kategoria: Karty procesorowe
[#31] Re: TF1260 Rev 1

@michal_zukowski, post #30

A jak wyklarowała się sytuacja z tym "złodziejem", został ugaszony, czy po prostu sprawa ulotniła się do atmosfery?
[#32] Re: TF1260 Rev 1

@michal_zukowski, post #30

Możemy spodziewać się gości na forum szeroki uśmiech Dyżurny sygnalista "okrągłymariusz321" już pewnie uruchomił nadajnik
[#33] Re: TF1260 Rev 1

@san_u, post #31

Z tego co zrozumiałem to 'złodziej' dając różna dziwne oferty sprzedaży badał rynek. Dużej części rzeczy nawet nie miał i sprzedawał wirtualnie i potem jak ktoś kupił to pisał że nie ma.
[#34] Re: TF1260 Rev 1

@t-bone, post #26

Cel jest odpowiedz na temat tego wątku, czyli czy ktoś wie coś wiecej na temat TF1260.

Zawsze trolujesz osoby, które maja dostęp do sprzętu do ktorego ty nie masz, czy tylko mnie?
[#35] Re: TF1260 Rev 1

@michal_zukowski, post #30

Wiesz Michał - nie kojarzę już nicków z tamtej dramy. Generalnie gdy dyskusja zeszła na dobre tory to pojawiły się trole, które prowokowały i podpuszczały TF. Tak jak napisałem wcześniej - TF zachował się fatalnie, ale wszystko mogło potoczyć się inaczej. Moderator zbanował TF jednocześnie pozostawiając jakiś tam plantkton, który trolował. Dorzuć różnice językowe, kulturowe i masz obraz w jaki sposób jest to postrzegane przez osoby z zewnątrz.

Przykład co przez TF mogło być odebrane jako wychwalania pirata: #268
Nie taka była intencja sniffermana, ale wtedy zaczęło być już grubo.

Chwilę wcześniej jeszcze było zachwalanie zeno65 prze kilku userów czołobitne przepraszanie typa.
[#36] Re: TF1260 Rev 1

@t-bone, post #28

No i? Być może ja nie skojarzyłem, a być może nie ma świętych krów. Odebrałem wypowiedzi kolegi jak trolling, może niepotrzebnie, każdemu nowemu trzeba dać szansę. Takiemu powracającemu też. Możesz mieć bękę, podobno śmiech to zdrowie.
[#37] Re: TF1260 Rev 1

@makaron, post #34

Słucham? Ja troluję? To czym innym, jak trolling, będzie opisywanie karty, która już z założenia będzie dostępna tylko dla wybranych? By zirytować resztę, czy jakaś inna przesłanka? Jesteś dobitnym przykładem na to, że syty nie zrozumie głodnego. Nie macha się publicznie kiełbasą przed nosem, komuś kto może w sklepie kupić tylko bułkę (bo właściciel mięsnego stwierdził, że mu się klient z twarzy nie podoba i że mu nie sprzeda).

Myślisz, że tworzylbym recenzję z testów Warpa, gdybym wiedział, że zrobią jej np. tylko 5 sztuk? Wiesz jaka by to była fala zawiści?
[#38] Re: TF1260 Rev 1

@t-bone, post #37

Przykro mi, są osoby, które nigdy nie kupią A4000, inne nigdy nie będą miały pieniędzy na Vapire, a inni nie będą miały dostępu do TF1260.
Zapraszam do przeprowadzki do Szkocji.
[wyróżniony] [#39] Re: TF1260 Rev 1

@makaron, post #38

Chyba pomyliłeś problemy, czym innym jest czyjś brak finansów, bo to czysto życiowa sprawa, nie stać mnie na Porsche, ale wiem, że one są dla odpowiednio majętnych osób do kupienia i nie odczuwam zawiści z tego powodu. A czymś innym jest jak w PRL-u odbić się od ściany "towaru luksusowego", na kartki, czy coś w tym rodzaju.
Pal licho, jeżeli przyczyna jest obiektywna: brak części, ale jak ktoś pomacha czymś przed nosem, a potem się "obrazi" i w swoim mniemaniu (dziecinnie) karze większość społeczności, to się odechciewa śledzenia losów danego produktu, którego i tak nie można mieć, bo się nie zalicza do namaszczonej elity lub kolegów królika.
Już dość się nalizaliśmy "lizaków" zza witryny sklepowej: a to czekanie, a to widzimisię autora, a to brak samozaparcia by dokończyć fajnie zapowiadający się projekt, a to coś jeszcze.

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2021 22:24:03 przez Jacques
[#40] Re: TF1260 Rev 1

@makaron, post #38

Nic społeczności z tego, że ci przykro. Działaj by można było kupić karty Jeżeli przyszedłeś tylko by się pochwalić - że masz - to chyba trafiłeś w złe miejsce lub kierują tobą jakieś przyziemne pobudki ...

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2021 22:21:24 przez t-bone
[#41] Re: TF1260 Rev 1

@makaron, post #38

To mówisz, że jak się już przeprowadzę do tej Szkocji to będzie mnie stać na to wszytko i jeszcze do tego tf1260 dostanę? pakuję się !
[#42] Re: TF1260 Rev 1

@t-bone, post #40

Strajamy się o to wszyscy :)
[#43] Re: TF1260 Rev 1

@makaron, post #38

Żałosne.
Wystarczy ta przeprowadzka, czy co tydzień musisz TF wysyłać kwiaty i czekoladki, oraz zapewniać go, że jest najwspanialszy na świecie?
[#44] Re: TF1260 Rev 1

@wali7, post #43

Panowie, ale co was to boli? Czy jak w MA w 1992 czytaliście o A4000 i rozszerzeniach do niej to bielało Wam oko, że dla Was to niedostępne? Fajnie, że ktoś opisze sprzęt, który gdzieś tam sobie chałupniczo powstaje.
No i TF tworzy te karty dla wąskiej grupy, ale po skończeniu gerbery dostaną jego zaufani współpracownicy z tego co zrozumiałem. AlenPPC, Exxos i chyba Chucky? Więc kiedyś tam trafią do ludzi. Po prostu nie będą nigdy open source.
[#45] Re: TF1260 Rev 1

@kamilus, post #44

Po awanturze z TF absolutnie nic mnie nie boli w aspekcie projektowanych przez niego urządzeń. Człowiek wpadający na forum, obrażający Bogu ducha winnych ludzi i po krótkiej dyskusji kończący "Fuck you all..." dla mnie nie istnieje. Podobnie jak wszyscy jego klakierzy.
Ciekaw jestem, czy gdybym na Exxosie zaoferował płytki (nie ważne czy je mam, przecież tamtych nikt nie widział, a ten troll od płytek na ppa to była jakaś anonimowa postać) z jakiegoś jego projekt np. tej TF z 68060, to by najpierw zapowiedział, że nikt z exxosa jego kart nie dostanie, a potem skwitował "Fuck you all".
Obnoszenie się przyjaźnią z TF po tym co tutaj nawywijał jest moim zdaniem wywoływaniem flame.
[#46] Re: TF1260 Rev 1

@wali7, post #45

Dla mnie to trochę siara przyznawać się do znajomości z nim.
[#47] Re: TF1260 Rev 1

@wali7, post #45

Prześledź tamten temat. Z tego co pamiętam to ludzi wyzywali go od nacjonalistów, dzieci, potem kilku trolli ostro popierało piractwo, wskutek różnic kulturowych i językowych posty niektórych były przez TF odbierane jako atak, mimo że nimi nie były więc w końcu pękła mu żyłka. Nie rób z niego demona, bo zachował się niewłaściwie, ale jednak jego projekty to coś dzięki czemu masy mają dostęp do tanich kart i nie trzeba wydawać tysięcy na karty od Jensa. Pierwotnie Warpy były inspirowane pracami TF i też miały być niskobudżetowe, ale wyszło inaczej. Jest dużo bardziej rozbudowany, ale też i nie każdego będzie na niego stać. TF1260 miał być takim rozwiązaniem, które za mniej niż 400€ trafi do ludzi.

Mamy się wszyscy pozbyć taniego TF536, bo twórca nie utrzymał nerwów na wodzy gdy część ludzi go trolowała?
[#48] Re: TF1260 Rev 1

@michal_zukowski, post #46

A nie jest siarą znajomość z zeno65? Gość kupuje kradzione projekty i twierdzi, żę skoro zapłacił złodziejowi to wszystko ok, bo w jego łańcuchu on domniema, że skoro on płaci to się martwić o legalność już nie musi (dotyczy to jego wypowiedzi z tamtego wątku, widzę że po aferze oferta na allegro uległa zmianie). Ma facet wiedzę i w naszym światku warto wiedzę przejmować, dzielić się nią. Więc prawdopodobnie nie przekreślałbym całej znajomości z nim na miejscu jego znajomych tylko starał się mu wytłumaczyć aspekty moralno-prawne - że nie żyjemy już w latach 80tych w dzikiej republice podległej sowietom.

Czepiacie się kogoś o to, że ma dostęp do fajnego projektu i będzie mógł o nim opowiedzieć cenne informacje. Taki test będzie cenny - jako porównanie do karty za 3600zł jak duża jest różnica w wydajności.
[#49] Re: TF1260 Rev 1

@michal_zukowski, post #46

Może jestem staromodny, ale dla mnie wstyd to kraść.
[#50] Re: TF1260 Rev 1

@makaron, post #49

No siara, a jaki ma to związek z moim postem?
[#51] Re: TF1260 Rev 1

@michal_zukowski, post #50

Trochę taki, że ofiara kradzieży finalnie została tutaj obrzucona gównem. Wtórnie tutaj (w tym temacie) przez Ciebie.
[#52] Re: TF1260 Rev 1

@kamilus, post #51

Została obrzucona gównem, którego tu narobiła. Bardzo mu się to należało dlatego dostał także bana - nie bez powodu. Poza tym to czy była kradzież czy nie ocenia sąd, a nie jakiś krzykacz z UK:
Chucky kopiuje płytę A1200 od Commodore - kradzież czy nie?
Zeno69 kopiuje płytę od TF - kradzież czy nie?

Chuckiego też uważasz za złodzieja czy będziesz robić jakieś akrobacje, że jednak nie?
[#53] Re: TF1260 Rev 1

@michal_zukowski, post #52

Nie jestem fanem płyt od Chuckiego. Poluję na oryginały i na nowe projekty. TF przesadził o czym pisałem wcześniej. Został sprowokowany i zareagował nieadekwatnie, ale trzeba brać pod uwagę to, że pisał to pod wpływem emocji - został okradziony. Wiem o czym piszę, bo w piątek kurier DPD ukradł mi paczkę z retro grami i wkurw sięga zenitu. Każde słowo muszę powoli ważyć rozmawiając z supportem, bo mam ochotę ich zaj***ć za procedury, które są fatalne i sprzyjają właśnie takim złodziejaszkom.

Jednak skoro chcesz żebym porobił fikołki - Chucky udostępnił gerbery zamienników płyt firmy, która nie istnieje i nie oferuje serwisu. Bez wsadów. Te musisz mieć oryginalne. Oferowane płytki TF (i Bound to chyba nie był zeno?) były firmowane jako TF i były kompletne więc zawierały również wsady.
Zresztą chyba sam nawet o tym pisałeś, że o ile zrobienie RE na cele naprawcze jest ok to już produkcja celem sprzedaży nie jest legitna ;)

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 12:02:04 przez kamilus
[#54] Re: TF1260 Rev 1

@makaron, post #38

a ja bym chętnie kupił jakieś turbo za np LTC, eth lub BTC, a nie za PLN.

i zgaduję, że takich osób by się więcej znalazło.


Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 12:07:38 przez Cezarykl
[#55] Re: TF1260 Rev 1

@kamilus, post #53

TF został okradziony, ale nie przez nas. Wpadł tu, obraził nas, a potem zapowiedział zbiorową karę.
Nie zamierzam mieć z nim nic wspólnego, a trzymanie z nim uważam za siarę. Przynajmniej na PPA.
[#56] Re: TF1260 Rev 1

@kamilus, post #51

Trochę taki, że ofiara kradzieży finalnie została tutaj obrzucona gównem. Wtórnie tutaj (w tym temacie) przez Ciebie.

najpierw ofiara kradzieży musiała wyczyścić cały wątek na exxos forum, aby uniknąć oskarżeń.

Może jestem staromodny, ale dla mnie wstyd to kraść.

Wstydzić się? Za przestępstwa powinno się trafić do więzienia!
Już dawno powinien sprawę zgłosić na do organów ścigania. Dlaczego jeszcze nie ma śledztwa i dochodzenia? Czy istniało coś więcej poza jednym zdjęciem?

Przykro mi, są osoby, które nigdy nie kupią A4000, inne nigdy nie będą miały pieniędzy na Vapire, a inni nie będą miały dostępu do TF1260.
Zapraszam do przeprowadzki do Szkocji.


Jak każą skakać to skaczesz, jak każą założyć sukienkę w kratkę, to zakładasz, co tu reklamować, do czego zapraszać?
Każdy robi jak mu dobrze, nam tutaj bardziej zależy na rodzinach, niż na zabawkach, zarabiać dobrze można wszędzie, nie koniecznie na budowie, tutaj nie musimy tyrać poniżej kwalifikacji, aby być "szczęśliwi" i posiadać super turbo.

No i TF tworzy te karty dla wąskiej grupy, ale po skończeniu gerbery dostaną jego zaufani współpracownicy z tego co zrozumiałem.


Doszedłeś do sedna sprawy. Kto najbardziej skorzysta na tym? Czy trop tylko przypadkiem prowadzi w stronę Renu, czy to jedynie ślepa i myląca uliczka? Czy ktoś wykorzystał jego niechęć do ludzi z "kraju leżącego na wschód od niego", aby oko Saurona nie patrzyło bliżej?

Historia ludzkości to historia nikczemności.
Pieniądze są tam tylko dziwnym przypadkiem? Ktoś gra szaleństwami na paranojach i jak na organach wygrywa scenariusz znany od wieków.

Jeśli TF1260 będzie sprzedawana ze sklepów "przyjaciół" TF, to każdy zastanowi się nad jej kupnem, opłacimy cła, podatki, ubezpieczenia, transporty, robociznę i prowizje.
Czyli to, co IMHO było powodem całego zamętu i dramy.
[#57] Re: TF1260 Rev 1

@kamilus, post #47


dzięki czemu masy mają dostęp do tanich kart i nie trzeba wydawać tysięcy na karty od Jensa.


No właśnie aż tyle jest tych kart, że nie mogę się zdecydować czy kupić do mojej A600 i A1200 kartę od TF czy może jakąś ACĘ. Tyle tych kart 630/640/660/1230/1240/1260 jest dostępnych, że to naprawdę trudny wybór
[#58] Re: TF1260 Rev 1

@t-bone, post #57

Zawsze można sie zabrać i zrobić jakąś kartę samemu.

Do A1200 wystarczy zrobić port TF330 (zrodła dostepne).
Czyli wystarczy tylko pcb i poprawić kilka rzeczy pod 1200 i bedzie tania karta 030 z 64MB fast.

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 13:32:59 przez makaron
[#59] Re: TF1260 Rev 1

@makaron, post #58

Skoro to takie "wystarczy" to czekam na PoC. Za trzy tygodnie się przypomnę - chyba starczy by płytki dotarły z jlcpcb? Ciekawe czy wbudowane ide i pcmcia będą działać

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 14:41:42 przez t-bone
[#60] Re: TF1260 Rev 1

@t-bone, post #59

To ty narzekasz na brak dostępnych kart, to jeśli tobie tak bardzo zależy to możesz zabrać sie za taki projekt samemu. Nie zapomnij go udostępnić za darmo wszystkim chętnym jak skończysz.
Ja mam ręce pełne roboty innymi projektami.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem