[#61] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@zmiennik, post #53

laptopy energetycznie zawsze będą lepsze bo w stacjonarce jest więcej wszystkiego. Nawet nieużywana specjalnie logika trochę prądu będzie ciągnęła. Poza tym na cepy laptopowe idzie specjalny krzem w którym liczy się zużycie prądu a nie wydajność, cała logika leci na niższym napięciu. Do tego matryce w lapach są bardziej energooszczędnego typu (ot choćby widać to po gorszych kątach w porównaniu z typowym monitorem TN), no i mniejsze ...

ale czy zejdziesz do 15W z gniazdka to jakoś wątpię. To twoje testy? Ile Twój laptop faktycznie (z wyjętą baterią aby pominąć ładowanie itp) ciągnie na domyślnych ustawieniach na normalnej jasności (nie całkowita ciemnica tylko normalna jasność) ?

mój i5 bez OC z 2x SSD 128GB w RAID0, bez dysków 3.5", bez karty dźwięku i kart grafiki zużywa 39W podczas słuchania winampa i 48W podczas słuchania winampa i ogladania filmu 1080p na YT

dodając Xonar STX zjada odpowiednio 46W i 55W

dodając GTX 750Ti: 69W i 75W

dodając 3 dyski 3.5", dwa 5400RPM i jeden SHDD 7200RPM daje 85W i 91W

na ustawieniach jakich używam 4.8GHz wzrasta do 98W i 103W

teraz tak, jak używam integry a GTX nie (ale jest włożony) to jest 92W i 102W czyli ewidentnie Intel oszczędza jak nic nie robi a podczas YT równie dobrze można jechać na GTXie

czyli podstawa to ok 50W podczas YT a z 'bajery' kosztują drugie tyle

no ale tak nie używam tego kompa bo normalnie chodzi na Intelu a GTX miele cudaminer i wtedy jest zużycie 158W i 168W. Oczywiście w tym wypadku prąd na kompa z monitorem sponsoruje mi Litecoin

I tym sposobem fajnym niewydaje na prąd więcej niż Ty na laptopa, mniej jeśli już a nie muszę uzywać pitu-pitu laptopa którego używać nie lubię. Zwyczajnie nie lubię laptopów, dla mnie są nieergonomiczne, tudzież poprostu niewygodne.... zresztą opracowane kiedyś zalecenia co do ergonomii są takie że żaden laptop ich nie przejdzie, no chyba że z podłączoną klawiaturą, myszą i monitrem Ja lubię duży monitor na wysokości oczu i klawiaturę o którą się nie muszę martwić. Wydajność mojego komputera a laptopa jakiego bym kupił za tą kasę to też spora różnica. Laptopy wychodza tanio ale te tanie, jak tylko coś ponad standard się chce to cena leci do nieskończoności. Zobacz ile kosztuje najtańszy laptop z matrycą IPS a jaka jest różnica pomiędzy monitorem np. 23" TN i 23" IPS.

no ale ogólnie to rację masz w tym że dla przeciętnego kowalskiego do netu to tylko laptop. Większość znajomych i rodziny ma laptopy. Tylko drobna część znajomych ma stacjonarki. To jest już dzisiaj towar ekskluzywny a nie mainstream, także przekonywać do laptopów nikogo nie musisz bo i tak pewnie większość komputerów jakie ludzie do których piszesz mają to laptopy a stacjonarki to zazwyczaj właśnie stare złomy co się ostały z czasów dinozaurów. Zmiana kompa to w większości wypadków == kupno laptopa a pecet jaki był taki dalej jest, poprostu taki punkt dostępowy do internetu który dopóki YT działa jest używany a potem się go wyrzuca na elektro-szrot
[#62] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@tOMashBe, post #60

Z prostego wyliczenia:


Proste wyliczenie to ja Tobie przedstawilem, a Ty mi imputujesz do tego zestawu kolejne zbytecznosci. Juz nawet DVD to zbytecznosc i moglbym odjac 40 zl z tych 510 zl, i byloby 470zl bez HDD, jest juz ponad 100 zl na HDD, mozna myslec o nowce 250GB plus 8GB pendrive.

trochę lepsze chłodzenie


uwierz mi, musisz mocno nadstawic ucho zeby uslyszec BOXowe chlodzenie Intela nalozone na Celerona G1840 ok, racja. Zupelnie niepotrzebne to dodatkowe chlodzenie skoro dostajesz nowke w pudelku gratis od Intela. Przestan sie przy tym upierac, bo to jest calkowicie zbyteczne w tym przypadku. Dodatkowe chlodzenie to sobie mozesz kupic dopiero do dosc mocnego i3 - wystarczy spokojnie za 35 zl z 2 rurami hp.

50zł - w miarę normalny i cichy zasilacz (taki za 50zł to nie jest dobry wybór, wierz mi - poczytaj sobie na forach)


jest kilka dobrych zasilaczy 300W lub 350W w cenie 55 zl. Na forach to beda polecac kilowatowe zasilacze za 300 zl do takiego zestawu za 500 zl . Badzmy bardziej rozsadni od tych dzieci z mysla o takim tzw. budzetowym zestawie ok, racja .

60-175z ł (według Twojego zestawienia, chociaż w hurtowniach nie ma dysków poniżej 250-500GB, chyba że mówisz o SSD, czyli sporo drożej albo samodzielnym imporcie, ale wtedy to są "leżaki" ze starszych produkcji


tylko nowe i nieuzywane biore pod uwage, gwarancje 24 lub 36mcy. Mozna kupic takie HDD w wielu sklepach np: 80GB od 60 do 80 zl lub 160GB od 80 zl w gore. To nie jest ekozarcie, od lezenia w lodowce nie psuje sie po 2 tygodniach

nie rozumiem czemu tego nie chcesz przyjąć


Pogodz sie z tym co napisalem to zrozumiesz
[#63] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@sigma2pi, post #58

Nie zostajemy przy 510zł bo trzeba doliczyć sensowny HD i koszt poskładania tego.
To że my się obracamy w kręgu takich co potrafią nie oznacza że będą chcieli lub mieli czas, a są i tacy co normalnie nie nie potrafią.
No i nie bardzo rozumiem dlaczego nie kupić używki z C2D za 260zł z linku który podałem ? Bo jeśli tylko dlatego że ktoś go nazwie starym złomem to zauważ że dla wielu osób nie ma to znaczenia. Taki im wystarczy a że taniej wyjdzie to nawet lepiej.
A jak bardzo chcesz mieć niskie zużycie prądu to sugerował bym laptop, w oszczędzaniu prądu nic gonie przebije.


Pozdrawiam
[#64] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@sigma2pi, post #62

To co piszesz to demagogia. Z Tobą się nie da dyskutować. Bez odbioru.

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2014 18:20:21 przez tOMashBe
[#65] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@XoR, post #61

no ale ogólnie to rację masz w tym że dla przeciętnego kowalskiego do netu to tylko laptop. Większość znajomych i rodziny ma laptopy.


Mamy mode na wszelki sprzet mobilny i to sprzet coraz mniejszy, cienszy i lzejszy..., dlatego Intel patent na 14nm najpierw wykorzystuje w swoich Atomach i Celeronach do tabletow i ultrabokow. Intel przespal troche rozkwit ARM, a teraz mocno nadrabia wykorzystujac swoja przewage w technologii krzemu kosztem pozostalych galezi procesorow w ktorych de facto AMD nie zagraza Intelowi. 99% ludzi wlasnie mode na mobilnosc wskaze jako glowny czynnik wyboru, a nie jakies oszczedzanie energi. Postep jest nawet glebszy, ostatnio Lenovo przypucowalo sie jakby sprzedalo wiecej smartfonow i tabletow niz laptopow. Mysle, ze dni ciezkich laptopow tez sa juz policzone .
[#66] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@tOMashBe, post #41

szrot na Core 2 Duo Wolfdale (45nm) to już nie jest taki szrot tylko normalny wydajny i wmiarę energooszczędny komputer który można jeszcze spokojnie używać

znajdź mi tylko takiego Della z Wolfdale za 120zł, bo ja nie widzę takowych na alledrogo w tej cenie tylko najbidniej 2x tyle
[#67] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@tOMashBe, post #64

To co piszesz do demagogia. Z Tobą się nie da dyskutować. Bez odbioru.


Jak oficjalnie dostepne cenniki w dziesiatkach sklepow sa dla Ciebie jakas demagogia to nie mam slow zeby to nazwac
[#68] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@RadoslawF, post #63

Nie zostajemy przy 510zł bo trzeba doliczyć sensowny HD


Przeciez dodalem juz sensowny nowy i nieuzwany HDD i odjalem bezsensowny DVD :), ale mozemy go zostawic i dalej miescic sie w kwocie 600 zl ok, racja , zalezy ktory HDD, do wyboru 80GB, 160GB, a nawet 250GB. Na pewno nie jest to gorsze od modelu szrotowego. DVD w modelach szrotowych to juz najczesciej zwykly zlom...

To że my się obracamy w kręgu takich co potrafią nie oznacza że będą chcieli lub mieli czas


Uslug nie doliczamy!. Nie kombinuj katurlanie
[#69] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@tOMashBe, post #64

To co piszesz to demagogia. Z Tobą się nie da dyskutować. Bez odbioru.



Widzę że się poznałeś na sigma2pi. Ma za nic zdanie innych i nie potrafi przegrywać. Dlaczego? Bo tak.OK
[#70] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@XoR, post #66

szrot na Core 2 Duo Wolfdale (45nm) to już nie jest taki szrot tylko normalny wydajny i wmiarę energooszczędny komputer


Procesor ujdzie choc nie przesadzajmy z oh i ah, ale co do jakosci reszty mam duze watpliwosci w 99.9% aukcji dt. polisingowego szrotu miedzy 250-300zl. Dziwaczne sa w srodku i na zewnatrz..., pewnie jak cos nawali to wszystko OUT! i trzeba kupic caly nowy, a to tylko gora 6mcy gwarancji, najczesciej tylko 3 mce . No coz, jak ktos lubi ryzyko, skoczyc na slepo z bungee nie sprawdzajac ile jest metrow do ziemi i czy ktos przywiazal line..., no to jego sprawa , ja tylko wlaczam kamere
[#71] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@Andrzej Drozd, post #69

Widzę że się poznałeś na sigma2pi. Ma za nic zdanie innych i nie potrafi przegrywać. Dlaczego? Bo tak.


z tymi wycieczkami personalnymi na forum to tylko dowodzisz jak dotkliwie czujes sie obity w pewnych sprawach ktorych tutaj postaraj sie nie poruszac, bo ani splendoru, ani chwaly, a tym bardziej pewnych klamstw nie ubedzie

nie potrafi przegrywać


ale z czym przegrywac, Ty wiesz w ogole o czym dyskutujemy, nie bardzo, daje mu ceny z oficjalnych cennikow jakich tony sa w sieci, a ten mi wmawia, ze to nieprawda i demagogia, to co ja mam powiedziec na to, zastanow sie, czy z mysleniem znow dzis jest ciezko i wybierasz z zasady strone anty sigma2pi

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2014 18:55:48 przez sigma2pi
[#72] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@sigma2pi, post #68

Uslug nie doliczamy!. Nie kombinuj katurlanie


Liczymy cenę dzisiejszego komputera a nie jego części. Skoro nie dałeś linka do kompletnego kompa to uwzględniamy cenę złożenia.
Kolejna sprawa to jeśli komputer jest dzisiejszy to dysk powinien mieć 500GB i nie rezygnujemy z nagrywarki. No chyba że będziesz forsował to co mi zarzucasz czyli kombinowanie w celu postawienia na swoim. Będziesz ?


Pozdrawiam
[#73] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@sigma2pi, post #70

od ochów i achów jestem daleko aczkolwiek uważam że Wolfdale'ów jeszcze zmieniać nie potrzeba jeśli komputer jest do niedzielnego użytkowania. Czyli inaczej niż w przypadku Pentium D czy starszych P4, Celerony D, itp o które punkty elektro-śmieci poważnie zaczynają się już upominać

Pierwsze Core 2 Duo czyli Conroe można tanio zmienić na Wolfdale i polecam przynajmniej to zrobić jak ktoś naprawdę nie chce wydawać kasy na nowego kompa. To takie minimum zdrowego rozsądku Śpioch

BTW. cosik chyba tego całego nowego kompa za 500zł jednak nie udało Ci się złożyć
[#74] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@RadoslawF, post #72

Kolejna sprawa to jeśli komputer jest dzisiejszy to dysk powinien mieć


Dalej kombinujesz jak kon pod gore katurlanie, wiedzac, ze nie masz absolutnie racji. Co to za definicja komputera dzisiejszego, chcialbym poznac ?. Dlaczego ma byc 500GB (500GB to juz spory magazyn), a moze 1TB (dla wielu dopiero 1TB jest dzisiejsze) ?. Nie namawiam do zakupu dysku 20GB lub 40GB, chocby nowego i nieuzywanego (sa takie), bo moze nie zmiescic sie tam Windows 7 z podstawowymi programami, przy zalozeniu, ze musi zostac min. drugie tyle wolnego miejsca dla uzytkownika, dlatego absolutne min. to 80GB! HDD, tak jak absolutne min. pamieci RAM to 2GB, chociaz mozna dac 1GB i tez bedzie dzialac, prawda, ale uwazam to za malo... Rozumiesz to, dlaczego takie, a nie inne rozmiary ?.

32GB lub 64GB SSD to tez dysk ktory jest wspolczesny, prawda ?. Windows 8.1 na to wejdzie i jeszcze miejsca zostanie. Niektorzy tylko takie maja w swoich nowych i3 i jakos im starcza ok, racja, wszystko zalezy od potrzeb, potrzebujacemu to nawet 2TB moze nie styknac.

--
Uslug nie wliczamy do tego, czy to montaz, czy instalacja systemu, czy jakies uslugi konserwacyjne na poczatku czy w trakcie eksploatacji - przewidywane koszty eksploatacji, nawet zuzycia energi w to nie wliczamy itp. :). TYLKO! czysty zakup sprzetu.
[#75] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@sigma2pi, post #74

Uslug nie wliczamy do tego, czy to montaz, czy instalacja systemu, czy jakies uslugi konserwacyjne na poczatku


Miał być kompletny komputer a nie spis części z ceną. Skoro nie ma komputera tylko części więc jest normalne że trzeba doliczyć cenę złożenia. Jeszcze dolicz koszty wysyłki tych części.

Co do kombinowania to może wejdź na allegro i zobacz jaki procent nowych komputerów ma dysk 500GB a jaki 80 czy 160GB i będziesz już wiedział dlaczego taki chce policzyć.


Pozdrawiam
[#76] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@RadoslawF, post #75

Wchodze, czytam i zaczynam byc zdezorientowany jak slepa lesba w sklepie rybnym. Czy to watek o PPC w WinUAE czy o skladaniu pecetow (na forum amigowym, normalnie pieklo zamarza chyba).
[#77] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@XoR, post #73

cosik chyba tego całego nowego kompa za 500zł jednak nie udało Ci się złożyć


za 500zl byloby moim zdaniem zbyt slaby, tylko AM1 lub 1155, 1GB RAM i 80GB HDD..., ale za 600zl juz jest spoko :).

1. MSI H81M-P33 - 131 zl
2. Intel G1850 BOX 1150 2.9Ghz (CPU 2 rdzenie Haswell Ref., GPU IntelHD) - 131 zl
3. 2GB DDR3 Goodram 1333Mhz - 71 zl
4. Zasilacz 350W - 62 zl
5. Obudowa - 55 zl
6. DVD - 55 zl
7. HDD 160 GB - 95 zl

Razem: 600 zl +/- 5% :)

Zlozenie tego to gora 20 min., choc sprawny serwisant zlozy w rajdowym pitstopie w kilka minut powiedzmy.
[#78] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@RadoslawF, post #75

Miał być kompletny komputer a nie spis części z ceną. Skoro nie ma komputera tylko części więc jest normalne że trzeba doliczyć cenę złożenia.


Dolicz amortyzacje do szrota, bo po minieciu punktu gwarancji mocno zawyza jego cene . Nie liczymy uslug i kosztow wysylki, bo to wlasciwie koszty nieznane. Tylko koszt samego golego hardware. Ponial ?.

i zobacz jaki procent nowych komputerów ma dysk 500GB a jaki 80 czy 160GB


a co to za dzika metoda, wiekszy procent ma i3, czy jakis FX-6300, ale to sie nie miesci w naszym budzecie, z taka Twoja metoda to dojdziemy do min. 1000 zl za wspolczesny komputer, ale przeciez nie o to w tym chodzi, tylko w miare wspolczesnej alternatywie dla szrota do 300 zl.... Dalej kombinujesz jak kon pod gore katurlanie. Nie kombinuj tylko przyjrzyj sie konfiguracji, wszystko nowka ze sklepu z pelna gwarancja min. 24 mce, a nawet 36 mcy .
[#79] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@lysyzastary, post #76

Wchodze, czytam i zaczynam byc zdezorientowany jak slepa lesba w sklepie rybnym. Czy to watek o PPC w WinUAE czy o skladaniu pecetow (na forum amigowym, normalnie pieklo zamarza chyba).

a niby na czym odpalasz WinUAE? na patelni? splat


Ostatnia aktualizacja: 19.08.2014 23:49:31 przez XoR
[#80] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@XoR, post #61

Nie no chyba trzeba delikatnie podsumować ten niezwykle gorący offtop :)

Bracia Grimm (czyt. XoR i sigma2pi) twierdzą, że: (tu uwaga)

- tani noname zasilacz + wiatraczek darmowy do procka dają taką ciszę i komfort pracy, że masakra.
Cisza jest tak głęboka, że normalnie jakbyś odkręcił sobie uszy i wyniósł do drugiego pokoju.
Po prostu NIC nie słyszysz, zupełnie, przestajesz słyszeć w ogóle, zero. Pies szczeka nie słyszysz, samochody jakby przestały jeździć, TV milczy, paranoja OK

- laptopy są niewygodne.
Napiszcie chłopaki do Della, Lenovo i wszystkich innych producentów, że wg was laptopy są niewygodne, bo możesz je zabrać do sracza, na dwór, postawić sobie przy wannie, zabrać do szkoły, siedzieć z nimi w łóżku.
NIECH ONI KURDE COŚ Z TYM ZROBIĄ, BO TAK SIĘ NIE DA ŻYĆ!!!

- LAPTOPY POBIERAJĄ WIĘCEJ PRĄDU NIŻ STACJONARKI ?!
Myślisz niemożliwe? To mało widziałeś. Kolega XoR jest specem w tej dziedzinie.
Jak on to robi? heh TO BARDZO PROSTE!!!
Po prostu koleś robi tak:
- jak ma ochotę pooglądać np zdjęcia to wyciąga kartę dźwiękową i odłącza niepotrzebne dyski i DVD!!!
- jak najdzie go ochota na trochę muzyki to szybkim sprawnym ruchem ręki wyciąga z obudowy kartę graficzną NVIDIA, wyłącza monitor i już parę WATT w kieszeni!!!
ITD, ITP
Słyszałem, że patentów ma mnóstwo, ale zdradził tylko niektóre!!!
To profesjonalista w tej dziedzinie. Aż dziwię się, że nie ma filmiku na spryciarzach, ale to pewnie kwestia czasu. SZKODA BY BYŁO ABY TAKI TALENT SIĘ ZMARNOWAŁ!!! pomysł


Ostatnia aktualizacja: 20.08.2014 02:26:24 przez zmiennik
[#81] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@zmiennik, post #80

Świecili niczym czerwona gwiazda. Przy okazji dowiedziałem się o nowej ksywce starego kolegi.szeroki uśmiech
Te dyrdymały na temat tanich i nowych komputerów to jest tylko czysta teoria. Wysyłka z kilku źródeł itd. oraz zakup klawiatary i myszki (bo śmierdzielstwa z poprzedniego kompa używać nie wolno :twisted) szybko zamknie się w 800 zł. Ja nie kupię.
Wolę sprzęt używany ze szrotu, na którym zrobię dużo więcej niż koledzy spod czerwonej gwiazdy. Oni kupują nówki, aby lepiej i szybciej trollować lub mają coś wspólnego ze sklepem komputerowymOKOKOKOKOKpomysłpomysłpomysł
[#82] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@zmiennik, post #80

Zmienniku, cale to podsumowanie jest funta klakow warte.

1. "LAPTOPY POBIERAJĄ WIĘCEJ PRĄDU NIŻ STACJONARKI ?!" - klamstwa, nikt tak nie twierdzil, a jedynie uswiadomil, ze stacjonarki nie pobieraja masakrycznie wiecej, czy jak twierdziles, "nie schodza w spoczynku ponizej 100W" - wystarczylo uzupelnic wiedze, przeciez to nie wstyd czegos nie wiedziec, a Ty masz braki na tym polu, za to upierajac sie wyjdziesz tylko na glupca.

2. "laptopy są niewygodne." - subiektywne, tego sie nie komentuje, ale jak chcesz, mi lozko sluzy do spania, a do komputera mam biurko, ale Ty mozesz sobie zrec w lozku, robic bufet i spac z komputerem, a nawet chodzic z nim do sracza i nurkowac w wannie - choc tego bym nie radzil... :) - kwestia wychowania i kultury. Laptop mi akurat przydaje sie tylko czasami poza domem, bo mam alternatywe w smartfonie.

3. "tani noname zasilacz + wiatraczek darmowy do procka dają taką ciszę i komfort pracy, że masakra." - nie ma zasilczy jako takich noname, choc sa tansze, ale to nie znaczy zle, tanie nie rowna sie zle, popsute itd. Wiatraczek nie jest darmowy, bo placisz za procesor i wiatraczek kupujac wersje BOX. Cisza to kwestia subiektywna. Mam dosc dobry sluch - wlasciwie ponadprzecietny jako muzyk z dyplomem wyzszej szkoly muzycznej.... Halas jaki generuje BOXowy wentylator na takim Celeronie G1850 nie jest uciazliwy w czasie normalnego korzystania z komputera (internet, sluchanie muzyki, ogladanie filmow itp.) - przy temperaturach na procesorze srednio wyraznie ponizej 40 stopni w temperaturze powiedzmy tzw. "pokojowej". PS. gdybys nie wiedzial to obroty sa regulowane automatycznie w zaleznosci od temepratury na procesorze, a ten procesor ma TDP 53W.

Na tym filmiku ponizej mozesz sobie ocenic w/w Celerony (G1840 i G1850 roznia sie tylko 100Mhz), jak widzisz temepratury nawet w ciezkim stresie OCCT maja problem osiagnac 49 stopni. Oczywiscie ten filmik calkowicie nokautuje Twoje wczesniejsze tezy, ale to tak przy okazji, tylko nie placz, Andrzej poglaszcze, jestescie siebie warci

https://www.youtube.com/watch?v=rtKWgNMLGxs
[#83] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@Andrzej Drozd, post #81

Te dyrdymały na temat tanich i nowych komputerów to jest tylko czysta teoria. Wysyłka z kilku źródeł itd. oraz zakup klawiatary i myszki (bo śmierdzielstwa z poprzedniego kompa używać nie wolno :twisted) szybko zamknie się w 800 zł.


Na kogos kto takie tanie szroty wyszukuje twierdzisz jakoby wysylka + klawiatura + myszka kosztowaly 200 zl tj. 1/3 wartosci komputera ?. Razaca niekonsekwencja. Klawiatura z myszka to koszt 19 zl - nowe. Ceny wysylek sa rozne, od powiedzmy 7 zl do 12zl. Z skad wyszlo Ci 200 zl ? . Kupujesz tanie szroty ze smietnika polisingowego, a liczysz jak za dostawe swiezego kawioru z Rosji ? . Puknij sie po raz n-ty.
[#84] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@sigma2pi, post #83

To ty się puknji poraz n-ty. "Szroty" można kupić kompletne, podłączyć i używać. Koszt wysyłki kurierem - 20 zł.

Podaj link do kompletnej konfiguracji którą podałeś, np. na Allegro. Chodzi o zakup całego kompa.
[#85] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@Andrzej Drozd, post #84

To ty się puknji poraz n-ty


kto musi puknac sie w glowke to musi i wypada na Ciebie, skoro wczesniej policzyles 200 zl za wysylke, a teraz podajesz 20 zl kurierem. Sam sobie zaprzeczasz. Puknij sie po raz n-ty
[#86] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@sigma2pi, post #85

To ty się puknji poraz n-ty i pukaj się tak długo, aż podasz mi link do gotowego komputera w konfiguracji którą podałeś.

Podałeś 7 elementów - nie udowodniłeś że pochodzą z jednego sklepu. Jeżeli ktoś mieszka np. wysoko w górach, to będzie musiał zamówić sprzęt osobno. Kurier kosztuje około 20 zł
7x20zł daje 140 zł. Wymieniłeś jakąś klawiaturę za 19 zł, niech będzie. Myszka drugie 19 zł. Taśmy i okablowanie do komputera w zestawie jakieś 15 zł, może więcej. Wychodzi około 200 zł. A gdy ktoś nie potrafi złożyć, to zaprasza kolegę i koszt imprezy to kolejny wydatek.OKOKOKOKOKpomysłpomysłpomysłpomysłpomysł

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2014 08:57:02 przez Andrzej Drozd
[#87] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@Andrzej Drozd, post #86

Nie wiem jakim trzeba byc glupkiem zeby skladac komputer do 600 zl z przesylka za kazda rzecz osobno po 20 zl, ale Andrzej, takie skrajnosci to chyba tylko u Ciebie na wsi moga sie zdarzyc . Kombinujesz jeszcze bardziej abstrakcyjnie niz koledzy katurlanie
[#88] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@sigma2pi, post #87

A dlaczego nie wyzywasz mnie od "ciulów" i "ćwoków", itd., jak to raczyłeś robić na gadaczu politycznym?

Czekam na link do kompletnej konfiguracji. Póki co pukaj się po raz n-ty.OK
[#89] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@sigma2pi, post #87

Gdzie jest moderacja? Tego się nie da już czytać, a z ciekawego wątku zrobiło się SZAMBO.

Wyluzujcie i wróćcie do właściwego tematu, albo załóżcie sobie własny w rzeźni.
[#90] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@zmiennik, post #80

Twój post jest głupi i nieśmieszny
Podałem zużycie swojego zestawu z Core i5 Ivy Bridge z różnymi konfiguracjami w tym tą najprostszą czyli bez karty dźwięku i grafiki, ustawienia proca na default oraz prosiłem ładnie o wartość zużycia prądu zasilacza z typowymi ustawianiami z wyjętą baterią dla porównania... jednak dostałem kretyński post o tym że ja niby wyciągam części aby zmniejszyć zużycie energii... co to ma w ogóle być? w pełni trzeźwy i/lub poczytalny byłeś jak to pisałeś? hide2

a laptopy są niewygodne bo nie są ergonomiczne. Wg. standardów tego jak się powinno użytkować komputer monitor winien być na wysokości oczu a klawiatura sporo niżej, w laptopie jest to niewykonalne bez dokładania dodatkowego monitora i klawiatury czyli bez zmieniania go w stacjonarkę. Żaden Dell czy inny producent nic na to nie poradzi bo laptopy tak mają i zawsze będą miały. Możliwość zabrania laptopa do łóżka czy kibla to nie kwestia wygody tylko mobilności i dodatkowych możliwości jaką ona daje. Poza tym imho taki typowy laptop 15 cali w tej kwestii zawodzi bo nie jest ani specjalnie mobilny ani korzystanie z niego w łóżku czy kiblu nie należy do najwygodniejszych. Osobiście preferuję jako mobilny dodatek laptopo-tablet, mam taki 12" z matrycą IPS i tam gdzie stacjonarka nie stanie tam się sprawdza doskonale OK Nawet jeśli miałbym mieć tylko jednego kompa to bym wolał taki mały sprzęcik + stacja dokująca + mysz + klawiatura + monitor najbidniej 24" IPS
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem