kategoria: Karty procesorowe
[#31] Re: [Awaria] Blizzard IV

@Umpal, post #30

Sprawdź gdzie jest masa i plus. Zostaną ci 2 piny. Na jednym względem masy będzie "nic", na drugim powinno być jakieś napięcie.
[#32] Re: [Awaria] Blizzard IV

@kwaku85, post #31

Na jednym nie ma nic, a na tym drugim mam ok. 0.9-1.0V.
[#33] Re: [Awaria] Blizzard IV

@Umpal, post #32

Niedawno wróciłem od znajomego, o którym wspomniałem. Zrobiliśmy testy i co się okazuje:
1. Karta z jego procesorem zachowuje się identycznie, tzn. mruga zielonym obrazem.
2. Jego karta (Blizzard III) z moim procesorem nie wstaje (czarny ekran). Jeśli nie ma niczego, o czym bym nie wiedział, to wychodzi na to, że procesor również jest walnięty.
Koszmar, bo zachodzę w głowę, jak można było tak kartę zepsuć. Gdyby mnie ktoś zapytał, to powiedziałbym, że to praktycznie niemożliwe.
[#34] Re: [Awaria] Blizzard IV

@Umpal, post #33

Koszmar, bo zachodzę w głowę, jak można było tak kartę zepsuć.
Wyładowanie elektrostatyczne. Mi się kiedyś udało tak załatwić Blizzarda PPC.

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 17:49:10 przez Krashan
[#35] Re: [Awaria] Blizzard IV

@Umpal, post #1

Dla potomnych napiszę, że PayPal (przez którego robiłem całą transakcję) uznał moje "żale" i dostałem zwrot pieniędzy (po odesłaniu karty do sprzedawcy rzecz jasna).
Zaciekawić Was może fakt, że sprzedawca wystawił przedmiot jako "niesprawdzony" (choć w prywatnej korespondencji zapewnił mnie, że ostatnio (tj. 15 lat temu) jak ją odpalał, to działała) . PayPal uznał, że to niewystarczające. Bardzo mnie to ucieszyło i mam nadzieję, że przyda Wam się ta informacja, gdy traficie na podobnego sprzedawcę.
[#36] Re: [Awaria] Blizzard IV

@Umpal, post #35

Kupowałeś kartę na Ebay'u (PayPal tak sugeruje), czy gdzieś indziej?
[#37] Re: [Awaria] Blizzard IV

@PopoCop, post #36

Lokalne niemieckie ogłoszenie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem