[#151] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@tom256, post #147

Gratuluje proca który tak się kreci nasze 2 karty już mało stabilne na 62MHz dlatego ograniczenie na 60MHz. Pamiętaj jednak ze MHz to nie wszystko bardzo ważna rzeczą ja nie najważniejsza jest czas dostępu do pamięci RAM i tutaj wychodzi moc karty. Procesory posiadaj mechanizmy szybszego i wydajniejszego dostępu do pamięci (cache / burst) i to ich wykorzystanie wpływa na efektywność procesora. My staramy się jak najbardziej wykorzystać każdy cykl zegarowy !!. Tak dla porównania sprawdź wyniki prędkości w SYSINFO czy AIBB dla Blizzarda na 60MHz.
Co do kart pana Jensa nie mam nic moim zdaniem są na wysokim poziomie może sam obwód PCB na moje powinien być ładniej zaprojektowany.
Co do A1200 tak sa plany
[#152] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@Cizar, post #123

Może użyć zamiast podstawek kołków, takie rozwiązanie jest na karcie 1230 GVP JAWS II i sprawuje się bdb.
[#153] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@Cizar, post #151

Karta robi wrażenie:)
Mam kilka pytań:
1. Czy będzie możliwość zakupu karty z prockiem(bo wcześniej pisałeś, że raczej nie)?
2. Czy jest już jakaś przybliżona cena, czy na razie o tym jeszcze nie myślicie?
3. Czy karta będzie sprzedawana bezpośrednio u was, czy przez pośredników(sklep)?

Gratuluję pomysłom, chęci do tworzenia takich kart i kibicuję następnym projektom:)
[#154] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@Arturo, post #152

Widziałem w necie zdjęcie. Ogólnie nie jest to nic innego jak gniazda z podstawki gold tylko wlutowane głęboko otwory w PCB muszą być większe i tu możne być problem !!
[#155] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@Cizar, post #154

Tak na szybko wskoczyłem w wątek bo mnie Skipp nakierował. Takie małe pytanko bo nie chce mi sie czytać całego wątku - do ilu MHz można podkrecić na tej karcie 060 ?

PS. Panawie szacun za ten projekt. Wygląda to na dobrą robotę OK
[#156] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@pisklak, post #155

Chciałbym wyjaśnić jedna sprawę, ponieważ użytkownicy kart Apollo są przyzwyczajeni do tego ze katę można 040 zmodyfikować na 060. Niestety ta karta nie daje takiej możliwości ze względu na zastosowanie układów FPGA a nie CPLD które tolerują 5V na wejściach mimo zasilania 3,3V. Układy FPGA nie dają takiej możliwości choć są bardziej nowoczesne i maja o wiele wiele więcej zasobów wewnątrz. Kartę taką można zaprojektować i będzie ona bardzo podobna ba wręcz prostsza ponieważ praktycznie cała będzie pracować na 3,3V i nie będzie potrzeba stosowania układów zmiany sygnałów 5V ->3,3V. MC68060 zostawiam sobie dla A1200 ponieważ sam procesor jest stosunkowo drogi i trudniej dostępny od 040 w szczególności w wersji dającej się kręcić wyżej .
[#157] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@Cizar, post #156

A tak z innej beczki wiem ze 1 karta powstałą 040 do A500 czy znacie jakieś inne ??? i czy ktoś zrobił 060 do A500, oczywiście poza GBA1000 ??
[#158] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@Cizar, post #157

Popatrz na karty z 040 dla A2000 bo tam masz praktycznie indentyczne złącze procesora co jest na procku
http://www.bigbookofamigahardware.com/bboah/CategoryList.aspx?id=6
[#159] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@Cizar, post #157

No i karta ace 500plus daje możliwości podłączenia 40 i 60
[#160] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@Cizar, post #151

Tak zdaje sobie sprawę z zależności między 030 i pamięcią. W Amigowych kartach MC68030 jest zazwyczaj synchronicznie taktowana z procesorem, chociaż jest też możliwość modyfikacji opóźnień. Przykładem może być właśnie Blizzard IV(zworka) lub MBX1230(dodatkowy soft).
Niestety na starych kartach za dużo w tej sprawie nie ugram, pamięć nie wyrabia :/ Blizzard IV 62,5MHz ma podobną wydajność do mojej ACA1230/56MHz. Co ciekawe mój BIV nie działa stabilnie na 60MHz, pewnie jakaś synchronizacja się rozjeżdża :)
Do wyższych częstotliwości spróbuj maski F91C, najlepiej z późniejszej serii (oznaczenia na obudowie ceramicznej, a nie blaszce). Zreszta napisałem artykuł o tym procesorze i tam jest ta informacja. Chociaż walka o to te kilka Mhz to już sztuka dla sztuki :)
[#161] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@Cizar, post #157

Jaka byłaby miej więcej cena z 68030?
Chodzi o zakres, tak miej więcej.


Ostatnia aktualizacja: 29.09.2018 18:36:35 przez swinkamor12
[#162] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@Cizar, post #1

Proponuję nazwę dla karty: Wars, Sawa, Józef, Mieszko, Jan Sobieski...
[#163] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@tomko, post #162

skoro jest już wampir, to

Proponuję nazwę dla karty: ZOMBI
:)
[#164] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@tomko, post #162

nazwijcie Alizée, to wezmę od razu drugi egzemplarz na ekspozycję do dekoracji wnętrz siedzi, pije i chrupki

p.s. alizé to po francuskiemu pasat, więc się ładnie układa obok Wichera siedzi, pije i chrupki

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2018 20:31:00 przez snajper
[#165] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@snajper, post #164

Kilka nowych fotek z polutowanej CS540 ( pewnie Andrzej siedzi i pisze w VHDL) OK Trzymamy kciuki szeroki uśmiech

Skończyłem już wstępnie ostateczna kartę z 040 do A500 (jedno-płytkowa) roboczo nazwana FAST 540. Tak widzę ostateczny zarys tej karty. I znów zaczynam kolejna tym razem FAST 530 (jedno-płytkowa) od CS530 będzie różnic się FPGA I pamięć to DDR3.





ARTIX 7 BGA POLUTOWANY



FAST 540 - Projekt z ALTIUM









[#166] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@snajper, post #164

jak na zgniłym zachodzie wicher to łiczer to może... Ciri? :P

albo jak jest Wicher to może teraz powieje Halny...
choć mnie zawsze podobało sie stare Scirocco... znaczy się Sirocco
[#167] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@Cizar, post #165

Szymon,
Jest szansa,że te wasze karty będą współpracować z CDTV?
Pytam,bo obecnie mamy tylko Savyne która działa w pełni z tą Amigą.
Dodanie pełnej obsługi w waszych kartach dla modelu CDTV dałoby nam pionierską kartę która jest drugą alternatywą dla tego modelu Amigi.
[#168] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@Cizar, post #165

Nie będzie złącza IDE?
[#169] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@skofrant, post #167

Witaj. Kurcze nie mam pojęcia jak jest z CDTV i jakie są problemy z innymi kartami. Moim zdaniem będzie coś na rzeczy w przestrzeni adresowej amigi tej 24bit . Nasze karty pamięć zgaszają w przestrzeni ponad 24bit jako rozszerzenie zorro III. Naprawdę mam nikła wiedze jaki jest problem z kompatybilnością tej AMIGI
[#170] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@Cizar, post #169

W CDTV chodzi też jeśli nie przede wszystkim o dedykowany layout, bo tam konektory i inne kondensatory przeszkadzają w zasadzeniu istniejących kart 68k. Postawić na 3 podstawkach nie sztuka, ale blachę można wtedy schować sobie do szafy.

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2018 22:03:22 przez Kilos
[#171] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@Bartek2075, post #168

Jakoś nie widzę potrzeby . USB - pendrive , WiFI ....
[#172] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@Cizar, post #171

A ten procesor 40 to będzie taktowany na 50 ?

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2018 10:03:49 przez Dorian3d
[#173] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@Cizar, post #165

OKOK Super ten FAST 540

będą współpracować wasze karty z A2000

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2018 12:00:57 przez micromars
[#174] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@Cizar, post #165

coś fotek nie widać ok, racja
[#175] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@QUAD, post #174

Wczoraj się do nich śliniłem :P więc pewnie coś z serwerem.
[#176] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@PrzemasIII, post #175

No dzisiaj foty nie działają, z resztą emaile z PPA mi od 3ch dni nie dochodzą.
Ani te z aktywacją ogłoszenia w giełdzie ani z informacjąże otrzymałem PW
[#177] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@FeRu, post #176

Z tymi obrazkami to dziwna sprawa zawsze po czasie znikają ! Ale są już w graffiti. A ja siedzę już nad FAST 530 bardzo podobna do tej tylko proc 030 i koprocesor
[#178] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@Cizar, post #177

Widze, ze postepy sa niesamowicie szybkie i projektowane karty ladnie sie prezentuja, okiem takiego amatora sprzetu jak ja. Nie czytalem wszystkiego dokladnie, wiec moglem pominac cos o co chcialem spytac. Rozumiem, ze karty beda w roznych wersjach, dla 68030, 68040 i 68060. Czy bedzie mozliwosc ustawienia czestotliwosci pracy procesora z poziomu Workbencha? Chodzi mi o cos takiego jak jest w kartach CT63 do Atari Falkon, czyli programowa zmiana czestotliwosci CPU. Czy beda wersje kart z 512MB pamieci? Ja osobiscie uwazam, ze to jest optymalna ilosc pamieci dla Amigi klasycznej pod adresem $1000000, nie kolidujaca z obszarem Zorro III. 256MB to jest absolutne minimum wedlug mnie. Dlatego miedzy innymi nie interesuje mnie Vampire 2, bo ma wedlug mnie za malo pamieci, tylko 128MB. Choc rozumiem, ze Apollo Team staral sie ograniczyc koszty pierwszych kart, bo nie wiedzieli jak sie bedzie sprzedawac ich produkt, i dlatego mniej RAMu i zbyt malo pojemne FPGA zostalo uzyte. Vampire 4 wyglada Ok, jesli chodzi o mozliwosci dla mnie, i pewnie bym kupil lub kupie, ale podejrzewam, ze ze 2 lata minie nim powstanie wersja dla Amigi 3000/4000, a taka mnie interesuje. Bo maja problemy z DMA i Zorro III zdaje sie, o ile sie nie myle. Wiec na pewno pierwsza wersja Vampire 4 bedzie dla A500 i A600.
[#179] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@Cizar, post #177

Nie może być po prostu CIZAR 540 ??? Zajebista nazwa i wpadająca w ucho ... każdy cfaniak będzie się bujał i mówił ja to mam Cizie 540, vampir może mi skoczyć
[#180] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@Cizar, post #177

Cizar, wskocz może na EAB w ten wątek, bo chłopaki nam tu snajpują i się zastanawiają o co biega ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem