[#241] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@AD99, post #239

A po co Ci 9MB Cip memory jak będzie RTG ??pomysł

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2018 14:55:58 przez Cizar
[#242] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@Cizar, post #241

Rzeczywiście. Zapomniałem, że to będzie dodane super
Czytałem kiedyś jakiś artykuł na temat powstania w zamierzchłej przeszłości Agnusa 8MB. Przy tej karcie, to niepotrzebne.
[#243] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@Cizar, post #241

Cizar - mam aktualnie w mojej A500 rozszerzenie które daje mi łącznie 1MB Chip i 1,5MB Slow, wasza kartą będzie się z tym kłócić? ( różne adresy pamięci )
[#244] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@Cizar, post #241

Czy do CDTV będzie potrzebna inna karta(przebudowana)? Tzn. chodzi mi o pełną kompatybilność z cd, bo na dzień dzisiejszy jest z tym problem. Dobrym pomysłem było by dodanie układu AGA(np. z przełącznikiem/wyłącznikiem na OCS). To by uprościło życie na pewno wielu ludziom piszącym programy, gry na Amigę. No i nie trzeba by było mieć tylu sprzętów naraz wystawionych na biurku:).
[#245] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@argon, post #243

Nie będzie ponieważ jest w przestrzeni 32bit (Zorro III) wiec za wszystkim co jest w konwencjonalnych Amigach.
[#246] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@Cizar, post #245

Jest nowy filmik porównawczy prędkości kart i CS540 z burstem odczytu. Prace nad dalszym przyspieszaniem Andrzej zostawia na nowa kartę FAST540 z DDR3. CS540 jako prototyp już spełnił zadanie czyli pokazał że umiemy uruchomić 040 na A500 OK
Notabene chyba jedna z najszybszych A500 w kraju szeroki uśmiech
Miłego oglądania

[#247] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@Cizar, post #246

Wygląda bardzo obiecująco. Będzie kompatybilna z wszystkimi rewizjami płyt A500/A500+? Teraz testujecie na rev8a?
[#248] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@Cizar, post #246

Chłopaki, zaczyna być głośno o Was w Ami-świecie!

Amitopia
Amiga-News.de
[#249] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@waldiamiga, post #248

Szczerze to o naszych 2ch geniuszach Amigowego hardware'u powinni już planować film w Holywood cosna wzór "Piraci z Krzemowej Doliny"
Tak na poważnie to zaledwie początek, wiele osób wciaż podchodzi do tego projektu sceptycznie,zwłaszcza za granicą,ale wkrótce się to na pewno zmieni jak karty będą dostępne,także Apollo Team strzeżcie się! W kraju nad Wisłą rośnie spora konkurencja dla waszych netoperków krwiopijców
[#250] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@FeRu, post #249

Kiedy my akurat nic do ekipy z Appolo Team nic nie mamy i z chęcią spotkalibysmy się i pogadali. Bardzo doceniam kartę Vampir a już wogole potencjał jaki kryje się w MC 68080 zaprogramowanym w FPGA . I tak po prawdzie stoimy po tej samej stronie czyli Amigowej !! Pozdrawiam Apollo Team !!!OK
[#251] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@Cizar, post #250

Oczywiscie nie chodzi mi o jakąś wojne, ale o to że konkurencja zawsze działa zdrowo. Być może wasze karty i spore zainteresowanie spowodują,że Apollo Team rozpędzi się z produkcja kart oraz dopracowanie wsadów,albo może w przyszłości się uda wam dogadać i jakaś kooperacja powstanie np udostępnią lub zaoferują pomoc np w implementacji ficzerów SAGA do waszych turbinek czy podzielasię wsadem 68080 jak byście robili kolejne turbo na FPGA. Oczywiscie to tylko moje spekulacje i nic się nie musi sprawdzić,jednakże nie tylko Apollo Team bedzie miało "monopol" na najszybsze czy najlepsze akceleratory do Amigi.
[#252] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@FeRu, post #251

I tak trzymać Piotr !!OK
[#253] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@Cizar, post #250

Vampire TO ALIEN

Wasze karty mają prawdziwe procesory motorola i o to chodzi!
[#254] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@Dorian3d, post #253

Procesory których jest jak na lekarstwo, a te dostępne to kastraty EC i inne NoFPU itp.
Zapewne Cizar i jego kolega zdają sobie z tego sprawę i migracja do FPGA i rdzenia a,la Vampire jest nieunikniona, chcąc oczywiście rozwijać architekturę 68k.
Karty są imponujące po prostu, żadnych kompromisów po prostu.
A ciekawie by karta się prezentowała z 68080....OK
[#255] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@WojtekX, post #254

40 jest od groma
Wolny wybór kupuj VampireOK ( Jak lubisz emulacje )



Ostatnia aktualizacja: 26.10.2018 18:47:48 przez Dorian3d
[#256] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@WojtekX, post #254

Wojtek ogólnie nie jest tak zle ze starymi procesorami dużo ludzi ma w domu a i w magazynach trochę tego jest bo byłyby procesory używane nie tylko do amigi ale i do sterowania w przemyśle , drukarkach itp. Aczkolwiek całkowicie się z Tobą zgadzam odnośnie FPGA. Karty które zrobimy to pewnie będzie limitowana edycja ale myśle ze uda się zrobić więcej niż 10szt ... Pozdrawiam szeroki uśmiech
[#257] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@Cizar, post #256

ale myśle ze uda się zrobić więcej niż 10szt

chyba przyszła cena Waszych kart właśnie skoczyła o 600% ;)
[#258] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@softiron, post #257

Jak dla mnie wartość tych kart właśnie znacząco spadła... jeśli nie powstanie ich na tyle dużo, żeby można je było bez problemu kupić, to marnie widzę oprogramowanie tego ARMa.
[#259] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@WojtekX, post #254

Zapewne Cizar i jego kolega zdają sobie z tego sprawę i migracja do FPGA i rdzenia a,la Vampire jest nieunikniona, chcąc oczywiście rozwijać architekturę 68k


Tak szczerze, to najbardziej podoba mi się to, co chcą zrobić ludzie od FPGA Arcade: procesor m68k emulować na ARMie (można by emulować taką bardziej kompatybilną 060), a jedynie chipset wrzucić do FPGA. Jak dla mnie to właśnie byłby najlepszy sprzęt next gen dla AmigaOS. Szkoda, że ich sprzęt jest nie do dostania.

68080 niezbyt mi się podoba, przez tę całą szopkę z MMU i wmawianie ludziom, że go nie potrzebują.

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2018 19:38:30 przez Cedrat
[#260] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@Cedrat, post #258

A powiedz mi ile to znaczy dla Ciebie dużo ??? Ile potencjalnie takich kart znajdzie nabywców ? Oczywiście wiem ze zależy od ceny !!!
[#261] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@Cizar, post #260

Chodzi mi przede wszystkim o to, żeby kilka lat po wypuszczeniu karty wciąż można ją było kupić (albo jej nowszą wersję) - niekoniecznie od ręki, ale już 3 miesiące oczekiwania jest w/g mnie jak najbardziej OK. Ja Amigę bardzo lubię, ale to polowanie na sprzęt, albo kupowanie 'na zapas' (bo może będę kiedyś potrzebował, a wtedy już nie będzie szans żeby to kupić) nie jest fajne.
[#262] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@Cizar, post #260

Na liście masz już ponad 50 osób. Część się wycofa, część zaspała, albo czeka na podanie ceny. W niemczech masz 2x(ostrożne oszacowanie) większy popyt niż w PL. Nie wiem jak w innych krajach.
100 kart to myślę sprzedaż w dniu premiery :D
Wszystko zależy też od ceny i kiedy będą gotowe.
[#263] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@Cizar, post #260

Myślę że od razu możecie przyjąć że pójdzie ze 200-500 sztuk i tak planować produkcję. Chyba że chcecie zrobić preprodukcje, żeby część osób dostała żeby oprogramować brakujące elementy to można dać z 40 kart. Pytanie także, jeśli nie będzie znaczącej różnicy między 030 a 040 w cenie to czy w ogole warto robić produkcje wersji 030? Procki 040 są dostępne i za darmo jest FPU i MMU w środku, także nie wiem w sumie po co wersja 030 :).
[#264] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@snifferman, post #262

Zawsze można jeszcze zrobić zbiórkę zaliczkowa, zebrać kasę, dopracować produkt na bazie chętnych z kraju jak by miały wyjść jakieś niedoróbki. I co najważniejsze zdecydować się na jeden produkt powiedzmy Fast540. Do montażu w procesory dokopowac kogoś z magikow lutownicy i jedziemy :
[#265] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@yarosf, post #264

Dokładnie. Popieram całym swoim jestestwem! ;) ok, racjaok, racjaok, racja
[#266] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@Cizar, post #246

Tryb BURST robi swoje- brawo OK
[#267] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@Paxo, post #265

Tak naprawdę sprawa opiera się o dostępność procesorów MC 680xx reszta jest i będzie do zdobycia . Lutowanie nie problem mamy dwie maszyny do motarzu SMD wiec dopóki będą procki to można robić i robić !!
[#268] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@Cizar, post #267

No, to pół biedy. Najwyżej będziemy wylutowywać procki z Blizzardów :D
[#269] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@Cedrat, post #268

O i to jest myśl !!!!
[#270] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@Cizar, post #269

Ja już wylutowałem Kiedy wysyłać do ciebie Cizar?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem