kategoria: Karty graficzne
[#1] Kontroler świateł na Zorro.
Spotkał się ktoś z takimi kartami Zorro?link
Byłby fajny efekt wizualny do muzyki i dem na AmiParty.
Niestety użytkownik nie ma do nich oprogramowania ani adaptera. Pytałem. Można by z nimi zrobić Amigowy Smart Dom. Stąd moje zainteresowanie nimi.
[#2] Re: Kontroler świateł na Zorro.

@Rafał A-3000, post #1

Nie wiadomo w jakim standardzie to chodzi. I czy w ogóle w jakimś. ZTCW to do sterowania „światłami, laserami i dymami” jest standard DMX i nawet przez chwilę myślałem o interfejsie dla Amigi, ale to byłoby mocno niszowe, tym bardziej jako karta Zorro. Raczej nie miałoby szans się zwrócić finansowo.
[#3] Re: Kontroler świateł na Zorro.

@Rafał A-3000, post #1

dodatkowo do tego co krashan napisal, pytanie jaki interfejs jest wymagany do łączenia zorro-światła, bo bezposrednio nie połączysz
[#4] Re: Kontroler świateł na Zorro.

@michal_zukowski, post #3

Gdyby coś udało się znaleźć to by był fajny sterownik. Projekt z Magazynu Amiga zakładał sterowanie maksymalnie 7 urządzeniami.
[#5] Re: Kontroler świateł na Zorro.

@Rafał A-3000, post #4

7 urządzeń bo był na interfejs równoległy, przecież teraz nie powinno być problemu kupić coś podobnego na lan, serial czy midi (takie też widziałem) i o podłączenie do amigi by było dużo prościej.
[#6] Re: Kontroler świateł na Zorro.

@michal_zukowski, post #5

Trzebaby mieć interfejs w standardzie DMX512. To jest w zasadzie RS-485 z przepływem 250 kbps. Dlatego odpada prosta przejściówka na serial, jak MIDI. Można zrobić na serial z buforem (ogarnie przy małej ilości urządzeń, a nikt tym koncertu na Narodowym nie będzie sterował...), na clockport, albo na Zorro. Tylko... dla wszystkich dwóch użytkowników?
[#7] Re: Kontroler świateł na Zorro.

@Krashan, post #6

ale to w czasie rzeczywistym, a są urządzenia gdzie wrzucasz zaprogramowaną zmianę swiateł przez rs232
[#8] Re: Kontroler świateł na Zorro.

@michal_zukowski, post #7

A gdzie był taki adapter na MIDI? Pierwszy raz słyszę.
[#9] Re: Kontroler świateł na Zorro.

@Rafał A-3000, post #8

do wyboru do koloru
https://pl.aliexpress.com/w/wholesale-light-controller-midi.html?catId=0&initiative_id=SB_20230508025340&SearchText=light+controller+midi&spm=a2g0o.home.1000002.0
[#10] Re: Kontroler świateł na Zorro.

@Rafał A-3000, post #8

Zależy jaki masz budżet i czy bardziej softowo czy idziesz w hardware

Na moje to tak z trzysta złotych i dwa popołudnia z dyskietkami:)

Przeglądają Forum można znaleźć podobne tematy nawet w nich brałeś udział:)

Np: tutaj,
Amiga-Sterowanie urządzeniami

Sposób drugi:
- kupić klona arduino nano za dychę
- kupić płytkę konwertującą RS232 na UART,
...

I np: DMX512

Lub Zorro i I2C CPLDICY , Amiga I2C Utilities, lub też jest na PCMCIA. A nawet chyba Wicher maok, racja

Pytanie czy masz oświetlenie z DMX czy to ma byś jakieś customowe mryganie lampą w przedpokoju

Softowo?

Stary laptop z midi interfejs usb-DMX Amiga z midi.

"wideo które mogą być pomocne"



MIDI to DMX Music Meets Lighting



Zawsze możesz sobie zrobić swój własny H/W do mrugania lampą w przedpokoju. Użyć do tego Amigi z MIDI trackera i Ardunio.
Oczywiście mogę się mylić
[#11] Re: Kontroler świateł na Zorro.

@iC-e_Jay, post #10

Nie spodziewałam się tak szerokiego odzewu. Dziękuję. OK

Wcale nie myślę zostać operatorem świateł na dyskotekach z użyciem sterowania Amigą.
Zaciekawiły mnie po prostu te karty i zastanawiałem się luźno nad ewentualnym sposobem ich wykorzystania w domu - projekcja jak z filmu "Elektroniczne marzenia" tylko z udziałem Amigi. szeroki uśmiech
[#12] Re: Kontroler świateł na Zorro.

@Rafał A-3000, post #1

Te karty to jest chyba element systemu Daslight firmy Digital Art System. Firma istnieje do dzisiaj jako Nicolaudie Group i sie nawet chwali swoimi amigowymi korzeniami ... Moze mogliby dac zrodla :)
Z opisu wynika, ze byl to system obslugujacy od 16 do 128 kanalow, oparty o serial (midi? dmx?) i napiecia w zakresie 0-10v.
[#13] Re: Kontroler świateł na Zorro.

@Rafał A-3000, post #11

Można też nad tym popracować.
http://er-mik.prv.pl/komputery/io_art.htm
[#14] Re: Kontroler świateł na Zorro.

@Risc, post #13

Super jest to opracowanie tematu sterowania Amigą. Nawet w magazynie Amiga to nie było tak obszernie opisane jak tu.

Co do firmy to wieczorem napiszę czy coś mają jeszcze do tych kart.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem