[#1] Amiga 1200 - Pomoc w Warszawie/okolicach?
Mam Amige 1200 jak w temacie wiadomosci jednak cierpi ona na dwie przypadlosci (o ktorych wiem i nie wiem czy moze cos jeszcze jej nie dolega).

Problem 1 - Mam konwerter SCART -> HDMI oraz dwa rozne kable RGB -> Scart. Na zadnym z nich nie mam obrazu z tej amigi pomimo ze gdy podlaczam pod ten sam zestaw amige 500 to obraz sie pojawia.
Z wyjscia chinchowego obraz jest w kolorze ale jest slabej jakosci.

Problem 2 - Zlacze IDE. Kilka pinow po prostu odpadlo i nosi slady utlenienia.

Szukam kogos kto za oplata pomoglby mi przywrocic ta amige do pelni sprawnosci.

Dzieki !
[#2] Re: Amiga 1200 - Pomoc w Warszawie/okolicach?

@Kam, post #1

Jak piny same poodpadały to znaczy że elektrolit z kondensatorów zrobił już swoje co jest powiązane najprawdopodobniej z brakiem obrazu... Jak masz zdjęcie środka (w dobrej jakości) to wrzuć.

Napisz w wątku z Magikami lutownicy, pewnie ktoś Ci pomoże. Albo na giełdzie.
[#3] Re: Amiga 1200 - Pomoc w Warszawie/okolicach?

@Kam, post #1

Jaki region Warszawy? Złącze IDE to mały problem, można przelutować (wypadałoby całe gniazdo wymienić a akurat nie mam). Brak obrazu to najprawdopodobniej brak sygnału na pinie 8 SCART, czyli Ami nie daje napięcia na pin 22 złącza video (powinno tam być 12V). A czemu - a to już różnie może być, do sprawdzenia.

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2020 17:24:28 przez perinoid
[#4] Re: Amiga 1200 - Pomoc w Warszawie/okolicach?

@perinoid, post #3

Tam chyba jest listwa kołkowa podwójna 44 pin
do dysku. Podłączę się zatem pod wątek
i zapytam, czy odległość między pinami wynosi
2.54mm? Jeśli tak, to wystarczy za kilka groszy
zakupić dwie listwy kołkowe o takim rozstawie.
[#5] Re: Amiga 1200 - Pomoc w Warszawie/okolicach?

@mmarcin2741, post #4

Rozstaw 2.54mm to jest ale przy złączu 40pin czyli dyski 3,5cala.
A w A1200 jest rozstaw 2mm.
[#6] Re: Amiga 1200 - Pomoc w Warszawie/okolicach?

@mmarcin2741, post #4

Nie. 2mm
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem