kategoria: SACP
[#1] SACP #13 - podsumowanie
Może ja zacznę :)
Od razu od słów podziękowania - wczoraj uzyskałem 100% tego co założyłem przed przyjazdem :)
A więc odpalona A500 z Kickiem 2.0 i 8MB oraz systemem 2.1 na HD i WHDLoad w pracy (jeszcze nie zarejestrowany ale to bonus który nie musiał być zrealizowany).
W tym miejscu dzięki dla *y - za dysk i pomoc w instalacji systemu oraz dla Mordimera za pomoc przy WHDLoad :)

Szkoda, że przez to "babranie" ze sprzętem nie mogłem sobie wczoraj pograć, ale dzięki temu, że sprzęt jest ok - będzie to możliwe na kolejnym zlocie (chyba, że do tego czasu pojawi się u mnie A1200 i będzie trzeba się nią zająć).
Żeby nie było - zagrałem - 2x w Giane Sisters, z czego 1x udało mi się ją ukończyć na Speedrunie - być może to atmosfera amigowa sprawiła że się udało? Ale był to drugi raz w mym życiu :)

Ogólnie - WARTO było się wybrać oj WARTO. Znów nie mogłem być do końca, ale byłem dosyć długo, żeby pogadać z wieloma różnymi ludzmi i dużo ciekawych rzeczy się znowu dowiedzieć.

@Lokaty - musimy kiedyś dokończyć dyskusję o X1000 (rozpoczętą w drodze powrotnej).

I jeszcze jedno - człowiek od "czyszczenia Amig", który był z żoną - ostatecznie nie zabrałem do niego kontaktu - proszę o odzew :)

Może się wątek rozwinie i będzie tu dyskusja jakaś :)
[#2] Re: SACP #13 - podsumowanie

@WojT_GL, post #1

No się działo... Frekwencja największa z dotychczasowych spotkań, atmosfera wspaniała, że nie wspomnę o zaawansowanych działaniach integracyjnych przy pomocy plastikowych kubeczków Pomimo tej "integracji" udało się rozwiązać kilka problemów, a kilka wziąć ze sobą do domu... Dzięki wszystkim za liczne stawienie się i.... do następnego SACP.

PS. Jak chcesz coś wybielić to poszukaj na forum użytkownika bacus10. O dziwo jest to ta poszukiwana żona.
[#3] Re: SACP #13 - podsumowanie

@*y, post #2

Zakon "plastikowych kubeczków" przeprasza Wszystkich za zbyt mocną intensyfikację działań integratorskich. Na następnym spotkaniu integracja zostanie zawężona do dyskusji przy sprzęcie oraz wymianie poglądów stricte amigowych ok, racja

Dziękuję za wspaniałą zabawę i niepowtarzalną atmosferę. Kolejne edycje przyciągają coraz to więcej miłośników klasykowania - to cieszy :)
Pozdrawiam Organizatorów oraz Uczestników - było niesamowicie, do następnego SACP !!! OK
[#4] Re: SACP #13 - podsumowanie

@biax, post #3

Było super , kumpel który był ze mną pierwszy raz był zachwycony atmosferą i nie mógł się nadziwić pasji i uprzejmości ludzi tam będących. Ludzi jak na ówczesne standardy było wielu a najlepsze że dużo nowych twarzy i kilku stałych bywalców nie było więc rekord uczestników jest jak najbardziej do pobicia:) Biax czekam na ciąg dalszy w sobotę , mam nadzieję da się wszystko załatwić;)
[#5] Re: SACP #13 - podsumowanie

@vegeta, post #4

Dam Ci znać już jutro ok, racja
[#6] Re: SACP #13 - podsumowanie

@WojT_GL, post #1

ja tez dziekuje za mile towarzystwo, mam nadzieje ze Rysio wam nie przeszkadzal za bardzo;)
[#7] Re: SACP #13 - podsumowanie

@WojT_GL, post #1

Bylem pierwszy raz na SACP, ta trzynasta odslona okazala sie bardzo udana :)
Zdazylem pojezdzic w Lotusa i dostac srogi lomot od Amigi w MK, a moj A-trup 1200 dalej nie zyje, *y jak znajdziesz wolna chwile i sprawdzisz ta plyte to daj znac czy cos ruszylo.
Z mojej strony przede wszystkim pozdrowienia dla kolegow, ktorzy zyczliwie mnie powitali na samym poczatku imprezy, oraz dla Lokatego i Madmana, ktorych bardzo milo bylo ponownie spotkac po pol roku :)
[#8] Re: SACP #13 - podsumowanie

@WojT_GL, post #1

Było miło, szkoda tylko, że tak krótko. Atmosfera bardzo dobra, ludzie jeszcze lepsi. Co mogłem to pomogłem trochę lutowania było. Na następny raz też wezmę warsztat i inne ciekawe rzeczy...

@altcopmuting - dzięki za postawienie systemu na mojej ami, śmiga aż miło.

Dzięki za wszystko, do następnego razu.
[#9] Re: SACP #13 - podsumowanie

@Amiksds, post #8

Nie ma za co, przede wszystkim to ja dziękuję za pomoc w diagnozie i naprawie mojego sprzętu!
[#10] Re: SACP #13 - podsumowanie

@altcomputing, post #9

P.S. Chyba zostawiłem szalik, taki z cienkiego materiału, fioletowo-czarny... Wie ktoś coś?
[#11] Re: SACP #13 - podsumowanie

@WojT_GL, post #1

Witam wszystkich.
To moj pierwszy post na forum i moj pierwszy SCAP :) Dzieki za mile przyjecie i znakomity klimat. Mam nadzieje, ze nastepnym razem przywioze cos innego niz tylko aparat fotograficzny i mini laptok.

Wrzucilem na serwer kilkanascie zdjec w paczce. Chyba nikt nie bedzie mial nic przeciwko jesli wkleje link?
http://www.speedyshare.com/file/MmwJV/SACP-13.zip
[#12] Re: SACP #13 - podsumowanie

@meloV8, post #11

Dzięki za zdjęcia! Mam nadzieję że na następne SACP również wybierzemy się razem :)
[#13] Re: SACP #13 - podsumowanie

@altcomputing, post #12

Ja również dziękuję za wspaniałą atmosferę , klimat i przyjacielskiej pomocy moc. Niestety nie miałem tym razem amisi z przyczyn o de mnie nie zależnych lecz nie żałuję bo mogłem sobie browca wypić . A do domu jechałem z zakupami poczynionymi na SACP . W autobusie czytałem książkę o amidze i czas milutko i szybko minął.
Do następnego SACP!
[#14] Re: SACP #13 - podsumowanie

@biax, post #3

No.... było świetnie! ale pozostał niedosyt. Mimo że byłem jednym z czworga pierwszych osób jakie pojawiły się na miejscu a wyjeżdżałem do domu po 19:00 (1,5h jazdy, na miejscu byłem o 21:00), to cały dzień dla mnie mało.

Następnym razem, koniecznie trzeba przedłużyć imprezę o całą noc i kolejny dzień

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2012 00:25:58 przez pekdar
[#15] Re: SACP #13 - podsumowanie

@pekdar, post #14

Byłem pierwszy raz na SACP i podobało mi się. Wybrałem się bo miałem coś do obgadania z kolegami ze sceny C64, a gdzież lepiej to zrobić jak przy okazji SACP. Dzień wcześniej przypomniałem o party MC Barlo i w rezultacie pojechaliśmy razem.

Kiedy stanąłem w drzwiach sali widok po prostu mnie oszołomił: nagle znalazłem się w samym środku przebogatych sprzętowo lat 80-ych (pomijając kilka laptopów). Nawet większość obecnych wtedy na sali sprawiała wrażenie 100% geek. :) Aż miałem ochotę poszukać szybko jakiegoś lustra aby sprawdzić, czy przypadkiem nie przeniosłem się w czasie. Normalnie widok przecudowny. Od razu wiedziałem, że atmosfera będzie świetna.

Na party przyjechałem z MC Barlo. Po uiszczeniu wstępu postanowiliśmy rozejrzeć się po sprzętowej stronie party przy okazji szukając znajomych. Stwierdziłem szybko, że uczestnikom przy okazji udało się zbudować doskonałą scenografię do filmu z lat przeszłych. :D Różnorodność modeli i konfiguracji Amig oraz innych komputerów (trafił się nawet Elwro, o przerobionych C64 już nie wspomnę) naprawdę cieszyła oczy, aż nie wiadomo było, co pierwsze obejrzeć z bliska. Frekwencja uczestników i chęć przywiezienia przez nich swoich sprzętów na party godna pochwały.

Po raz pierwszy na żywo mogłem zobaczyć Efikę jak i A4000. Za ciekawe urządzenie pozakomputerowe uważam podwójną stację lutowniczą kolegi, którego ksywy niestety nie pamiętam (sorki), a któremu przy tej okazji dziękuję za piwo (nie udało mi się rozmienić kaski, a potem zapomniałem, sorry, następnym razem Ci oddam). MC Barlo chyba odnalazł nawet A1200 z Mediatorem w obudowie EBox, której kiedyś był posiadaczem. Przy okazji przekonałem się, że z obsługą Workbencha jednak nie jest do końca tak jak z jazdą na rowerze. ;) Szczególnie nazwy programów trochę wyleciały z pamięci. Na szczęście SysInfo od razu znalazłem by sprawdzić konfig paru Amig ku miłemu zaskoczeniu, co tam chłopaki w swoich przyjaciółkach pod maskami mają. :) Nie miałem jednak zbytnio ochoty na samo tylko podziwianie sprzętu i retro zachwyty. Towarzyski ze mnie zwierzak, przeto integracja mnie wkręciła.

Spotkałem paru znajomych już znanych i więcej tych dotąd znanych chociażby z forum PPA. Pozdrowienia dla (piszę z pamięci): Raf, Ramos, Volcano, kolega od importowania amigratów (ten z synkiem - pozdro także dla żony i pociechy), kolega od podwójnej lutownicy, Mordimer, Azzorek, PekDar (na party nie mogłem sobie przypomnieć, skąd kojarzę ksywę, a miałem silne poczucie, że znam - teraz mi się przypomniało, z 8 lat temu mailowaliśmy i jakiś artykuł pisałem), Benedykt Dziubałtowski. Sorki jak kogoś pominąłem i za nie pamiętanie niektórych ksyw - trochę niewyraźnie były napisane na identach. ;)

Warto było sobie zrobić tak miły retro-towarzyski dzień i z chęcią zawitałbym na następną edycję. Podziękowania dla organizatorów i uczestników za miłą atmosferę spotkania.
[#16] Re: SACP #13 - podsumowanie

@CJ Warlock, post #15

Podobnie jak kilku poprzedników, na SACP byłem pierwszy raz, i nie zawiodłem się. Świetni ludzie, wspaniałe maszyny, których widok zaraz po wejściu na salę mnie zamurował :) i łezka się w oku zakręciła. Mam nadzieję, że na następne spotkania uda mi się już skompletować swoją, wymarzoną A1200 ... Pewnie nie jeden z Was tak miał, że jak sprzedał swój ukochany sprzęt, po jakimś czasie zaczyna tego bardzo żałować ... nieważne, może uda się upolować coś na allegro :/

PS. Vegeta: wielkie dzięki za maleństwo i "wprowadzenie" w tą imprezkę!
[#17] Re: SACP #13 - podsumowanie

@taahir, post #16

@Tahir, ja widzisz skonfigurowałem w końcu moją A500 (bo to moja pierwsza ami była), a teraz zapragnąłem mieć A1200 (bo to była Ami której nigdy w tamtych czasach nie mogłem mieć a zawsze chciałem).
Dlatego teraz też poluje na 1200 - bacus10 ma sztuki które są godne uwagi :)
[#18] Re: SACP #13 - podsumowanie

@WojT_GL, post #1

Było super OK
[#19] Re: SACP #13 - podsumowanie

@altcomputing, post #12

@alt

Bardzo dziękuję za regulacje napędu cd w mojej cd32.


Benedykt Dziubałtowski
[#20] Re: SACP #13 - podsumowanie

@Benedykt Dziubałtowski, post #19

Nie ma za co! W sumie to głównie zasługa amiksds, to on dokonał finalnego "pokręcenia śrubą".
[#21] Re: SACP #13 - podsumowanie

@altcomputing, post #20

Ja przybyłem wyjątkowo dopiero na godzinę 18.00, wcześniej nie dałem rady. Rzeczywiście impreza była ludna, nawet o 18.00 - to cieszy.
Choć posiedziałem tylko parę godzin (z *y zwinęliśmy się chyba o 00:30), udało mi się nakłonić moją A1200 do pracy z interfejsem MIDI (pożyczony przez *y od JW-Amigowca o ile dobrze pamiętam). Dzięki temu Octamed SoundStudio wspaniale działał z modułem brzmieniowym Roland JV-1010. Na pewno ten temat rozwinę na następne SACP i zrobię fajną prezentację co z czym i jak.

Pozdrawiam wszystkich uczestników i przepraszam, że nie witałem się z każdym osobiście, ale to zmęczenie i "ludność" mnie oszołomiły :) .
[#22] Re: SACP #13 - podsumowanie

@altcomputing, post #10

Biuro rzeczy znalezionych to jak zwykle ja

PS. Szalik jakiś taki niemęski
[#23] Re: SACP #13 - podsumowanie

@WojT_GL, post #1

Pochlaliście?
[#24] Re: SACP #13 - podsumowanie

@parallax, post #23

Ja nie :) Bo ja nie miałem czasu, a byłem kierownikiem (znaczy kierowcą), ale byli tacy co za mnie wypili :) i mieli się dobrze!
[#25] Re: SACP #13 - podsumowanie

@Azzorek, post #21

To ja na nastepny raz przywioze 1040STFM z Cubase i Notatorem :
[#26] Re: SACP #13 - podsumowanie

@*y, post #22

Dzięki!

Benek wybierał :D

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2012 21:28:10 przez altcomputing
[#27] Re: SACP #13 - podsumowanie

@meloV8, post #25

Hmm i ja tam także byłem miód i wino piłem :D
Było naprawdę bardzo sympatycznie - cieszę się że do Was dojechałem - szkoda tylko że nie wiedziałem że można przybywać ze sprzętami innymi niż AMIGI. - następną razą przyciągnę coś fajnego i za każdym razem będę wlókł coś innego.
Mam nadzieję że do zobaczenia i to już niebawem.
Niesamowite były wszystkie sprzęty ale jako "ten miłośnik" muszę zwrócić uwagę na własnoręcznie zrobionego Spectruma który gości na naszym spotkaniu (mam nadzieję że mogę tak pisać) ULA zrobiona na TTLach robi wrażenie...zwłaszcza jak jest zamknięta w obudowie po MERITUM ;)
Ramos ma dość precyzyjne foteczki może zamieści.

Pozdrawiam

Chris:D
[#28] Re: SACP #13 - podsumowanie

@Azzorek, post #21

Co tu dużo gadać było super,tylko ten czas,tak szybko leci.Lokaty pozdro!Fotki z chłodzeniem podeślę Ci na majla.Daro i Biax do następnego razu!OK
[#29] Re: SACP #13 - podsumowanie

@meloV8, post #25

Jak masz jakieś oprogramowanie na STFM na dyskietkach to może zabierz je ze sobą na następne spotkanie (gry, dema, użytki).


Ostatnia aktualizacja: 21.02.2012 00:22:41 przez alf
[#30] Re: SACP #13 - podsumowanie

@alf, post #29

Czyli rozumiem że robimy spotkanie pod znakiem Atari :) owszem mam trochę softu na STFM
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem