[#61] Re: Szwedzki projekt płyty głównej w formacie Mini ITX 170x170 mm

@KrisbA, post #60

Też dostałem maila. Muszę odpisać, że i bez google translatora sobie radzimy...
[#62] Re: Szwedzki projekt płyty głównej w formacie Mini ITX 170x170 mm

@mallorn, post #61

Dopiero teraz zauważyłem jakie foty płyty przysłał z tym mailem.
[#63] Re: Szwedzki projekt płyty głównej w formacie Mini ITX 170x170 mm

@KrisbA, post #62

[#64] Re: Szwedzki projekt płyty głównej w formacie Mini ITX 170x170 mm

@janekdrukarz, post #63

Chcę !
[#65] Re: Szwedzki projekt płyty głównej w formacie Mini ITX 170x170 mm

@mikecios, post #64

Wow ! Jeżeli będzie jakiś zbiorowy zakup , to biorę 2 płyty szeroki uśmiech
[#66] Re: Szwedzki projekt płyty głównej w formacie Mini ITX 170x170 mm

@janekdrukarz, post #63

Kurdele, mam luźną obudowę miniitx obsesja
[#67] Re: Szwedzki projekt płyty głównej w formacie Mini ITX 170x170 mm

@janekdrukarz, post #63

Jak przekonacie Szwedów do rzucenia pliku projektu na jakieś publiczne coś to będzie zwycięstwo!
[#68] Re: Szwedzki projekt płyty głównej w formacie Mini ITX 170x170 mm

@teh_KaiN, post #67

Za Jasną Górę nam nie popuszczą..... 😀

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2017 20:30:15 przez mikecios
[#69] Re: Szwedzki projekt płyty głównej w formacie Mini ITX 170x170 mm

@mikecios, post #68

Może po prostu u nich będzie można kupić płytę lub gotowca. Tak jak to robią ruscy z ZX Evolution (ZX Spectrum w formacie miniITX)
[#70] Re: Szwedzki projekt płyty głównej w formacie Mini ITX 170x170 mm

@janekdrukarz, post #63

O cholerka....Super że ten projekt żyje i ma się dobrze. Bardzo fajnie to wygląda i jakby ten projekt wszedł w produkcje na pułapie Vampira to byłoby równie duże zainteresowanie.
Ciekaw jestem jak cenowo to wyjdzie wraz z kartą graficzną i turbo i jaką to ostatecznie ma moc :), Jeśli cena nie będzie zaporowa to z chęcia się zaopatrzę w to cudeńko.
W zasadzie to taki GBA-500 mini :D
Jest dostępna gdzieś już specyfikacja zwłaszcza jakie turbo tam planują i jaki chip graficzny? W każdym razie należą się brawa za kolejny fajny projekt.
[#71] Re: Szwedzki projekt płyty głównej w formacie Mini ITX 170x170 mm

@janekdrukarz, post #63

OK, gdzie i za ile to będzie można kupić :)
[#72] Re: Szwedzki projekt płyty głównej w formacie Mini ITX 170x170 mm

@trOLLO, post #71

za około 2 tygodnie ma być uruchomiona strona odnośnie amy-itx, wtedy poznamy szczegóły. Mi to wygląda na zwykłą A500 może A500+ dopasowaną do rozmiaru mini ITX. Turbo jak wcześniej na zdjęciu TF530 Rev3 i chyba to od Matze. Do tego karta graficzna dopasowana od Matze. Ogólnie zapowiada się fajnie.
[#73] Re: Szwedzki projekt płyty głównej w formacie Mini ITX 170x170 mm

@FeRu, post #70

jakby ten projekt wszedł w produkcje na pułapie Vampira
Chyba, że bez oryginalnych układów. Bo po pierwsze skąd je wziąć w setkach czy tysiącach, po drugie są niezgodne z RoHS.
[#74] Re: Szwedzki projekt płyty głównej w formacie Mini ITX 170x170 mm

@KrisbA, post #72

Czyste PCB AmyITX. Kto mi to polutuję... jak już ją będę miał?

[#75] Re: Szwedzki projekt płyty głównej w formacie Mini ITX 170x170 mm

@waldiamiga, post #74

Co już zamówiłeś jeszcze przed premierą szeroki uśmiech
[#76] Re: Szwedzki projekt płyty głównej w formacie Mini ITX 170x170 mm

@KrisbA, post #75

A gdzie tam :) Po prostu płytka robi się popularna i na "twarzo-książce" już o niej piszą.
Ciekawe czy "odda" projekt podobnie jak PlasmaB TF530 czy też będzie sprzedawał gołe PCB, jeśli to drugie to tanio nie będzie, flakon gorzały w Systembolaget to ze 200sek. :D
W każdym razie czekam na dostępność strony http://www.amy-itx.com/
Jak widać, też dostałem maila od Stefana, wysyłał chyba hurtowo :D
[#77] Re: Szwedzki projekt płyty głównej w formacie Mini ITX 170x170 mm

@waldiamiga, post #74

Lutowania nie jest dużo, w razie czego mogę komuś zlutować.
Na płytkę (lud dwie :) ) się oczywiście piszę. Jak tylko będą dostępne.
[#78] Re: Szwedzki projekt płyty głównej w formacie Mini ITX 170x170 mm

@janekdrukarz, post #63

Według tych linków są dwie wersje plytek???
[#79] Re: Szwedzki projekt płyty głównej w formacie Mini ITX 170x170 mm

@KRISS, post #78

Dostałem niedawno dostęp do forum od Stefana. Poinformował mnie o niepisanej zasadzie, iż komentarze pod blogami (a tam właśnie jest Amy-ITX) powinni dodawać tylko członkowie szwedzkich stowarzyszeń Amigi... cokolwiek to znaczy...

Z opisu Q&A wynika, że wszystkie karty pod procek 68000 działające z Amiga 500Plus i A2000 (np Vampire) będą działać w Amy-ITX.

Być może są różne wersje, bo ostatnie foty to 1.6, pierwsza płyta składana w 2013,
vlog z projektu 416D79 :
film1
film2

czekamy na powstanie właściwej strony...

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2017 20:00:49 przez mallorn
[#80] Re: Szwedzki projekt płyty głównej w formacie Mini ITX 170x170 mm

@waldiamiga, post #74

Ja mam nadzieję, że znajdzie się ktoś w Polsce, kto będzie sprzedawał gotowe wersje tej płyty. Z chęcią kupiłbym taką płytę wraz z kartą graficzną i CPU 030 :D
[#81] Re: Szwedzki projekt płyty głównej w formacie Mini ITX 170x170 mm

@trOLLO, post #80

e-funzine ?
[#82] Re: Szwedzki projekt płyty głównej w formacie Mini ITX 170x170 mm

@Krashan, post #73

Wszystko byłoby pięknie, gdyby ktoś zrobił pinowo-kompatybilne mini cpld/fpga implementujące tylko dany chip wlutowywane zamiast gniazda DIP w miejsce starego układu. Kto by chciał to by sobie w tym pcb wlutował sockety i wsadził stare układy a kto nie ten by sobie takie protezy założył. No i ile pińćset by mogło od tego odżyć!
[#83] Re: Szwedzki projekt płyty głównej w formacie Mini ITX 170x170 mm

@teh_KaiN, post #82

Słiti... Stronka amy-itx.com jest online!
[#84] Re: Szwedzki projekt płyty głównej w formacie Mini ITX 170x170 mm

@waldiamiga, post #83

No i wszystko jasne 25 szczęśliwców będzie mieć płytę reszta może sobie fotki po oglądać.
[#85] Re: Szwedzki projekt płyty głównej w formacie Mini ITX 170x170 mm

@teh_KaiN, post #82



Tylko duże trochę te protezy, ale to przecież prototyp.
[#86] Re: Szwedzki projekt płyty głównej w formacie Mini ITX 170x170 mm

@KrisbA, post #84

No i wszystko jasne 25 szczęśliwców będzie mieć płytę reszta może sobie fotki po oglądać.

Panowie jak nie tam, to gdzie indziej
[#87] Re: Szwedzki projekt płyty głównej w formacie Mini ITX 170x170 mm

@spidi, post #86

Jak będziesz miał gerbery i pozwolenie na produkcje jakiejś partii płyt to mogę zorganizować zbiórkę, wysłać do produkcji i rozesłać w PL.
[#88] Re: Szwedzki projekt płyty głównej w formacie Mini ITX 170x170 mm

@xray, post #81

e-funzine chyba wyzionęło ducha .
[#89] Re: Szwedzki projekt płyty głównej w formacie Mini ITX 170x170 mm

@Jacol, post #88

Kilka miesięcy temu rozmawiałem z właścicielem efunzine bo chciałem się spytać o dostępność oferty ze strony sklepu to mi odpisał, że już się tym nie zajmuje.
Nie ma już czasu na amigi i jego uwaga jest skupiona na zupełnie innych rzeczach.
Ewentualnie może sprzedać jeszcze kilka pomniejszych rzeczy które mu zostały ale to by było na tyle jeśli chodzi i e-Funzine.
Oferował mi także amigę 600 za 900 PLN,która jest jego ostatnią amigą jaką posiada.
Z tego co mi pisał to jeszcze raz na jakiś czas znajomym coś załatwi ze sprzętu ale to też głównie na olx czy alledrogo.
Podsumowując eFunzine kopnęło w kalendarz i nie widać szansy by w jakikolwiek sposób się odrodziło.
Chyba że właściciel byłby skłonny sprzedać domenę wraz z prawami do sklepu jakiejś chętnej osobie która by to chciała reanimować.
[#90] Re: Szwedzki projekt płyty głównej w formacie Mini ITX 170x170 mm

@spidi, post #86

A może postawić temat trochę inaczej. Schematy do A500 rev.6/8 są dostępne, do A2000 też. Narzędzia do projektowania płytek wielowarstwowych można znaleźć na uczelniach. Wiec projekt płytki mógłby powstać jako projekt studencki (zaliczenie semestru czyli projekt gotowy w czerwcu 2018). Problemem jest znalezienie człowieka, który by to poprowadził jako wykładowca i chętnych studentów, którzy by to ogarnęli. Kolejny etap to już zlecenie prototypu, no i testy. Tu powstaje problem - dostępność oryginalnych układów (ciekawe ile padnie w trakcie - zwłaszcza hybryd, CIA i Denis). Czyli kolejny projekt przeniesienie funkcji układów MOS-a do FPGA (jedyna sensowna droga). Jak już będziesz miał implementacje układów w FPGA to dlaczego nie wsadzić tego w jednego dużego FPGA. No i góra w 2019 mamy "Vampira".

Szwedzi pracowali nad projektem coś około 4 lat. Szkoda że nie zrobią z tego projektu OPEN. Sam chętnie postawił bym takie maleństwo koło TV. Z drugiej strony dlaczego mieli by to oddać za darmo.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem