[#1] PIXEL HEAVEN 2014
Szanowni! Zatem do dzieła - uprzejmie donoszę, że ruszyła strona poświęcona edycji 2014 pod adresem www.pixelheaven.pl. Newsy dotyczące przygotowań najłatwiej łapać tutaj: www.facebook.com/pixelheaven. Sugestie / pomysły i głosy dezaprobaty można kierować do mnie bezpośrednio: lapusz(at)pixelheaven.pl. Pozdrawiam!
[#2] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@lapusz, post #1

Będę! OK
[#3] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@gorzyga, post #2

Będe! OK

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2013 13:38:37 przez _arti
[#4] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@lapusz, post #1

No to ja rzucam pomysł z przed roku, skoro PIXEL mamy w nazwie, to niechaj będzie tam zorganizowany konkurs / kompot na grafikę pikselowaną
[#5] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@lapusz, post #1

No to znowu trzeba będzie przywieźć Amigi z drugiego końca Polski :)
[#6] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@lapusz, post #1

Jeżeli chodzi o moje sugestie, to przypominam tylko to co mówiłem po pierwszej imprezie.
- większe pomieszczenie
- wyżej sufit
- tańszy bar, albo umożliwienie wnoszenia własnych napoi
- więcej obsługi przy sektorach ze sprzętem, aby każdy młody zielony mógł czegoś się o komputerze dowiedzieć, aby pomóc mu odpalić grę, program etc.

Fajną opcją do ostatniego punktu byłyby jakieś małe tabliczki informacyjne zawierające szczegółowe dane techniczne (rozdzielczość, ilość RAMu, ROMu, jakie peryferia były dostępne, pamięci masowe itd.), oraz luźne osadzenie w historii, czyli historia powstania, miejsce na rynku wraz z określeniem docelowego, dominującego odbiorcy, relacje z konkurencyjnymi komputerami swojej epoki.

Mimo, że sam kolekcjonuję stare komputery jak Ci kiedyś wspominałem, to na pierwszym PH, niektóre modele widziałem pierwszy raz w życiu i kompletnie nie wiedziałem co to, skąd to i jakie ma możliwości, ani jak uruchomić. Co dopiero miał powiedzieć człowiek, któremu nawet Atari XL było znajome przez mgłę.
[#7] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@Duracel, post #6

To już powinno być pytanie/prośba raczej do Muzeum komputerów i ludzi, którzy przywiozą sprzęt. Moje Amigi i Alt_'a będą miały tabliczki OK
[#8] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@Duracel, post #6

Więc tak. Będzie PXL ART COMPO (jest już info na www).

Pomieszczenie - wynajęty jest 1500m2 (www.1500m2) - lokal zacny, przestrzenny i co wazne z klimatem w centrum Warszawy. Sufit jest mega wysoko:) Bar tańszy. Pprzestrzeń pomoże nam lepiej nad wszystkim zapanować logistycznie - da się poczuć relaks:) Tabliczki z info - słusznie. Dzięki za sugestie - proszę o więcej:)
[#9] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@lapusz, post #8

Więc tak. Będzie PXL ART COMPO (jest już info na www).


Brawo ten Pan!
[#10] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@lapusz, post #8

Nie znam miejsca, ale patrzę po zdjęciach i od razu widać, że będzie więcej powietrza,
a i braku retro-klimatu miejscu nikt nie powinien zarzucić. Na pierwszy rzut oka jest OK'a :)
[#11] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@lapusz, post #1

Chętnie ogarnę turniej w SWOSa - mam nadzieję, że również w tym roku go nie zabraknie ;)
[#12] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@dior, post #11

Odnosnie turnieju SWOSa powiem na razie tak - będzie, a to co wokół niego się wydarzy to PETARDA! Ale jeszcze nie mogę mówić :)
[#13] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@lapusz, post #12

no to czekam z niecierpliwością na wieści :D
[#14] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@lapusz, post #12

powiedz że będzie LukHash, powiedz! :D
[#15] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@lapusz, post #1

Mysle ze bede, moze uda sie dolozyc cegielke do organizacji jezeli bedzie potrzeba.
Jezeli chodzi o sprzet to:
a1200 40/40 +ppc 200 + bv i inne fajerwerki
efika
pegasos2
pbook 17", pbook 15"
i tyle sobie narazie przypominam.
[#16] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@stefkos, post #15

Czyli robimy dużą wystawę Amigową, my z artim na pewno też z pustymi ręcami nie przyjedziemy :)
[#17] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@lapusz, post #1

No, miejscówka raczej lepsza od tegorocznej pod każdym względem - tam na Woli myślałem że zejdę w tym zaduchu.

Nie wiem tylko czy w przyszłym roku zdecyduję się na nocne oglądanie dem - niestety tak już mam, że wszelkie świecące ekrany, na których coś się rusza i którym biernie się przyglądam, dość skutecznie mnie usypiają.
[#18] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@alt_, post #16

Moja Amiga ma dożywocie u mnie w domu, jednak mogę zabrać Minimiga i Speccy 2010 z monitorem. Nie wiem czy można to zaliczyć do "retrosprzętu", jednak to jakaś ciekawostka :)
[#19] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@alt_, post #16

Konkretna wystawa amigowa obowiązkowo - jest Tribute to Jay Miner
[#20] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@Duracel, post #6

Tu popieram Duracela w 100%. Jak ktoś przychodzi z małym dzieckiem, żadnych napoi nie może wnieść a ma do wyboru tylko wodę, cole i piwo to trochę lipa. Na sektor rodziny na Legii rodzice moga wnosić swoje jedzenie i napoje dla najmłodszych.
Warto zadbać o taki drobny szczegół.

Pozdrawiam
[#21] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@neuroup, post #20

Legia? A co to ... jest??? A gdzie to ... jest? ))

Jeśli na takie tematy schodzi ten watek - to Apollon Limassol rulez (bylem na meczu na stadionie na Cyprze jak gral tam Maciek Zurawski w Omonii Nikozja ;)).

Wracajac - udogodnienia dla dzieci, rodzicow... Czy ta impreza adresowana jest do bywalcow Zoo i Lunaparkow? Wydaje mi sie, ze nie. Szukanie "swiezej krwi" powinno odbywac sie wsrod przynajmniej 20-latkow, bo jak ktos "za dziecka" nie mial stycznosci z dzisiejszym "retro-sprzetem" to nie ma mocy - prawie(?) nikogo to nie zainteresuje.

Mysle ze tego typu imprezy sa i tak wystarczajaco kulturalne (w porownaniu do stadionu Legii), ze kazdy rodzic z dzieckiem spokojnie tam sie odnajdzie. Mowie to z perspektywy RKLE, gdzie na czesc RK przychodzi sporo rodzin - jest ok, lepiej wysilek organizacyjny wlozyc w sprawy merytoryczne (zwiazane z tematem imprezy), niz szukac rozwiazan dla matek w ciazy i kombatantow - oni i tak pojda na inne "event'y" :)

Pozdro
[#22] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@sachy, post #21

Tyle tylko ze my obecni 30latkowie mamy czesto jedyna szanse aby sie tam znalezc razem z dzieckiem - bo nie mozna gonw domu samego zostawic. A jest nas wielu takich i to moze byc wazny elemnt - dzieciaki ciagle chca cos pic i jesc i nie da im sie wytlumaczyc ze nie ma - a nie podasz mu piwa :)
[#23] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@WojT_GL, post #22

Z dzieckiem kilkuletnim - TAK, bo znajdzie się coś dla Was obojga. Z niemowlakiem czy 1-2 latkiem/-tką - NIE. Mówię z perspektywy taty 4-miesięcznej pociechy.

Oczywiście taki niewymagający niewiadomo jakiego nakładu sił i środków detal - że matki/ojcowie z maluchami wchodzą z własnym stuffem w buteleczkach i słoiczkach śmiało można przybić OK
[#24] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@sachy, post #21

Rozumiem, że nie byłeś nigdy na nowy stadionie Legii ? A może widziałeś jak wygląda sektor rodzinny ? Pewnie nie, ale zawsze warto się wypowiedzieć na temat na który nie ma się pojęcia !
Byłeś na Pixel Heaven 2013 ? Pewnie też nie, ale to ci nie przeszkadza, żeby się wypowiedzieć. To takie internetowe!
Może nie wiesz jak duszno było, a jedyną rzeczą do kupienia była woda, cola i piwo i to dość wysokich cenach jak za butelkę ciepłej wody mineralnej.

Pozdrawiam
[#25] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@neuroup, post #24

Spokojnie, po co Ci te nerwy i kwaśne teksty (chyba że lubisz sobie popisać w necie :)). Nie zrozumiałeś o co mi chodziło, a chodziło mi o to, że organizator tego typu imprezy ma na głowie naprawdę dużą ilość problemów do rozwiązania zarówno przed, jak i w trakcie imprezy, więc może warto by było nie dokładać mu kolejnych. Impreza nie odbywa się na pustyni, gdzie jest ileś tam kilometrów do najbliższego sklepu, tak więc rodzice poradzą sobie. Można wyjść z imprezy, załatwić co trzeba i na nią wrócić. Bo najłatwiej na necie jest wrzucać pomysły organizatorowi "co powinno być". Sam organizuję imprezy tego typu, na które przychodzi mnóstwo rodziców z dziećmi i dają sobie radę - nikogo w niczym nie trzeba wyręczać. Niech organizator skupi się na sprawach najistotniejszych a rodziny sobie poradzą, bo tak samo wychodząc do zoo czy lunaparku - muszą sobie poradzić.

Pozdro
[#26] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@sachy, post #25

Uwaga! Alex i Gawron na Pixel Heaven 2014.
Magia Top Secretu i prawdziwe początki mediów społecznościowych w Polsce oczami świadków wydarzeń - założycieli niezapomnianej spółki autorskiej Alex & Gawron! Więcej na www.facebook.com/pixelheaven :) Zapraszam!
[#27] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@lapusz, post #26

lapusz: czy jest szansa, aby deadline na prace na pxl compo przesunać? koniec marca to bardzo "ciasny" termin (2 miesiące przed imprezą). Może chociaż koniec kwietnia? :)
[#28] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@gorzyga, post #18

Gorzyga:

> Nie wiem czy można to zaliczyć do "retrosprzętu", jednak to jakaś ciekawostka :)
-----------------
Można.
I trzeba.
[#29] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #28

Ehm, ja z lekką obawą zadam pytanie: czy ochrona też będzie rewidować przy wejściu, jak w niesławnym "Domu Qultury"? Innymi słowy: czy też będzie zakaz wnoszenia napojów?
[#30] Re: PIXEL HEAVEN 2014

@OSH, post #29

Trochę dziwne by było jak by zabronili wnosić napoje wyskokowe A jeśli już faktycznie nie będzie można, no to lepiej przed spożytkować pomysł
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem