[#211] Re: Nowe turbo HC000

@AD99, post #210

No to jednak zdania są podzielone odnośnie tego adaptera
Jednym działa bez zasilania natomiast Ty wspominasz,że jednak jest potrzebne zasilanie.
Na to wygląda,że felerny egzemplarz mi się trafił.
[#212] Re: Nowe turbo HC000

@lukzer, post #1

Karta działa elegancko, bardzo dobrze wykonana ale brakuje mi opisu drugiej zworki przy IDE, do czego ona służy ?
Dodakowo sporo gier przy odpalaniu WHD Load krzyczy "you need chipmem up to $100000" czyli domyslam sie że potrzebują 1MB chip ramu. Jestem laikiem w tych sprawach - Sysinfo pokazuje ze widzi 8MB Fast, 0,5 MB Slow i 0,5MB MB Chip RAMu. Da rade jakos podwyższć wartość Chip ramu kosztem fast ?
[#213] Re: Nowe turbo HC000

@goolash, post #212

Musisz pobawić się zworkami na płycie głównej. Jaką masz rewizje płyty?
[#214] Re: Nowe turbo HC000

@goolash, post #212

To trzeba było ACA500 zakupić to miała być niskokosztowa prosta karta.
Temat o podwyższeniu ilości Chip warto przeczytac.
Ja tam jestem zadowolony z zakupu a Superbonio przerobil moja amige na 2 chip ramu.
Tylko przełącznik kikstart mam za wysoki i się gryzie z tą kartą, trzeba nad tym jeszcze popracować
[#215] Re: Nowe turbo HC000

@Bartek2075, post #213

Teraz do mnie dotarło że pamięć na płycie też jest wykorzystywana, mam rev 6a, podejrzewam że chodzi o zwokre jp2 ?
[#216] Re: Nowe turbo HC000

@goolash, post #215

Przyszedł nowy adapter http://allegro.pl/adapter-cf-na-ide-pata-40-pin-3-5-hdd-ssd-i6106899276.html
I ten działa znakomicie Amiga bootuje bez potrzeby podpinania dodatkowego zasilania.
Tak jak obstawiałem.Poprzedni adapter był uszkodzony już fabrycznie.
Przyjrzałem się mu z bliska i znalazłem na nim przerwę na ścieżce.
[#217] Re: Nowe turbo HC000

@skofrant, post #216

Przyszedł nowy adapter http://allegro.pl/adapter-cf-na-ide-pata-40-pin-3-5-hdd-ssd-i6106899276.html
I ten działa znakomicie Amiga bootuje bez potrzeby podpinania dodatkowego zasilania.
Tak jak obstawiałem.Poprzedni adapter był uszkodzony już fabrycznie.
Przyjrzałem się mu z bliska i znalazłem na nim przerwę na ścieżce.

No to zlutować przerwę i masz dwa adaptery
[#218] Re: Nowe turbo HC000

@spidi, post #217

Dokup kolejną kartę i Amigę teraz OK
[#219] Re: Nowe turbo HC000

@Vato, post #218

Amig 500 mam aż sześć
A karte turbo chcę kupić kolejną
Akurat sprezentuje swoim bratankom.
Spodobały im się gry na Amidze.
Swoją drogą szaleją za grą ProjectX
[#220] Re: Nowe turbo HC000

@skofrant, post #219

[#221] Re: Nowe turbo HC000

@lukzer, post #194

Czy można jeszcze zamówić jedną turbinkę? Ewentualnie, może ktoś uznał, że zamówił za dużo i chciałby się jednej pozbyć?
[#222] Re: Nowe turbo HC000

@perinoid, post #221

Ja dziś dokupiłem sobie jeszcze dwie więc będę miał w każdej mojej A500 szeroki uśmiech
Pisz priv do producenta.
[#223] Re: Nowe turbo HC000

@Vato, post #222

A ja tak trochę z innej beczki. Próbował ktoś odpalać ClassicWB ? W sensie na amidze z tą kartą i 0.5MB chip ? Podejrzewam, że będzie za mało, ale może jest jakaś magiczna kombinacja.
[#224] Re: Nowe turbo HC000

@Vato, post #222

Napisałem. Się okaże
[#225] Re: Nowe turbo HC000

@skofrant, post #216

W którym miejscu jest uszkodzony? Bo moja sztuka tez nie działa.
[#226] Re: Nowe turbo HC000

@lukzer, post #21

Sprawdziłem wstępnie z CDTV i 500+570 i nie działa. W CDTV mam dysk SCSI i CF, ale utknęło z miganiem diody power. Dałoby się wstawić przełącznik na 7MHz? Spróbowałbym polutować jeśli byłby jakiś łatwy przepis na sukces
[#227] Re: Nowe turbo HC000

@fender80s, post #223

Na swojej zezworkowanej mam 1MB chip i śmiga, będę musiał wyjąć kartę spod klapki by sprawdzić wersję 512 KB, tylko czy wtedy ruszy? Zobaczę, jak będę mógł jutro. Jak na razie jestem bardzo pozytywnie zaskoczony działaniem Amigi, wielki szacunek Autorowi za wiedzę i umiejętności.


Artur.
[#228] Re: Nowe turbo HC000

@orila, post #226

Czyli szansa by była żeby zadziałało z CDTV? jeśli byłby przełącznik na 7Mhz?
[#229] Re: Nowe turbo HC000

@fender80s, post #223

Na A500 6a i wyjętą kartą spod klapki działa. CZyli HC00 plus 0.5 MB chip. Po uruchomieniu mam 366 KB chip i mocno ograniczoną funkcjonalność whdload. Po włożeniu karty pod klapkę mam 890 KB i znów wszystko działa. Nie wiem, czy da się system zainstalować z 0.5 MB chipu, ja instalowałem w "pełnej konfiguracji", że tak się wyrażę.

Artur.
[#230] Re: Nowe turbo HC000

@Artu2tu, post #229

Whdload na rev.6a to marna zabawa, jest tyle rev.8 na rynku. Jeśli już ktoś ulepsza amige to trzeba się szarpnąć na 500+ . Zwłaszcza ze w 1 poście autor pokazał zdiecie z 500+ z HC000
[#231] Re: Nowe turbo HC000

@Artu2tu, post #229

Zrób 1MB chip, inaczej się nie opłaca. Możesz też dokupić lub zrobić sobie rozszerzenie pod klapkę dające w sumie 2.5 MB(1MB chip+1,5 slow).
[#232] Re: Nowe turbo HC000

@lukzer, post #1

Gdyby ktoś byl zainteresowany mam kilka kart na zbyciu.. kontakt pm
[#233] Re: Nowe turbo HC000

@lukzer, post #232

Jak cena?
[#234] Re: Nowe turbo HC000

@Artu2tu, post #227

Przepraszam zająłem się remontem i kilkoma innymi sprawami. Amiga poszła na moment w odstawkę ale wracam. Czyli jak przezworkuje swoją 6a i będę miał 1 mb Chip to WHDLoad będzie w pełni funkcjonalny, czy będą działały tylko niektóre gry? Już sam zgłupiałem. Niektórzy piszą, że na 1MB Chip WHDLoad normalnie działa. Inni, że to nie ma sensu i potrzebna jest płyta 8a i przynajmniej 1,5MB chip.
Chciałbym mieć w pełni funkcjonalnego WHDLoad. Jeśli na rev6a jest to niemożliwe to najwyżej sprzedam swoją Amigę i kupię rev8a

Którą wersję ClassicWB dokładnie postawiłeś ?
[#235] Re: Nowe turbo HC000

@fender80s, post #234

Na mojej A500 z 1MB Chip i 8MB Fast jak na razie trafiłem jedynie na jedna grę która nie działała z WHDL a mianowicie Cannon Fodder uparcie wołał o 1.5MB Chip
[#236] Re: Nowe turbo HC000

@Tomuś, post #235

A sprawdzałeś może pozycję wielodyskietkowe takie jak Mortal 2, Civilization czy Setlersy itp? Jak jest z działaniem? Masz tylko zezworkowane 1MB Chip, czy też jeszcze slow? Wiem. Dużo pytań zadaje, ale wróciłem do Ami po prawie 20 latach. Wczesniej nie bawiłem się w modyfikacje i jechałem tylko na dyskietkach.
[#237] Re: Nowe turbo HC000

@fender80s, post #234

Jestem poza domem, wrócę za tydzień, to sprawdzę wersję. 1MB chip wystarczy, nie musisz nic sprzedawać.



Artur.
[#238] Re: Nowe turbo HC000

@Artu2tu, post #237

Super. Dzięki za odpowiedź. Gram głównie w strategie i najbardziej zależy mi na ich działaniu. Czyli trzeba zakasać rękawy i ogarnąć ten bałagan. Rozważam jeszcze zakup rozszerzenie pamięci 2MB. 0,5MB chip i 1,5MB slow. Tylko czy te półtora mega slow coś daje ?
[#239] Re: Nowe turbo HC000

@Artu2tu, post #237

A gdyby tak... Wlutować brakujące w 6a cztery układy pamięci i dodatkowo dać pod klapką 512 KB? Ma to szansę zadziałać? Ktoś już to przećwiczył? Oczywiście wszystko w obecności karty turbo z wątku.
[#240] Re: Nowe turbo HC000

@Artu2tu, post #239

Jak Wlutujesz te brakujące kości to Amiga będzie je widziała pod adresami rozszerzenia pod klapką, więc standardowe rozszerzenie nie zadziała.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem