[#1] Co kupie za 150 zł :D
No więdz mam ok 150 zł, może więcej i chciałbym za to kupić jakąś amige.
Nie wiem jaką. Amiga będzie mi służyła do zabawy(nie granie, chodzi mi o kombinowanie z systemem, mysleniem tak intensywnym że zacznie boleć mnie głowa, to jest zabawa). Jaka amiga doprowadzi mnie do bulu głowy?? :D

[#2] Re: Co kupie za 150 zł :D

@arti4-92, post #1

bulu
Chociaż w sygnaturce jest bez błędu.

Poszukaj na allegro Amigi za 150zł.

[#3] Re: Co kupie za 150 zł :D

@arti4-92, post #1

Jaka amiga doprowadzi mnie do bulu głowy??

Najszybciej to jakaś zepsuta... ;)

Może Ci się uda upolować A1200 - powodzenia. OK
[#4] Re: Co kupie za 150 zł :D

@arti4-92, post #1

Za taką cenę powinieneś upolować A1200...
Potem, co do kombinowania, masz dużo możliwości. :P
Do bólu głowy doprowadzi Cię każda Amiga, jeśli nie będziesz o nią dbać, i jej kochać...



Ostatnia modyfikacja: 21.06.07 14:28
[#5] Re: Co kupie za 150 zł :D

@DanielJ., post #4

Jak nie będe o nią dbał i jej kochał to o niej zapomne, a z nią przejdzie ten ból. Czasami tak mnie boli głowa, gdy siedzę przy swoim xbox-sie(tym zepsutym) i próbuje go naprawić :). Może uszkodzona amiga to nie taki zly pomysł, zadbał bym o jej zrdowie i dał bym jej wieczne życie.




P.S. Przed chwilą rozebrałem sega megadriva i odkryłem że siedzi tam proc MC68000

[#6] Re: Co kupie za 150 zł :D

@arti4-92, post #5

Ja na Twoim miejscu te 150 zł, to wydałbym na książki do nauki ortografii i interpunkcji języka polskiego lub słownik. Masz 15 lat, a Twoje wypowiedzi są nafaszerowane bykami niczym u pierwszoklasisty. Jak Ty się do gimnazjum dostałeś? Jak zdasz maturę? Zastanów się nad tym i zamiast siedzieć przed komputerem, pomyśl o nauce.
[#7] Re: Co kupie za 150 zł :D

@mailman, post #6

Na zakupionej Amidze arti może również zainstalować program do nauki ortografii ("Miodek" się chyba nazywał). ;)
W razie, gdyby ten program był nadal płatny to dla własnego dobra zróbmy ściepę i zafundujmy artiemu tego miodka :D
[#8] Re: Co kupie za 150 zł :D

@mailman, post #6

e tam, przesadzaszs :P, mam książki a ich nie czytam, zasady ortografi też znam, gożej u mnie z uzywaniem ich w praktyce :P

[#9] Re: Co kupie za 150 zł :D

@arti4-92, post #8

weź sobie trzymaj słownik ortograficzny koło komputera i czytaj to co napiszesz przed wysłaniem i sprawdzaj, nie piszesz zbyt długich postów, więc sprawdzenie tych kilku problematycznych słów powinno zająć zbyt wiele czasu
[#10] Re: Co kupie za 150 zł :D

@wali7, post #9

doszły ramy :D, zainstaluje se firefox-a :D

P.S. ej a są wersje 64 bitowe, 32 będzie działać ale 64 bitowa wersja będzie działać lepiej :)

[#11] Re: Co kupie za 150 zł :D

@arti4-92, post #10

No, wreszcie... :P
Witamy w świecie "Liska", czy "Lisicy" jak kto woli :D
A to 32bit, i 64bit to chyba zależne od tego jaki masz procesor.



Ostatnia modyfikacja: 21.06.07 16:17
[#12] Re: Co kupie za 150 zł :D

@DanielJ., post #11

No własnie o to chodzi :P, mam procka 64 bitowego(amd64) i hcem wykożystać możliwości mojego procka w 100%(tak żeby firefox nie mulił)

[#13] Re: Co kupie za 150 zł :D

@arti4-92, post #12

No, to śmiało instaluj wersje 64bit.
Ale widzę, że już to chyba zrobiłeś :P, bo błędów w twoich postach coraz mniej, a nawet wcale...
[#14] Re: Co kupie za 150 zł :D

@DanielJ., post #13

wreszcie zaczołem używać swojej wiedzy, a nadal używam Avanta :P

[#15] Re: Co kupie za 150 zł :D

@arti4-92, post #1

Za tyle mi udało się wyrwać na allegro A1200 w obudowie od 386-sti, z porobionymi wyprowadzeniami na tył elegancko, z interfejsem do piecowej klawiatury oraz z dyskiem twardym. A sprzedawca był jeszcze szalenie sympatyczny przy odbiorze osobistym.

Szukaj po allegro a nie takie głupie tematy zakładasz ;) . Było już setki razy tłumaczone co się opłaca, co się najlepiej rozbuduje i takie tam...
[#16] Re: Co kupie za 150 zł :D

@arti4-92, post #1

Tu masz piękną:
http://www.allegro.pl/item207677776_amiga_1200_w_obudowie_pc.html
i jeszcze ci na klawiaturę starczy:
http://www.allegro.pl/item207649494_obudowa_klawiatury_infinitiv.html


[#17] Re: Co kupie za 150 zł :D

@vi-bee, post #16

klawkato nie problem :D boje sie o solidność tego zestawu :D xD Ta obudowa to totalna prowizorka :D(i tak bym to zamienił na orginalną obudowe :D

[#18] Re: Co kupie za 150 zł :D

@arti4-92, post #17

Ty widziales kiedys prowizorke? Kiedys pol karty turbo wystawalo z tylu obudowy a plyta glowna byla zamontowana pod katem 45st. zanim znalazlem sposob na upchniecie wszystkiego w srodku

[#19] Re: Co kupie za 150 zł :D

@vi-bee, post #18

:D ej tak sie nie robi :D, ja przykręciłem płte gł z k-6, cd-rom, dysk z cf i zasilacz od deski, jak go włączam to sie zastanawiam czy dziala, ale po chwili pokazuje sie obraz na ekranie :D. Mam w planach powieszenie se tego na sciane :D

[#20] Re: Co kupie za 150 zł :D

@arti4-92, post #8

e tam, przesadzaszs
Mailman ma racje, wcale nie przesadza.

mam książki a ich nie czytam
Bo zapewne z czytaniem tez masz klopoty.

zasady ortografi też znam
Sadze, ze nie znasz zadnych zasad.

gożej u mnie z uzywaniem ich w praktyce
Nie mozesz uzywac czegos o czym nie masz pojecia.

Na twoim miescu nie bym nie wstawial zadnych glupich usmieszkow typu ":P" bo to nie jest smieszne a raczej zalosne, ze w tym wieku piszesz wyrazy typu: więdz, bulu, hcem...
To tylko klika przykladow z jednego watku. Wstydz sie i wez sie do nauki.

[#21] Re: Co kupie za 150 zł :D

@reactor, post #20

Z czytaniem nie mam problemu(dobrym przykładem jest ta odpowiedź), zasady też znam(uwierz:) ), a książki mam :P, szkoła mnie wysłała do poradni w celu zbadania(czemu robie błendy i pisze nieczytelnie), okazało się że mam dysortografie i dysgrafie(dysortografia-robie błędy typu muw, powinno być mów, bo mowa :):P, dysgrafia-"zjadanie niektórych literek", np.: ne, to miało być nie). To też tyczy się klawiatóry, więdz prosze nie wieżdzać na mnie z takimi grypsami. :)


P.S. FireFox-a mam głęboko w 4 literach, a i worda nie mam, bo żal mi kaasy :), wole kupić amige :)

[#22] Re: Co kupie za 150 zł :D

@arti4-92, post #21

Arti, czemu Firefox'a masz głęboko w d**ie?
Gdybyś go używał, nie byłbyś tak "jeżdżony" na forum...
[#23] Re: Co kupie za 150 zł :D

@arti4-92, post #21

To użyj Opery... Też ma spellcheckera opartego na aspellu.
[#24] Re: Co kupie za 150 zł :D

@madman15, post #23

EHHH :P avant lepszy :P , ma autowypełniacz, skróty :)

[#25] Re: Co kupie za 150 zł :D

@arti4-92, post #21

Ja to mam swoją teorię na te wszystkie dys... Lenistwo i nieprzykładanie się do nauki w klasach, gdy uczą czytać i pisać. A że honorowane jest to przez różne instytucje, to coraz więcej osób wymyśla sobie na to papiery usprawiedliwiając się przez to. Prawda jest jednak taka, że gdy się już pracuje wiele osób wybucha śmiechem, gdy czyta od kogoś maila lub notatkę służbową z bykami. Fakt, że ktoś mi machnie przed nosem świstkiem papieru nie sprawia, że nie będę go traktował jak głąba, który nie dość, że nie szanuje swojego języka, to jeszcze potencjalnie może mieć problemy z logicznym myśleniem (skoro znając zasady nie potrafi ich stosować).
[#26] Re: Co kupie za 150 zł :D

@arti4-92, post #24

No tak. Dorośniesz, to zrozumiesz dlaczego cokolwiek oparte na silniku IE jest o**ujałe. ;)

Co do dysgrafii, dysortografii i innego dysmózgowia - "pasowanie" na ucznia by wam się przydało. Kiedyś dzieci za "gola" z dyktanda dostawały wpier*ol, teraz dostają na loda, ipoda, lekarza który im wmówi chorobę i inne gówna.

Lenistwo i tyle, o.

[#27] Re: Co kupie za 150 zł :D

@mailman, post #25

ej to tzlko forum nic niepisze oficjalnie :)

[#28] Re: Co kupie za 150 zł :D

@arti4-92, post #24

OK. Wolisz IE - twoja sprawa, nie będę Cię na siłę zmuszał do innej przeglądarki. Chciałbym tylko zauważyć, że do IE też można doinstalować sobie słownik. Okaż nam odrobinę litości i go zainstaluj, i co najważniejsze używaj!
Np. (dla IE6/IE7)
http://www.ie7pro.pol.pl/index.htm

EDIT: A na stronie
http://www.orangoo.com/spell/
możesz sprawdzić pisownię podobnie jak w Wordzie bez instalacji i w każdej przeglądarce.



Ostatnia modyfikacja: 22.06.07 19:17
[#29] Re: Co kupie za 150 zł :D

@mailman, post #25

Kiedyś pewnie mówiono to samo o leworęczności. Jeśli ja mogę pisać prawą, to czemu tamten złośliwie pisze lewą? I jeszcze tłumaczy się jakąś głupią leworęcznością. Leń i tyle.

Faktem jest to, że ktoś kto ma dysortografię może znać zasady ortografii, ale nie wejdą mu one w krew. Ja (nie mam dys-) piszę odruchowo poprawnie, ale przy egzotycznym słowie mogę się zastanowić. Osoba z dysortografią, która chce pisać poprawnie musi się zastanawiać nad każdym wyrazem.
Powoduje to to, że pisze ona sporo wolniej, bo przy pisaniu szybko wybór między np. "ż", a "rz" jest rostrzygany losowo.

Lenistwo jest wtedy, gdy komuś nie chce się wysilić i od razu tłumaczy się swoją przypadłością.

Gorsza jest jednak dyskalkulia, o której kiedyś czytałem. Zdarza się ona niezwykle rzadko, ale jest bardzo uciążliwa.
Osoba, która ją ma nie może pojąć liczb. W gazecie był opisany chłopak, który nie był w stanie nauczyć się idei liczb. Nauczył się tylko, że za jedną płytę daje 10zł (pewnie jakieś piraty z targowiska, ale tego nie napisali) i jak coś kupuje to pyta się czy suma, którą musi zapłacić to więcej niż 10zł, czy mniej. O dodawaniu, czy innych działaniach nie ma nawet co mówić.
Nie trzeba chyba dodawać, że w dzisiejszych czasach gość jest jak kaleka. Nie może robić zakupów, bo jak wezmą od niego 1000zł za kg cebuli to się nawet nie skuma. Na rozmowę kwalifikacyjną też sam nie pójdzie, bo mogą mu zaniżyć pensję.
Wydaje się nieprawdopodobne, ale coś takiego jest.

Oczywiście zdarza się też, że rodzice lecą z dzieckiem do psychologa po zaświadczenie o dyskalkulii, bo dziecko ma tróje z matmy i problemy z ułamkami. Na szczęscie odchodzą z niczym, no może z informacją co to dyskalkulia jest.
[#30] Re: Co kupie za 150 zł :D

@Jaszczur, post #29

Masz rację, ale jak nazwiesz postępowanie artiego? Wie, że ma dysortografię/dysleksję. Zdaje sobie sprawę, że do każdej dostępnej dla jego systemu przeglądarki może zainstalować słownik, jednak tego nie robi - bo mu się nie chce i to pomimo wielokrotnych próśb i gróźb ze strony użytkowników forum. Jak dla mnie jest to "lekce-sobie-warzenie" nas. Po prostu olewa nas i to jak się męczymy (a raczej wkur*my) czytając te potworki.

EDIT: I żeby nie było - też mam dysortografię a jednak potrafię uszanować innych i nie puszczam postów bez ich uprzedniego sprawdzenia - kiedyś w Wordzie, teraz w słowniku dołączonym do liska.



Ostatnia modyfikacja: 23.06.07 10:12
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem