[#31] Re: Wsparcie leczenia B.D.

@flea, post #30

Dorzucą :)

[#32] Re: Wsparcie leczenia B.D.

@flea, post #30

Dokładnie. Ja bym gęsto obsrał wszystkie prawno-państwowe metody. Do niczego to nam nie jest potrzebne.

[#33] Re: Wsparcie leczenia B.D.

@Kokos, post #32

Tu chodzi o to by jakiś życzliwy ormowiec, nie doniósł, bo obdarowywanym tłumaczenie się przed US, to ostatnie czego trzeba w takiej sytuacji. Co do zbiórki na party, a jak ja bywam w zasadzie jak na razie tylko na Amiwigilii to jak mam się dorzucić?

[#34] Re: Wsparcie leczenia B.D.

@Ender, post #33

Więc zrobimy nową Amigową tradycję. Na każdym zlocie zbiórka. A taki "uprzejmie donoszący" byłby największym ... wiadomo czym jakby doniósł. Chociaż po ostatnich wydarzeniach to nic nie wiadomo.
Bądźmy dobrej myśli. Żaden urzędas się nie przyczepi i już.

[#35] Re: Wsparcie leczenia B.D.

@SirLEO, post #22

Jeżeli chcesz chętnie pomogę w napisaniu konkretnego pisma do federacji konsumentów, a akurat z UOKiKiem mam sporo do czynienie w życiu zawodowym.

A jeżeli chodzi o sprawę z Benedyktem to brakuje mi słów...

[#36] Re: Wsparcie leczenia B.D.

@Hypnotic, post #35

Tu mamy sporo informacji:
http://www.mswia.gov.pl/wai/pl/58/1700/Ustawa_o_zbiorkach_publicznych.html

Mój kolega potrzebował 20.000 na leczenie córki, po nagłośnieniu w lokalnych mediach (głównie strona internetowa) w ciągu 4 tygodni uzbierało się 20.000 ze sporym hakiem. Najlepiej pójść do PCK lub innej instytucji i pieniądze idą wtedy na dane konto z dopiskiem, na jaki cel wpłacamy. Samo PCK przekazało wtedy 5.000 zł.
Lepiej załatwić to legalnie, bo więcej może być kłopotu, niż pożytku.

http://administracja.ngo.pl/x/361317 - warto przeczytać.
Cytat z tego artykułu:

"Nie można przeprowadzać zbiórek w interesie osobistym, dla prywatnego zysku. Nie oznacza to natomiast, że nie jest dozwolone przeprowadzenie zbiórki, aby zebrać datki np. na operację dla konkretnej osoby, gdyż mieści się to w definicji celu zdrowotnego. Gdy ktoś potrzebuje funduszy na rehabilitację, pokrycie kosztów leczenia itp. powinien zwrócić się do organizacji, której celem statutowym jest pomoc ludziom w podobnej sytuacji lub poprosić przyjaciół o założenie komitetu."




Ostatnia modyfikacja: 24.01.2010 01:33:50



Ostatnia modyfikacja: 24.01.2010 01:43:11
[#37] Re: Wsparcie leczenia B.D.

@Nightmare777, post #36

Na mnie zbierali w PCK, ale był taki burdel, że mama musiała sama pilnować ich rachunku, bo pomimo dopisku, doliczali innej osobie, w sumie to wyszło z 20% źle naliczonego z całej kwoty 3000zł, a ile było wpłat co myśmy o nich nie wiedzieli...

[#38] Re: Wsparcie leczenia B.D.

@SirLEO, post #37

kiedys cie Sir Leo w tych ustrzykach odwiedze :) i bede nawet trzezwy

[#39] Re: Wsparcie leczenia B.D.

@Grzegorz Kraszewski, post #29

O ile mnie pamięć nie myli - limity dotyczą wielkości kwot w okresie kilkuletnim (3.. 5 ?). No i limit dotyczy darowizny od jednej osoby a nie sumy poszczególnych wpłat od kolejnych darczyńców.

[#40] Re: Wsparcie leczenia B.D.

@cichym, post #1

Wszystkim zainteresowanym pomocą dla Benedykta polecam poczytanie tutaj:

http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=6&i=4692&t=4692&#reply_4692

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem