[#31] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@XoR, post #29

Fragment który zacytowałem przy odpowiedzi a ty zgrabnie nie zauważyłeś nie był poważnym argumentem był próbą ataku personalnego, udajesz że nie ty go napisałeś ? Ośmieszyłeś się właśnie kolejny raz.

Niezależnie czy SSD jest na system czy też na coś innego to napisałeś ewidentną nieprawdę że jest tani. Inna sprawa że są sprzęty gdzie drugiego dysku w obudowie nie zmieścisz i ten SSD będzie musiał pomieścić sporo więcej niż tylko system.

Ja nie pisałem o typowym kompie z PentiumD tylko o swoim, naprawdę nie zauważyłeś lub nie doczytałeś tego ?

Po twoich wypowiedziach i zasłanianiem się ekologią śmiem twierdzić że kłamiesz. Czy teraz odcinając się od ekologii czy przedtem piernicząc o niej to już zostanie twoją słodką tajemnica. A to że ty nie lubisz "wolnych złomów" i zakładasz że każdy potrzebuje szybkich komputerów tylko potwierdza twój mocno zawężony punkt widzenia.


Pozdrawiam
[#32] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@sigma2pi, post #18

bo to glupota kupowac takiego szrota za 250 zl ok, racja, jak mozna kupic nowy komp za 500-600 zl z gwarancja 2 letnia i NOWY!


A czy mógłbym zobaczyć linka do tek nówki nie śmiganej za te 500-600zł ?
Chciałem sobie jej możliwości porównać do tego starego szrota.


Pozdrawiam
[#33] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@Andrzej Drozd, post #30

Widzę że zawiść i zazdrość jak zwykle jest twoją domeną.


Tak Andrzej, zazdroszcze Ci starego zdezylowanego dziurawego kapcia, jak zawsze logika jest Twoja domena

Biedni ludzie nie powinni wyrzucac w bloto pieniedzy i kupowac buble, tak mowia niektore Babinki pamietajace jeszcze chude czasy IIRP :), dlatego lepiej dolozyc i kupic cos porzadnego, ale widac Ty masz za duzo kasiory

10 letnie komputery nie są po 250 zł, tylko po 80 zł.


jak masz Pentiuma 4 3Ghz to ile ma toto, chyba z 10 lat, albo cos kolo tego
[#34] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@XoR, post #9

500W to są podkecone na maksa komputery do grania w Crysisa z ze dwiema drogimi kartami graficznymi.


Kolega ma 4960x, do tego 2xTitanZ, 64Gb Ram, kilka SSD i chlodzenie cieczą łącznie z płytą i kartami. Zasilacz 1500w. Pobór prądu pod obciążeniem 1150w mniej wiecej.

Sam u siebie mam zasilacz 1200w bo mam trochę słabszego złoma.

Od ponad 6 lat siedział u mnie w kompie zasilacz 1200w (2 padły przez ten czas).

500w to chyba dzisiaj malutki zasilacz na wydajnego kompa.



Ostatnia aktualizacja: 19.08.2014 10:38:09 przez Deftronic/...
[#35] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@sigma2pi, post #33

Hehe, dobry jesteś.szeroki uśmiech
Liczysz moje pieniądze i robisz spis wszystkich komputerów. Czasami zachowujesz się jak taki preparat WD-40.OK
[#36] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@sigma2pi, post #27

widać kolego, że laptopy to ty znasz jedynie z półek sklepowych, albo z opowiadań. :)
sam pewnie masz złomka, na którym nie da się nic zrobić dlatego nawet komfort pracy wskazujesz na stacjonarkę co jest wg mnie totalnym absurdem.
Pozdrawiam :)
p.s. pisałem z łóżka :)

edit:
Kolega ma 4960x, do tego 2xTitanZ, 64Gb Ram, kilka SSD i chlodzenie cieczą łącznie z płytą i kartami. Zasilacz 1500w. Pobór prądu pod obciążeniem 1150w mniej wiecej.


no i tak to wygląda, a sigma2pi chce sie ścigać na prąd z laptopami, dobry jest OK

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2014 10:53:09 przez zmiennik
[#37] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@RadoslawF, post #32

Nowka niesmigana z gwarancjami do 36 mcy (chocby za intelowskiego procka).

1. Obudowa w formacie MicroATX (nie jest duza) - ok. 50 zl
2. DVD - 45 zl
3. Zasilacz 350W - 55 zl
4. Plyta glowna - MSI H81M-P33 - 140 zl
5. Procesor Intel Celeron G1840 - 140 zl (najslabszy)
6. Pamiec 2GB DDR3 - ok. 80-90 zl, mozna w konfiguracji 1x2GB lub 2x1GB jak ktos nie planuje rozbudowy o kolejne 2GB, za to z wlaczeniem dualchannel - wyraznie szybciej dziala grafika IntelHD, oczywiscie takze przyspieszy CPU.

Wychodzi ok. 510 zl

Brakuje dysku twardego, nowy z GW 12mcy najmniej SATA2 od 30(40GB) do 80 zl (160GB).

Co tu porownywac, zestaw wyjsc/wejsc wyraznie na plus dla nowki, 2x USB3.0 (lacznie 6xUSB z tylu i 2x z przodu w obudowie), HDMI, DVI, SATA123,DDR3,HDAudio itd. Oczywiscie gwarancja nawet do 36mcy. Oczywiscie nowka pachnaca i czysciutka ze sliczna nieduza obudowa w ktorej jest wystarczajaco miejsa na jakas porzadna karte graficzna PCI x16 2.0 (spokojnie mozna wlozyc GTX750 na tym zasilaczu i wiecej) jakby ktos chcial rozbudowac pod katem gier i to bedzie lepiej niz ten chwalony laptok powyzej, ...nie wspomne o zaletach CUDA w Blenderze w przypadku NVIDIA itp. :). Nawet przy tym zasilaczu spokojnie mozna w przyszlosci rozbudowac do i3 Haswell. Cisza i jeszcze raz cisza nawet na Boxowym chlodzeniu do tego Celerona od Intela. Kwestia jak glosny bedzie raczej wiatrak w zasilaczu.

Wydajnosc konfiga powyzej, wezmy taki Cinebench 11.5, zlomiaki przy dobrych wiatrach z wentylatora jezeli sie nie zagotuja i rura nie strzeli daja pewnie maks. 1.3, a tu na dzien dobry ok. 2.1 i w miare cicho, niskie temperatury (czyli 1 rdzen niemal tak szybki jak dwa rdzenie w zlomiaku), a mozliwosci rozbudowy ze hoho, bo to najslabsze jest :). W Cinebench 15 roznica jeszcze wieksza. Pobor mocy to dzien do nocy. Karta IntelHD wystarczy nawet zeby pograc w FullHD na maks. detalach bez AA chocby w Torchlight 1 (engine Diablo3). Crysis 3 grywalnie na najnizszych w HD. Zlomiak z Intel GMA moze sie tylko oblizac. . Nowe DX chyba juz 11, OpenGL4.x, OpenCL 1.1. Caly czas rozwijane sterowniki. Nowe instrukcje SSE4.x wykorzystywane chocby przez Cineme, LW, Modo, Sony Vegas itp. Dla lubiacych wirtualizacje rozszerzenie VT-x, mozna sobie na VirtualBox uzywac OSow niemal z predkoscia natywna CPU. Odtwarzanie video, uu, taki Intel QuickSync zabija kazdego zlomiaka, wystarcza kodeki LAV i wlaczyc QS, moze nawet da rade slabsze UHD, nie mowiac o FHD przy nie malym bitrate bez! maks. obciazania rdzeni procesora, a najczesciej oglada sie w maks. HD h.264 z palcem w dede. Pobor mocy przy tym znikomo wiecej niz na spoczynku. IntelQuickSync akceleruje takze konwersje. Test powiedzmy w MediaCoder uswiadomi jak bardzo wzgledem zwyklych rdzeni tego Celerona, nie mowiac o rdzeniach zlomiaka . Ogolne wrazenia to dzien do nocy. Win7/8 smiga - wysoka responsywnosc systemu!, takze Ubuntu z nowymi sterami opensource od Intela, a na zlomiaku czasami potrafia tnac, zacinac, przymulac itd. w prostych operacjach (wiele waskich gardel) i moze wybuchnac , nie mowiac o roznych brakach.., czesto tez chodzi glosno! bez dodatkowych inwestycji. W testach znacznie szybsza pamiec. W dualchannel to chyba ze 300-400% itd. Nawet glupia kompersja/dekompresja bedzie ze 2x szybciej na kazdym arch... Pewnie nie podalem wszystkich zalet wyboru nowki zamiast zlomiaka . Ograniczylem sie tylko do drobnych spostrzezen, bo mialem kiedys nieco slabszego Intela Celerona G550 SandyBridge 32nm (sprzed 2 lat) i moge porownac do niezlego kiedys Core2Duo z grafika zew. ATI. Wszystko bez wyjatku wyraznie na duzy plus dla tego Celerona, a ten Haswell 22nm Intel Celeron G1840 przeciez lepszy ....
[#38] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@zmiennik, post #36

widać kolego, że laptopy to ty znasz jedynie z półek sklepowych, albo z opowiadań. :)


chyba Tobie sprzedawca nawciskal jakis kitow, fakt, ze ja nie mam na to czasu i zlecam to okolicznym mechanikom , ale slucham i rozumiem co do mnie 'mowiom'. Takiego Alienware 17 za chyba za 5 tysiecy ktory w stresie pobiera ponad 200W i robi mimo to Throtlling, wazy przy tym ponad 5 kg, szumi jak suszarka do wlosow itd., , trudno nazwac laptopem . Takich konfiguracji nie bierzmy nawet pod uwage. Pozostaja o wiele slabsze konfiguracje choc nie tansze ktore komputer za 1500 zl zjada na sniadanie w temacie wydajnosci, rozbudowy etc., wcale nie wypada duzo gorzej w oszczedzaniu energii, jezeli dobierze sie oszczedny monitor, chodzi nadal b.cicho... Nie mowiac o wygodzie uzywania stacjonarki, bo akurat lezenie na lozku i uzywanie komputera nie jest wygodne dla niesparalizowanych przez jakies nieszczescie zyciowe ok, racja

no i tak to wygląda, a sigma2pi chce sie ścigać na prąd z laptopami, dobry jest


a Ty zastanawiasz sie jaka zapodal konfiguracje ?. Nieosiagalna dla laptopow wydajnosc do konca tej dekady. W komputerze stacjonarnym pobor energi min i maks moze byc nawet 1000 krotny. Dobry to Ty jestes.
[#39] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC
No chyba żartujesz - wystarczy luknąć na wyniki 3d marka. Ten GF9600GT może jest lekko szybszy od starszych Intelów ale najnowsze są niemal 2x szybsze.

Taki Intel HD 4500 czy 5000 będzie śmigać równie szybko co wspomniany GF9600GT a przy tym mniej prądu będzie pochłaniać i nie będzie hałasować.

Miałem w zeszłym roku podobnego GF ale "wyrzuciłem" go bo grafika w WarThunder była jakaś rozmazana a w IntelHD o niebo lepsza i nico szybsza.

Jeśli już kupować karty graficzne to nie opłaca się schodzić poniżej GTX 590... a to dlatego, że jest do wyboru jest jeszcze APU od AMD z jeszcze szybszą grafą i z tymi samymi zaletami co Intel - jeden wentylator i mniej prądu

Tak na marginesie to chyba trochę zboczyliśmy z tematu... czy ktoś to moderuje?

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2014 12:46:05 przez radekcz
[#40] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC
gdzie stary GF9600GT ma 23,35 pkt


ale w zlomiakach za 200-300 nie ma GF9600GT tylko jest IntelGMA lub jakies x300.

Na tym GF9600GT gra w Crysis 3 to masakra, nawet przy ustawionych detalach na LOW, więc ten Intel HD raczej szybszy nie będzie


IntelHD oferuje lepsze wykonywanie shaderow, a jedynym waskim gardlem jest pamiec, dlatego wypada IntelHD gorzej w takich wymaganiach, z stad low (maks. low medium) na tekstury w grach, rozdzielczosc maks. 1280x720 bez AA i mozesz sie zdziwic ok, racja.

Tu masz porownanie w roznych ustawieniach dla Crysis 2 w trybie DX 11 - lepsza jakosc,w dosc zlozonej scenie - drzewa, krzewy, przestrzen itp.. Procesor Pentium G3420 jest zblizony do tego Celerona G1840 pod katem grafiki IntelHD, a wiec w 1280x720 bez AA, tryb Gamer nie powinno chodzic gorzej niz na filmiku w trybie Advanced . Raczej na pewno grywalne. I tak jak napisalem w takiej grze jak Torchlight 1 w full detalach FHD 1920x1080 tylko bez AA dziala plynnie na takim Celeronie G1840.

https://www.youtube.com/watch?v=L46VPkT9M0A

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2014 13:04:15 przez sigma2pi
[#41] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@sigma2pi, post #37

Pomówmy o faktach. Z dyskiem (kombinowanym, bo nie kupisz 80-160GB w normalnej hurtowni, chyba że na Allegro) wychodzi ok. 600-650zł + koszt chłodzenia, bo to fabryczne ani ciche ani wydajne nie jest. Zasilacza typu "no name" za 55zł też bym nie ryzykował, więc ogólnie powiedzmy cena w granicach 700-800zł minimum. I z tym się zgodzę.

To co mówisz o różnicy wydajności (rzędu 300-400%) możesz sobie włożyć między bajki, zobacz sobie testy programów, które sprawdzają cały zestaw podczas normalnej pracy (bo inaczej wszystko można udowodnić, np. w niektórych testach E4500 jest szybszy od E7300). W praktyce jest to sprzęt mniej więcej ok. 50% szybszy, ale jednocześnie prawie 6 razy droższy od mojego "złoma" Della z E7300/2GB/160GB, który kupiłem za dokładnie 120zł (z cichym zasilaczem i chłodzeniem, bo takie są fabrycznie montowane). Powiedzmy, że trafiłem wyjątkowo tanio, więc załóżmy średnią cenę 120-200zł.

Czy to dużo czy nie to już kwestia potrzeb i oceny. Ja nie gram, więc nie potrzebuję nic lepszego, dlatego moim zdaniem lepiej kupić coś co jest skrojone do potrzeb. Rozumiem Twój punkt widzenia, ale to nie jest takie czarno-białe jak piszesz.

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2014 13:28:15 przez tOMashBe
[#42] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@sigma2pi, post #40

ale w zlomiakach za 200-300 nie ma GF9600GT tylko jest IntelGMA lub jakies x300.

Zależy jak trafisz. U mnie w "złomie" za 120 zł jest GF8400GS/256/128/DDR3 z pasywnym chłodzeniem.

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2014 13:25:27 przez tOMashBe
[#43] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@radekcz, post #39

a to dlatego, że jest do wyboru jest jeszcze APU od AMD z jeszcze szybszą grafą i z tymi samymi zaletami co Intel - jeden wentylator i mniej prądu


APU AMD np: A4-6300 z nieco tylko szybsza grafika i wyraznie wolniejszym CPU, majac w perspektywie karte grafiki lepiej wypada APU Intel'a, szybszy procek na codzien bardziej sie przyda... moim zdaniem.
[#44] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@sigma2pi, post #38

masz poczytaj np to

prosze cie daruj sobie swoje śmieszne wywody. Laptopy zjadają co najmniej 3x mniej prądu, a pewnie nawet i 10x mniej.
średnio laptop przy użytkowaniu internetu, filmów, itd zjada pewnie tyle co sam monitor w PC :)
Do tego wydajność laptopa za mniej niż 3 tys zł pozwala na odpalanie najnowszych gier w full detalach przez około 2-3 lata, więc nie wiem jaki ma sens kupowanie za więcej czy to PC czy laptopa.
Do tego masz tam te swoje USB 3.0, HDMI, co chesz, a głupi stary i5 3ciej generacji robi 2.86 w tym twoim mierniku (sprawdzałem) więc twoj najsłabszy celeron troche niedomaga.
Obecnie są procki 4 generacji i są jeszcze bardziej oszczędne i wydajniejsze.

Jesteś strasznie do tyłu jeżeli chodzi o laptopy i średnio chce mi się ciebie przekonywać,że myślisz błędnie. Sorry :)
[#45] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@tOMashBe, post #41

Pomówmy o faktach. Z dyskiem (kombinowanym, bo nie kupisz 80-160GB w normalnej hurtowni, chyba że na Allegro) wychodzi ok. 600-650zł + koszt chłodzenia


podalem ceny ze sklepu bez HDD (ceny z ceneo), wyszlo ok. 510 zl, a po co chlodzenie, do tego Celerona BOXowe w zupelnosci wystarczy, musialbys go mocno spocic zeby sie zakrecil wysoko i to tylko w bardzo upalne dni, wiec chlodzenia zadnego nie dodawaj!, raczej do tego szrota musisz dodac chlodzenie i paste, bo pasta pewnie wyschla, a wiatrak juz warczy . welcome! real world in szrot.

Na Allegro mozna kupic HDD, bo w sklepach nie schodza ponizej chyba 500GB w SATA za 160 zl, ale gdzie 500GB , a gdzie 80GB w szrotach, dlatego wybieramy chocby 160GB, na allegro sa jeszcze nowki za ok. 80 zl, jak juz mamy sie zamknac w 600 zl, choc lepiej dolozyc oczywiscie 60 zl do nowki 500GB, ale to juz w ogole bedzie kosmos i odjazd od szrota ok, racja

Takie sa fakty.

Zasilacza typu "no name" za 55zł też bym nie ryzykował


ja wiem czy noname, jakos sie nazywaja :), tansze bo maja 300/350W, a nie 600W, co nie znaczy jakos tragicznie gorsze lub niebezpieczne.
[#46] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@sigma2pi, post #45

Czy szanowni koledzy (wszyskie ponadnormatwne posty) mogliby się skupić na konfiguracji i obsłudze WinUAE z PPC a nie na swoich wspaniałych maszynach? Pozdrówka.ok, racjaok, racjaok, racja
[#47] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@zmiennik, post #44

masz poczytaj np to


jak to jest Twoja krynica prawdy to juz wiem czemu sadzisz takie androny , wiesz co trzeba robic zeby komputer stacjonarny caly czas ciagnal 350W mocy. Oczywiscie taki komputer moze to robic, wytrzyma w takim stresie zapewne kilka lat. Wydajnosc i sprawnosc zupelnie nieosiaglana dla laptopow do 3 tysiecy i wyzszych . Czy ten gosc nie wie nic o oszczedzania energii w komputerach stacjonarnych, bo ewidetnie to jest wlasnie smieszne co dales mi do poczytania.

Pomijam fakt, ze laptop pobierajacy caly czas 90W przez rok staje sie prawie nieuzywalny i moze dlugo tego nie pociagnac - silnie to skraca jego zywot, wew. temperatury cos ok. chyba 80 stopni w tych do 3 tys. zl, pala sie styki, a nawet sciezki, odpadaja luty itd... Robi sie cieplo pod palcami, czasami smierdzi.. i nie daj boze zaslonic jakas koldra wylot, bo jeszcze zapali sie cale lozko i splonie chata ;), zartuje, przy 100 stopniach wylaczaja sie zazwyczaj, chociaz czasami psuja. O trzymaniu takiego piecyka na kolanach lepiej nie mowic. Oczywiscie throtlling murowany dla lepszych komponentow jak i7 + jakis mobilny GTX.

Do tego wydajność laptopa za mniej niż 3 tys zł pozwala na odpalanie najnowszych gier w full detalach przez około 2-3 lata


tia, chyba w 640x480

Obecnie są procki 4 generacji i są jeszcze bardziej oszczędne i wydajniejsze.


super oszczedne to sa tylko specjalne wersje niskonapieciowych celeronow czy atomow robionych z mysla o konkurowaniu z ARM...
[#48] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@tOMashBe, post #42

GF8400GS


daj spokoj, to jest kompletna staroc bez zunfikowanych shaderow, nie ma nawet co porownywac do IntelHD z tego Celerona G1840, wypada pod kazdym wzgledem slabiutko. W przypadku tego Celeron G1840 to zakup nowej karty graficznej z obecnej oferty ponizej 250 zl nie ma duzego sensu, oczywiscie mus to 128bit, a jeszcze najlepiej z DDR5.
[#49] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@sigma2pi, post #47

jak to jest Twoja krynica prawdy

dałem ci na szybko jakiegoś linka specjalnie dla ciebie, bo cos co jest dla mnie proste jak 2+2 tobie trzeba tlumaczyc w 100 zdaniach i udowadniac linkami.
odnieś sie do merytoryki, a nie kocopaly wypisujesz.
Zgadzasz się ze laptop ciagnie o wiele mniej prądu czy dalej będziesz zachowywał się jak 13-latek wypisujac jakies bzdury aby tylko podtrzymac swoje śmieszne zdanie na ten temat :)
Sprawdz ile Watt pobiera Twoj monitor i napisz tu. Porównamy go do zużycia prądu z laptopem, już na tyle jestem gotowy, bo porównywanie całego komputera PC w raz z monitorem do laptopa jest jak walenie głową w mur :)
Nie mowie o graniu tylko o internecie.
Laptopy mają jak najdłużej wytrzymać na baterii więc siłą rzeczy zarządzanie energią to priorytet.

tia, chyba w 640x480

nie, w 1366x768. Wystarczy.

jak chcesz to napisz mi jaki masz sprzęt i co na nim możesz zrobić czego ja nie moge zrobić na swoim laptopie, albo ile zajmuje Ci coś tam i porównamy ile u mnie.

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2014 14:47:10 przez zmiennik
[#50] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@zmiennik, post #49

Zgadzasz się ze laptop ciagnie o wiele mniej prądu czy dalej będziesz zachowywał się jak 13-latek wypisujac jakies bzdury aby tylko podtrzymac swoje śmieszne zdanie na ten temat :)


pojecie wiele jest bardzo nieprecyzyjne, zalozmy 30%, mniej optymistycznie, zmiekla rura . Gdybys umial czytac ze zrozumieniem to napisalem wyraznie, ze stacjonarne nie biora duzo wiecej i to jest prawda, bo tak dobrze zachowuja sie systemu oszczedzania energii w stacjonarnych komputerach. Miedzy bajki mozna wlozyc opowiesci o wspolczesnych stacjonarkach ktore w spoczynku lub w czasie chocby przegladania internetu potrzebuja 200W.

Oczywiscie stacjonarne moga brac duzo wiecej niz jakikolwiek laptop, ale to sa smoki, wspolczesne domowe superkomputery jak w/w przez Deftronica. Pulapy zupelnie niesiagalne obecnie dla jakichkolwiek laptopow, nawet tych 6kg kolosow za 30 tys. zl ktore trudno nazwac laptopami.

porównywanie całego komputera PC w raz z monitorem do laptopa jest jak walenie głową w mur


Uzywany przeze mnie 24 calowy monitor ma 30W zasilacz, jak obnize jasnosc na min., choc nadal obraz jest wyrazniejszy niz na wiekszosci ekranach w laptopach to zapewne nie pobiera wiecej jak 10W , wiec nie mysl sobie, ze monitor daje jakies nieprawdopodobne wieksze zyzycie energii w komputerze stacjonarnym. Poza tym sa monitory mniejsze i bardziej oszczedne.
[#51] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPCd

@RadoslawF, post #31

Fragment który zacytowałem przy odpowiedzi a ty zgrabnie nie zauważyłeś nie był poważnym argumentem był próbą ataku personalnego, udajesz że nie ty go napisałeś ? Ośmieszyłeś się właśnie kolejny raz.

wiem o jaki tekst chodziło ale chciałem abyś wytłumaczył gdzie w nim była jakaś 'sztuczka' bo ja jej nie widzę. Dla mnie to byłą humorystyczna puenta Twojego liczenia o którym napisałeś:
Do niedawna do internetu miałem dyżurnego 10 letniego kompa z PentiumD, nie mam go tylko dlatego że padł. I swojego czasu w dyskusji nad bezsensem korzystania z tak energochłonnego rozwiązania policzyłem koszty. I wyszło że zakup super energooszczednego Atoma w desktopie za tysiąc złotych jest nieopłacalny ekonomicznie. A komputer ten chodził 24/h
którego dobrze nie przeprowadziłeś co udowodniłem swoim wywodem w którym nawet zmiana na i3 dałaby zwrot kosztów w ciągu dwóch lat a co dopiero Atoma... Nie umiesz też liczyć czasu jaki miałeś tego Pentium D bo na pewno nie 10 lat skoro one miały premierę 9 lat temu Płyta z Atomem + jakiś ram do tego to też niej est koszt 1000zł tylko jakieś 300-400zł

ewidentnie liczby Ci nie leżą i stąd moje podejżenie że matematyki na studiach nie miałeś Czy to atak personalny? Nie wiem, ja nie studiowałem na studiach humanistycznych i nie mi się wydaje to jeszcze nie przekraczać granicy ataku personalnego. Być może jednak humaniści mają mięciutką mentalną skórę i łatwo ich zranić nawet takim sucharem. Jeśli tak to przepraszam...

Co do reszty to przeczytaj kolego jeszcze raz moje posty, tym razem bez pomijania 90% ich treści. W nich wyjaśniam dlaczego używanie starych złomów nie tylko godzi w zmysł estetyczny ale i jest totalnym finansowym samobójstwem. Dodatkowe argumenty do których się przyczepiłeś od dziwnego kąta takie jak hałas czy ekologia odnoszą się do typowego użytkownika, nie mnie czy Ciebie i jako dodatkowe argumenty nie muszę się na nich skupiać na tyle aby potem ktoś bez żadnych argumentów aby wyjaśnić dlaczego stracił setki złotych nie miał się do czego przyczepić. Zresztą Twoje czepialstwo jest żałosne. Przyczep się do olbiczeń zużycia pradu i opłacalności używania Pentiuma D na którym jeszcze raz powtarzam: straciłeś tyle kasy że kompa to mógłbyś sobie spokojnie co dwa lata zmieniać pomysł To skomentuj a nie się przyp... do dodatkowych argumentów że przy okazji kupna nowych części będzie ciszej i bardziej 'eko'

Ile będziesz ciągnął tą żenuę? Jeśli odpowiadasz na moje posty w których stawiam poważne 'zarzuty' to ustosunkój się do nich a nie próbujesz jakąś tu faktycznie 'sztuczką' ominąć problem a potem jeszcze zarzucasz mi że ja nie chcę zbaczać z tematu dyskutując o słówkach i czymś co atakiem personalnym jeszcze nie jest bo nie przekroczyło progu złego smaku. Jeśli jesteś taki delikatny to nie używaj internetu bo wszystko odbierzesz jako atak peronalny i się jeszcze powiesisz ze zgryzoty i co będzie?

Po twoich wypowiedziach i zasłanianiem się ekologią śmiem twierdzić że kłamiesz. Czy teraz odcinając się od ekologii czy przedtem piernicząc o niej to już zostanie twoją słodką tajemnica.

argument dodatkowy o ekologii rozbuchałeś do jakiegoś mojego głównego wątku, nie zrozumiałeś go nic a nic a teraz nazywasz mnie kłamna
jeśli już to ja mam prawo się urazić i nazwać to atakiem personalnym
nie wiem tylko w dokładnie czym kłamię
nigdy nie pisałem że ekologia ma być dla kogokolwiek priorytetem albo że jest dla mnie tylko że fajnie jest jak przy okazji zarabiania kasy i posiadania szybszego kompa jest się bardziej eko

czy ja naprawdę muszę powtarzać wszystko po kilka razy po to abyś w końcu i tak nic nie zrozumiał?

A to że ty nie lubisz "wolnych złomów" i zakładasz że każdy potrzebuje szybkich komputerów tylko potwierdza twój mocno zawężony punkt widzenia.

ile można tołkować że szybki nowy komputer jest bardziej opłacalny?
że używanie starych złomów się nie opłaca finansowo bo po kilku latach więcej wydasz w prądzie na tego Netbursta niż na coś nowego?
poza tym kto niby lubi używać powolnych komputerów? Ludzie używają powolne stare złomy bo nie są świadomi że tracą na nich kasę. Jak się takiemu powie że nowy komputer zużywa kilkadziesiąt watów mniej niż stary i się zwróci w ciągu kilku lat to jest spora szansa że wymieni płytę z procem i ramem na coś nowego. Zresztą pracowałem w serwisie komputerów i nie jednen komputer zmodernizowałem właśnie przedstawiając wyliczenia kosztu prądu. Jak klient mówił "siedzi mi bachor cały dzień na kompie" to wystarczyło zapytać ile godzin i powiedzieć ile się będzie nowy komp zwracał i powiedzieć że jeszcze dziecko będzie zadowolone bo bedzie nowy komp śmigał, potem rozpisać raty i wio z nowymi częściami.
Gdyby ludzie byli uświadamiani ile tracą na jakichś Celeronach D to nikt by ich już nie używał. NIKT, nawet największy biedak... szczególnie biedak pomysł

poprostu idea że można mieć coś nowszego sporo lepszego i jeszcze aby to kosztowało mniej jest dla niektórych polaków zbyt abstrakcyjna. Przyzwyczajeni jesteśmy do dziadowania na starym złomie. Jednak prawda jest taka że ani kompa ani np. lodówki nie opłąca się użytkować gdy jest stara bo nowe dają oszczędności które szybko spłacą zakup. Tylko to trzeba sobie na spokojnie siąść i przeliczyć. Tylko faktycznie przeliczyć a nie udawać

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2014 15:17:37 przez XoR
[#52] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@sigma2pi, post #37

Wychodzi ok. 510 zl


Jak doliczysz koszt złożenia i cenę HD to wyjdzie jednak powyżej 600zł. Bo wspominałeś o kupowaniu komputera a nie o składaniu. Na co jeden nie ma czasu a inny wiedzy.
A stary złomek jest w dodatku najczęściej za darmo bo już go mamy.


Pozdrawiam
[#53] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@sigma2pi, post #50

stacjonarne nie biora duzo wiecej i to jest prawda

g***o prawda.
Laptop w power saving mode gdzie przeglądasz sobie internet biorą z 15W gdzie komputer stacjonarny nie zejdzie raczej do poniżej 100W.

widzisz różnice czy nie?
masz kolejego linka

weź już dalej poszukaj czegoś na poparcie swoich tez i wklej, bo ja za każdym razem jak wpisuje to internet aż huczy tym, że laptop zjada ZNACZNIE mniej.

aha i co do Twojego monitora 30W, laptopy mogą się z nim porównywać na luzie, zjadając 15W, więc daruj już sobie...wciskanie jeszcze tu komputerów z 300W zasilaczami, na których nie odpalisz pewnie wymagających kart graficznych.
[#54] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPCd

@XoR, post #51

wyjaśniam dlaczego używanie starych złomów nie tylko godzi w zmysł estetyczny ale i jest totalnym finansowym samobójstwem


Nadmierny pedantyzm i wyolbrzymianie można leczyć jak każdą lnną nerwice.
[#55] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPCd

@Andrzej Drozd, post #54

Uprzejmie proszę moderatorów o wysprzątanie wątku.
[#56] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@zmiennik, post #53

Laptop w power saving mode gdzie przeglądasz sobie internet biorą z 15W gdzie komputer stacjonarny nie zejdzie raczej do poniżej 100W.


Ty ewidetnie nie masz zadnego pojecia o czym piszesz. Nie rozumiesz podstawowych spraw tylko wklejasz mi jakies denne linki z ktorych nic nie wynika. Na temat wspolczesnych komputerow najlepiej jakbys sie nieco douczyl, a potem wypowiadal. Dobra rada.

Powyzej podany Celeron G1840 z TDP 53W (caly komputer bez monitora) to pewnie nie przekracza srednio nawet 20W w czasie przegladania internetu, a Ty bredzisz cos o przekroczeniu 100W, zenujaca niewiedza. 100W to nawet nie osiagne przy pelnym obciazeniu CPU i GPU, byc moze ok. 60W, a jezeli wezmie sie pod uwage tylko obciazenie CPU to nalezy odjac 20W. Ile pobiera taki monitor LED 19-22 w warunkach domowych na 10% jasnosci, 8-10W ? :). Trzeba byc naprawde niekumatym zeby twierdzic jakoby APU (CPU + GPU) z podawanym przez producenta TDP 53W nie schodzilo ponizej 100W. Myslisz, ze reszta takiej konfiguracji komputera bierze drugie tyle przy pelnym obciazeniu ?, to raczej tylko razem z wlaczona grzalka pod kawe, nocna lampka LED, a i to pewnie za malo zeby dobic do 100W

wciskanie jeszcze tu komputerów z 300W zasilaczami, na których nie odpalisz pewnie wymagających kart graficznych.


zalezy co rozumiesz pod tym pojeciem "wymagajacych", bo polecany 350W w zupelnosci wystarczy do zasilenia komputera z Celeronem G1840, zostaje tez na karte graficzna np: taka z TDP 55W jak GTX750 za 350 zl, a nawet z wyzszym TDP. Czy to jest wg. Ciebie wymagajaca karta graficzna, lepsza niz to co masz w tym swoim laptopie za 3 tys. zl ?
[#57] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@sigma2pi, post #45

a po co chlodzenie

Bo oryginalne jest głośne, sam mówiłeś, że "złom hałasuje", a teraz odwracasz kota ogonem. Niestety to oryginalne chłodzenie Intela jest dużo głośniejsze niż np. fabryczne w moim starym Dellu. Nie wspominając o zasilaczu.

za 160 zl, ale gdzie 500GB

No własnie, Twój przykład za 500 zł był bez dysku, czyli z dyskiem jest już prawie 700zł.

a nie 600W, co nie znaczy jakos tragicznie gorsze lub niebezpieczne.

Tu nie chodzi o ilość podanych watów, tylko o jakość i skuteczność. Porównaj dwa zasilacze różnej jakości o teoretycznej tej samej wydajności to się przekonasz. Nie wspominam o awaryjności, a pracowałem kilka ładnych lat w serwisie komputerowym i wiem co mówię.

Takie sa fakty.

Właśnie mijasz się delikatnie z prawdą.

Ok, żeby nie przedłużać offtopa - dla mnie EOT.

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2014 17:03:35 przez tOMashBe
[#58] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@RadoslawF, post #52

Jak doliczysz koszt złożenia i cenę HD to wyjdzie jednak powyżej 600zł. Bo wspominałeś o kupowaniu komputera a nie o składaniu. Na co jeden nie ma czasu a inny wiedzy.
A stary złomek jest w dodatku najczęściej za darmo bo już go mamy.


eee, przesadzasz, to juz takie szukanie dziury tam gdzie jej nie ma, zeby nie wyszlo po innemu . Zostajemy wiec przy 510 zl. My tu sie raczej obracamy w kregu tych co umieja sobie zlozyc :), skoro umieja wybrac szrota, bo tez trzeba sie troche jednak znac. Nie kombinuj jak kon pod gore .
[#59] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@tOMashBe, post #57

No własnie, Twój przykład za 500 zł był bez dysku, czyli z dyskiem jest już prawie 700zł.


Z skad Ci sie nagle zrobilo 700zl. Dysk 500GB kosztuje ok. 175zl, ale moze wystarczy 160GB, jak komus w szrocie wystarcza 40GB lub 80GB to tym bardziej 160GB za 80 zl i masz razem ok. 590zl. Mozna dac tez nowy 80GB za ok. 50-60zl, albo 250GB za 90-100zl. Takie sa fakty. Nie kombinuj.

Właśnie mijasz się delikatnie z prawdą.


Na razie tego nie pokazales.
[#60] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@sigma2pi, post #59

Z skad Ci sie nagle zrobilo 700zl.

Z prostego wyliczenia:

1) 510zł (Twój zestaw)
2) 50zł - trochę lepsze chłodzenie (żeby nie hałasował jak "złom" - sam o tym pisałeś, mój sprzęt nie hałasuje)
3) 50zł - w miarę normalny i cichy zasilacz (taki za 50zł to nie jest dobry wybór, wierz mi - poczytaj sobie na forach)
4) 60-175z ł (według Twojego zestawienia, chociaż w hurtowniach nie ma dysków poniżej 250-500GB, chyba że mówisz o SSD, czyli sporo drożej albo samodzielnym imporcie, ale wtedy to są "leżaki" ze starszych produkcji, więc i krótsza gwarancja producenta, a miało być bez kombinowania). Poza tym zapomniałeś, że w moim "szrocie" za 120zł jest dysk 160GB, a nie 40 jak napisałeś.

Razem: 670-780zł (odpowiednik z mniejszym lub większym dyskiem), czyli średnio ok. 700zł.

Nie chodzi mi o to, czy to będzie stricte 680 czy 730 zł, ale o to, że mój zestaw kosztował ok. 20% tej średniej ceny, a szybkościowo jest tylko ok. 50% słabszy. Więc nadal uważam, że nie opłaca kupować nowego przy takich dysproporcjach cenowych. Chyba że ktoś chce grać - wtedy się po części zgodzę, ale dla gracza Twój zestaw będzie raczej za słaby, więc znowu staje się to dyskusyjne.

Cała sprawa jest bardziej skomplikowana niż piszesz, nie zawsze opłaca się kupić nowy sprzęt, to zależy od wielu czynników. Nie rozumiem czemu nie chcesz przyjąć, że można mieć różne potrzeby i punkty widzenia, tylko atakujesz osoby inaczej myślące.

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2014 17:42:47 przez tOMashBe
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem