[#91] Re: Szwedzki projekt płyty głównej w formacie Mini ITX 170x170 mm

@Friday_LU, post #90

Bo dużo wiedzy od społeczności i schematy też wzięli za darmo. To nie jest owoc tylko ich pracy. To jest mocno niepopularne zdanie, ale takie jest moje i nie tylko tu chodzi o amigowe rzeczy - siedziałem parę ładnych lat w scenie MMO dev i mnie niepubliczne projekty bazujące na publicznej wiedzy drażniły. No ale co zrobić, każdy zaraz znajdzie sobie milion wymówek - już nawet nikogo nie próbuję przekonywać.

Z tym studenckim projektem coś jest na rzeczy, sam się tak wpakowałem i przyniosło to rezultat (którego jeszcze nie ogłaszałem ale dociekliwi znajdą), tylko że ja już jestem na wylocie uczelni, drugim studentem na forum jest HexMage ale to kierunek informatyczny bardziej z tego co pamiętam. A więcej? Nie ma, stare dziady zostały tylko. ;)
[#92] Re: Szwedzki projekt płyty głównej w formacie Mini ITX 170x170 mm

@Friday_LU, post #90

Ale przecież Amigi w FPGA już mamy - MiST i Minimig i są nawet otwarte. Można z tym zrobić wszystko. Majsta nie znając zbytnio VHDL zoptymalizował TG68k i zbudował od zera Vampira.
[#93] Re: Szwedzki projekt płyty głównej w formacie Mini ITX 170x170 mm

@Friday_LU, post #90

To jest zawsze problem ze znalezieniem odpowiedniego człowieka. Jak komuś się chce i ma umiejętności to nawet (i to jedna osoba) przeniosła cały minikomputer Mera 400 do FPGA, emulator też jest.

Ale sama Amiga jest dość skomplikowana, ma sporo układów w porównaniu do takieg Elwro 800 Jr, w którym lepiej lub gorzej odtworzyli jeden problematyczny układ ze Spectruma. Tam też był zespół naukowy z Politechniki, a działali w czasach bez Internetu i z proszeniem się o paszport.

Nie wiem ile czasu by zajęło zrobienie wstecz i odtworzenie z gotowych projektów FPGA poszczególnych układów. Ale możliwe, że sporo...
[#94] Re: Szwedzki projekt płyty głównej w formacie Mini ITX 170x170 mm

@pgru2, post #93

Zastanawiam się, ile by to zajęło autorowi WinUAE. Gdyby miał oczywiscie, chęć, czas, pieniądze i co tam jeszcze potrzeba.
[#95] Re: Szwedzki projekt płyty głównej w formacie Mini ITX 170x170 mm

@pgru2, post #93

Ale to masz od ręki już teraz :) Bierzesz Minimig, bierzesz VHDL Agnusa, wireujesz go z pinami układu i voila. Coś takiego zrobisz w mniej niż godzinę jak znasz chociaż trochę VHDL. PCB do takiego czegoś da radę ogarnąć też, tylko pytanie po co? Skoro masz jeden układ w FPGA to po co marnować czas i pieniądze na robienie protez skoro możesz wrzucić w FPGA cała Amigę. Odtwarzanie pojedynczych układów w FPGA nie ma sensu. Opłaca się wrzucać całe systemy do FPGA i do tego te układy się nadają.

Szkoda tylko że chce się tylko paru osobom, a większość z nich robi "biznes na 5 minut". OK, może na sprzęcie do klasyków da się zarobić na samochód, ale nie utrzymasz się z tego bo sprzedasz tysiąc, dwa sztuk i do widzenia. Dlatego ciężko mi zrozumieć tę cała walkę i histerię na Amigowej scenie..
[#96] Re: Szwedzki projekt płyty głównej w formacie Mini ITX 170x170 mm

@mINA87, post #95

Skoro układy są w oddzielnych plikach to rzeczywiście łatwiej. Sens jest taki jak różnica między Elwro 800 Jr w postaci pełnowymiarowej płyty na w większości podzespołach z epoki, a tym samym w wersji FPGA. Jeden woli to drugi tamto Poza tym komputery się trochę starzeją i przydałyby się chyba w przyszłości części zapasowe...
[#97] Re: Szwedzki projekt płyty głównej w formacie Mini ITX 170x170 mm

@mINA87, post #95

Bierzesz Minimig, bierzesz VHDL Agnusa, wireujesz go z pinami układu i voila. Coś takiego zrobisz w mniej niż godzinę jak znasz chociaż trochę VHDL


Czas start. Masz godzinę.

Gdybyś w ogóle zajrzał kiedykolwiek do źródeł Minimiga - wiedziałbyś, że Agnus jest w Verilogu :P

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2017 16:58:04 przez konrad_0x42
[#98] Re: Szwedzki projekt płyty głównej w formacie Mini ITX 170x170 mm

@konrad_0x42, post #97

Ma jeszcze pół godziny :)
A co do pytania po co- to nie wszystko jest w 100% idealnie przeniesione. Czasami problemy z działaniem tych sprzętów są (nie jest to w 100 kompatybilne).
Poza tym takie układy mogły by być wykorzystane do ratowania oryginalnych sprzętów, do których układy już ciężko powoli kupić. Albo ciężko będzie. Mnie się ten pomysł mimo wszystko podoba :)
[#99] Re: Szwedzki projekt płyty głównej w formacie Mini ITX 170x170 mm

@kwaku85, post #98

O to to to. Mniej Amig będzie szło na "dawcę".
[#100] Re: Szwedzki projekt płyty głównej w formacie Mini ITX 170x170 mm

@konrad_0x42, post #97

Masz mnie :) VHDL, Verilog jeden pies. Do źródeł zaglądałem ale już trochę czasu temu, więc nie pamiętałem dokładnie czy VHDL czy Verilog, mogłem napisać HDL.
W każdym razie mimo tego że brzmi to jak lekkie przechwalanie się, to wiem co piszę, bo siedziałem w FPGA zawodowo przez jakieś 2 lata i zaprojektowałem trochę układów :) M.in. 2 core'owy system w którym na jednym CPU latał uClinux z Ethernetowym stosem i web serwerem, a drugi ogarniał na żywo obsługę DMA, konfigurację chipów i soft-core'ów do liniowego przetwarzania video. Wszystko to w Alterowskim Cyclonie 3 którego znamy z Vampirka :] W robocie walczyliśmy nawet z grubszymi tematami więc miałem pod ręką Stratixa 2 GX i tam dałoby się pewnie zfitować procka z fMaxem w okolicach tego co Apollo obiecuje.

Anyway, moduł jest praktycznie pin-w-pin z fizycznym Agnusem + parę switchy i oczywiście okaże się że tu czy tam trzeba to dostosować, ale PoC do zestawienia dosłownie w godzinę, bo musisz tylko wpiąć ten moduł w piny w projekcie w Quartusie czy innym ISE:

module Agnus
(
input clk, // clock
input clk28m, // 28MHz clock
input cck, // colour clock enable, active whenever hpos[0] is high (odd dma slots used by chipset)
input reset, // reset
input aen, // bus adress enable (register bank)
input rd, // bus read
input hwr, // bus high write
input lwr, // bus low write
input [15:0] data_in, // data bus in
output [15:0] data_out, // data bus out
input [8:1] address_in, // 256 words (512 bytes) adress input,
output reg [20:1] address_out, // chip address output,
output [8:1] reg_address_out, // 256 words (512 bytes) register address out,
output reg dbr, // agnus requests data bus
output reg dbwe, // agnus does a memory write cycle (only disk and blitter dma channels may do this)
output _hsync, // horizontal sync
output _vsync, // vertical sync
output _csync, // composite sync
output blank, // video blanking
output sol, // start of video line (active during last pixel of previous line)
output sof, // start of video frame (active during last pixel of previous frame)
output vbl_int, // vertical blanking interrupt request for Paula
output strhor_denise, // horizontal strobe for Denise (due to not cycle exact implementation of Denise it must be delayed by one CCK)
output strhor_paula, // horizontal strobe for Paula
output [8:1] htotal, // video line length
output int3, // blitter finished interrupt (to Paula)
input [3:0] audio_dmal, // audio dma data transfer request (from Paula)
input [3:0] audio_dmas, // audio dma location pointer restart (from Paula)
input disk_dmal, // disk dma data transfer request (from Paula)
input disk_dmas, // disk dma special request (from Paula)
input bls, // blitter slowdown
input ntsc, // chip is NTSC
input a1k, // enable A1000 OCS features
input ecs, // enable ECS features
input floppy_speed, // allocates refresh slots for disk DMA
input turbo // alows blitter to take extra DMA slots
);
[#101] Re: Szwedzki projekt płyty głównej w formacie Mini ITX 170x170 mm

@kwaku85, post #98

Ale problem jest taki, że HDL zawsze będzie niedoskonały, szczególnie bez blue-printów :(
Z drugiej strony można go poprawiać i udoskonalać bez zbędnych kosztów.

Zgadzam się, że szkoda sprzętu na części i też mi się serce kroi jak widzę wszystkie sensowne płyty od Amigi które idą na przemiał...

Swoją drogą widzieliście to? Ściągają z chipów obudowę, robią zdjęcia mikroskopami i starają się odtworzyć strukturę krzemu:
http://visual6502.org/wiki/index.php?title=Chips_in_our_collection
[#102] Re: Szwedzki projekt płyty głównej w formacie Mini ITX 170x170 mm

@mINA87, post #101

Jest jeszcze project 74 czy jak to tam się nazywało - robią całą bazę danych zdjęć 74xx i opisują ich strukturę.

Da się? Da się. Tylko ja się zastanawiam, gdzie tego uczą. 2 semestry z elektroniki analogowej i cyfrowej i nic nie miałem o rzeźbieniu w krzemie.
[#103] Re: Szwedzki projekt płyty głównej w formacie Mini ITX 170x170 mm

@teh_KaiN, post #102

Tylko że nawet jak będziesz miał litografię/blue-print to nie znaczy że da się to idealnie odwzorować w VHDLu. W krzemie są różne "hacki" i analogowe rzeczy jak pętle opóźniające, kondensatory, sprytne "PLLe" czy diody. Kolega rzeźbił 6502 w FPGA i to jest chyba najlepeij udokumentowany procek, właśnie w nim wyszło że są jakieś rozkazy nieudokumentowane przez to że dekoder na diodach był w stanie rozkminić różne ciekawe niezaprojektowane stany i podobno nawet trochę kodu z tego korzystało. Podobne pułapki czają się tutaj, więc funkcjonalne opisanie może teog nie oddawać.

Co do nauki to niestety studia uczą za dużo teoretycznych pierdół a to jest zbyt praktyczne ;) A tak serio o procesach technologicznych i takich rzeczach jest bardzo fajna książka - Electric Engineering Handbook - opisują w niej właśnie takie rzeczy np. jak w krzemie rozwiązali cześć procka z PS2 i inne takie. Nigdy nie miałem czasu żeby to przeczytać, a szkoda bo to kopalnia wiedzy o takich rzeczach.
[#104] Re: Szwedzki projekt płyty głównej w formacie Mini ITX 170x170 mm

@mINA87, post #100

Szacunek dla Kolegi i pytanie. Czy jesteś w stanie oszacować ile kosztowało by opracowanie takich "protez"? Interesuje mnie koszt pracy speca od FPGA (czyli jego czas x kasa). Mieli byśmy jasność ile będzie kosztowało utrzymanie naszych "Przyjaciółek" przy życiu w przyszłości.
Myślę że można by było otworzyć osobny wątek "Protezy układów MOS".
[#105] Re: Szwedzki projekt płyty głównej w formacie Mini ITX 170x170 mm

@Friday_LU, post #104

Z dokładnością i funkcjonalnością Minimiga to parę godzinek, jak znajdę chwilę to z ciekawości spróbuję zobaczyć czy faktycznie jest to tak proste jak mi się wydaje i zrobię projekt pod pseudo Agnusa 8375, ale znowu - diabeł tkwi w szczegółach i na tych szczegółach może zejść najwięcej czasu i kłopotu. Przykładowo okaże się że sprzęt się inaczej zachowuje i teraz szukaj różnicy korelując przebiegi z FPGA z tymi z analizatora z prawdziwego układu (jeśli go będziesz miał pod ręką) i podpierając się kodem WinUAE - nad tym można stracić tygodnie...
Dodatkowo coraz ciężej o układy 5V. Niby jest jeszcze rodzina XC95, ale pytanie czy kiedyś jej nie wycofają...
Z drugiej strony coś podobnego robi de-facto Indivision ECS scandoubler - on reimplementuje Denisa'a w CPLD, niektóre dopałki udają Gayle'a, więc coś takiego już mamy tu i tam.
[#106] Re: Szwedzki projekt płyty głównej w formacie Mini ITX 170x170 mm

@mINA87, post #105

Nie ma co chyba tkwić na siłę w układach 5V, zwłaszcza że są sposoby na dwukierunkową konwersję napięć. Trochę to spowoduje zmniejszenie pola na układ logiczny, bo i trza by regulator tam upchnąć no ale - małego QFNa zlutować to jeszcze nie jest problem.
[#107] Re: Szwedzki projekt płyty głównej w formacie Mini ITX 170x170 mm

@teh_KaiN, post #106

I tu robi się ciekawie, bo wchodzimy w kwestie mechaniczne :)
Na jednym skraju masz proste adaptery jak te z eliptora do flashy i je wpinasz. Jak zaczniesz robić więcej to Ci wyjdzie z tego formatka jak w wąpierzu i upchnij to teraz w ITX.
Bonusowe pytanie - fajnie się wpina takie protezy w DIPy. Już w przypadku podstawkowego PLCC robi się ciekawie, ale Minimeg jest, więc się da. Co jednak z powierzchniowym montażem PLCC? Jak podmienisz takiego CIA w Amidze 600 na jakąś protezę?
Ja nie neguję kompletnie tego pomysłu, bo sam o tym myślałem, ale dzielę się obawami i problemami które zauważyłem podczas tych rozmyślań.
[#108] Re: Szwedzki projekt płyty głównej w formacie Mini ITX 170x170 mm

@mINA87, post #107

Też kiedyś myślałem że SMT jest problemem, ale ostatnio rozwiązanie samo do mnie przyszło. Można zrobić montaż w rodzaju znaczka pocztowego jak to ma miejsce w module ESP8266 czy ESP32. Czyli pola lutownicze z otworami są ścięte w połowie, przez co można to lutować od boku.

Sama konwersja napięć jest do zrobienia na tranzystorach, a te dość dobrze się w ostatnich czasach zminiaturyzowały. ;) Ostatnio mam do dyspozycji mikroskop do lutowania, a to nieziemsko ułatwia sprawę.
[#109] Re: Szwedzki projekt płyty głównej w formacie Mini ITX 170x170 mm

@teh_KaiN, post #108

Tak, ścięte pady na krawędziach to jakiś patent, ale kolejna komplikacja :)

Co do konwersji napięć to da się również wstawić dzielnik napięcia albo diodę zenera i będzie dobrze :) Gdzieś widziałem porównania i dzielnik na 2 rezystorach nie psuł zbytnio kształtu przebiegów. W każdym razie output da się ogarnąć, inputem się nie musisz przejmować, ale problem pojawia się jak masz 32bitową trojstanową szynę. Tutaj jedyne sensowne rozwiązanie to wstawić dwukierunkowy bufor i ręcznie go przełączać z zewnątrz. Ewentualnie w Amigowym świecie bardzo popularny translator napięć to właśnie CPLD rodziny XC95 - tak na przykład robi karta 060 do GBA1000.
[#110] Re: Szwedzki projekt płyty głównej w formacie Mini ITX 170x170 mm

@mINA87, post #109

Myślę że projekt "protezy" trzeba podzielić. Pierwsza cześć to wsady do FPGA.
Montaż nie będzie problemem dla A500/A2000.
Konwersja napięć:
http://www.newark.com/pdfs/techarticles/microchip/3_3vto5vAnalogTipsnTricksBrchr.pdf
Jak widać pomysłów nie brakuje. Do tego montaż na PCB protezy może być dwustronny.
Nie przejmowałbym się totalnie wielkością PCB danej "protezy" - bo to proteza właśnie. Masz padnięty układ oryginalny albo bierzesz "protezę" i godzisz się na wszelkie niedogodności albo żegnasz się ze swoją "przyjaciółką".
Druga cześć to montaż "protez" w A600/A1200. Tutaj jakiś "patent" się znajdzie
np.:Taki
http://www.sp3swj.sp-qrp.pl/IW3HEV/VNA3p_montaz/VNA_USB/VNA3p_RS232USB_prototype2.JPG
lub
https://www.ironwoodelectronics.com/products/adapters/adapter_images/clips_plugs_midsize.jpg
Jeżeli chodzi o ITX to Szwedzi zrobili A500 i dołożyli 2 sloty Zorro. Ze zdjęć nie widzę ale raczej nie udało się tego zrobić na dwuwarstwowym PCB.
Montaż "protez" można ogarnąć poprze dodanie podstawek tak żeby PCB protez mijały się ze sobą.

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2017 10:23:07 przez Friday_LU
[#111] Re: Szwedzki projekt płyty głównej w formacie Mini ITX 170x170 mm

@Friday_LU, post #110

A płytka AmyITX robi karierę, serwis HotHardware wspomniał o tym projekcie. Dorzucam dużą fotę golizny :D

[#112] Re: Szwedzki projekt płyty głównej w formacie Mini ITX 170x170 mm

@mINA87, post #92

Witaj mINA87.

Wiadomo - Amigi w FPGA już mamy, tylko że są one dość słabe. Przydała by się taka co by emulowała procesor minimum 68040 i do tego układy AGA i kartę graficzną, lub dwa w jednym i współpracującą z każdym monitorem lub TV. Wtedy naprawdę było by super. Do tego by się przydała możliwość podłączenia dysku SATA oraz napędu optycznego SATA, tak aby można było grać również w gry pełno płytowe takie jak Foundation czy Exodus czy Napalm i podobne. I aby one działały.
[#113] Re: Szwedzki projekt płyty głównej w formacie Mini ITX 170x170 mm

@gilban, post #112

Może w takim razie rozwiązaniem jest modułowość?
Nowoczesna bazowa płyta w jakiejś sensownej formatce na której byłoby:
- SoC - jakiś klocek który ogarnie tematy takie jak SATA, WiFi, Ethernet "za darmo"
- FPGA - jakiś Cyclone 3 z implementacją customowych klocków Amigowych + interfejsy do SoCa i innych rzeczy
- Zorro Sloty - do wpinania Picasso i innych takich
- PCI - do jakiś Radeonów
- Processor Slot - jak w dużych Amigach żeby wpinać rozszerzenia z prockami 68k
- Compatiblity Slot - możnaby się pokusić o miejsce na wpięcie "rozszerzenia" z klasycznymi układami wtedy mogłyby zastępować FPGA pod 68k jihad :)

Miałoby to szansę być sprzętowo kompatybilne z 68k ale też być fajną bazą do rozbudowy czy postawienia emulacji softowej (SoC byłby z jakimś ARMem). Taka ni to Amiga, ni to GBA, ni to PC, ni to Raspbberry, ni to Minimig tylko taka hybryda - wszystko po trochu.
[#114] Re: Szwedzki projekt płyty głównej w formacie Mini ITX 170x170 mm

@mINA87, post #113

Płyta główna z Zorro III i PCI (jak kiedyś PC ISA-PCI) to było moje marzenie :)

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2017 21:23:12 przez PrzemasIII
[#115] Re: Szwedzki projekt płyty głównej w formacie Mini ITX 170x170 mm

@mINA87, post #113

Sory za Wielkie OT.
Przy okazji tego tematu pojawiły się w sumie 3 wątki.
1. Zachowanie "twórców" amigowych projektów.
2. Starzejące się "przyjaciółki" - utrzymanie ich przy życiu.
3. Jak przeskoczyć 30 lat rozwoju komputerów - nowy Kompatybilny z 68k sprzęt.

Co do pierwszego to niestety a może "stety" - środowisko amigowe jakoś tak ma że fajne projekty chowane są pod "kołderkę" i ani środowisko nić z tego nie ma, ani twórca kasy na tym nie zrobi. Oczywiście "amigowi pasjonaci" zapłacą duże pieniądze aby ich "przyjaciółki" podziałały jeszcze jakiś czas (np.: Vampierze), ale nie da się z tego żyć.

Drugie zagadnienie wymaga naprawdę porządnego zastanowienia. I na pewno porządnego oszacowania jaki będzie koszt przygotowania "PROTEZ" zastępujących dedykowane układy naszych "przyjaciółek". Istnieją firmy, które specjalizują się w rozwiązaniach FPGA i mogłyby na zlecenie coś takiego opracować. Pytanie podstawowe za ile i skąd na to wziąć (może ze zbiórki). Kompatybilność ma być taka żeby "Super Frog, Lotus, WB" działały.

Trzecie chyba najtrudniejsze, ale wcale nie beznadziejne. Tutaj trzeba współpracy większej grup osób i zacząć od wyspecyfikowania czym ten nowy sprzęt ma być . Co ma mieć z A500, a czego należy szukać w PC, Mackach, i innych kompach.
Jeżeli udało by się taką specyfikacje zrobić szybko, to dałoby się też oszacować koszt takiego projektu (oszacowanie pomnożyć x 4). Wtedy pozostanie szukanie inwestora/ów, który chciałby to sfinansować (i tu możliwości jest naprawdę wiele). Wszystko zależałoby od specyfikacji jak innowacyjna była by nowa "przyjaciółka" i na co kładła nacisk. Jak widać Army zaorały x86 na polu telefonów. PC pokonało kiedyś wszystkich mimo iż wcale nie było najlepsze. Za to jak widać Andriod / Linux i MACOS mimo posiadania wszystkiego nie dają rady przełamać hegemoni Windowsa. Niby jest CHROM-OS, ale Google .................... wszyscy bardziej w temacie wiedzą o co chodzi, a reszta używa Windows.
Na rynku jest miejsce dla nowej (starej) platformy sprzętowo - softwerowej bo PC zaczyna zjadać własny ogon. Nowa platforma musi dać klientom coś czego nie ma PC i Arm ponadto nie będzie łatwo dorobić tego albo będzie łatwo wykazać że to "LIPA". Jednak musi czerpać z PC maxa co można (karty grafiki, karty dźwiękowe, moduły pamięci, złącza IO, itp.), tak żeby producenci nie widzieli w niej zagrożenia, a raczej kolejny kawałeczek tortu do wzięcia. Nie wierzę że w perspektywie 5 lat dało by się z takim nowym sprzętem zawojować rynek, ale sukcesem było by pojawić się osobno w zestawieniach.

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2017 20:45:19 przez Friday_LU

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2017 20:48:10 przez Friday_LU
[#116] Re: Szwedzki projekt płyty głównej w formacie Mini ITX 170x170 mm

@Friday_LU, post #115

Można składać zamówienia na kolejną partie płytek
http://www.amy-itx.com/news/go-big-or-go-home/
[#117] Re: Szwedzki projekt płyty głównej w formacie Mini ITX 170x170 mm

@jarokuczi, post #116

No ładnie. Wpisałem się, zobaczymy co z tego wyjdzie
[#118] Re: Szwedzki projekt płyty głównej w formacie Mini ITX 170x170 mm

@KrisbA, post #117

Jaki jest koszt przy wpisie na listę przy tej drugiej partii płytek?
Uzupełnienie: znalazłem cenę na drugiej stronie formularza wszystko jest podane + dodatkowe karty itp.


Ostatnia aktualizacja: 10.02.2018 17:10:46 przez Adinfo
[#119] Re: Szwedzki projekt płyty głównej w formacie Mini ITX 170x170 mm

@Adinfo, post #118

Za wszystko wychodzi coś tam 180 euro.
Płytka PCB Amy - 65 euro
Turbo płytka PCB - 55 euro
Karta Network płytka PCB - 35 euro
Zaprogramowane Chipy 3szt - 25 euro


Ostatnia aktualizacja: 10.02.2018 17:14:41 przez KrisbA
[#120] Re: Szwedzki projekt płyty głównej w formacie Mini ITX 170x170 mm

@KrisbA, post #119

Rozumiem, że DIY Kits mają wszystkie niezbędne części do zlutowania całości bez zakupu dodatkowych po za tym zamówieniem? (oprócz dedykowanych układów Amigi i procesora w turbo oczywiście).

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2018 17:17:08 przez Adinfo

Doczytałem opis na stronie, w DIY KITs są same płytki PCB ;)

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2018 17:24:59 przez Adinfo
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem