kategoria: Kontrolery
[#1] Pełny rozkład pinów w porcie myszy/joysticka
Czy ktoś mógłby mi dokładnie opisać, jak ak naprawdę wygląda rozkład pinów w porcie joysticka w Amidze? Szczególnie interesują mnie wejścia analogowe, które (podobno) w niej mamy. Wklepanie w google hasła "amiga joystick port pinout" skutkuje wieloma stronami, ale raczej dotyczą możliwości podłączenia analogowego joya ze złączem Game Port od PC przez przejściówkę robiącą z niego joy cyfrowy. A mnie interesuje bezpośrednie podłączenie sygnału analogowego. Jeśli dobrze rozumiem tabelki (np. taka), sygnał analogowy może być odczytywany z pinów 6 i 9 i wtedy przyciski fire należy interpretować z przycisków kierunkowych joysticka (1,3,4). Dobrze kombinuję?
[#2] Re: Pełny rozkład pinów w porcie myszy/joysticka

@perinoid, post #1

Pinologia do wiosełek (na pinach 5 i 9) zgadza się z tym jak to jest w C64. Więc może to standard.
[#3] Re: Pełny rozkład pinów w porcie myszy/joysticka

@perinoid, post #1

Tu masz rozpiskę.
1
[#4] Re: Pełny rozkład pinów w porcie myszy/joysticka

@spidi, post #3

A tutaj jest pełny opis wraz z porównaniem z innymi sprzętami z DB9.
[#5] Re: Pełny rozkład pinów w porcie myszy/joysticka

@perinoid, post #1

W zasadzie jednak do tego danego tematu bardziej poruszone jest to tutaj.
[#6] Re: Pełny rozkład pinów w porcie myszy/joysticka

@Solo Kazuki, post #5

A czy ktoś wie z jaką częstotliwością te porty w Amidze próbkują zdarzenia?
[#7] Re: Pełny rozkład pinów w porcie myszy/joysticka

@Solo Kazuki, post #4

Dzięki za odkopanie posta sprzed 5 lat Ale na nagrodę "Złotej Łopaty" to jeszcze ciut za mało
[#8] Re: Pełny rozkład pinów w porcie myszy/joysticka

@perinoid, post #7

Ktoś z innego wątku się odnosił do tego więc tylko dodałem jakby ktoś w przyszłości szukał informacji. Złotą łopatę zachowaj dla kogoś innego.

Edit: Dokładnie to tutaj jest odnośnik.

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2021 10:45:03 przez Solo Kazuki
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem