[#31] Re: Joystick KTRLCD32+ Arcade

@Don_Adan, post #29

Basic będzie do wyboru z dwoma niezależnymi fajerami w standardzie dla Amigi (i Atari ST), lub ze dublowanym pierwszym fajerem na obu guzikach rączki dla zgodności ze wszystkimi pozostałymi platformami.
Przyciski na dolnej obudowie to będą małe "pchełki", projektowane raczej z myślą o wersji USB i sterowaniu emulatorami, średnio wygodne będą jako fajery, może jeden da się w miarę wygodnie używać przy odpowiednim ułożeniu ręki.
Wersja klasyczna będzie dostępna też przez konfigurator na stronie, i w tej wersji można będzie zamówić sobie z trzecim fajerem w dolnej części, zdublowanym dwa razy, dla lewo i prawo ręcznych ( no i ze względu na wygląd, jeden fajer asymetrycznie dziwnie by wyglądał tam )

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 13:48:01 przez UJP
[#32] Re: Joystick KTRLCD32+ Arcade

@UJP, post #31

Mi te cztery dodatkowe fajery sa zbedne bo dzojstik to nie dzojpad, ale jakby mialy juz byc to wedlug mnie lepiej jest je zrobic po bokach jako boczne panele albo polpanele (dwa przyciski na jednej stronie ) tak jak maja myszki do grania. Bo od gory to bedzie zbyt upchane, i zbyt latwo bedzie kliknac przypadkiem jakis fajer o ile on bedzie jakas akcje generowal.
[#33] Re: Joystick KTRLCD32+ Arcade

@Solo Kazuki, post #30

Amiga potrafi wiecej niz 7 przyciskow obsluzyc, tylko wymaga dodatkowej elektroniki. Taka Arcadia Systems ma chyba z 8 przyciskow (player 1, player 2, config, insert coins), o ile pamietam. Gola Amiga potrafi trzy. Do obslugi gier D&D jest klawiatura, uzywanie do tego dzojstika jest takie sobie. Co do dynamicznych gier to niektore bijatyki maja chyba z 6 przyciskow, i sobie nie wyobrazam grania w nie na normalnym dzojstiku, co z tego ze dzojstik bedzie mial nawet 7 przyciskow, skoro ich obsluga bedzie problematyczna dla takiej gry. Tylko dzojstik arcade z plyta, gdzie sa zamocowane te przyciski albo dzojpad jak ktos lubi sie meczyc.
[#34] Re: Joystick KTRLCD32+ Arcade

@Don_Adan, post #33

Gola Amiga potrafi trzy.

Nie goła Amiga tylko kontroler bez elektroniki. Goła Amiga potrafi obsłużyć nawet 7 jak tylko podepniesz joypad z CD32 (lub z nim zgodny) i odpalisz grę go obsługującą.

Co do dynamicznych gier to niektore bijatyki maja chyba z 6 przyciskow, i sobie nie wyobrazam grania w nie na normalnym dzojstiku

Są na Amigę takowe, choćby oba Super Street Fighter II (TNC i Turbo). Osobiście nie wyobrażam sobie grać w te gry inaczej niż na 6 przyciskach (3x pięść, 3x kopniak). Ale ja także nie wyobrażam sobie też granie na zwykłym joysticku, przy czym zauważ że oryginalnie wątek był o arkadowym i trochę się namieszało.

Tylko dzojstik arcade z plyta, gdzie sa zamocowane te przyciski

Proponuję zerknąć na pierwszy wpis w tym wątku.

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 16:48:16 przez Solo Kazuki
[#35] Re: Joystick KTRLCD32+ Arcade

@Solo Kazuki, post #34

O ile mnie pamiec nie myli to do obslugi 7 przyciskow, potrzebna jest lowlevel.library, czyli minimum ROM 3.0, i calkiem mozliwe, ze 68020+ tez, zalezy jak jest napisana/skompilowana lowlevel.library. A do obslugi trzech przyciskow fire w Amidze nic zewnetrznego/dodatkowego nie jest potrzebne, i dzialac one powinny na wszystkich kickach, procesorach czyli na wszystkich Amigach do ktorych sie da podlaczyc dzojstik. Wiec jakbys napisal, ze gola A1200 potrafi obsluzyc 7 przyciskow to tak.
[#36] Re: Joystick KTRLCD32+ Arcade

@Don_Adan, post #35

Nie wiem co do procesora, ale do działania siedmiu przycisków nie jest wcale potrzebne lowlevel.library, wystarczy że gra ma odpowiednią procedurę.

Edit: Jak miałem KS3.0 (w którym nie ma tej biblioteki) to lowlevel.library miałem nagrane do LIBS:. Nie wiem czy w wersjach KS1.x - KS 2.x biblioteka by działała w ten sposób.

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 19:29:47 przez Solo Kazuki
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem