Forum » AROS
[#1] AROS One x86 v2.2 Released




AROS One x86 v2.2 Released


New release of AROS One x86, many new features included in this new version, many software have been updated and new software has been added, even the games section includes new games installed.

AROS One x86 v2.2 includes the "Aros One x86" manual in PDF, GUIDE, HTM and DOC (PC-Windows) formats.

More information on all updates can be found in the attached list:


AROS One is distributed in DVD (ISO) format or USB image from "burned to Pendrive", useful as Live system or to quickly install AROS One on PC.

To the USB image needs to rename the extension according to the program to be used, usually .img, for AROS One we recommend the use of the excellent Rufus or Etcher)



AROS One x86 v2.1 ISO DVD: Download

AROS One x86 v2.1 USB Flash: Download



Update Core ABIv0 :
- InstallAROS (Fix DualBoot)


Update AROS One OS System:

- On USB Image live created link to InstallAROS on Wanderer
- Create Script and related Icon for SMB2-Dismount
- Fix AmiStart menu
- Add AmiStart Prefs Script/Icon "No Backdrop"
- View Font "TTF" and "bitmap fonts" on Wanderer and Dopus4 with a simple double-click.
- New Themes OS4 by Miker
- New and fix Themes AROS One
- Fix Theme (Animation Gadget)
- Improved and enlarged Wanderer top bar
DigiClock 'in transparent mode' is now placed on the top bar of Wanderer
- Add Source MUIClass on Free Pascal IDE
- Created Descriptor Datatypes PAS (Source Free Pascal)
- Created Icon Def_PAS (Source Free Pascal)
- ZuneARC, new AROS One icon-style buttons
- Fix def_ADF.info
- Fix Pointer Prefs (deadwood)
- OWB: Set as search engine DuckDuckGo (faster)
- LilCalendar can now also be found in Utilities
- DiskImageGUI moved to Utilities
- Complete installation packages of 4 types of Disk icons and 4 types of Drawer icons, plus 2 types of Apps icons, all icons were created by me for AROS One. The icons are only available for private use, not allowed to be used on other operating systems.


Update AROS One Apps:
- Loan
- ssh2fs v53.1
- SilkRAW v2.0
- AmiDream v0.2
- Zip.hwp v2.0 (PlugIn Hollywood)
- DigiClock v1.2 (update)
- Image2PDF v2.3
- AmiTranslate v0.3
- LilCalendar v2.7
- V.A.M.P. v3.10
- ArosVNC Single Threaded and MultiThreaded Fix
- WebpTools v1.3.2
- RNOSlides v1.0
- HollywoodSP Spanish Catalog for Hollywood 10


Update AROS One Games:
- Open Jazz Jackrabbit Xmas Full
- Siete Y Media v1.10 (Update)
- Blackjuan Poker Card v1.10 (Update)
- BlackIvan v1.0
- Golf GolfSolitaire v1.0
- Free Abuse v0.71
- Pingus v0.7.6

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2023 09:47:33 przez AMIGASYSTEM

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2023 09:48:22 przez AMIGASYSTEM
8
[#2] Re: AROS One x86 v2.2 Released

@AMIGASYSTEM, post #1

Jesteśmy na zagranicznym czy polskim forum?
2
[#3] Re: AROS One x86 v2.2 Released

@Biegu86, post #2

Amigowym.
11
[#4] Re: AROS One x86 v2.2 Released

@Biegu86, post #2

Jestem 69-letnim włoskim entuzjastą Amigi i AROS-a, wiadomości są w języku angielskim, ponieważ jest to najbardziej znany język i używany przez programistów.

Jeśli chcesz, mogę przetłumaczyć newsa na język polski, ale nie zrobiłem tego, ponieważ obecnie wszystkie nowoczesne przeglądarki pozwalają na tłumaczenie stron internetowych jednym kliknięciem.

Ważne, że komuś spodobał się AROS One x86!
16
[#5] Re: AROS One x86 v2.2 Released

@AMIGASYSTEM, post #4

Thanks a lot! And don't be mad. Some people appreciate Your work OK
3
[#6] Re: AROS One x86 v2.2 Released

@Biegu86, post #2

A ty ucz się języków i nie rób wstydu. A jak nie potrafisz przeczytać tekstu to poproś o przetłumaczenie a nie pyskuj od razu do autorów wątku którzy nie są polskojęzyczni.
8
[#7] Re: AROS One x86 v2.2 Released

@kwaku85, post #6

Może chłopak nie zna języka angielskiego i nie jest mu do szczęścia potrzebny?
Mi to akurat nie przeszkadza jestem dwujęzyczny. Portal jest postawiony na domenie pl a nie com czy innej.
Jesteśmy w Polsce i urzędowym językiem w Polsce jest język polski.

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2023 13:42:24 przez skofrant
3
[#8] Re: AROS One x86 v2.2 Released

@skofrant, post #7

"Chłopak": "Amigę wykorzystuje do: Grania w tytuły z dzieciństwa."

Najpewniej nawet AROS go nie interesuje, a jeśli tak, to można skorzystać z tłumacza Google, nie zajmie to dłużej niż rozprawianie o języku forum i narzekanie, że ktoś nie przetłumaczył za niego.
Akurat w retro-świecie mnóstwo rzeczy dzieje się "za granicami", jęz. ang. jest językiem uniwersalnym, wyjazd jakby nie wiadomo co się wydarzyło jest grubą przesadą.
2
[#9] Re: AROS One x86 v2.2 Released

@Jacques, post #8

Fakt może skorzystać z tłumacza Google jak najbardziej.
Ale to nie zmienia faktu, że urzędowym językiem w Polsce jest język polski...nie zaprzeczysz?
Nie to, żebym się czepiał, ale w dużej mierze miał on rację...błąd chłopaka że mógł to w bardziej cywilizowany sposób napisać.
Ja kiedyś na francuskojęzycznym forum napisałem po angielsku i dostałem w mało cywilizowany sposób
Do francuskiego musiałem użyć translatora i było po temacie
2
[#10] Re: AROS One x86 v2.2 Released

@skofrant, post #9

Nie zaprzeczę, ale nie jesteśmy w urzędzie ani oderwani od Europy i świata. A Francuzi słyną ze swojego zadufania, nie musimy do nich równać

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2023 17:11:53 przez Jacques
3
[#11] Re: AROS One x86 v2.2 Released

@AMIGASYSTEM, post #4

Nie, spokojnie. Przepraszam za nieuprzejmy komentarz, nie miałem świadomości Twojego pochodzenia.
5
[#12] Re: AROS One x86 v2.2 Released

@Jacques, post #10

Jasne, aczkolwiek mój komentarz pochodził stąd, iż myślałem że to Polak który wkleił news z zagranicznej strony i nie raczył go wyłożyć na polski.
1
[#13] Re: AROS One x86 v2.2 Released

@Biegu86, post #12

Nie martw się, nie jestem zły ;)
4
[#14] Re: AROS One x86 v2.2 Released

@Biegu86, post #12

AMIGASYSTEM jest Włochem, znam tą ksywę z EAB, tam dość aktywnie się udziela - Ciao Carlo!
Co do AROSa One, nigdy go nie używałem, zawsze używałem konkurencji - Icaros Desktop, ale kto wie, może go przetestuję.
[#15] Re: AROS One x86 v2.2 Released

@kwaku85, post #6

Ja widzę, że zapytał, a nie pyskował. Na upartego w PL mamy ustawę o ochronie języka polskiego (szkoda, że nie respektują tego w pewnych reklamach ), forum jest polskojęzyczne, więc mógł zapytać. Autor mu wytłumaczył i po sprawie. Nie bądźmy tacy "do bólu poprawni politycznie", bo to śmieszne. Mamy wolność słowa.

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2023 21:33:12 przez KM_Ender
3
[#16] Re: AROS One x86 v2.2 Released

@AMIGASYSTEM, post #1

Super wygląda. Dziękuję. OK
1
[#17] Re: AROS One x86 v2.2 Released

@waldiamiga, post #14

Dzięki za pozdrowienia, biorąc pod uwagę Twoje doświadczenie z AROS-em, może mógłbyś dać AROS One kilka wskazówek.

AROS One różni się strukturalnie od Icarosa, obie są bardzo dobrymi dystrybucjami, instalacja obu nic nie kosztuje.
[#18] Re: AROS One x86 v2.2 Released

@KM_Ender, post #16

Muszę spróbować postawić na starym maczku, icaros miał jakieś problemy, może ten pójdzie
[#19] Re: AROS One x86 v2.2 Released

@AMIGASYSTEM, post #4

Jestem 69-letnim włoskim entuzjastą Amigi i AROS-a


Pełen szacun / Respect.
[#20] Re: AROS One x86 v2.2 Released

@AMIGASYSTEM, post #1

pobrałem, będę próbował zainstalować :) dzieki za cynk :)
[#21] Re: AROS One x86 v2.2 Released

@Kwahu, post #20

Ja już odpalałem. Na Ryzen 3 2200G nie odpala się. Na i3 trochę starszej idzie bez problemu. Przy wolnej chwili chce posiedziec przy tym i się trochę pobawić.
[#22] Re: AROS One x86 v2.2 Released

@nostrum666, post #21

mam taki mini PC Zotac, nie widzi mi przy boot tego pendrive z systemem, jakieś pomysły?
[#23] Re: AROS One x86 v2.2 Released

@Kwahu, post #22

Użyj innego pendrive. Używasz UEFI czy Legacy? Obraz jest jak się nie mylę tylko dla Legacy.
[#24] Re: AROS One x86 v2.2 Released

@nostrum666, post #23

A może zmiana z AHCI na IDE? Ok. Nie zauważyłem, że nie chodzi o instalację.

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2023 16:02:47 przez KM_Ender
[#25] Re: AROS One x86 v2.2 Released

@nostrum666, post #23

oooo
spróbuję, nie znam się na tym , poszukam dzięki!
[#26] Re: AROS One x86 v2.2 Released

@Kwahu, post #25

legacy pomogło, ale niestety na tym małym ZOTAC dostałem finalnie system failure - coś ten sprzęt jest chyba zbyt nietypowy dla aros'a
[#27] Re: AROS One x86 v2.2 Released

@Kwahu, post #26

Instalacja Arosa lub jak masz Amiga NG.
[#28] Re: AROS One x86 v2.2 Released

@KM_Ender, post #27

Użytkownik James Mattson stworzył przyjemny samouczek wideo na temat AROs One 2.2, pokazujący niektóre aplikacje i nowe funkcje AROS One 2.2.

https://youtu.be/K6kg-bU_Ff4
1
[#29] Re: AROS One x86 v2.2 Released

@AMIGASYSTEM, post #28

AROS One x86 v2.2: Odtwarzanie MP3 online na stronie AmigaRemix

https://youtu.be/gLJjaD4BgAI
1
[#30] Re: AROS One x86 v2.2 Released

@AMIGASYSTEM, post #29

Skojarzyłem AmiFox z żądaniami OpenURL, narzędziem używanym przez Amiga/AROS Software do kierowania użytkownika na ich stronę w celu uzyskania aktualizacji lub nowości.

Powiedziałbym, że pobieranie oprogramowania jest bardzo szybkie i bardzo praktyczne, zrobiłem mały filmik pokazujący funkcjonalność AmiFox !!!

W załączonym teście wideo oprogramowanie PerCMan po wygaśnięciu automatycznie przekierowuje na swoją stronę, aby uzyskać informacje i pobrać zaktualizowaną wersję

AmiFox: Samouczki wideo
1
Forum » AROS
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem