kategoria: Płyty główne
[#1] Naprawa Amiga 500
Witaj,
Piszę tutaj bo szukam fachowca do naprawy mojej A500. Mianowicie ściągnąłem moją starą A500 ze strychu, i staram się ją odpalić. Mam nawet oryginalny zasilacz ale raz że falują mu strasznie napięcia (nie wiem czy tak powinno byc) i uwalony jest wtyk, więc bałem się trochę to podłączać. Przerobiłem więc zasilacz ATX, dorobiłem prowizoryczne wejście i amiga się odpala. Tyle że jest tylko biały ekran, z tego co kojarze jak byłem młody to właśnie dlatego skończyła na strychu. Na płycie głównej nie widać widocznych uszkodzeń, wyczytałem gdzieś tutaj odnośnie problemów z podstawą procesora więc sprawdziłem brzęczykiem każdą nóżkę procesora z pinem z drugiej strony płyty. Każdy pin zapiszczał, więc skończyły się moje umiejętności diagnostyczne :D Nie mam żadnych układów do podmiany, a nie chciałbym kupować w ciemno każdego z nich. Proszę o doradztwo co ewentualnie mógłbym jeszcze przetestować, oraz kontakt fachowców w celu umówienia się na robotę ;). Kuriera mam za darmo więc lokalizacja to nie problem.
Pozdrawiam
[#2] Re: Naprawa Amiga 500

@solskier1994, post #1

Dioda od power i Drive świeci ciągle jednostajnym światłem, nie przygasa po odpaleniu.
[#3] Re: Naprawa Amiga 500

@solskier1994, post #2

Wyjmij po kolei wszystkie układy z podstawek, zobacz czy są czyste styki i włóż ponownie.
Jeśli to nie pomoże to mogę Ci pomóc w naprawie.
[#4] Re: Naprawa Amiga 500

@solskier1994, post #2

Odepnij taśmę od stacji dyskietek. Tą szeroką.
[#5] Re: Naprawa Amiga 500

@solskier1994, post #1

Napisz skad jesteś, moze w Twojej okolicy jest ktoś kto moze szybko o sprawnie rozwiązać problem.
W razie co mam sporo ukladow z A500 na podmiane
[#6] Re: Naprawa Amiga 500

@solskier1994, post #1

W pierwszej kolejnosci wyjmij rozszerzenie pamieci odpal amige
Potem odepnij stacje dyskow i klawiature odpal amige
Dopiero wyjmij i podociskaj rom fat agnusa cia a cia b
Moze byc problem z sama plyta jesli to rev 5a
[#7] Re: Naprawa Amiga 500

@HOŁDYS, post #6

Wyjąłem rozszerzenie - w dalszym ciągu biały ekran
Odpiąłem stacje dysków - Przestał świecić drive, dalej biały ekran
Odpiąłem klawiaturę - j.w.
Wyjąłem wszystkie układy, przemyłem IPA i wsadziłem z powrotem - j.w.
Płyta to rev 6a

Zostaje chyba oddać tylko komuś kto ma układy na podmianę.
[#8] Re: Naprawa Amiga 500

@solskier1994, post #7

[#9] Re: Naprawa Amiga 500

@AD99, post #8

Mi też kody diagnostyczne i kolory nie raz pomogły (zakładając, że ma się kolorowy monitor, niestety w jednej A500 CPU nie rusza i mam czarny ekran.
[#10] Re: Naprawa Amiga 500

@Adinfo, post #9

Był artykuł na PPA
[#11] Re: Naprawa Amiga 500

@AmigaPL, post #10

Tak się zastanawiam bo Fat Agnusa nie wymieniałem w płycie rev 6a tylko resztę układów. Chociaż reakcja na obecność Fat Agnusa jest - bez niego nie ma nic na ekranie, a po włożeniu jak by obraz się pojawiał ale czarny. Muszę zrobić teścik z przekładką z innej płyty.
[#12] Re: Naprawa Amiga 500

@solskier1994, post #7

Co do stacji dyskietek - chyba miałeś taśmę obrócona o 180 stopni. W czarnej wtyczce jest taka wypustka. Włóż wtyczkę tą wypustką w odwrotną stronę niż było. (O ile jest ta wypustka )
[#13] Re: Naprawa Amiga 500

@AD99, post #8

Temat już nieaktualny, amiga powędrowała do @Krzysiek2. Jak sie dowiem to napiszę co padło :)
[#14] Re: Naprawa Amiga 500

@JacK_Swidnik, post #5

Masz może 8520A-1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem