[#31] Re: AmiWigilia'2009 Poznań

@radzik, post #30

Wydrukować plakaty i rozrzucić po mieście:) A tak swoją drogą na Rosvelta jeszcze 2 lata temu jeśli się nie myle, może 3 był mały Amigowy Sklepik;) Wiecie coś o tym facecie, może to ktoś z Was??
[#32] Re: AmiWigilia'2009 Poznań

@Mleko, post #31

Ja nic nie słyszałem, ale może koledzy coś wiedzą. Aż dziwne aby gościu aż tak długo się utrzymał...
[#33] Re: AmiWigilia'2009 Poznań

@radzik, post #32

Jak od Plazy/Pestki itp w stronę targów się jedzie to po prawerj stronie tak w głębi przed rondem był. Zresztą ten sklep był reklamowany jako dystrybutor Elboxu swego czasu w MagazynieAmiga i ACS



Ostatnia modyfikacja: 11.11.2009 21:26:40
[#34] Re: AmiWigilia'2009 Poznań

@Mleko, post #33

Gadałem z kolega i fakt był tam ten sklep, ale nie wiadomo co się z gościem stało. Pewnie przestało mu się opłacać z wiadomych przyczyn.
[#35] Re: AmiWigilia'2009 Poznań

@radzik, post #1

Ja mieszkam w Poznaniu, wiec chetnie bym wlecial, ale sie wstydze troche;) Moglbym nawet przyniesc mojego Pega 1 (co prawda dopiero czekam na paczuszke z nim, ale juz na dniach bede go mial:D Tyle lat czekalem i nareszcie!:D Nie moge sie doczekac kiedy go odpale!)



Ostatnia modyfikacja: 15.11.2009 22:22:48
[#36] Re: AmiWigilia'2009 Poznań

@Mat, post #35

No byłoby bardzo super. Planujemy zrobić parę mini prezentacji o Amidze i do czego można jej używać. Dlatego właśnie przydałby się nam nie klasyczny sprzęt, więc jak byś wpadł z Pegiem i wziął udział w prezentacji (liczymy na to że będzie parę osób nie z amiśrodowiska) to byłaby najlepsza rzecz dla nas. :)
[#37] Re: AmiWigilia'2009 Poznań

@radzik, post #1

Chętnie bym się wybrał (najlepszy termin to sobota), a najchętniej gdyby ktoś jechał z Wrocławia / przez Wrocław (może członkowie klubu Przyjaciół Wesołego Pierożka? ;) ). Niestety nie mam żadnego sprzętu do zaoferowania, chyba że za pomocą cudu, sprężonego powietrza i sałatki z marchewki uda mi się postawić AROSa na laptopie.

Pozdrawiam

[#38] Re: AmiWigilia'2009 Poznań

@offca, post #37

Termin mamy już ustalony, będzie to sobota 19 grudnia. Startujemy oficjalnie od 12 (ale na miejscu będziemy już od 8 przygotowywać wszystko) i kończymy o 22. W tym tygodniu będę już miał gotowa stronę AmiWigili więc tam podam dokładne informacje.
[#39] Re: AmiWigilia'2009 Poznań

@radzik, post #38

Jako że... pierwszą Amigę (600) kupiłem w Poznaniu na świętego Marcina... to chyba nie wypada nie być.. tym bardziej ze do Poznania mam 50KM i jestem studentem UP/AR

Będę! :]

[#40] Re: AmiWigilia'2009 Poznań

@radzik, post #36

Planujemy zrobić parę mini prezentacji o Amidze i do czego można jej używać.

Oj... nie będzie to łatwe. :) Naprawdę trudno znaleźć jakiekolwiek praktyczne zastosowanie amigowych platform. Jedyne niepodważalne zastosowanie to hobby, zainteresowanie tymi systemami i sentyment. To BARDZO dużo ale jednak za mało żeby przekonać kogoś nowego do takiej platformy.

[#41] Re: AmiWigilia'2009 Poznań

@bombermax, post #39

No to jasne, że obowiązkowo musisz być. ;)
[#42] Re: AmiWigilia'2009 Poznań

@MDW, post #40

Na pewno nie będzie łatwo, szczególnie z klasycznymi Amigami. ;) Dlatego liczę (i błagam) co by ktoś z nowym sprzętem coś pokazał. A co do zastosowań wystarczy to, że ludzie zobaczą jak działa net (oczywiście na amigowych stronach :)), jakiś amiga writer i coś tam jeszcze. Chodzi nam o zainteresowanie ludzi (i zapewne nie małe zaskoczenie gdyż wszyscy uważają Amiga=A500) tematem. Aczkolwiek jakaś nowa Ami (w dowolnej postaci) mogłaby zebrać straszne żniwo opadu szczęk.
[#43] Re: AmiWigilia'2009 Poznań

@radzik, post #42

radzik napisał(a):

> pokazał. A co do zastosowań wystarczy to, że ludzie zobaczą jak
> działa net (oczywiście na amigowych stronach :)),

Jesteś pewien, że akurat to chcesz ludziom na klasyku pokazać? ;)

[#44] Re: AmiWigilia'2009 Poznań

@radzik, post #42

Ja bym się nie odważył pokazywać ami-rewelacji zwykłym ludziom. Ani sieć ani tym bardziej amigowe edytory tekstów raczej nikogo nie zachwycą niestety. Można byłoby poświrować trochę przy pomocy jakiegoś Hollywood, Blednera czy PageStreama. Jakby ktoś NAPRAWDĘ potrafił malować to jeszcze jakaś prezentacja rysowania na TV-Paincie czy Photogenicsie mogłaby jeszcze nie przynieść siary. Fajnie byłoby też pokazać nowego DigiBoosteraPro 3 albo na przykład ProStationAudio, które wygląda całkiem profesjonalnie na mocnym Pegazie/MiniMacu. Ale i tak prezentacja AmigaOS 4.x i MorphOS 2.4 byłaby najlepsza. Oczywiście dla kogoś zainteresowanego, bo dla takich zwykłych zjadaczy Windows to raczej nie jest nic nadzwyczajnego...

[#45] Re: AmiWigilia'2009 Poznań

@GumBoy, post #43

Hehe, no to czekam na sugestię z czym tu lepiej na klasyku się pokazać?
[#46] Re: AmiWigilia'2009 Poznań

@MDW, post #44

Zgadzam się. Jednak mimo wszystko wydaje mi się, że pokazanie chociażby AmigaWritera czy Ibrowse to i tak będzie masakra dla ludzi którzy Amige kojarzą tylko z 500 i tylko taką mieli. Raczą oczywistą jest, że nie będę zagłębiał się w niuanse, bo co tu dużo mówić ami klasyczna odstaje strasznie od używania jej do czegokolwiek.

A co do nowych sprzętów i systemów myślę, że byłoby to ciekawe, praktycznie nikt nie wie, że są rozwijane amigowe systemy.
[#47] Re: AmiWigilia'2009 Poznań

@radzik, post #45

Stare gierki. Nie wiem czy czymś innym możesz osoby postronne zainteresować a i z tym niekoniecznie musi być łatwo.

[#48] Re: AmiWigilia'2009 Poznań

@GumBoy, post #47

W sumie racja, do starych gierek w sumie z tym się większości Amiga kojarzy. Jest trochę czasu to można pomyśleć w sumie.
[#49] Re: AmiWigilia'2009 Poznań

@radzik, post #48

witam

chętnie pomogę wam w organizowaniu, jeśli jest coś jeszcze do pomocy lub w jakiś sposób się nadam

jestem z Poznania :]

i nie, nie posiadam jeszcze amigi, miałem kiedyś

jeżeli nie nadam się do niczego i przyjdę w celach odwiedzająco zapoznawczych :] paru kumpli też postaram się zmajstrować :]
[#50] Re: AmiWigilia'2009 Poznań

@radzik, post #46

Niestety faktycznie Ami jest kojarzona glownie z tamta epoka i prostymi grami. Powiedzialem koledze dwa tygodnie temu, ze kupilem Pega, (tlumaczac w uproszczeniu ze jest to nowa Amiga) to nawet dzis sie jeszcze smial "i co, pograsz sobie w mario bros?" A jak dodalem do tego, ze zaplacilem za to 500 zl, to skwitowal, ze jestem chyba idiota . No ale z drugiej strony jego hobby to gra w fife...
Jesli termin bedzie mi pasowal (brak zjazdu, pracy) to bardzo chetnie przyjde z Pegiem (bo to zaden problem, wsiadam w tramwaj i jestem:)), ale bede mial go wtedy dopiero kilka tygodni, wiec raczej nie wiem co moglbym pokazac. Zainstalowny jest Morphos 1.4 i demo 2.x i zanim troche rozkminie te systemy (to moja pierwsza z nimi stycznosc, choc z drugiej strony nie powinno byc trudno, w koncu jest podobny do Aos) poznam warte uwagi programy itd, to troche czasu minie...
Najlpiej by bylo jakbym po prostu udostepnil sprzet, a ktos kto mial/ma stycznosc z Morphosem zajal sie reszta ;)

[#51] Re: AmiWigilia'2009 Poznań

@atom3k, post #49

Zapraszam w wszelakiej formie. Właśnie skończyłem stronkę
http://amiwigilia.ppa.pl więc oglądnijcie sobie i czekam na sugestię. pomysł
[#52] Re: AmiWigilia'2009 Poznań

@Mat, post #50

Fajnie jakbyś wpadł. Zawsze mogę Ci trochę pomóc z MorphOS, ale miałem/mam styczność tylko z wersją dla klasyków (1.45), więc szału to też nie ma. ;) Co nie zmienia faktu, że pokazanie takich banałów jak: filmy, net na Pegu miałoby sens.
[#53] Re: AmiWigilia'2009 Poznań

@radzik, post #51

fajna stronka !

już leci news o tym na blog retro-mania.pl :]
[#54] Re: AmiWigilia'2009 Poznań

@radzik, post #51

Strona bardzo fajnie pomyślana :)
Czy są jakieś opcje noclegowe w pobliżu?
[#55] Re: AmiWigilia'2009 Poznań

@atom3k, post #53

fajna stronka!

Pomijając szereg błędów w rodzaju "zacznamy", "ździałać", "przyjazdne", "więć", "bdzie", "dłuzej", "linmi", "nie ocenione" (powinno być pisane łącznie). Polska język, trudna język?

[#56] Re: AmiWigilia'2009 Poznań

@Grzegorz Kraszewski, post #55

#53
Dzięki. :) Dawno nie pisałem strony na Ami, pozapominałem htmla. :)
#54
Opcje noclegowe są takie, że pogadam ze znajomym co ma hostel w centrum Poznania czy da się coś załatwić taniej, wygodniej itd. Alternatywnie może u współorganizatora, ale to nie jest pewne. :)
#55
Wstyd mi... widzę, że szczególnie miałem problem z literką y... jedyne usprawiedliwienie to takie, żeby nie pisać stron o 4 rano. ;)
[#57] Re: AmiWigilia'2009 Poznań

@madman15, post #54

Mam info co do noclegów. Śpioch Po pierwsze będzie można kimać u Glona (współorganizator) wymagane są karimaty, śpiwory itp. :) Po drugie będziemy rozmawiać ze znajomymi w sprawie załatwienia miejsca w hostelu. Tak czy siak proszę o info jeśli ktoś będzie planował nocleg tak abyśmy mogli to sensownie zorganizować. Wniosek jest taki, że musimy mieć konkretne deklaracje, żeby wiedzieć co i jak. OK
[#58] Re: AmiWigilia'2009 Poznań

@radzik, post #57

No ja takim noclegiem jestem zainteresowany ;)

[#59] Re: AmiWigilia'2009 Poznań

@Drako^lM, post #58

No i jak to słynne powiedzenie mówi "Będzie Pan zadowolony" :) OK
[#60] Re: AmiWigilia'2009 Poznań

@radzik, post #57

Ja będę jeśli auto wyciągnę. Jeśli wyciągnę będę zainteresowany noclegiem, na podłodze to ja nie raz i nie dwa razy spałem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem