kategoria: Karty procesorowe
[#31] Re: TF330 - czarny obraz

@san_u, post #30

Nie używam tych adapterów to nie wiedziałem o tej przypadłości
A schematów nie znam na pamięć
Szach i mat
1
[#32] Re: TF330 - czarny obraz

@san_u, post #30

san_u = sanjyuubi ??
Teraz już nie będę przekręcał nicka i robił w nim literówek.

To linia nr 1 (reset), czyli możesz wlutować się w czerwony przewód (niech mnie ktoś poprawi jeżeli się mylę).

Tak, pin 1 to reset


Będziesz mógł teraz zabłysnąć na forum TF

To ten problem nie jest jeszcze znany czy jak? Przecież TF330 już ma parę lat.
[#33] Re: TF330 - czarny obraz

@snifferman, post #32

Najwyraźniej adaptery CF są częściej stosowane, a niektórzy pewnie nawet nie zauważyli, że jest ciszej. Ja drążyłem temat u siebie, doszedłem do przyczyny, a finalnie najlepsze rozwiązanie zaproponował oczywiście San_u (
i tu wielkie ukłony w jego stronę OK).
[wyróżniony] [#34] Re: TF330 - czarny obraz

@Kulamario, post #31

Właśnie miałeś okazję się dowiedzieć, ale rozumiem, że to co napisałem było zbyt śmieszne by było prawdziwe? Dla kogo ten szach i mat?


Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 00:25:41 przez san_u
[#35] Re: TF330 - czarny obraz

@san_u, post #34

Tak dokładnie
Wydawało mi się to śmieszne do bólu wręcz niedorzeczne co piszesz
Mój błąd nie sprawdziłem schematów
Ja nie będę się chłopie tobą kłócił zablysles i już wystarczy spox
A szach i mat właśnie się tyczył dalszej polemiki na ten temat

Jak chcesz to sobie sam napisz na exxos że jesteś taki zajebisty i znalazłeś bug

Pozdrawiam i skończmy już ta farsę
1
[#36] Re: TF330 - czarny obraz

@san_u, post #21

san_u wielkie dzięki za wskazówkę, pp jeszcze raz dzięki za łopatoligiczne przełożenie teorii na praktykę, nie ma najmniejszej szansy abym sam to wykminił.
[#37] Re: TF330 - czarny obraz

@Kulamario, post #35

O kurde, ale przykry przypadek, i pomyśleć, że ubliżyłem człowiekowi, który jechał po tobie za aferę z podstawkami, teraz muszę go przeprosić.
[#38] Re: TF330 - czarny obraz

@goolash, post #36

Nie ma problemu, jak widać nie trzeba znać schematów na pamięć (że niby ja znam, lol) tylko się zapytać, a nóż znajdzie się osoba, która już taki problem napotkała i rozwiązała, tutaj akurat wspólnie z pp.

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 13:39:55 przez san_u
[#39] Re: TF330 - czarny obraz

@san_u, post #37

co to wszystko ma wspólnego z tym resetem ?
ha mówisz o tym jednym pseudo elektroniku co mu podstawek zabrakło u slawomira?i oczerniał mnie za brak podstawek lub za zwiększona cenę przez samego właściciela sklepu
nie przypominam sobie ciebie ze byś mnie bronił ale skoro mówisz ze tak było to pewnie tak było
przestań już przyznałem ci raje co mam jeszcze zrobić ?
publicznie się wybatożyć czy co ?
napisałem ci ze to co powiedziałeś wydało mi się zgoła głupie mój błąd ze nie sprawdziłem schematu
a napisałem
spoko miałeś racje reset jest na IDE i on robi MUTE


Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 14:16:49 przez Kulamario
1
[#40] Re: TF330 - czarny obraz

@Kulamario, post #39

Nic nie musisz robić, ale możesz następnym razem się dopytać zanim coś wyśmiejesz, a przynajmniej coś dopisać obok tych emotikonek np. "A co ma wspólnego reset z dźwiękiem?", bo same "heheszki" bez kontekstu miały w tym przypadku w moich oczach wydźwięk drwiący. Tak się składa, że po prostu brałem udział w rozwiązywaniu tego problemu i opisałem jego źródło, może było trochę lakonicznie, ale sedno zostało ujęte.

Dyskusja na temat afery podstawkowej toczyła się także poza forum, ja w niej nie raczej nie brałem udziału, przynajmniej nie pod tym nickiem, ale to mało ważne i nie na temat.
[#41] Re: TF330 - czarny obraz

@goolash, post #24

Nie robiłem recapingu, wymieniłem jedynie te dwa kondensatory co to są źle wlutowane przez fabrykę.


Może warto wymienić kondensatory? Trochę Amig 600/1200/CD32 się przewineło przez moje ręce i tylko 2 miały niewylane kondensatory. Jedna A600 miała dobre i oniej zapomniałem. Po 2 latach sobie przypomniałem, ale PCB bylo już uszkodzone elektrolitem
1
[#42] Re: TF330 - czarny obraz

@san_u, post #40

to co ma wspolnego linia reset z dzwiekiem to akurat pamietalem
raczej ciemnosc byla po stronie co ma reset wspolnego z IDE
[#43] Re: TF330 - czarny obraz

@snifferman, post #41

co racja to racja, w cd32 jest tyle tego do wymiany że rece opadają.

no ale jeszcze jedne pytanie, z tego co rozumiem brak dzwięku przy podłączeniu adaptera ide2sd bedzie wystepować w każdym egzemplarzu konsoli ? TF sam gdzies wspominał ze takie adaptery są lepsze, gdyż karty SD w przeciwieństwie do CF nie są tak wybredne.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem