Forum » AROS
[#31] Re: AROS One x86 v2.2 Released

@AMIGASYSTEM, post #1

Od jakiegoś czasu testuję na Acer'ze One ZG5 i mam pytanie. W jakim kodowaniu są polskie lokale? Mam ustawione ISO (8859-2) w systemie (jak w Icaros Desktop-2.3 z 2018, jeszcze na starych repo, niestety widać, że się mocno postzrzał, a na nowe, stabilne wersje, ani widu, ani słychu) i mam krzaki zamiast polskich znaków. Czcionki ISO-PL oczywiście.
[#32] Re: AROS One x86 v2.2 Released

@don_rafito, post #31

Czcionki są w ISO (8859-2). Najlepiej przetestuj sobie na czystym ABIv0. W locale wybierz ISO (8859-2), w fonts ustaw Barlow Bold (ta na pewno ma polskie znaki), i zmień też na tę czcionkę w preferencjach Zune (okna i grupy).
[#33] Re: AROS One x86 v2.2 Released

@don_rafito, post #31

Ja jeszcze w System/FTManager generuję czcionkę która ma ustawioną stronę kodową 8859-2 na podstawie jednej z czcionek TrueType i dopiero tą czciąnkę ustawiam w preferencjach (font/zune)
[#34] Re: AROS One x86 v2.2 Released

@deadwood, post #33

Albo jeszcze lepiej ściągnij sobie https://aminet.net/package/text/bfont/CzcionkiISO i wgraj do katalogu fonts.

Kolejna rzecz jaką możesz zrobić to podmienić sobie polskie locale na zaktualizowane przeze mnie jakiś czas temu. Poprawiłem sporo literówek i dodałem kilka tłumaczeń których brakowało. Ściągnij sobie nightly x64, tam są już te najnowsze tłumaczenia i nadpisz nimi katalog polish.
[#35] Re: AROS One x86 v2.2 Released

@retrofaza, post #34

Do Świąt Bożego Narodzenia powinienem być w stanie rozpowszechnić nową wersję 2.3 AROS One, w tym wydaniu jest wiele nowych funkcji, zaktualizowany rdzeń, nowe oprogramowanie i wiele zaktualizowanego oprogramowania.

Ponadto stworzyłem nowe konfiguracje i uzupełniłem 4 zestawy ikon, jak zawsze instalowane za pomocą prostego kliknięcia, jest ich teraz prawie tysiąc.

Wśród nowości AROS One v2.3 jest obecność 3 nowych katalogów znajdujących się w "Extras", chodzi o "Benchmarks", "DemoEffects" i "DemoScene", zobacz zrzut ekranu, chodzi o wiele bardzo dobrych Demo na ekranie RTG, wiele z nich pochodzi ze świata Amiga.



Ostatnia aktualizacja: 12.12.2023 08:46:08 przez AMIGASYSTEM
1
[#36] Re: AROS One x86 v2.2 Released

@retrofaza, post #34

Kolejna rzecz jaką możesz zrobić to podmienić sobie polskie locale na zaktualizowane przeze mnie jakiś czas temu. Poprawiłem sporo literówek i dodałem kilka tłumaczeń których brakowało. Ściągnij sobie nightly x64, tam są już te najnowsze tłumaczenia i nadpisz nimi katalog polish.


Z tym to jednak się wstrzymaj. Przygotuję odpowiednią paczkę do ściągnięcia, bo te w nightly x64 są jednak w AmigaPL.
[#37] Re: AROS One x86 v2.2 Released

@retrofaza, post #36

Tak myślałem. W Icarosie mam ściągnięte właśnie te czcionki ISO pl i nie mam krzaków.

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2023 10:34:03 przez don_rafito
[#38] Re: AROS One x86 v2.2 Released

@don_rafito, post #37

@don_rafito, masz tu zipa z najnowszym polskim tłumaczeniem, ale przerobionym na ISO tak żeby pasowało do najnowszego ABIv0 32-bit
https://arosnews.github.io/download/
[#39] Re: AROS One x86 v2.2 Released

@retrofaza, post #38

Super, wszytko ładnie.

@AMIGASYSTEM, czy przewidujesz update, czy trzeba będzie instalować system od podstaw?
[#40] Re: AROS One x86 v2.2 Released

@don_rafito, post #39

To nie jest mała aktualizacja, rdzeń został zaktualizowany, niektóre pliki systemowe zostały naprawione, a wiele programów innych firm również zostało zaktualizowanych.

Czysta instalacja jest szybsza i bardziej funkcjonalna, jeśli zmiksujesz system, nie będzie on stabilny, zalecam po prostu zapisanie ustawień i używanie ich z nowym systemem.
1
Forum » AROS
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem