[#1] RetroKomp / Load Error 2013
Dzięki za udaną imprezę!
Fajnie było WAS wszystkich znów zobaczyć i nowych towarzyszy poznać ok, racja
[#2] Re: RetroKomp / Load Error 2013

@Tom Rain, post #1

Deszczowy Tomku, wiesz co mi obiecałeś zgrać, prawda? :)
[#3] Re: RetroKomp / Load Error 2013

@pampers, post #2

Wiem wiem :) Ogarnę się ze sprzętem to od razu zrzutkę zapodam OK Możesz mi adres do wysyłki na PM podesłać ok, racja
[#4] Re: RetroKomp / Load Error 2013

@Tom Rain, post #1

Ja mam cholerny NIESMAK po tym spotkaniu. Z mojej strony aby to jak najwięcej OGARNĄĆ musiałby ten RGC trwać jeszcze ze 2 dni ( czyli 4 dni ) , a tak nawet nie zdążyłem sobie pograć. Muszę sobie przygotować odpowiednią "strategię czasu rzeczywistego" na następny zlot/spotkanie/party , żeby nie dostać zawału .
W życiu nie widziałem aż tyle sprzęcioru i to na dodatek w 95/100% działającego .

Nawet nie zdążyłem zagrać na twojej A4000D tak wypasionej, co spowodowało że się zdenerwowałem.
Jestem po prostu cenzura właściwie sam na siebie.
Za rok już jednak będę miał plana przygotowanego co będę chciał robić ( grać/oglądać/testować/itp ).

Pozdrawiam wszystkich. ;)
[#5] Re: RetroKomp / Load Error 2013

@Piotr Myszkowski, post #4

Super było, dzięki Wam wszystkim :)
Dla niektórych zaczęło się w piątek :)
[#6] Re: RetroKomp / Load Error 2013

@twardy, post #5

Ostro popiliście?pomysł
[#7] Re: RetroKomp / Load Error 2013

@Tom Rain, post #1

Był czad!

Moje pierwsze spotkanie ze Sceną mam już za sobą, no i chyba wpadłem na dobre :)

Bardzo fajnie było mi Was wszystkich poznać (a przynajmniej tych, z którymi udało mi się nawiązać wymianę paru zdań) albo chociaż zobaczyć. Wielkie brawa dla organizatorów za to, że podołali wyzwaniu. Nie było żadnego większego zauważalnego dla szaraczka zgrzytu, bo kto by patrzył na timetable? ;) Poprowadziliście naprawdę fajną imprezę, na której myślę że świetnie się bawili zarówno Scenowcy jak i reszta świata.

Koncerty były świetne, konkursy były udane. Jedyne, co bolało, to to, że musiałem się zmyć dzisiaj z rana przed oficjalnym zakończeniem imprezy.
[#8] Re: RetroKomp / Load Error 2013

@teh_KaiN, post #7

No niestety ja równiez o godzinie 7.30 rano po odespaniu w "chrapiącym sleping rumie" musiałem uciekac do domku szkoda ze tak wyszło niestety nie mogłem zostać do 10.00 teraz czekam na info gdzie można pobrać stuff z party oraz na wyniki
[#9] Re: RetroKomp / Load Error 2013

@francdt, post #8

Dajcie jeszcze trochę czasu, Mccnex pewnie jeszcze odsypia... i nie tylko on z resztą :)
[#10] Re: RetroKomp / Load Error 2013

@twardy, post #9

Dopiero odespałem po RKLE2013 było świetnie. Koncerty fajne i trudno tutaj jednoznacznie faworyzować kogokolwiek (Yerzmey, Aceman, Ortalion, Pinokio). Ponownie była to też okazja do poznania kilku osób i zmierzenia się w SWOS. Nie wszystko z organizacją konkursu szło tak jakbym to widział ale najwazniejsze sam przebieg rywalizacji obył się bez zgrzytów. Mam nadzieje że w przyszłym roku będzie okazja do rewanżu. Bo po fatalnym początku finisz przebiegał tak jakbym sobie tego życzył poziom większości zawodników był wyrównany także było dużo czynników które złożyły się na końcowy sukces.
Organizatorzy stanęli na wysokości zadania Tomek z GAK-u oraz Sachy kapitalnie prowadzili show okraszając przemowę zabawnymi komentarzami wspierani przez Tfardego i Mccnexa.
Było kilka niespodzianek podczas LE2013. Szczególnie dobre wrażenie wywarła na mnie grupa Tropyx z C64 V-12, Data.
Byłem i XTD widziałem aczkolwiek jego utwór na 16/32 bit music compo był raczej przeciętny z dobrej strony pokazał się moim zdaniem Krashan. Więcej grzechów narazie nie pamiętam :D ale nie z powodu napojów wyskokowych tylko z nadmiaru wrażeń.
[#11] Re: RetroKomp / Load Error 2013

@miro_78, post #10

Jestem już u siebie w UK. Powrót z powodu fatalnej pogody trwał i trwał, ale jakoś doleciałem i nawet chwilę się przespałem. W każdym bądź razie jestem na tyle przytomny aby napisać parę słów o imprezie.:)


Wielkie podziękowania i pozdrowienia dla organizatorów. Pełen podziw. Sachy, Mccnex, reszta ekipy - odwalili tytaniczną pracę. Efekt tej pracy jak dla mnie rewelacyjny. :)

Impreza przednia. Wręcz zaj_bista. Świetny klimat, sami maniacy i sporo starej sceny - tak powinny były wyglądać fajne copy-party w latach 90tych. A nie te wielkie spędy gdzie scenowców było z 100-200 a reszta to... c_j wie kto. ;)

Świetnie było się zobaczyć z ekipą Lamersów z którą się spotykało, imprezowało na zlotach i jeździło na party w latach 90tych. Fajnie, że wciąż aktywnie uczestniczą w scenie na różnych platformach - Atom, Shexbeer, XTD , Alias - pozdrowienia. OK

Cieszę się, że poznałem ludzi których do tej pory znałem tylko z PPA (Krashan, Pampers) czy nawet z IRCa z lat 90tych (Tygrys).

Żałuję, że nie wychwyciłem - po tylu latach - Dalthona który był ponoć z Petersem (już po imprezie dowiedziałem się, że byli). Co prawda wydawało mi się, że widzę znajome rysy twarzy ale sam już miałem wtedy sprzętowy blur w głowie i słabo kojarzyłem. ;) Nic to, następnym razem mam nadzieję będzie okazja pogadać.

Koncerty Live - bardzo fajne, to co mogłem obejrzałem. Dużo niestety nie mogłem, bo muszę oszczędzać słuch. Cóż, starość mnie dopadła. ;)

Moduł XTDa na małe Atari - dla mnie rewelacja. Bardzo też spodobał mi się Voyagera na AYgreka - wreszcie usłyszałem coś co potwierdziło, że to jest naprawdę niezły chip muzyczny. OK

Grafika Slayera - miazga.

Duże brawa za 3D Demo 8 na ZX Spectrum. :D

Co do naszej Sepulki - powstawała w wielkich bólach. Wtajemniczeni wiedzą. Cieszę się, że udało się pokazać ten preview, bo o mały włos by go nie było. Oster kończył go na samym party. Pełna wersja ze zrealizowanymi pomysłami, grafiką pojawi się za "amigowe 2 tyg". ;) A tak serio - Assembly 2014.
Taki jest plan. :)

To tak na gorąco tyle.

Pozdrowienia dla wszystkich partyzantów i kończę bo jednak nadal ekran mi trochę lata przed oczyma. Idę odsypiać dalej. :D

p.s.
Mam trochę filmów nagranych na kamerę i w ciągu tygodnia postaram się je wrzucić. Niestety - ZAPOMNIAŁEM!!! nagrać demo compo. A specjalnie po to targałem tę kamerę ze sobą heh...

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2013 13:41:45 przez Deftronic/...
[#12] Re: RetroKomp / Load Error 2013

@Tom Rain, post #1

Impreza bardzo mi się podobała, pierwsze moje scenowe party od 15 z okładem lat... Tym bardziej że był to debiut mój jako twórcy, oraz debiut DigiBoostera 3 jako narzędzia do tworzenia. Wydaje mi się, że udany :D. Bardzo na plus były świetne, trzymające klimat koncerty. Myślę, że spotkamy się za rok i postaram się znów coś wystawić do konkursu (może nawet więcej niż jednego). OK
[#13] Re: RetroKomp / Load Error 2013

@MorphOS_pl, post #12

Skąd pociągnąć grafiki i muzyki z kompotów? Albo gdzie można obejrzeć, posłuchać?
[#14] Re: RetroKomp / Load Error 2013

@Radek_Cz, post #13

Mam pytanko. Gdzie mogę znaleźć wyniki WILD/CRAZY COMPETITION i innych?
[#15] Re: RetroKomp / Load Error 2013

@Leon, post #14

Gdzie mogę znaleźć wyniki WILD/CRAZY COMPETITION i innych?

Na razie chyba nigdzie. Też mnie to interesuje, śledzę stronę i forum RetroKompa, a także stronę na Facebooku i póki co nic nie ma .
[#16] Re: RetroKomp / Load Error 2013

@MorphOS_pl, post #15

Wyniki byly podane w komplecie i o czasie... podczas ogloszenia wynikow Party :)

Cierpliwosci...

Zgodnie z moim nowym sloganem: "RK-LE: na to warto czekac...*" dam wam znac kiedy bedzie to gotowe. Wyniki juz wklepalem i czekaja na pixel-art, do ktorego juz znalazlem wykonawce.

Pozdro
Sachy
--------------------------
* - zart oczywiscie :)

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2013 18:49:10 przez sachy
[#17] Re: RetroKomp / Load Error 2013

@sachy, post #16

na trojmiasto ladny wywiadzik, moze warto zaciagnac i wrzucic w download na pamiatke ?
http://trojmiasto.tv/Maniacy-RetroKompow-spotkali-sie-po-raz-drugi-6804.html
[#18] Re: RetroKomp / Load Error 2013

@sachy, post #16

Wyniki byly podane w komplecie i o czasie... podczas ogloszenia wynikow Party

Jasne, jasne. Tylko że gdy ktoś przykładowo ma 500 km do pokonania w drodze do domu i w poniedziałek o 6:00 trzeba wstać, to po prostu nie ma jak być na party do dziesiątej rano... Dzięki kochanemu PKP dobiłem do domu o północy, a co by było, gdybym postanowił doczekać ogłoszenia wyników?
[#19] Re: RetroKomp / Load Error 2013

@MorphOS_pl, post #18

Krashan, wiem, luz... :) Zartuje przeciez. Tak jak pisalem - czekam na ascii-art i wrzucam wyniki do publikacji. Mysle ze jest szansa na jutro, najdalej sroda.

Stuff z party bedzie wrzucony tez chyba jakos w tym czasie - widzieliscie Mccnex'a - przetaczal to wszystko jak nastolatek po napadzie na sklep z dopalaczami. Teraz musi dojsc do siebie, z rodzina sie przywitac bo 24 godziny przed przyjazdem na party byl jeszcze po przeciwnej stronie rownika (serio).

Cierpliwosci...
[#20] Re: RetroKomp / Load Error 2013

@MorphOS_pl, post #18

Fotki kart z wynikami:

8 bit
16/32 bit + wild
[#21] Re: RetroKomp / Load Error 2013

@at0m, post #20

Hehe, na to nie wpadlem... bo faktycznie xero podsumowan rozdalem chetnym po ogloszeniu wynikow. Usprawiedliwia mnie to ze dzis jestem konkretnie zamulony, bo wczoraj tez nie odespalem i mam aktualnie pol-zgona.

Dzieki At0m :)
[#22] Re: RetroKomp / Load Error 2013

@sachy, post #21

Hey, to ja dziękuję za udaną imprezę. Jesteś jedną z nielicznych osób, która podjęła się zorganizowała scenowe party i nie przegrała. Wszystko było niemal idealne ... o tym "niemal" może kiedyś porozmawiamy bo dziś na to nie pora ... dziś trzeba świętować udaną imprezę.

zdr0wko/at0m
[#23] Re: RetroKomp / Load Error 2013

@at0m, post #22

Dzieki :) Ten sukces ma 2ch ojcow, bo bez Mccnex'a to bysmy se w RiverRaid'a tylko pograli. Aha, no i bez Tomka z GAKu to w RiverRaid'a bysmy se pograli - ale kazdy we wlasnym domu :)

Jasne ze pewne rzeczy bycmoze powinnismy rozegrac inaczej, ale w pewnych kwestiach nie dalo sie albo to byl wybor miedzy 2ma zlymi rozwiazaniami. Chetnie z Toba pogadam, bo ciekaw jestem czy masz na mysli to co ja. A widzimy sie na SV'13 i wtedy pogadamy.

No i gratulacje - kolejne demo kompo wygrane i to z kolejna platforme :)

Pozdro!
[#24] Re: RetroKomp / Load Error 2013

@sachy, post #23

[#25] Re: RetroKomp / Load Error 2013

@mccnex, post #24

[#26] Re: RetroKomp / Load Error 2013

@TUPCOM, post #25

[#27] Re: RetroKomp / Load Error 2013

@mccnex, post #26

Co do mojego utworu na Amy - nie był to nowy kawałek, była to przeróbka starego utworu, zrobiona dawno temu ale nigdy nie opublikowana. Dodałem jedynie koniec i tyle. Niestety, mimo że posiadam ileś rozgrzebanych modułów, są to przeważnie hybrydy - zestawy sekwencji tworzone pod DigiBoosterem i odpowiednio kombinowane w ProTrackerze - na potrzeby np. demka Lamersów, które nigdy nie powstało itd. :) Lub też DigiBoosterowe rozgrzebane utwory.

Jedynym nowym modułem jest ten na Atari XL. I tu realnie cieszę się z wygranej. Nie oznacza to, że nagle wróciłem i będę jeździł po różnych parties - po prostu miło było obejrzeć sobie stare komputery i zobaczyć, że na party może być normalnie. :)

Zapraszam na www.xtd.evil.pl gdzie można odsłuchać atarowski kawałek bezpośrednio na stronie.


Ostatnia aktualizacja: 28.10.2013 22:52:26 przez XTD

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2013 22:55:02 przez XTD

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2013 22:55:08 przez XTD
[#28] Re: RetroKomp / Load Error 2013

@XTD, post #27

link

Jest i promocja dla magazynu.

A tych kart z wynikami to nawet mi nie pokazujcie. 3 godziny od 3 do 6 nad ranem, na kacu z mccnexem i v-12 na przemian dyktującymi wyniki z votek będzie mi się śniło jeszcze długo :) Na szczęście M$ pobłogosławił tabelami przestawnymi ...
[#29] Re: RetroKomp / Load Error 2013

@twardy, post #28

Dzieki Stary za docenienie w tym zadaniu, a ja dotrwalem do konca :P :P :P

klik

Najwiekszy twardziel - V-12/Tropyx! Ogranial trzezwo sprawe kiedy 5 osob dookola spalo z otwarymi oczami...


Ostatnia aktualizacja: 28.10.2013 23:57:03 przez sachy
[#30] Re: RetroKomp / Load Error 2013

@sachy, post #29

Party-stuff z Komody podlinkowany jako paczka na CSDB:

stuff

Zwycieskie demo Lamersow i Speccy.pl:

http://www.youtube.com/watch?v=KZkD9hKsZMA





Ostatnia aktualizacja: 28.10.2013 23:53:18 przez mccnex
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem