[#1] A1200 usuwanie modulatora i coś jeszcze.
Cześć,
Już zdecydowałem że usunę modulator z płyty A1200 i chce tylko potwierdzić czy aby można?
Jeśli tak, to wystarczy go wylutowac czy trzeba coś jeszcze łączyc kablami później?

Coś jeszcze.
Kondensator, który jest bezpośrednio poniżej modulatora (pod jego lewym dolnym narożniku) czy mogę go "położyć" ? W takiej "pionowej pozycji mi zawadza a jak modulatora juz nie będzie to bede miał gdzie go przechylic. Czy to nie będzie miało wpływu na nic? Pytam bo nie znam się na tym.

Dzieki



Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 14:39:21 przez peceha
[#2] Re: A1200 usuwanie modulatora i coś jeszcze.

@peceha, post #1

Kondensator możesz nawet przylutować pod spodem jeśli taka Twoja wola. Nie ma to wpływu na jego działanie. Tylko żeby nie przyszło ci do głowy próbować go kłaść, bo powyrywasz mu nóżki :) Musisz kupić nowy z długimi nóżkami i wlutować w pozycji położonej, ewentualnie przedłużyć nóżki starego.
[#3] Re: A1200 usuwanie modulatora i coś jeszcze.

@kwaku85, post #2

Hehe,
nie mialem zamiaru go "klasc" na sileszeroki uśmiech wiem chyba czym by to sie zakonczylo.
Dzieki za reszte informacji.

Wiec juz tylko pozostaje pytanie o modulator.
[#4] Re: A1200 usuwanie modulatora i coś jeszcze.

@peceha, post #3

Nie pamiętam dokładnie, ale modulator był elementem osobnym. Wywalisz go, to będzie wywalony :)
[#5] Re: A1200 usuwanie modulatora i coś jeszcze.

@kwaku85, post #4

Hmm, ok, dalej nie jestem przekonany w 100% czy tak mozna ale chyba nawet gdzies tu na ppa czytalem o usuwaniu modulatora, ze to wlasnie "element osobny" - wiec chyba zaryzykuje
[#6] Re: A1200 usuwanie modulatora i coś jeszcze.

@peceha, post #5

Jak wywalisz modulator, to nic się nie stanie. Z nim jest jak z kołem zapasowym. Jak nie masz, to samochód dalej jedzie, tylko w razie przebicia opony masz problem. Tu jak nie masz modulatora, to Amiga dalej działa. Tylko nie podepniesz się do TV przez RF, gdy nawalą pozostałe porty wideo.
[#7] Re: A1200 usuwanie modulatora i coś jeszcze.

@SuperBuster, post #6

OK
[#8] Re: A1200 usuwanie modulatora i coś jeszcze.

@peceha, post #7

Dlaczego właściwie chcesz się go pozbyć?
[#9] Re: A1200 usuwanie modulatora i coś jeszcze.

@AD99, post #8

Bo moj IDE ATA FLASH jest poziomy i ten kondesator pod modulatorem przeszkadza w montazu (a tak go "poloze" w strone miejsca po modulatorze).
Dodatkowo chce w jego miesce wstawic wyjscia z karty Prisma.
[#10] Re: A1200 usuwanie modulatora i coś jeszcze.

@peceha, post #9

A to ok. Przeczuwałem, że to raczej nie kaprys
[#11] Re: A1200 usuwanie modulatora i coś jeszcze.

@peceha, post #9

Tez mam taki flash i tez mi wadził ten kondzioł, wlutowałem inny na długich nogach i położyłem, modulatora nie trza ruszac
[#12] Re: A1200 usuwanie modulatora i coś jeszcze.

@peceha, post #5

Ja pozbyłem się modulatora z dwóch płyt, nie ma żadnych skutków ubocznych.

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 19:27:44 przez marpla
[#13] Re: A1200 usuwanie modulatora i coś jeszcze.

@AD99, post #10

Jakie sygnały idą do modulatora? Może jakieś ciekawe wyjście da się uzyskać na bazie pinów po nim?
[#14] Re: A1200 usuwanie modulatora i coś jeszcze.

@Daclaw, post #13

Composite video i audio mono.
[#15] Re: A1200 usuwanie modulatora i coś jeszcze.

@Daclaw, post #13

Ja mam tam coś takiego: https://www.retro-cloud.eu/product/rgb4all-2/?v=9b7d173b068d
[#16] Re: A1200 usuwanie modulatora i coś jeszcze.

@Krashan, post #14

Czy po usunięciu modulatora traci się sygnał composite na konektorze
z amigi?
[#17] Re: A1200 usuwanie modulatora i coś jeszcze.

@ClarensMartin, post #16

Nie, sygnał po wyjściu z układu CXA1145 rodziela się na gniazdo Composite i na modulator.
[#18] Re: A1200 usuwanie modulatora i coś jeszcze.

@peceha, post #1

Troche czasu minelo ale juz modulatora nie ma.



2 pytania:

- jak widac na zdjeciu pochylony kondesator opiera sie o naroznik modulu Flash . W tym narozniku od spodu jest rezystor - czy to, ze rezystor dotyka kondesatora to zle? (moge zrobic tam milimetr przerwy nie dociskajac modulu do konca w zlaczu)

- czy te zolte gniazdo co siedzi na prawo od modulatora tez moge usunac bez zadnych konsekwencji?

Dzieki
[#19] Re: A1200 usuwanie modulatora i coś jeszcze.

@peceha, post #18

ad1. Nic się nie stanie bo dotyka izolowanej części kondensatora.
ad2. Możesz wylutować bez wpływu na działanie komputera.
[#20] Re: A1200 usuwanie modulatora i coś jeszcze.

@Hubez, post #19

Dzieki.
[#21] Re: A1200 usuwanie modulatora i coś jeszcze.

@peceha, post #1

A po co usuwać modulator?
[#22] Re: A1200 usuwanie modulatora i coś jeszcze.

@Shredder, post #21

Kolega podał powód dla którego potrzebuje usunąć modulator. Wywalenie modulatora przydaje się też przy wyprowadzeniu złącza hdmi z Vampire na przykład lub przy modzie S-Video a takze na USB jak trzeba.
Modulator nie jest w obecnych czasach do niczego potrzebny przez bardzo kiepską jakość obrazu jaką oferuje.
Lepiej więc wywalić tą puszkę i wyprowadzić co potrzeba przez otwór po nim, niż wiercić dziury w obudowie ok, racja


Ostatnia aktualizacja: 30.12.2017 00:18:34 przez FeRu
[#23] Re: A1200 usuwanie modulatora i coś jeszcze.

@Shredder, post #21

W razie czego modulator można zawsze przylutować z powrotem
na swoje miejsce.
Jeżeli jakieś modyfikacje w amidze, to ja uważam, że tylko takie,
które można potem cofnąć, aby amiga była 100% taka jak
w momencie zakupu.
[#24] Re: A1200 usuwanie modulatora i coś jeszcze.

@FeRu, post #22

Modulator nie jest w obecnych czasach do niczego potrzebny przez bardzo kiepską jakość obrazu jaką oferuje.


Mowisz tak jakby Amiga była w obecnych czasach do czegoś potrzebna... :)
Ja bym tam modulatora nie usuwał. Nie korzystam z niego, ale mimo wszystko jest częścią mojej A1200. Portu Serial też nie używam (ani Parallel) a jakoś nie pochylam się nad nimi z lutownicą, dysząc nienawistnie.
[#25] Re: A1200 usuwanie modulatora i coś jeszcze.

@recedent, post #24

Pisałem to w innym kontekście...Chodziło mi o to ze modulator można śmiało poświęcić jeśli robimy modyfikacje lub gdy chcemy wyprowadzić jakieś złącze czy przełącznik nie haratając w ten sposób obudowy.
Ta puszka jest wręcz idealnym elementem na poświęcenie
Jeśli chodzi o przydatność amigi w obecnych czasach to na świecie są jeszcze miejsca gdzie jakieś amigi mogą ciąż wykonywać swoja pracę,
tak jak słynna A1200 która generowała znaczek Polsatu.
Cześć z nas takze wbrew zdrowemu rozsądkowi robi różne rzeczy na amidze i nie wyobraża sobie życia bez niej ok, racja



Ostatnia aktualizacja: 30.12.2017 15:11:18 przez FeRu
[#26] Re: A1200 usuwanie modulatora i coś jeszcze.

@recedent, post #24

a jakoś nie pochylam się nad nimi z lutownicą, dysząc nienawistnie.

Miejsce po modulatorze można wykorzystać na wyjście DVI, VGA lub USB bez przeróbki obudowy.
I tylko w takim kontekście jest sens go wymontować.
A wymontowanie portu szeregowego/równoległego jest już znacznie trudniejsze niż demontaż modulatora. I czasami (rzadko, to prawda) te porty mogą się do czegoś jednak przydać. Np. sampler, drukarka itp.
[#27] Re: A1200 usuwanie modulatora i coś jeszcze.

@stachu100, post #26

Ojtam, ojtam, po prostu znudzony brakiem nowej wersji mosista przyszedł sobie zatrollować w wątku o klasyku .
1
[#28] Re: A1200 usuwanie modulatora i coś jeszcze.

@recedent, post #24

Mowisz tak jakby Amiga była w obecnych czasach do czegoś potrzebna... :)

Amiga jak najbardziej jest w dzisiejszych czasach potrzebna. Ma gry i programy niedostępne gdzie indziej. Można przy Amidze m.in. odpocząć przy wspaniałych grach 2D.
[#29] Re: A1200 usuwanie modulatora i coś jeszcze.

@Hexmage960, post #28

...niedostępne gdzie indziej... ??

A o emulatorach słyszałeś?
Przecież Amigowe programy można uruchamiać na (strzelam) ponad miliardzie komputerów świata.
1
[#30] Re: A1200 usuwanie modulatora i coś jeszcze.

@ZbyniuR, post #29

Ale trzeba uruchamiać specjalny program, emulator, emulować dyskietki, ROMy, dyski twarde, CD-ROMy, dodatkowe karty, urządzenia (drukarka, sampler). Ani to wygodne, ani dobrze zintegrowane z systemem hostem.

Emulatory, jak się okazuje, najlepiej sobie radzą tylko z ADFami, czyli emulowanymi dyskietkami. O poważnej pracy np. z Turbo Calciem nie ma co mówić.

Amiga OS emulowany traci na swoich walorach będąc gościem na komputerze z systemem Windows przytłoczony ciężkością i nie-intuicyjnością Windowsa.

No, ale temat jest o rozbieraniu Amigi z modulatora.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem