[#31] Re: Co Was 'boli' w windows`ie

@alpine, post #1

A ja go tam nie lubię i już.
Potrafi zamulić najprostszą operację. I to typową z punktu widzenia starego amigowca jak otwieranie prawie jednoczesne kilku programów, zapisanie czegoś tam i próba scrolowania ekranu w excelu... Czasami człowiek chce chyba zbyt szybko coś zrobić a system reaguje z dużym opóźnieniem.
No i zżera mnóstwo pamięci. No i Office potrafi namieszać w taskach.
(Wiecie - pisałem jakieś małe pisemko w Łordzie - po którejś tam zmianie chciałem postawić kreseczkę. Nie dało rady. Zwieszka za zwieszką. Co pomogło? Open Office )
No i sama filozofia rejestru. Czasami nie idzie się połapać co gdzie i jak.
Szczególnie po jakimś trojanku..
No i szastanie na lewo i prawo dostępną pamięcią dyskową.
Brak mechanizmów usuwania zbędnych plików tymczasowych podczas pracy kompa.
I wiele wiele innych... które w sumie wynikają z filozofii i budowy windsa.
[#32] Re: Co Was 'boli' w windows`ie

@TJindy, post #31

No właśnie. Sam system już zapewnia masę rozrywek. Ja też podchodzę do tego systemu operacyjnego (nie mylić z systemem operacyjnym) w ten sposób.


Rano wstaję, włączam peceta, gdyż na siódmą mam autobus, jem śniadanie, jak windows się już uruchomił to sprawdzam pocztę i go wyłączam. Następnie robię zakupy, wracam do domu aby przygotować posiłek do pracy i jeśli windows się już wyłączył to wychodzę i zdążąm do pracy...

[#33] Re: Co Was 'boli' w windows`ie

@Prince, post #32

Zapomniałeś dodać: "Odpalam TT`kę, wsiadam... i zdążąm do pracy" :D

[#34] Re: Co Was 'boli' w windows`ie

@Prince, post #32

a co jesli sie nie wylaczyl? :P

[#35] Re: Co Was 'boli' w windows`ie

@alpine, post #1

Internet Explorer.

[#36] Re: Co Was 'boli' w windows`ie

@Prince, post #32

Rano wstaję, włączam peceta, gdyż na siódmą mam autobus, jem śniadanie, jak windows się już uruchomił to sprawdzam pocztę i go wyłączam. Następnie robię zakupy, wracam do domu aby przygotować posiłek do pracy i jeśli windows się już wyłączył to wychodzę i zdążąm do pracy...


Rany, to ile Tobie się ten windows uruchamia sto lat ;), robisz zakupy i windows jeszcze nie zdąży się zamknąć , to albo robisz ekspresowo zakupy, albo .. sam nie wiem Czemu ja takich problemów nie mam ;), owszem windows jak windows coś tam się spieprzy, ale przez 90% czasu działa dobrze :)
[#37] Re: Co Was 'boli' w windows`ie

@_arti, post #35

Zaleta Windowsa: jest na niego Firefox

http://www.firefoxflicks.com/flick/index.php?id=19542&c=false

[#38] Re: Co Was 'boli' w windows`ie

@Kaczus, post #14

128 mega w winxp to chyba po to by uruchomic i popatrzec?

EE tam. U mnie chodzi przy 158MB ramu i nawet w photopaincie idzie calkiem normalnie popracowac. Oczywiscie do super komfortu daleko ale kwestia przyzwyczajenia.

Mnie w windowsach zawsze brakowalo tego ze nie mozna korzystac z ramu jako pewnego rodzaju katalogu TEMP: i wrzucac tam danych "osobiscie"

[#39] Re: Co Was 'boli' w windows`ie

@Lorak, post #38

chyba chciales powiedziec popracowac, bo co do normalnie to mawet dla
notepada razem z xp to moim zdaniem min 256 trzeba...

[#40] Re: Co Was 'boli' w windows`ie

@alpine, post #1

Co boli (akurat mnie):
1. Gdy wyszedł windows to był do bani, a i tak wygrał...
2. Kazda nowsza wersja wymaga duzo wiecej mocy obliczeniowej, ramu itd. a nie zawsze wiadomo dlaczego?
3. Szpiegowanie użytkowników. (ja wiem że ms dba o swoje interesy śledząc piractwo, ale chyba nie pisze na pudełku "uwaga, system sam sie łączy z firmą ms bez twojej wiedzy ").
4. Dziura na dziurze.
5. Kiedyś przeglądałem wszystkie katalogi windy, i znalazłem kopie stron www oglądanych (lub ich części jak np. obrazki ) przeze mnie, w KILKU miejscach. Po co to komu? w jednym miejscu cache nie wystarczy?
6. Windows wie lepiej...
7. Windows uczy złych nawyków, w AOS odrazu sie człowiek nauczył że jest np. DH0 i jeśli chce sobie coś zapisać to musi se katalog założyć.. w win jest bajzel. Jakieś "moj komputer" "moje dokumenty" "documents and settings"... A potem jak np. moja siostra jest w katalogu c: i ma przejść do "moje dokumenty" to ona oczy na mnie wytrzeszcza, bo nie wie gdzie to jest...

Co sie podoba (mnie):

1. Jest masa softu! od koloru do wyboru...
2. Jest DROGI! Często wychodzą nowe DROGIE wersje które wypierają poprzednie :) (może dzięki temu więcej ludzi przejdzie na Linuxa! )

Pozdrawiam.
cdlinux.pl user

[#41] Re: Co Was 'boli' w windows`ie

@kjb, post #40

ad 1 co do serii win9x i 3.xx prawda
ad 2. jest stabilniejszy dzienki temu i szybszy. zreszta to samo dotyczy amigaOS 4 czy morphos w porownaniu ze starszymi wersjami system sa na pewno o wiele stabilniejsze. zreszta nawet na dragonie os3.9 zachowuje sie o niebo lepiej niz na klasiku z o4o i 48mb fast (juz nie mowiac o jakosci samego sprzetu np. kosci pamieci z przed 10 lat).
ad 3 i 4 i 5 i 6 i 7 - trylion procent racji.

co do linuxa jak narazie nie jest on w 100% aLTERnatywa. przyklad owiele gorsze zaplecze suportowanego sprzetu. Nadzieja moze sie stac dystrybucja GoogleLinux o ktorej glosno jest od pewnego czasu. wtedy to bym sie nawet skusil zainstalowac ten system.

[#42] Re: Co Was 'boli' w windows`ie

@jimiche, post #41

jimiche napisał(a):

> ad 2. jest stabilniejszy dzienki temu i szybszy.


Komentarz roku

[#43] Re: Co Was 'boli' w windows`ie

@Prince, post #42

Jest stabilniejszy i szybszy (xp jest szybszy w wielu operacjach od 98), ale bynajmniej szybkość w tym przypadku nie zależy od stabilności, i odwrotnie.

[#44] Re: Co Was 'boli' w windows`ie

@Prince, post #42

fakt pomieszalem. powinno byc jest stabilniejszy i dziala szybciej

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem