kategoria: Płyty główne
[#31] Re: potrzebna pomoc Amiga 600

@tWINpIX, post #30

Porównaj ilość będących na chodzie egzemplarzy A600, z ilością będących na chodzie egzemplarzy tej płyty.
[#32] Re: potrzebna pomoc Amiga 600

@tWINpIX, post #30

Jak Zostawisz procek z A600 na swoim miejscu to nadal będą chodziły karty przeznaczone do A600.
Jak płyta będzie miała w dobrym miejscu gniazdo pod procek 68000 w obudowie typu DIL jak w A500 to będą chodziły popularniejsze, tańsze , pewniej połączone z płytą karty z A500 ( łącznie z 68060 np. w Warpen 560 ).
A jakie karty i pod jaki typ złącza Chcesz zmieścić pod klapką rozszerzenia pamięci w A600 ?
Jakiś nowy typ złącza ? do może 100 egzemplarzy które mają szansę powstać z tego projektu ?
Z pamięcią FAST też bym był ostrożny, nie wiem czy umieszczenie jej nie będzie kolidowało z kartami turbo, na pewno z tymi na 68EC020 które obsługują tylko przestrzeń 24bit, których 32BIT FAST pokrywałby się w adresach z tym 16BIT FAST z płyty.
[#33] Re: potrzebna pomoc Amiga 600

@tWINpIX, post #30

Ale to nie chodzi oto aby robić jakąś super Amigę, tylko aby zdobyć doświadczenia aby ją zrobić:)

I gniazdo na Turbo, to nie o takie turbo chodzi jakie wam się wydaje.

Tylko porostu wyprowadzenie sygnałów z CPU i złącze aby włożyć płytkę z układem FPGA i tyle całą logika na mobo Amigi. A pod klapkę ładujemy samo FPGA w zależności od zasobności portfela.



A "stare" Turba dalej można by było sobie nakładać na Procesorok, racjaok, racja Gniazdo do rozszerzenia Chipu raczej nie jest nikomu potrzebne a gniazdo na INDI ECS można by umieścić na mobo.

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2020 21:45:20 przez tWINpIX
[#34] Re: potrzebna pomoc Amiga 600

@tWINpIX, post #28

Dlaczego chcecie pozbyć się PCMCIA? Jak podłączyć sieciówkę po takim zabiegu?
[#35] Re: potrzebna pomoc Amiga 600

@baderman, post #34

Jak wypali pomysł z clock portem to już będzie można po SPI przez adapter wpiąć jak do A1208 bądź SPI dla Amigi 1200 poza tym zaczynam się skłaniać do ostatecznego zrobienia 2 projektów, taki standard płyta nie zmodyfikowana z miejscem na 1MB ramu jak oryginał (w sumie to już mam) i coś powiedzmy (Next A600) czyli 2MB, Clock porty, CF myślę mogła by być fajna opcja co do portu na wpięcie akceleratora jak do A500 to nie za bardzo widzę miejsce gdzie to wcisnąć i są ograniczenia w grubości ścieżek możliwości ich upakowania, przeciągnięcia w odpowiednie miejsce przy zostawieniu 2 warstw. Jak skończę testy i przeprojektowanie płyty pod 2MB kostkę wraz z clock portem to przyjrzę się opcji z gniazdem od a500 bądź innym bo wiem ze na to jest zapotrzebowanie a i myślę że jak pojawiłaby się opcja jakiegoś lepszego złącza na turbinkę to albo przejściówka z istniejącymi kartami albo jakiś standard można by było obmyślić i pewnie osoby produkujące turbiny by się do danego standardu dało przekonać albo w drugą stronę ale to przy założeniu że będzie CF zamiast PCMCIA, mam nadzieję tylko że mi nocy wystarczy na zrobienie tego wszystkiego żeby to było w jakimś sensownym czasie gotowe. W każdym razie czytam co piszecie i rozważam możliwości na realizację tego ewentualnie przeprojektować płytę z resztą jak to już tu pisaliście wywalić całkiem złącze rozszerzenia i tam przenieść część elementów płyty robiąc miejsce gdzieś indziej na "coś"
[#36] Re: potrzebna pomoc Amiga 600

@atryd, post #35

I klawiatura na PS2 by się przydała i w ogóle desk, to wtedy z miejscem nie byłoby problemu :).
[#37] Re: potrzebna pomoc Amiga 600

@ryshard, post #36

PS2 pod klawiaturę ?
Niezły pomysł, nawet jak by to miała być tylko opcja z samymi pinami pod złącze PS2, sam kontroler jest bardzo prosty i tanie, kilka lat temu potrzebowałem na szybko postawić A600 do V2, ale okazało się że jedyna którą mam ma uwaloną taśmę klawiatury, na szybko w 20 minut, bez PCB, na pająku zrobiłem ten.
Pięknie to nie wygląda , ale działa do dziś i pewnie by działa jeszcze długo gdyby nie to że dziś dotarła do mnie paczka z nową folią/PCB klawiatury A600, dzięki panti1801 Thanks
[#38] Re: potrzebna pomoc Amiga 600

@atryd, post #1

To VGA to mogłeś zrobić na złącze takie jak jest na IndivisionECS i wtedy byś tasiemką łączył, sygnał z Amigi, lub INDI.
[#39] Re: potrzebna pomoc Amiga 600

@sanjyuubi, post #38

a czy tak będzie mogło być ? jak tylko wysłałem do produkcji poprzednią wersję to miałem w zamyśle :) a jak dokopałem się do wikipedii od indivision to sprawa była jasna

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2020 21:36:58 przez atryd
[#40] Re: potrzebna pomoc Amiga 600

@atryd, post #39

A na jakiej zasadzie będzie zrobione "odłączanie" sygnału wideo z płyty? No bo rozumiem, że coś takiego będzie żeby się nie mixowaly dwa źródła video na jednym wyjściu?
[#41] Re: potrzebna pomoc Amiga 600

@MariuszK, post #40

wystarczy odpiąć zasilanie od AD724 albo nie lutować rezystorów od RGB R58, R59, R60, VSYNC i CSYNC jest na "zworkę" reszta to ziemia
[#42] Re: potrzebna pomoc Amiga 600

@atryd, post #41

Doohhh... No jasne, dzięki. A jest jeszcze opcja załapać się na tą płytę (z modem pod indi), czy to dopiero w fazie projektu?
[#43] Re: potrzebna pomoc Amiga 600

@MariuszK, post #42

ta mam nadzieję będzie w lutym może pierwsza może druga połowa, jest dużo pomysłów mało czasu na ich zrealizowanie, wiem że się nie pali a to jest dużo :D i teraz czas na modyfikacje "poprawianie" tego co teraz możemy zrobić a C= nie dało rady 28 lat temu, ale będzie wersja jak pisałem "zwykła" i wersja po modyfikacjach, zapraszam do kibicowania i zaglądania do folderu z fotkami jak to wygląda i mam nadzieję że w dobrą stronę zmierzam
[#44] Re: potrzebna pomoc Amiga 600

@atryd, post #41

Odłaczanie układów scalonych od zasilania w pracującym środowisku to nie jest dobry pomysł i bardzo zła praktyka, nigdy nie wiesz jak będzie reagował i wpływał na pracę innych układów układ scalony, który będzie w stanie nieustalonym, mogą się przytrafiać przypadki samozasilenia przez piny wejściowe jeśli mają np. rezystory podciągające, sam miałem taki przypadek z kartą CF, która bootowała do pewnego momentu, a miała odłączone zasilanie.

Już lepsze byłyby zwykłe zworki lub dipswitche.

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2020 02:27:50 przez sanjyuubi
[#45] Re: potrzebna pomoc Amiga 600

@sanjyuubi, post #44

tak, zgadza się nie widzę tego w inny sposób, będą pady na zadrutowanie jak ktoś będzie chciał albo wstawienie pinów i zworkami, a default po prostu ścieżka którą można będzie sobie przeciąć w razie potrzeby

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2020 01:31:27 przez atryd
[#46] Re: potrzebna pomoc Amiga 600

@atryd, post #45

Hej. Czy ktoś może orientuje się jak wyglada sprawa tego projektu. Jestem zainteresowany płytka najlepiej z kompatybilnością do wersji płyty Rev 1.5.
Pozdrawiam Krzysiek.
[#47] Re: potrzebna pomoc Amiga 600

@k3ichi, post #46

cześć na chwilę obecną poprawiam, wciąż w sumie działającą płytę, nie zamawiałem jeszcze następnej wersji bo trochę mi pokrzyżowały plany i pandemia i dzieciaki zamiast w przedszkolu to w domu w zwiąku z czym coś tam dłubię ale mało, planowałem zrobić kompatybilność z rev 1.5 ale nie jestem pewien czy będzie duże zainteresowanie - w sensie ja sie narobię a chetnych będzie 2 osoby :) co więcej chciałem od razu dać możliwość wlutowania 2MB kostki zamiast 2 po 0,5MB z miejscem na RTC i to też dłubię, z testami 2MB kostki trochę sie przeciąga bo 2ga płyta co sobie polutowałem do testów nie chciała startować - było to spowodowane tym że dawca nie był w pełni sprawny i szukam gdzie niedomagał - poza tym że płyta była zjedzona elektrolitem :) a dodatkowo za tydzień urlop zaczynam i żona mi nie pozwoli tego czasu spędzić przed ekranem albo z lutownicą niestety.
[#48] Re: potrzebna pomoc Amiga 600

@atryd, post #47

Jestem chętny, mam dawce ok, racja
[#49] Re: potrzebna pomoc Amiga 600

@atryd, post #47

Znajdę dawce i ja :)
[#50] Re: potrzebna pomoc Amiga 600

@atryd, post #47

Ja poprosze. Bede sobie powoli dłubał.
[#51] Re: potrzebna pomoc Amiga 600

@atryd, post #47

I ja jedna poprosze :)
[#52] Re: potrzebna pomoc Amiga 600

@atryd, post #47

Jak widać zainteresowanie jest. Ja sam bym przytulił ze 2 sztuki. Pozdrawiam
[#53] Re: potrzebna pomoc Amiga 600

@atryd, post #47

ja 1 sztuke
[#54] Re: potrzebna pomoc Amiga 600

@atryd, post #47

Gdyby zaistniała potrzeba mogę podesłać dawcę części do przetestowania wersji 1.5.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem