[#331] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@Cizar, post #330

Ja swoją A500 sprzedalem z 5 miesięcy temu, też żałuję. Ale może po Fast540 i Warp1260 przyjdzie pora na Warpa4060 :D

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2018 00:08:06 przez flops
[#332] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@flops, post #331

No na 1260 czekam niecierpliwie, moje Apollo ledwo leży i niestety zapowiada się, że za szybko nie wstanie.
[#333] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@flops, post #331

No ja też niedawno pogoniłem swoją ładną A500plus Movinowi,bo potrzebowałem kaski by dozbroić A3000,ale na szczęście kupienie Amigi 500 nie jest takie trudne i jakoś bardzo kosztowne jak np kupienie a3k,a4k czy nawet A1200.
W każdym razie czekam niecierpliwie i chętnie kupię wszystkie wypieki z CS Lab,najwyżej poświęce jedną nerkę, ale z jedną też można życ
[#334] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@FeRu, post #333

W cenie karty amiga500 gratis
[#335] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@flops, post #331

A popatrz, ja swoją na Olx co dopiero wystawiłem xD Zbieram na Warpa
[#336] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@yarosf, post #334

Naszym zdolnym kolegom z CS-Lab jest kosmicznie daleko do januszy z olx-a, więc tak jak sugerujesz raczej mało prawdopodobne jest hasło reklamowe typu "gratis" w ich wykonaniu :)

Wiele wskazuje na to, że te karty same się będą sprzedawały i to pewnie po całym globie.
Po wywiadzie udzielonym na Retrokomp 2018 widać, że nie ma w tym co się dzieje przypadku i jak bardzo koledzy są ogarnięci i ile jest w nich pasji. Tutaj nie trzeba projektu wyceniać z góry i wróżyć z kart. Są ważniejsze rzeczy - karty, ich stworzenie, uruchomienie, oprogramowanie, pasja ! :) :) :)
Jak nadejdzie odpowiedni moment to dowiemy się więcej, także pewnie o cenach. Tak jak wszyscy też z zainteresowaniem czekam na te wieści.

Nie zaskoczyła Was informacja że cyt. "Andrzej usprawnił procedury zmiany prędkości taktowania CPU względem Amigi wiec zmianę częstotliwości można wykonywać bez zmiany oprogramowani w FPGA" ??
Gdybym akurat miał je na stopach to na pewno wyskoczyłbym z kapci. Wysłuchana, przeanalizowana i zrealizowana potrzeba zasygnalizowana na forum. Klasa sama w sobie. Chapeau bas Andrzeju !!! OK
[#337] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@Paxo, post #336

Sugeruje w odniesieniu do forumowiczów którzy pozbyli się swoich piecsetek, w odniesieniu do karty to te 300-400 zł to drobne. Problem w tym na co sie zdecydowac na fast czy warp
Dla mnie to jest temat roku a nie jakieś cebularskie leżaki myszek z eureki
[#338] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@yarosf, post #337

Nie umniejszając nikomu zasług, pomysłów, włożonego wysiłku i godzin pracy to ośmielę się twierdzić, że jest to temat na miarę obecnej dekady. Skoro tak naprawdę na początku pojawia się fast, warp to zastanawiam się o jakich planach usłyszymy powiedzmy za rok lub dwa :)

A czy nie lepiej się decydować na "i", zamiast na "czy" pomiędzy fast , warp ?? :)
[#339] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@Paxo, post #338

Co do planów wczoraj rozmawiałem z Andrzejem na temat ilości pamięci cache (sam procesor MC68060 ma jej 8+8 kB) na każdej karcie (Wind Fast Warp) dla maksymalnych osiągów procesora będzie cache L2 tak by (WS - wait state) był 0 max 1 czyli praktycznie bez żadnych opóźnień. Tak wiec wielkość pamięci L2 to 256kB a już zamówiłem większego FPGA w którym będzie można dać 512kB szybkiej pamięci cache (czyli tyle co goła A500).
Z innej beczki jutro wysyłam do zrobienia PCB dla WARP560, mam nadzieje zrobić sobie i Andrzejowi prezent na gwiazdkę
[#340] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@Cizar, post #339

A co z naszą gwiazdką ? płacz
[#341] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@yarosf, post #340

A byłeś ty chociaż grzeczny chłopcze

[#342] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@Cizar, post #341

Ja poproszę 2 tony rózg. Będzie czym palić w kominku
[#343] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@Cizar, post #339

Czekamy na wieści z frontu
[#344] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@yarosf, post #343

Czekamy na wieści z frontu


No właśnie! Zamiast siedzieć 24h na forum i pisać posty, to chłopaki cały czas pracują nad kartą. Jak tak można !!! Taki sprzęt i dopiero 12 stron (a połowa to lista z chętnymi)? Widziałem tu wątki o sprzętach, które nigdy nie powstały i miały po 50 stron

Będą postępy to się na pewno pochwalą.

Amigowanie uczy cierpliwości
[#345] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@snifferman, post #344

Daje Oftop, wstyd żeby myszki przebily turbo do piecsetki.
Ps. Trochę wiary uda się OK
[#346] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@yarosf, post #343

Na froncie narazie bitwa (Andrzej vs DDR3 + cache) ! Jest ciężko ale spoko my nie ulegamy ! Jest troszkę czasu bo nowe karty za 3tyg bo takie czasy realizacj PCB wiec pewnie po nowym roku ujrzycie WARP 560 bo to na niego czekamy. Tak wiec cierpliwości jak to zazwyczaj przed świetami . Jak coś fajnie ruszy to filmik będzie !
[#347] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@Cizar, post #346

Moja Amiga 1200 HD w oczekiwaniu na Warp 1260/100
[#348] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@Dorian3d, post #347

To render, czy po prostu popłynąłeś w tunigu?
[#349] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@marianoamigo, post #348

[#350] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@Dorian3d, post #349

+

[#351] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@Dorian3d, post #349

Niezłe, do atari ST by mi sie przydało, bo te badziewie sie rozpadło leżąc w szafie
[#352] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@marianoamigo, post #351

Raczej

[#353] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@tbone, post #335

Na szczęście wiesz gdzie trafiła Twoja A500
Ja też wiem
Chyba, że miałeś jeszcze inną sztukę.

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2018 11:44:09 przez Adinfo
[#354] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@Dorian3d, post #347

[#355] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@Dorian3d, post #354

[#356] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@Dorian3d, post #355

NIe ma lipyOK
[#357] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@Dorian3d, post #352

Podobno Falcon działał na zwykłym węglu z 50% szybkością, po dokupieniu zasobnika i
podajnika na eko groszek ruszył z pełną prędkością szeroki uśmiech
[#358] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@Blady, post #357

Podobno rząd w ramach walki z klimatem chce dofinansować wymianę Atari na Amige
[#359] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@yarosf, post #358

a co ten klimat mu zrobił, że chce z nim walczyć? siedzi, pije i chrupki
[#360] Re: A500 Turbo ..... inaczej

@snajper, post #359

No to mam nowy filmik od Andrzeja który dzisiaj odpalił FAST540 z szybka obsługa pamięci + cache . Zobaczcie sami jak to zapier... Viva Andrzej !
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem