że jak zwykle nie uzyskam odpowiedzi, ba nawet jakiegokolwiek zainteresowania postem, no ale spróbuje przynajmniej): czy na Arosa istanieje jakiś program, którym mozna manipulować urządzeniami na płycie głównej. Właściwie rozchodzi się o wiatraki. Na windzie chodzą, wiadomo, w zalezności od potrzeb, na Arosie na maxa. Raczej byłbym daleki od grzebania w biosie, bo potem musiałbym to znowu przestawiać, jakbym przestawiał się na windę, więc może ktoś coś słyszał? Będę cholernie wdzięczny. Pozdrawiam
[#11] Re: IcAros i Asus P5Q: regulacja obrotów wiatraka

@don_rafito, post #10

Takie wodotryski to pewnie trzeba dopisać samemu...
[#12] Re: IcAros i Asus P5Q: regulacja obrotów wiatraka

@MaaG^dA, post #11

...i mieć kilka zapasowych komputerów na wypadek bugów w kodzie i numer do zaprzyjaźnionego strażaka pod ręką.
[#13] Re: IcAros i Asus P5Q: regulacja obrotów wiatraka

@recedent, post #12

Tak myślałem, że na Arosie takie wodotryski jeszcze nie powstaną przez kilkadziesiąt lat.
[#14] Problem z AmiBridge

@don_rafito, post #1

Witam. Czy ktoś spotkał się z problemem odpalenia AmiBridge i AmigaOSu 3.x w Arosie? Konkretniej z Janus-UAE? Ja zastosowałem Amiga Forever 2010. I mam ten sam problem i na maszynie wirtualnej i na fizycznym sprzęcie.


Ale wygląda na to, że to chyba problem globalny:
http://aros-exec.org/modules/newbb/viewtopic.php?post_id=101448

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2018 23:54:01 przez don_rafito
[#15] Re: Problem z AmiBridge

@don_rafito, post #14

Mam za słaby sprzęcior żeby to ruszać. W każdym NG czegoś nie ma pora uciekać z NG na Linuksa. Ciekawe jak sobie Aeros radzi z tym co piszesz? Darmowa werjsa to stara o numerku 3.5 chyba.
[#16] Re: Problem z AmiBridge

@KM, post #15

Kurczę, nie mam za bardzo jak sprawdzić (nie ma mnie w domu), ale przyszła mi myśl, czy by nie sprawdzić ze starszą wersją Janus-UAE. AmiBridge wprowadzono bodajże w IcarosDesktopie 1.3. Taki sam nr wersji miał emulator. W obecnych wydaniach Janus-UAE ma 1.5. Może by tak spróbować.
[#17] Re: Problem z AmiBridge

@don_rafito, post #16

Być może pomoże.
[#18] Re: Problem z AmiBridge

@KM, post #17

Nie pomogło, ale rozgryzłem dziada, i chodzi. I na wirtualnej maszynie i natywnie. Trza dobrze grzebać w ustawieniach Janus'a i AmiBridge. Nic więcej nie mogę powiedzieć, bo byc może będzie z tego artykuł do AmigiNG. Tak na marginesie, przydałby się jakiś Arosowicz jeszcze do składu. Jak ktoś chętny to niech się skontaktuje z Adamem Mierzwą (choćby przez portal).
[#19] Re: Problem z AmiBridge

@don_rafito, post #18

[#20] Przesuwanie i skalowanie okien-pełne zamiast kontury

@KM, post #19

Witam. Coś gdzieś namieszałem i nie wiem gdzie to znaleźć. Gdzie włączyć przesuwanie i skalowanie okien, tak aby były całe, a nie tylko kontury?
Forum » AROS
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem