[#1] Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260
jaka jest specyfikacja karty i skad tyle procesorow 060?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 08:27:59 przez recedent
[#2] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@Pawelek, post #1

Z tego co tutaj przeczytalem to raczej sam musisz sobie upolowac procka. Chyba ze cos sie zmieniło.
[#3] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@snifferman, post #2

jaka specyfikacja? bedzie w tym kontroler dysku dma z mozliwoscia bootowania? ile pamieci ram?

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2018 12:26:58 przez Pawelek
[#4] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260
Wy tak na poważnie?
[#5] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@vojo, post #4

Wpisywać się kto tak na poważnie!

1. recedent

EDIT: Żartowałem, proszę mnie nie dopisywać.

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2018 17:47:40 przez recedent
[#6] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260
Wszystko ładnie pięknie, tylko interesowała by mnie szacunkowa cena karty, z podstawką pod processor żeby nie trzeba było go lutować do karty bo az takich umiejętności to ja nie posiadam xD
[#7] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@Paul149, post #6

No własnie a jaka ma być cena karty? Bo moze i ja bym sie dopisał do listy. A kolejka juz widzę długa. Jak pod sklepem RTV w latach 80 tych😀
[#8] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@Marcin74, post #7

Czy na tej samej podstawie dało by się zbudować kartę z PPC ?
[#9] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260
Tak się patrzę po liście, pewny, że jak się wpisałem na nią to będę. A tu lipa, ktoś mnie wykopnął! Pozostaje mi mieć nadzieję że to znak od Opatrzności, drugi raz się nie zapisuje.

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2018 04:46:07 przez Stoopi
[#10] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@Stoopi, post #9

Ale ciebie nie było na tej liście. Listy i ich zmiany są spójne. Przynajmniej sądząc po historii. Chyba, że ktoś usunął twój wpis, na którym do listy się odpisywałeś zanim dopisała się kolejna osoba.
[#11] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260
Panowie, a można jakiś link do "źródła"? lub do postu gdzie jest omówienie ideii / tematu/ specyfikacji?
Pierwszy post i od razu 27 chętnych.
i zero info za czym kolejka ?

p.s. jestem zainteresowany nowym turbo ale sam tytuł tematu to mało ; )
[#12] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@Ankuz MkOne, post #11

[#13] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260
Dodajcie mnie 1 sztuka

28. sand - 1 szt.
[#14] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260
Post 3 i post 7. Chyba lista nie zdaje egzaminu.
[#15] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@nostrum666, post #14

Rzeczywiście. Poprawcie Panowie się na liście, ja już mykam spaćOK.
[#16] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@perinoid, post #10

Ta lista była przeniesiona z jakiegoś wątku. Byla budowanaod pierwszego chetnego a nie RYP! i 27 osob pohawia sie znikad. Teraz tego nie znajdę.
[#17] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@AD99, post #15

Dosyć ważne dla mnie pytanie (i może dla projektu): chyba w sumie do Cizara?

Można założyć że CPU060 każdy będzie sobie organizował i wkładał sam ? (idealnie przez zastosowanie przyjaznego socketu)?

Jako że 68060 jest dostępne ale w różnych wersjach/rewizjach.
Czy można zrobić ficzer aby użytkownik sam konfigurował 060? a dokładnie prędkość zegara karty?
Czyli:
jak ktoś załapał najgorsze chińskie rev.1 to odpala sobie na 50Mhz (tyle chyba każdy pójdzie?)
Jak ktoś ma super stabilne rev.6 to daje 100 Mhz (zakładam że odprowadzenie ciepłą będzie dobrze rozwiązane).

Taka elastyczność zwiększyłaby grono odbiorców i zainteresowanie co najmniej o 100%.
[#18] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@Ankuz MkOne, post #17

Sztywny zegar to było by absurdalne rozwiązanie, chłopaki z pewnością mają ten temat ogarnięty
Największe możliwości daje chyba zastosowanie zwykłego generatora w obudowie 14P.
Najbardziej "popularne" częstotliwości możliwe do wykrzesania zależnie od rewizji procesora to 66, 75, 80, 100MHz. W przypadku zastosowania generatora np. 40MHz, układu mnożnika i konfigu z poziomu zworek, wymieniając wsad czy programowo z reguły czegoś ustawić się nie da, np. 75MHz, ale z drugiej strony nie ma sensu rezygnowanie z możliwości wygodnego konfigu dla jakiejś tam jednej częstotliwości.
[#19] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@Kilos, post #18

OK

Ale chciałbym znać wypowiedź twórców w tej kwestii.
Jeśli sprzęt spełniał by takie założenia "dowolności " rewizji CPU do samodzielnej wymiany (bez lutowania) , to byłaby mega innowacja na rynku kart Amigi.

Pytanie teoretyczne: czemu nie zrobią kampanii kickstartera?
brak czasu w na realizacje w przypadku sukcesu? (np. 600 chętnych? )
[#20] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@Ankuz MkOne, post #19

Bo nie mają grantu od Unii Europejskiej, na razie co do postępu robót należy zaglądać do pierwotnego tematu dotyczącego turbo do 500ki.
[#21] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@Stoopi, post #16

Ale Ciebie nie było na tej liście zobacz sam. Listę wkleiłem z innego wątku, bo robił się bałagan, a moderatorzy tego nie zrobili(nie przenieśli do osobnego wątku). Dlatego nie miejcie do mnie żalu o to, tylko się dopiszcie od nowa, albo poprawcie listęOK
[#22] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@Ankuz MkOne, post #17

Witam.

Ustalenia co do częstotliwości dla procesora to nie jest tak prosta sprawa..
-Procesory maja określone częstotliwości pracy od MIN do MAX , pamięć na karcie tez ma swoja częstotliwość, pamięć cache w FPGA tez pracuje z określona częstotliwością . Zgranie tego wszystkiego i uzyskanie max wydajności jest sprawą bardzo trudną i wymagająca wielu eksperymentów i pomiarów. Dlatego płynna zmiana częstotliwości nie będzie możliwa . Może i to już bardziej prawdopodobne np 3 nastawy do wyboru ( ale tego jeszcze nie wiem ).

Co do samodzielnego wkładania i zamiany procesorów!. To ja odpowiem tak . A CO Z GWARANCJA ??? A jak procesor bedzie upalony i spali FPGA który jest układem BGA i kosztuje 200zł . Albo uszkodzimy PCB ??

To ja powiem jak to wygląda u na w firmie a mamy już 10lat doświadczenia.

Ja nic nie zrobiłem włączyłem a to nie działa !!!!!!! Czyli CS-LAB naprawia taka kare na własny koszt . szeroki uśmiech Naprawdę proszę o wyrozumiałość i zrozumienie ale nie wiele osób ma doświadczenie z lutownica a w szczególności takimi obwodami gdzie grubości ścieżki na PCB ma 5mil (0,127mm) . Sama podstawka (która jest chyba bardziej nie do osiągnięcia niż sam procesor i kosztuje krocie ) też od niczego nie chroni jeżeli mamy ubity procesor. Podstawka w karcie do A1200 powoduje ze miejsce na dobre chłodzenie praktycznie znika. Czy kiedyś w Blizzard 1260 czy Apollo 1240/1260 można było sobie procka wymienić ??? bez utraty gwarancji ???

Tak wiec karta powstaje a jak będzie sprzedawana nie jest jeszcze określone !. Są ludzie w Polsce i spece od Amigi może skontaktuje się z nimi i oni będą mogli ewentualnie dokonywać takich przeróbek. Może same procesory jak ktoś będzie posiadał będzie mógł wysłać do nas i tu zostanie przetestowany i wlutowany .

Proszę o wyrozumiałość i zrozumienie kwestii gwarancji ale układy obwód drukowany są naprawdę kosztowne o do ich wymiany potrzeba zaawansowanego sprzętu .

No chyba że zdecydujesz sie na kupno takiej kart bez jakiejkolwiek gwarancji ??? co Ty na to ?

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2018 20:45:58 przez Cizar
[#23] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@Ankuz MkOne, post #19

Kikstarter ??? OK a co jak będzie te 600 kart a mi uda sie kupić 100 szt MC68060 ( oczywiście w ver 6 bo każdy będzie chciał !!! ) To nie sa procesory które kupuje w sklepie elektronicznym czy w TME !!!!

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2018 20:56:01 przez Cizar
[#24] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@AD99, post #21

Spoko. Nikt nikogo nie będzie palił na stosie za to. Przejrzałem listę i faktycznie mnie niema wpisanego...Coś mi się pokićkało w pale...
[#25] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@Cizar, post #23

Dzięki za info zwrotne!

Więc tak "od tyłu":
Pomysł KS miałby rację bytu tylko gdybyście produkowali same karty, bez CPU.
Jeśli byście oferowali gotowce, to oczywiście nie ma szans z powodu , który podałeś.

Nie miałem na myśli płynnej regulacji , tylko właśnie kilka standardowych ustawień Mhz (aż do 100 lub nawet wyżej).

Co do gwarancji: rozumiem co napisałeś, hmm może naiwne porównanie: ale tak jak płytę PC można kupić i włożyć sobie dowolnego procka? Uwalisz płytę sam , nie masz gwarancji.
Nie wiem czy dołożenie socketu spowodowałoby aż taki brak miejsca . Popatrz jak grube są Apolla 060 z dorabianym RAM do 64MB, a i tak siedza w desktopie i to z wiatrakiem często.
No co prawda potem klapki są całkowicie usówane lub mają wycięte otwory ale to nie jest problem.

Tu się zdziwisz: tak, ja byłbym skłonny podpisać że biorę na siebie ryzyko uszkodzenia karty wkładając samodzielnie CPU. Pod warunkiem : że działałoby to na zasadzie prostej operacji , podobnie jak Socket7 w PC: wkładasz cpu, wajcha w dół i voilla.
Powiedzmy że wcześniej każdy egzemplarz jest testowany po Waszej stronie z Waszym CPU (nawet możnaby linka YT dać do każdego przetestowanego oferowanego egzemplarza pokazując działanie).
I wiem że żadna inna karta turbo tego nie oferuje i nie oferowała. Dlatego pisałem o innowacyjności pomysłu .
Nie wiedziałem natomiast, że sama podstawka jest trudno dostępna, to może całkowicie eliminować idee ; /

Chyba pozostaje opcja aby po zakupie , użytkownik wysyłał swoje CPU do Was celem montażu. (Wy możecie to zlecać podwykonawcom oczywiście)
Takie tylko mam dywagacje.
Szkoda.
Marzyłoby się aby to było tak proste jak na płytach PC, wtedy możnaby iść w masową produkcję bo organizacja i wybór 060 byłby całkowicie po stronie użytkownika.

Czyli podsumowując, 060 trzebaby Wam dostarczać?
Tak czy owak mnie ( i dziesiątki osob powyżej ) jako klienta macie, czekam tylko na możliwość zakupu ;)
Jeśli zainteresowanie w innych krajach będzie podobne to +- szacuje zapotrzebowanie na 300-400 sztuk spokojnie. Po prostu nie ma nowego turbo 1260. Będziecie pierwsi (Vampira nie licze bo to 080 heh)
[#26] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@Ankuz MkOne, post #25

Hej.

Ciesze się ze przeczytałeś mojego posta i zauważyłeś wynikające problemy przy produkcji takich kart. Sam posiadam Apollo 1260 oraz Blizarda 1260 do testów procesorów. (Wczoraj dotarła przesyłka z HongKong 6 szt MC68060 V6 i dzisiaj je testowałem są OK wszystkie V6 ale kupić tak ze 100szt to nie dosyć ze kasa potworna bo około 40tys zł to jaka masz pewność. Co do chłodzenia to bez podstawki i procesor lutowany jak w Apollo i malutki radiator z wentylatorem i masz chłodny CPU ( sprawdzone na MC68040 ). W naszej karcie naprawdę staram się by była ona super kartą. Chyba jako pierwszy na świecie mam 4 otwory wentylacyjne 7mm pod procesorem !. Pomiar temperatury CPU oraz FPU (dla MC68030) zrobiony jest dla każdej z kart i sterowanie wentylatora będzie zależna od temperatury. Monitoring temperatury oraz napięć jest robiony w STM32 i pewnie powstanie oprogramowanie na Ami do obserwacji tych parametrów.
[#27] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@Cizar, post #26

Dla mnie ta karta byla by idealna. Wiadomo nie bede katowal smigi mp3, czy grami typu quake 2. Dla mnie w zupełności wystarczy 50mhz to i tak jest super. Procesor wysle wam jak trzeba będzie, tylko mnie interesuje szacunkowa cena tej karty. Jaki jest przedział od minimum, na co się naszykowac...
[#28] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@Paul149, post #27

Ale kiedy my bardzo chcemy by te kary były katowane i obciążane czym się da !!! A MP3 pod sterownik AHI i dla STM32H7 to będzie pryszcz ( około 30 Mipsów ) a ARM ma około 800. znając Andrzeja zrobi tak !!! by obsługa pamięci była jak najbardziej efektywna co owocuje osiągami. Oczywiście nie zapomnimy o podkręcaniu i dla MC68060 będziemy robić tak by procesor mógł być wyżej taktowany ale chcemy zachować stabilność karty ! tak jak udało się 60MHz dla MC68030
[#29] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@Cizar, post #28

To ja czekam az karty wejda do sprzedaży i będzie mozna zakupic od was. Jak juz wspomniałem interesuje mnie czas i szacunkowa cena.
[#30] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@Cizar, post #28

Shut Up And Take My Money!

Właśnie o to chodzi! Wycisnąć z MC68060 ile się da!
Falcon ma CT60 my będziemy mieli coś jeszcze lepszego!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem