[#2581] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@jaster, post #2580

Witam.
Mnie bardziej chodziło o możliwość późniejszego włożenia innego egzemplarza 060 w celu jego przetestowania.
Kręcenie mnie nie interesuje - to jest sztuka dla sztuki a łatwo spalić już nie tak taniego i łatwo dostępnego sprzętu.
Pozdrawiam.
[#2582] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@jaster, post #2580

Ludzie i tak będą grzebać, nawet pod groźbą utraty gwarancji.



Wolnoć, Tomku, w swoim domku
[#2583] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@jaster, post #2580

Nie widzę powodu dlaczego miałoby zabraknąć miejsca żeby włożyć klawiaturę. Ani nie widzę powodu wstawiania customowego chłodzenia - raczej nie zrobi się lepszego chłodzenia niż to, które jest. A przynajmniej nie chałupniczo. Chyba że w tower.
Jedyne co to zmiana procka byłaby kusząca (np. z rev5 na rev6).
[#2584] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@sander180384, post #2583

Ja się z tobą zgadzam. Nie wydaje mi się żeby wstawienie podstawki która ma raptem pare mm grubości wymusiło zmianę radiatora na niższy. Ale nie miałem karty w ręce , nie mierzyłem, więc 100% pewności nie mam. Uważam że ta karta aż się prosi o podstawkę, choć by po to by sobie móc sprawdzić prosto rev procesora, lub móc go łatwo wymienić w razie padnięcia.
[#2585] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@jaster, post #2584

No to popatrz na fotki karty, chłopaki nie będą robić drugiego radiatora bo ktoś chce podstawkę, jest jak jest i tyle.
[#2586] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@QUAD, post #2585

OK
[#2587] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@QUAD, post #2585

Oczywiście, ja nie wybrzydzam i sam ze smakiem skonsumuję tą kartę jak wreszcie będe miał ją w rękach i nic nie będe przerabiał i nie chcę żeby teraz to przerabiali bo oznaczało by to dłuższe czekanie.Uważam że robią świetną robotę, tylko szkoda że nie uwzględnili tej podstawki na etapie projektowania. Fajnie by było ją miećszeroki uśmiech
[#2588] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@ted, post #2578

Dlaczego nie: link
[#2589] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@Dorian3d, post #2574

Warcraft 2 Amiga Warp 1260@100Mhz Shapeshifte


[#2590] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@Dorian3d, post #2589

nawet spoko to działa, da się grać a scrola trzeba zwolnić chyba :P
[#2591] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@Dorian3d, post #2589

Karta za 3k zeby odpalac stare gre z pc ktora pojdzie na pececie/laptopie za 100zl.Jaki jest sens uruchamiania takich gier jak i z nintendo/snes itp,zeldy i inne ? Zeby pokazac ze mozna po 30 latach uruchomic gry w ktore mozna pograc na sporo tanszym sprzecie i bedziej wygodniej/plynniej ? Druga rzecz to brak w projekcie Warpa1260 miejsca na podstawke pod procesor.Blad lub nie przemyslenie projektu karty ?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2021 00:53:36 przez Siege77
[#2592] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@Siege77, post #2591

To po to sie robi, bo się ma te 3k w kieszeni. I wydaje się na co chce.
Wlasnie po to by zagrać w Warcrafta i przesuwać ikony na blacie.
Bo się ma i może.
[#2593] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@WojtekX, post #2592

Po to sie to robi, żeby zbudować Amigę swoich marzeń z dzieciństwa😀dokładnie po to . Teraz jestem dużym chłopcem stać mnie na droższe zabawki i sam rządze w swojej piaskownicy. Nostalgia też trzyma mocno za mordę😀
[#2594] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@jaster, post #2593

OK
[#2595] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@WojtekX, post #2592

brawo!
[#2596] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@Siege77, post #2591

[


Druga rzecz to brak w projekcie Warpa1260 miejsca na podstawke pod procesor.Blad lub nie przemyslenie projektu karty ?


Przemyślany temat, procesor nie przylega do karty, są wlutowane tylko końcówki nóżek,
procesor odstaje od karty, co daje swobodny przebieg powietrza.
Jak by była podstawka to procesor przylegałby do plastiku w podstawce i nie miałby takiego chłodzenia.






[#2597] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@Dorian3d, post #2596

Przemyślany temat, procesor nie przylega do karty, są wlutowane tylko końcówki nóżek,
procesor odstaje od karty, co daje swobodny przebieg powietrza.
Jak by była podstawka to procesor przylegałby do plastiku w podstawce i nie miałby takiego chłodzenia.

To akurat słaby argument, ponieważ np: taka podstawka

powodowałaby nawet nieznacznie lepsze chłodzenie (więcej metalu który rozprasza ciepło ), jest tania i łatwo dostępna ( w przeciwieństwie do dedykowanej DIL, nie wspominając o ZIF )
Nie podniosłaby też procesora, skoro i tak nie leży na płycie ( pozostaje dystans między PCB a CPU ) i nie ma plastiku który słabo przewodzi ciepło i blokuje przepływ powietrza.
Głównym powodem braku podstawki jest minimalizacja kosztów, kosztów dodatkowych elementów i ich montażu, a przede wszystkim kosztów serwisów, usterek związanych z nieumiejętną instalacją CPU, lub próbą uruchomienia uszkodzonych egzemplarzy, czy nawet innych modeli układów scalonych które akurat dałoby się fizycznie wcisnąć.

A podstawkę oczywiście można sobie już na swoje ryzyko ( mając świadomość utraty gwarancji ) wlutować, moja karta na 100% będzie miała podstawkę, raczej już po okresie gwarancyjnym, chociaż nie mam pewności czy będę miał tyle cierpliwości żeby aż tyle czekać


Ostatnia aktualizacja: 03.01.2021 11:40:46 przez UJP
[#2598] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@UJP, post #2597

Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260
Cizar

W odpowiedzi na #17
Witam.

Ustalenia co do częstotliwości dla procesora to nie jest tak prosta sprawa..
-Procesory maja określone częstotliwości pracy od MIN do MAX , pamięć na karcie tez ma swoja częstotliwość, pamięć cache w FPGA tez pracuje z określona częstotliwością . Zgranie tego wszystkiego i uzyskanie max wydajności jest sprawą bardzo trudną i wymagająca wielu eksperymentów i pomiarów. Dlatego płynna zmiana częstotliwości nie będzie możliwa . Może i to już bardziej prawdopodobne np 3 nastawy do wyboru ( ale tego jeszcze nie wiem ).

Co do samodzielnego wkładania i zamiany procesorów!. To ja odpowiem tak . A CO Z GWARANCJA ??? A jak procesor bedzie upalony i spali FPGA który jest układem BGA i kosztuje 200zł . Albo uszkodzimy PCB ??

To ja powiem jak to wygląda u na w firmie a mamy już 10lat doświadczenia.

Ja nic nie zrobiłem włączyłem a to nie działa !!!!!!! Czyli CS-LAB naprawia taka kare na własny koszt . szeroki uśmiech Naprawdę proszę o wyrozumiałość i zrozumienie ale nie wiele osób ma doświadczenie z lutownica a w szczególności takimi obwodami gdzie grubości ścieżki na PCB ma 5mil (0,127mm) . Sama podstawka (która jest chyba bardziej nie do osiągnięcia niż sam procesor i kosztuje krocie ) też od niczego nie chroni jeżeli mamy ubity procesor. Podstawka w karcie do A1200 powoduje ze miejsce na dobre chłodzenie praktycznie znika. Czy kiedyś w Blizzard 1260 czy Apollo 1240/1260 można było sobie procka wymienić ??? bez utraty gwarancji ???

Tak wiec karta powstaje a jak będzie sprzedawana nie jest jeszcze określone !. Są ludzie w Polsce i spece od Amigi może skontaktuje się z nimi i oni będą mogli ewentualnie dokonywać takich przeróbek. Może same procesory jak ktoś będzie posiadał będzie mógł wysłać do nas i tu zostanie przetestowany i wlutowany .

Proszę o wyrozumiałość i zrozumienie kwestii gwarancji ale układy obwód drukowany są naprawdę kosztowne o do ich wymiany potrzeba zaawansowanego sprzętu .

No chyba że zdecydujesz sie na kupno takiej kart bez jakiejkolwiek gwarancji ??? co Ty na to ?
[#2599] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@UJP, post #2597

Cizar wypowiedział się już na ten temat, nie ma czasu na użeranie się z klientami jak Jens bo prowadzi własny biznes. Zaś hejt ze strony kupującego jest pierwszą reakcją na problemy z obsługą produktu.
ps. Podstawkę każdy może wstawić we własnym zakresie jak jest ciekawy świata, a ciekawość jest wszak motorem postępu :)

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2021 12:21:16 przez yarosf
[#2600] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@yarosf, post #2599

Wszyscy czekali na Natami (jaki był zawód, że karta nie wyszła).

Teraz jest Warp najlepsza karta w historii Amigi ma wszytko !
To teraz nie pasuje, że nie ma podstawki. (zatrzymać projekt to skandal ! )
[#2601] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@Dorian3d, post #2600

Ciekawe za ile lat te 200 osob z listy otrzyma swoja karte ☺
[#2602] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@Dorian3d, post #2600

Nie krytykuję braku podstawki, to bardzo sensowne podejście, gdybym był producentem sam bym tak zrobił.
Chociaż w przypadku gdy produkcja karty ( przynajmniej w zakresie elementów przewlekanych jak CPU ) jest ręczna, to niewiele skomplikowałoby ją udostepnienie opcji z taką podstawką, oraz wyłączenie gwarancji, a zainteresowanym taką opcją zaoszczędziłoby pracy i "męczenia" cennej 060, no chyba że otwory w zaprojektowanej już PCB mają za małą średnicę i podniosłoby to jednak nieznacznie procesor, przez co nie zmieści się chłodzenie ?
Ale chyba największym problemem byłoby prawo ! jeśli mamy do czynienie z zakupem konsumenckim ( na paragon, nie na działalność gospodarczą ) nie można ograniczyć uprawnień konsumenta i wyłączyć rękojmię 2 lata.
Możliwe to tylko przy zakupie przez firmę, i to tylko w celu "profesjonalnym" ( swoboda zawierania umów gospodarczych pozwala na ustalenie przez strony dowolnej długości gwarancji, a rękojmię można nawet w ogóle wyłączyć ), ale małe firmy kupujące w celu własnego użytku są traktowane przez prawo jak konsument, ale to już można odpowiednim oświadczeniem przed zakupem załatwić.
[#2603] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@Siege77, post #2601

Ciekawe jaka chłopaki mają dzienną wydajność produkcji. Oczywiście zakładając że muszą wykonywać też swoje normalne obowiązki związane z pracą.
[#2604] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@UJP, post #2602

W którymś tam poście proponowałem rozwiązanie z kołkami zamiast podstawki pod procesor.
Może twórcy powinni rozważyć wydanie "gołej" karty bez procesora, takiego powiedzmy DIY.
[#2605] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@Arturo, post #2604

Swoją drogą to chyba jednak procesor wlutowany ma lepsze odprowadzenie ciepła niż przez podstawkę.
[#2606] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@Dorian3d, post #2600

Na jednym zagranicznym forum amigowym czytałem, że skandal to jest to że chłopaki z CSlab chcą żeby im procki wysyłać i że będzie istniało ryzyko "wałków" bo przecież procesory 68060 to święte grale bardziej wartościowe od złota. I ktoś wyśle rev6 w super stanie i nagle się okaże że ma uwalone rev1, coś w tym stylu. Masakra
[#2607] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@jaster, post #2606

CS-Lab to porządna firma zobacz, co oni sprzedają.


Projekt powstał jako hobby w wolnym czasie to, że oni to sprzedają dla ludzi to ich tylko dobra wola.
Wypisywanie bredni o jakimś oszustwie jest kuriozalną bzdurą.

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2021 16:09:45 przez Dorian3d
[#2608] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@jaster, post #2606

Zaczyna się polskie piekiełko człowieku opanuj się. Nikt ci nie karze kupować a powtarzanie za kimś jakiś bzdur bez dowodów na opisywane przekręty bo ich nie ma . Z prostej przyczyny nie wiele osób ma tą kartę fizycznie.
[#2609] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@Dziadziomiecio, post #2608

Rany to nie jest moja opinia, i myślałem że można się tego domyśleć
Pozatym sama wypowiedź była nawiązaniem do socketowej historii.
[#2610] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@ede, post #2605

Swoją drogą to chyba jednak procesor wlutowany ma lepsze odprowadzenie ciepła niż przez podstawkę.

Nie koniecznie, nóżki z tą podstawką to większa powierzchnia oddająca ciepło, działają jak małe dodatkowe radiatory.
spoiwo lutownicze pewnie lepiej przewodzi ciepło niż "styk" z podstawką ( chociaż dobre podstawki mają złocenie wewnątrz co zwiększa też i przewodnictwo cieplne), ale jest jego mniej i otoczone jest w dużej mierze laminatem który jednak jest słabym przewodnikiem ciepła, tylko nogi masowe mają dobre odprowadzanie ciepła do warstwy masowej wewnątrz PCB.
w porównaniu ze sprawnością radiatora i wentylatora zastosowanych w tej karcie to czy nogi będą wlutowane, czy w podstawkach ma znikome znaczenie.

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2021 17:05:12 przez UJP
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem