kategoria: Karty procesorowe
[#1] TF1260 Rev 1
Jak w temacie czy ktoś coś wie więcej na ten temat?

https://www.exxoshost.co.uk/forum/viewtopic.php?t=2422
[#2] Re: TF1260 Rev 1

@skofrant, post #1

TF strzelił focha po tym jak jakiś Janusz biznesu zaczął sprzedawać płytki jego projektu do TF536. Powiedział że kończy projektowanie zabawek dla Amigi, dokończy istniejące projekty ale nikomu oprócz garstki znajomych królika nie udostępni. To tyle w telegraficznym skrócie.
[#3] Re: TF1260 Rev 1

@skofrant, post #1

Jak nie ma dostępnych procków to projekt został wstrzymany i tyle.
[#4] Re: TF1260 Rev 1

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #3

procki do tego projektu są nadal dostępne bez najmniejszych problemów
[#5] Re: TF1260 Rev 1

@kamilus, post #4

Potrzebne są tysiące sztuk w normalnej cenie, nie tylko do tego projektu, TF1260 bazuje na karcie TF360.
[#6] Re: TF1260 Rev 1

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #5

Co nie zmienia faktu, że projekt został porzucony z powodu wielkiego focha, a nie dostępności procesorów, sam TF przyszedł tu na forum zapłakany ogłosić, że anuluje wszystkie projekty, bo ktoś mu napisał, że będzie kopiował jego płytki.
[#7] Re: TF1260 Rev 1

@san_u, post #6

jednak nie został porzucony, testują
https://www.exxoshost.co.uk/forum/viewtopic.php?f=75&t=3953
[#8] Re: TF1260 Rev 1

@san_u, post #6

Projekt "porzucony" został min przez tych co go tu obrażali.
I nie nazywał bym tego fochem - tylko obroną swojej pracy.

W odpowiedzi na #6
jednak nie został porzucony, testują
https://www.exxoshost.co.uk/forum/viewtopic.php?f=75&t=3953
--

- z tego co widać to karty TF360, TF1260 czy TF4060 żyją - są / będę dostępne tylko dla niektórych.

Po za tym - temat tutaj do zamknięcie - tych co interesują sprawy z TF wiedzą gdzie ich szukać

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2021 10:37:11 przez RokiS
[#9] Re: TF1260 Rev 1

@RokiS, post #8

Nie nazwałbym zakładaniem wątków na wszystkich forach obwieszczających anulowanie projektów dla publiki z powodu jakiegoś złośliwego człowieka obroną swojej pracy, tu nie było żadnej dyskusji, tylko oznajmienie, że poniesiemy konsekwencje za czyjeś czyny, masz rację, to nie foch, to drama. Nic dziwnego, że niektórzy się zdenerwowali, skoro nie było z nim dyskusji. Wszelki obraźliwe zwroty były konsekwencją jego zachowania, a nie jego zachowanie konsekwencją obraźliwych zwrotów, zwykła chronologia, proszę nie zamieniać miejscami skutku i przyczyny.




Ostatnia aktualizacja: 21.02.2021 10:46:56 przez san_u
[#10] Re: TF1260 Rev 1

@san_u, post #9

A ja też nazwałbym to obroną swojej pracy. Ty ledwo co pojawiłeś się na forum, a już krytykujesz. Zaprojektowałeś coś dla Amigi i zarąbali ci twoją pracę. Ja bym się wkurzył. Spadaj trollu skoro nie potrafisz doceniać pracy innych. Chcesz wojenkę zacząć i tyle.
[wyróżniony] [#11] Re: TF1260 Rev 1

@KM_Ender, post #10

TF zachowywał się skandalicznie. Zarówno na swoim rodzimym exxosie, jak i tutaj. Polecam zapoznanie się z ostatnią wypowiedzią tego pana na ppa. Miałem wątpliwą przyjemność wymiany z nim maili, nie miałem pretensji, po prostu proponowałem mu rozwiązanie problemu który zgłaszał. Podczas tej wymiany zdań i później, śledząc wątki na exxesie i ppa miałem nieodparte wrażenie, że do klawiatury dorwały się jego dzieci w wieku wczesnoszkolnym (o ile ma dzieci). Z czymś takim spotkałem się pierwszy raz.
Obrona swojej pracy to jedno, ale nie rozumiem obrażania Bogu ducha winnych ludzi.
[#12] Re: TF1260 Rev 1

@KM_Ender, post #10

A to prawo do krytyki trzeba nabyć ilością postów? Póki co, wyrażam swoją opinię o nieadekwatnym w mojej opinii zachowaniu pana TF do sytuacji, wiesz pan co to jest dialog? Chyba nie, bo ja przede wszystkim, bym tropił złodzieja i prosił o pomoc społeczeństwo, a nie karał tych, którzy niczym nie zawinili. Krytyka zachowania osoby nie oznacza braku szacunku do jego pracy. Wojenkę chyba chcesz zacząć ty biorąc pod uwagę twoje argumentacje na poziomie czwartej klasy szkoły podstawowej.

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2021 11:19:45 przez san_u
[#13] Re: TF1260 Rev 1

@san_u, post #12

No to ja mam chyba odpowiednią ilość postów aby krytykować kogokolwiek
[#14] Re: TF1260 Rev 1

@wali7, post #13

It's over 9000!!!!!!!!
[#15] Re: TF1260 Rev 1

@wali7, post #11

Polacy tutaj w tym wątku, o którym wspominasz byli bez winy. Zacząło się z jego winy czy z winy pseudobiznesmena. Przykro mi, ale nie zgodzę się z tobą. Gdyby ten ktoś z Polski nie zrobił smordu to wątku w wogóle by nie było. Druga sprawa, że później była pyskówka i na pewno nie nabiła plusów autorowi projektów. Nie rozumiem, po co zaczynam kolejny bredniowątek na ten temat i powtarzać wszystko od nowa, a na to się zanosi.

Tak masz odpowiednia ilość komentarzy.

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2021 13:59:15 przez KM_Ender
[#16] Re: TF1260 Rev 1

@san_u, post #12

Moment, czyli co przedpłaty zbierał? Jest coś komuś winien? Ludzie zaufali zbiórce obudowy/klawisze i niektózy do dziś czekają. Tu Koleś coś wymyślił, ktoś to skopiował nim zaczął sprzedawać i... stwierdził, że nie podzieli się projektem jak to robił wcześniej. Na stos z nim, bo zmienił zdanie odnośnie swojej pracy. Kup Blizzarda za 5000 w końcu hobby nie ma ceny najwyższej, zawsze można dać więcej i schować do szafy, wersalki, na strych, a później założyć wątek; kto ma większego, kto ile ma Amig w garażu itd.

Chcesz kupić kartę? Pisz do autora, napisz mu jakim prawem jej nie sprzedaje, nie upublicznił prjektu czy co tam chcesz, może ci sprzeda, bo wyrażasz swoją opinię.
[#17] Re: TF1260 Rev 1

@skofrant, post #1

Project jest kontynuowany jako projekt hobbistyczny, kierowany głównie dla Scottish User Group i kilku ludzi z demosceny. TF nie ma planu by udostępnić źródła.

W chwili obecnej są pisane drivery pod ide na karcie, póki co IDE nie jest to zoptymalizowane więc nie wiadomo jak szybkie drugie IDE do końca będzie.

Będę mógł podzielić się doświadczeniami w momencie jak będę miał kartę u siebie w domu.
Cena z CPU Rev6 jest rewelacyjna (niestety nie wypada mi jej zdradzić).
[#18] Re: TF1260 Rev 1

@KM_Ender, post #16

Jakie zbiórki, jakie hobby, jakie blizzardy? Czy tobie wszystko trzeba tłumaczyć jak małemu dziecku? Obudź się. Brednioserial sam zaczynasz wychodząc poza ramy aktualnego wątku, z bezpodstawnymi zarzutami. Ja nie poruszam tematu, kto zrobił smród, czy miał prawo zamknąć projekt i czy jest komuś coś winien, ty to robisz. Zamknął projekt, bo się wkurzył, miał prawo, ale jakie zrobił wspaniałe wejście, kiedy zaanonsował jak filip z konopi wszem i wobec, że ktoś robi mu na złość i teraz wszyscy dostaną figę, ludzie próbowali gadać z nim na początku, a gadało się z nim tak samo jak z tobą, jak grochem o ścianę, co potwierdza kolega Wali.
[#19] Re: TF1260 Rev 1

@makaron, post #17

Czy to znaczy, że te produkty będą dostępne komercyjnie? Kiedy zakładał wątek na ppa.pl, nie dało rady się z nim dogadać i zanosiło się na to, że tylko w zamkniętym kole jego urządzenia będą do nabycia.
[#20] Re: TF1260 Rev 1

@san_u, post #18

puszczenie pawia splat
[#21] Re: TF1260 Rev 1

@san_u, post #19

Nie, te karty będą budowane na zamówienie pod konkretne osoby.
[#22] Re: TF1260 Rev 1

@makaron, post #21

No to wszystko jasne i potwierdzone.
[#23] Re: TF1260 Rev 1

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #5

TF od Warpa różni się tym, żę współpracuje z tanimi LC.

Drama wynikła z tego, że TF przyszedł się wypłakać i oczekiwał wsparcia. Spotkał go hejt kilku trolli i zaczęło się nakręcanie. W cywilizowanym świecie białych ludzi każdy złodziej, pirat czy inny odpad społeczny jest napiętnowany. Tutaj TF próbował wspomagać się translatorem i z nami rozmawiać, a spotkał się jeszcze z wychwalaniem pirata. Po czym dostał ostrzeżenie od moderatora, że używa zbyt ostrych słów, a osoby chwalące kradzież i piractwo nie spotkali sięz żadnymi konsekwencjami. No to finalnie zabrał zabawki i sobie poszedł.
Oczywiście bez winy nie jest, bo na exxos potem wypłakiwał, żę każdy Polak to złodziej i u nas kradzież jest akceptowalna co prawdą nie jest.
Sprawa odbiła się bardzo szerokim echem i generalnie community w UK nie chce teraz retro sprzętu wysyłać do PL. Nie mój cyrk, nie moje małpy, ale szkoda, że propagowanie piractwa nie jest tutaj zakazane, bo rzuca to cień na całą społeczność.

Sam do takich kwestii też podchodzę emocjonalnie więc muszę dokładnie ważyć słowa przed wysłaniem, ale radzę wskoczyć w skórę takiego twórcy. Robi coś hobbystycznie, przyczynia się do rozwoju całej społeczności, nie robi się tego zarobkowo, ale oczekuje się jakiś podstaw kultury i trzymania ustalonych przez niego zasad wobec jego twórczości.
TF wcześniej odciął się od wysyłania do PL i scedował (to bardzo istotne w tej historii) to na exxosa. Wynikało to z tego, że poczta polska gubi setki przesyłek z zagranicy. Wyobraźcie sobie, że zarabiacie na jednej płytce równowartośc piwa, a w razie problemów musicie poświęcić kilka godzin by dochodzić swoich należności (TF nie ma wyboru kurierów, bo mieszka na zadupiu). Więc już pierwotny hejt na niego był z tyłka i wynikał z ograniczeń umysłowych hejtujących - karty można było kupować - po prostu przez pośrednika. Ewentualnie czystego trolingu.

Ludzie patrzą przez pryzmat zamknięcia projektów TFxx60 dla publiki, ale to co mnie dużo bardziej boli to skasowanie ReAgnusa. Projektu, który był na finiszu i pozwoliłby nam na budowanie nowych Amig. Mam dziwne wrażenie, że niedługo w tym miejscu pojawi sięrównież pewien Niemiec na białym koniku po tym gdy nowy buster trafi do produkcji. Wiele poszlak prowadzi właśnie tam, ale twardych dowodów raczej nigdy nie zdobędziemy. PPA zostało potraktowane jako narzędzie.
1
[#24] Re: TF1260 Rev 1

@kamilus, post #23

a spotkał się jeszcze z wychwalaniem pirata.
kłamiesz
[#25] Re: TF1260 Rev 1

@kamilus, post #23

Drama wynikła z tego, że TF przyszedł się wypłakać i oczekiwał wsparcia.


Pierwszy post TF o tytule "Cancellation of all TF projects":


Its come to my attention that someone has cloned the TF536 out of spite and is threatening to do this with all my future borads.

Fine.. My boards will be for close friends and people in my local amiga user group only now. That probably means no more TF1260s will ever be made and maybe just a couple more TF360s.

I will not be bullied by people like this. I'm gonna go do something else non Amiga.

Sorry to all those who were hoping for these boards. I'll do what i can to help out with the boards that are out there. You all know who is to blame for this. Perhaps some court action will get taken against him as I have his name and home address.


Moim zdaniem to nie wygląda jak prośba o wsparcie, tylko oświadczenie o stanie dokonanym, bo właściwie co mieliśmy mu na to odpowiedzieć? Tak, panie Leary, rozumiemy pana, to nawet lepiej, że tylko przyjaciele będą mogli zakupić twoje karty, już nikt z nas pana nie okradnie, trzymamy kciuki? Pisał, że ma namiary na gościa i być może podejmie kroki prawne, więc czemu anulował te projekty zanim cokolwiek się wyklarowało? Tego nie rozumiem.

ale radzę wskoczyć w skórę takiego twórcy. Robi coś hobbystycznie, przyczynia się do rozwoju całej społeczności, nie robi się tego zarobkowo, ale oczekuje się jakiś podstaw kultury i trzymania ustalonych przez niego zasad wobec jego twórczości.


W takim przypadku jakichś dziwnych zgryźliwości i hejtu poszedłbym już ekskluzywnie w komercję po prostu, by ktoś to produkował i sprzedawał na licencji. Nie ma sensu kopać się z koniem.


Ostatnia aktualizacja: 21.02.2021 17:42:22 przez san_u
[#26] Re: TF1260 Rev 1

@makaron, post #17


Będę mógł podzielić się doświadczeniami


A w jakim celu? By się pochwalić, że masz i jest fajnie, a inni mieć nie będą? Doprawdy, nie wiem jak to skomentować by nie zarobić bana...
[#27] Re: TF1260 Rev 1

@kamilus, post #23

Mnie nie boli, że projekty zostały zamknięte dla publiki, ale, że zostaliśmy pomalowani na czarno przez jedną osobę.

Widziałem jakiś czas temu źródła projektów zamienników układów specjalizowanych, czyżby to było właśnie repozytorium tego ReAgnusa? Trochę nie jestem w temacie, ale łączę się w bólu.

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2021 18:08:15 przez san_u
[#28] Re: TF1260 Rev 1

@KM_Ender, post #10


(...)ledwo co pojawiłeś się na forum, a już krytykujesz. Zaprojektowałeś coś dla Amigi (...)


Myślę, że kilka bystrzyjszych osób skojarzyło już to nowe konto i mają teraz niezłą Smiech czytając teraz taki zarzut.
[#29] Re: TF1260 Rev 1

@michal_zukowski, post #24

Grubo zaczęło się od #82.
No i jeszcze wypociny swinkamor (nie mogę już odczytać, bo go ignoruję). To było prowokowanie TF.
[#30] Re: TF1260 Rev 1

@kamilus, post #29

Odnosnie #82 to raczej nie widzę tu wychwalania pirata, tylko wyjaśnienie dlaczego doszlo do takiej sytuacji. TF przyszedł, narobił smrodu na forum, jakby forumowicze mieli jakikolwiek wpływ na to co się stało. To, że ktoś jest zdolny i pracowity to nie znaczy, że należy przymykać oczy na jego zachowanie, a te było fatalne. Wylał żółć na PPA tylko dlatego, że teoretyczny złodziej wystawił tu ogłoszenie o sprzedaży.

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2021 18:19:13 przez michal_zukowski
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem