[#31] Re: A1200 usuwanie modulatora i coś jeszcze.

@Hexmage960, post #30

A to jakieś nowości.
A co takiego ma emulator ze nie można poważnie pracować w TurboCalciem ?

Emulatory są nie tylko na Windows

Proponuje nowy wątek o tym jaki to emulator jest kłopotliwy, nieporeczny i utrudnia prace, grę, itd. w stosunku do prawdziwego sprzetu
1
[#32] Re: A1200 usuwanie modulatora i coś jeszcze.

@Norbert, post #31

Na pewno to kwestia gustu. Znajdą się gorący zwolennicy emulacji jak i jej zagorzali przeciwnicy. Co komu wygodnie.

Dla mnie np. jak włożę płytę CD-ROM do napędu mojej Amigi, to klikam na CD0 (chyba że mam go od razu w Devs, a nie Storage) i mam zainstalowany sterownik DOS do CD-ROMu i ikona płytki pojawia się. Pod emulatorem na pewno nie jest to tak łatwe i trzeba dodatkowej konfiguracji, co w moim mniemaniu przeczy intuicyjności pracy z Amiga OS.

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2017 21:38:46 przez Hexmage960
[#33] Re: A1200 usuwanie modulatora i coś jeszcze.

@Hexmage960, post #32

Emulator konfigurujesz tylko raz, pod dany model jaki chcesz emulowawać.
Resztę juz wykonujesz jak na Amidze.
1
[#34] Re: A1200 usuwanie modulatora i coś jeszcze.

@Norbert, post #33

Zapomniałeś dodać, że należy zrzucić ROM z Amigi do pliku, jak również tworzyć obrazy twardego dysku. Poza tym emulowany twardy dysk będzie wolniejszy niż prawdziwy twardy dysk.

Skoro to takie wygodne, dlaczego tak wiele osób prosi o ADFy do WinUAE, skoro można przecież postawić sobie system i zapomnieć o ADFach?

No i co z CD-ROM?

Proszę moderację o przeniesienie tematu w razie czego.
[#35] Re: A1200 usuwanie modulatora i coś jeszcze.

@Norbert, post #33

Otóż to, w dodatku Amiga też nie działa jak złoto zaraz po wyciągnięciu z pudełka czy też z kąta z pajęczynami.

Łatwiej znaleźć działający emulator niż działającą Amigę, łatwiej znaleźć działającego ADFa niż działającą dyskietkę, łatwiej znaleźć plik z ustawieniami do emulatora niż speca od naprawiania Amig. Łatwiej zabrać w drogę emulator niż wielokilometrowy przedłużacz. ;)

Większość Amigowych gier jest dostępna także na innych platformach, większość programów ma lepsze wersje na innych platformach. Nawet Amigowcy nie zawsze potrzebują Amig.

Są tylko dwie sytuacje w których prawdziwe Amigi są nie do zastąpienia:
Fetyszyzm (wąchanie dotykanie itp), oraz lokata kapitału. Chociaż w tym ostatnim więcej będą zyskiwać z czasem rzadziej spotykane komputery.
1
[#36] Re: A1200 usuwanie modulatora i coś jeszcze.

@ZbyniuR, post #35

Są tylko dwie sytuacje w których prawdziwe Amigi są nie do zastąpienia:
Ja mam trzecią, projektowanie sprzętu do Amig.
1
[#37] Re: A1200 usuwanie modulatora i coś jeszcze.

@ZbyniuR, post #35

Otóż to, w dodatku Amiga też nie działa jak złoto zaraz po wyciągnięciu z pudełka czy też z kąta z pajęczynami.

Po położeniu jej na biurku, podłączeniu monitora, myszki i zasilania działa jak złoto! Uruchomienie polega na włączeniu zasilacza i włożeniu dyskietki i w kilka sekund można pracować.

Są tylko dwie sytuacje w których prawdziwe Amigi są nie do zastąpienia:

Dla mnie Amiga jest nie do zastąpienia przez emulator. Jak pokazują "statystyki" emulatory propagują nielegalne oprogramowanie (nie każdy soft jest abandonware), jak również ludzie często po zakosztowaniu emulatora powoli odchodzą od Amigi.

Ja, zostając przy Amidze sprzętowej, znam jej prawdziwą wartość.

Poza tym emulacja jest zawodna i zawsze wolniejsza. Nawet gdyby Toni Wilen rozkodował pełne działanie Amigi, to jednak narzut spowodowany emulacją jest nie do odrobienia. Kolejne wersje wprowadzają nowości, ale też błędy. Również nie da się przewidzieć każdej konfiguracji sprzętowej.

Prawdziwa Amiga jest nie do zastąpienia gdy:
  • Chcemy wygodnie pracować na Amidze zgodnie z jej przeznaczeniem nakreślonym przez konstruktorów sprzętu i systemu operacyjnego,
  • Chcemy korzystać z dobrodziejstw urządzeń peryferyjnych,
  • Chcemy wygodnie korzystać z oprogramowania, które instalujemy z prawdziwych dyskietek,
  • Korzystamy ze zbiorów oprogramowania na Amigę na CD-ROMach.
  • Programujemy na Amigę i testujemy na niej oprogramowanie,
  • Chcemy w pełni korzystać z systemu Amigi i wydobyć jego walory,
  • Chcemy poczuć klimat Amigi.

Można też dodać to co napisał p. Grzegorz.

Tak ja to widzę, jako szczęśliwy użytkownik Amigi 1200. Dla mnie każdy wymieniony powód jest ważny.

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2017 03:08:14 przez Hexmage960
1
[#38] Re: A1200 usuwanie modulatora i coś jeszcze.

@Hexmage960, post #37

Bujasz w obłokach kolego, ale niech ci będzie na zdrowie.
1
[#39] Re: A1200 usuwanie modulatora i coś jeszcze.

@Hexmage960, post #34

Poza tym emulowany twardy dysk będzie wolniejszy niż prawdziwy twardy dysk

To albo nigdy nie używałeś WinUAE, albo masz jakiegoś starego PC z Windowsem 95.

Na 2-3 letnim laptopie emulowany dysk twardy Amigi działa z prędkością kilkudziesięciu MB/s. A do napędu CD nie trzeba instalować dodatkowych sterowników. WinUAE umożliwia odpalenie płyty bądź obrazu zaraz po uruchomieniu systemu.

Oczywiście, też wolę prawdziwy sprzęt, ale gdy chcę przetestować jakieś dema lub system, to emulator jest o wiele szybszy i wygodniejszy, bo mogę sobie pozmieniać prawie każdy parametr, włącznie z szybkością karty turbo.

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2017 11:23:35 przez SuperBuster

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2017 11:23:55 przez SuperBuster
[#40] Re: A1200 usuwanie modulatora i coś jeszcze.

@Shredder, post #21



nie tylko jeden problem

Kondensatory przeciekły
IDE Port Piny są zgniłe
no i Puszka nikt nie potrzebuje

[#41] Re: A1200 usuwanie modulatora i coś jeszcze.

@FeRu, post #22

@ FeRu
Kolega podał powód dla którego potrzebuje usunąć modulator. Wywalenie modulatora przydaje się też przy wyprowadzeniu złącza hdmi z Vampire na przykład lub przy modzie S-Video a takze na USB jak trzeba.


Mógłbyś napisać coś więcej o tym modzie s-video?
[#42] Re: A1200 usuwanie modulatora i coś jeszcze.

@R-Tea, post #41

Wstawia się gniazdo svideo w miejsce modulatora.
zdjecie od 2 do 5
Bez modulatora nie potrzebne są 4 kondensatory.

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2020 21:08:35 przez orila
[#43] Re: A1200 usuwanie modulatora i coś jeszcze.

@orila, post #42

Dzięki. Już mam. Znalazłem coś takiego: S-video adapter

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2020 21:26:29 przez R-Tea
[#44] Re: A1200 usuwanie modulatora i coś jeszcze.

@R-Tea, post #43

f
Spawdzą się. Przez pewien czas miałem taki monitor ze tylko svideo wspólgrało z amigą.

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2020 08:54:47 przez Bociek78
[#45] Re: A1200 usuwanie modulatora i coś jeszcze.

@Norbert, post #33

Witam.
Emulator to jest jak lizanie cukierka przez papierek czy sex w gumce.
Niby to samo ale to nie jest to samo.
Nawet włożenie peceta do obudowy od Amigi i uruchomienie na nim emulatora
nie czyni z niego Amigi.
Chociaż czasem korzystam z UAE tylko z tego powodu, że nie ma Ami-laptopa.
A co do modulatora to w dzisiejszych czasach to jedyne zastosowanie jako tester starych
telewizorów co nie mają innych wejść albo można z niego zrobić analogowy nadajnik telewizyjny.
Można go tez zostawić aby mieć 100% fabryczną Amigę.
Pozdrawiam.

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2020 14:56:20 przez ted
[#46] Re: A1200 usuwanie modulatora i coś jeszcze.

@Bociek78, post #44

Witam, chciałbym w miejsce po modulatorze wyprawadzic sygnał hdmi z pistorm i indivision MK3, czy są jakieś zaślepki umożliwiające montaż tych gniazd hdmi.?

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2023 14:59:13 przez Maciek44
[#47] Re: A1200 usuwanie modulatora i coś jeszcze.

@Hexmage960, post #37

Poza tym emulacja jest zawodna i zawsze wolniejsza.
Przesadziłeś chyba z ziołem. Przestań, bo skończysz w MONAR'ze.
Nawet gdyby Toni Wilen rozkodował pełne działanie Amigi, to jednak narzut spowodowany emulacją jest nie do odrobienia. Kolejne wersje wprowadzają nowości, ale też błędy. Również nie da się przewidzieć każdej konfiguracji sprzętowej.


Amiga vs WinUAE:
Chcemy wygodnie pracować na Amidze zgodnie z jej przeznaczeniem nakreślonym przez konstruktorów sprzętu i systemu operacyjnego
1:1
Chcemy korzystać z dobrodziejstw urządzeń peryferyjnych
0:1
Chcemy wygodnie korzystać z oprogramowania, które instalujemy z prawdziwych dyskietek
Tylko Ty
orzystamy ze zbiorów oprogramowania na Amigę na CD-ROMach
0:1
Programujemy na Amigę i testujemy na niej oprogramowanie
1:1
Chcemy w pełni korzystać z systemu Amigi i wydobyć jego walory
1:1
Chcemy poczuć klimat Amigi
1:0


Ostatnia aktualizacja: 06.05.2023 15:24:46 przez AmiClassic
1
[#48] Re: A1200 usuwanie modulatora i coś jeszcze.

@Maciek44, post #46

[#49] Re: A1200 usuwanie modulatora i coś jeszcze.

@Stoopi, post #48

O właśnie o coś w tym stylu mi chodziło
[#50] Re: A1200 usuwanie modulatora i coś jeszcze.

@Maciek44, post #49

Znalazłem jeszcze taki coś
https://www.youtube.com/watch?v=Y71ZP5PykLY
i prosty przewód
https://www.amazon.co.uk/gp/product/B017DFO46A/?th=1 - do zanalezienia.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem