[#31] Re: GBA1000 - problemy z zasilaczem Mean Well

@wali7, post #30

temat regulacji napięcia 5V na tym zasilaczu kiedyś przerabialiśmy wpólnie
ale nie ma problemu ustawiłem na 5.01 i też na 5.21 jak w A1000 i jest bez zmian
płyta wstaje ale dysku nie widzi nie staruje wb 3.1
moim zdalniem regulacja zasilacza nie ma żadnego znaczenia

nie ma drugiego egzemplarza RT-65A żeby podmienić bo być może ten egzemplarz co ja mam jest wadliwy i na drugim takim samym może być ok
ja kiedyś kupiłem gotowca od jednego z forumowiczów chyba nawet jako jeden z pierwszych osób bo sam chciałem żeby mi taki zbudował to było jakieś 5-6 lat temu
to jest dokładnie ten https://www.tme.eu/pl/details/rt-65a/zasilacze-do-wbudowania/mean-well/
a w obudowie

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021 14:23:23 przez JacK_Swidnik
[#32] Re: GBA1000 - problemy z zasilaczem Mean Well

@JacK_Swidnik, post #31

Dlaczego nie użyjecie adaptera zasilacza ATX z tego projektu link , wydaję mi się że jest znany na ppa.pl, ja taki zakupiłem w UK do A2000 chociaż, gość co mi to złożył miał jakieś problemy z zaprogramowaniem PICa a ma spore doświadczenie. Sygnał Tick podaję z tego adaptera, chociaż -5V podaję nadal z czegoś takiego link , ze względu na to że zakupiłem ten konwerter zanim dorwałem adapter ATX a już nie chcę tego przerabiać, chociaż pracy w sumie niewiele.
[#33] Re: GBA1000 - problemy z zasilaczem Mean Well

@JacK_Swidnik, post #19

przetestowałem ten zasilacz Astec AA21430 na swojej GBA1000, nawet 4szt tych zasilaczy i na wszystkich jest prawie to samo, zwiechy jak poprzednio albo na dzień dobry albo przy odpalaniu jakiś gier czy dem po jakimś czasie, jeden tylko dłużej mi podziałał niż pozostałe, same zasilacze są w pełni sprawne i działają z ruterami cisco
nie jest to problem gba1000 bo mam podłączony zasilacz od A1000 i płyta działa stabilnie właśnie tak jak bym tego oczekiwał, niestety ten zasilacz od A1000 nie może być na stałe podłaczony i dalej szukam zamiennika najlepiej małego
5V i 12V to wiem że ma być ale te -5V czy -12V to jest wymagane koniecznie do stabilnej pracy GBA? bo jak nie to zastosuje każdy inny zasilacz jaki znajdę a z -5V to muszę szukać bo jest nietypowy

co ciekawe zarówno z A1000 jak i z Astec AA21430 napięcia mam nie +5 i +12 a +7-8V i +16V
[#34] Re: GBA1000 - problemy z zasilaczem Mean Well

@JacK_Swidnik, post #33

Przy +7-8V i +16V miał byś już po GBA, więc chyba nawala Ci multimetr. Bez -5V nie będziesz miał dzwięku.
[#35] Re: GBA1000 - problemy z zasilaczem Mean Well

@wali7, post #30

Temat dalej aktualny. Minąło troche czasu moze macie namiar na zasilacz do gba1000 ? mały gabarytowo oczywiście
pomijam te modele co byly poruszane q tym wątku
Napiszcie prosze jakie macie u siebie do gba1000 zastosowane
[#36] Re: GBA1000 - problemy z zasilaczem Mean Well

@JacK_Swidnik, post #35

znalazłem RT-125A w tme, ma ktoś taki? zamówie i zobaczymy
https://www.tme.eu/pl/details/rt-125a/zasilacze-do-wbudowania/mean-well/
[#37] Re: GBA1000 - problemy z zasilaczem Mean Well

@JacK_Swidnik, post #36

mam już ten zasilacz RT-125A, robię testy na GBA1000
napięcia +5,10V , +12,50 V, -4,99V
różnica pomiędzy RT-65V w obudowie jest dłuższy o 1/23
puki co jest to samo, zwiechy po kilku minutach pracy, dioda power mruga i samoczynny restart, potem czerwone guru, zapętlenie i kolejny zwis i restart
na zasilaczu od A1000 nic takiego się nie dzieje
[#38] Re: GBA1000 - problemy z zasilaczem Mean Well

@JacK_Swidnik, post #37

Te zasilacze wymagają obciążenia linii 5 i 12V.
[#39] Re: GBA1000 - problemy z zasilaczem Mean Well

@mmarcin2741, post #38

zasilacz podłaczyłem od gba1000, jest obciążony, podkręciłem trochę 5V w górę i testuje dalej, na razie jest stabilna 5,33V na styku zasilacza a 5,11 V na gnieździe plyty gba
[#40] Re: GBA1000 - problemy z zasilaczem Mean Well

@mmarcin2741, post #38

obciążenie mam 3.20A gba 1000 z procem 030. Jak rt-125A wymaga min 2A na linii 5V to bez problemu startuje. Włącza sie za każdym razem.
po testach moge stwierdzić ze ten zasilacz RT-125A jest stabilniejszy od RT-65A ale również plyta zalicza zwiechy tyle ze mniej.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem