kategoria: AmiWaWa
[#1] AmiWawa VI?
Z pewnych źródeł doszła do mnie już druga informacja, że AmiWAWA VI się nie odbędzie zgodnie z coroczną tradycją w okolicach marzec-maj. Konkretnie rzecz biorąc nie odbędzie się w ogóle.

Przyczyn takiej sytuacji jest zapewne kilka i najpewniej naświetliłby je sam AS, ale jako że w niewielkim stopniu, ale jednak z racji organizacji corocznego turnieju w SWOS'a czułem się jakimś tam współorganizatorem AmiWAWA, to wypada mi zadać kilka kluczowych pytań.

Zlot ten mimo dość lokalnego zasięgu i wcale niezbyt ambitnych aspiracji w grafiku corocznych imprez mógł się pochwalić miłą atmosferą, brakiem sztucznych i naturalnych barier pomiędzy "Klasykowcami" - "MorphOS'owcami" i "AmigaOS'owcami" oraz niebagatelną frekwencją oscylującą od 50 do około 150 uczestników (przedostatnia edycja).

AS z racji swojej skromności być może nie będzie zadowolony z tego, że poruszam te kwestie na forum, ale chciałbym się dowiedzieć co i komu się tak naprawdę nie podobało na poprzednich edycjach, że podkopywał morale AS'a i sens trwania tej imprezy.

Wielokrotnie rozmawiałem z AS'em, że AmiWAWA może stać się zlotem ponad podziałami i że to ci którzy się na zlocie pojawią będą definiować to jaki klimat będzie górował i jaka będzie atmosfera. Ja należę do nurtu klasycznej, prawdziwej ;) Amigi, ale kompletnie mi nie przeszkadzało, że przyjeżdżała grupa osób z przeróżnym sprzętem, bo bez napinania można było sobie porozmawiać i popróbować wszystkiego, a tylko od samych uczestników zależało, kto z reprezentantów nurtu przyjechał najmocniejszą ekipą i jakie dał świadectwo.

Ja cieszyłem się z tego, że na zlocie górują klasyki i odtwarzamy to co tworzyło nastrój w latach 90 na zlotach czy choćby zwykłej Giełdzie Komputerowej. Liczyła się zabawa i przyjemna atmosfera. Wstęp miał każdy i każdy mógł poczuć się gówniarzem z Amigą nawet jeżeli grubo i kilkukrotnie przekroczył wiek nastu lat.

Bardzo bym prosił o odpowiedź na pytanie komu i co nie pasowało, oraz kto będzie żałował iż AmiWAWA już nie będzie. Może to jeszcze jakoś zmotywuje AS'a. A jeżeli odzewu nie będzie to może faktycznie nie ma o co kopii kruszyć mimo iż frekwencja 150 osób którą mieliśmy okazję zaliczyć sugeruje coś innego.

Osobiście w tym roku także mam inne sprawy na głowie i ciężko by mi było tym razem przygotować dyplomy do SWOS'a ale gdyby przyszło co do czego na pewno stawiłbym się na spotkanie.
[#2] Re: AmiWawa VI?

@Duracel, post #1

Hmmm szkoda , a tym razem chciałem zabrać ze sobą trochę sprzętu Amigowego.
Niech też reszta społeczności się wypowie, nie wiem co komu nie pasowało w tych spotkaniach, jak dla mnie spotkania do tej pory były miłe i przyjemne w dobrym klimacie, a do Wawy mam spory kawałek :)

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2014 20:14:16 przez superbonio
[#3] Re: AmiWawa VI?

@Duracel, post #1

Myślę, że był to problem bardziej dogadania się z właścicielami miejscówki niźli tego, że coś się komuś nie podobało ale to tylko moja teoria.
[#4] Re: AmiWawa VI?

@_arti, post #3

Panowie i Panie !
zapewne chodzi o pomoc w organizacji !

Andrzej jeśli chcesz pomogę OK
Daj znać !

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2014 22:09:27 przez jarecki130
[#5] Re: AmiWawa VI?

@Duracel, post #1

Ktoś podkopywał morale ASa? Hmm, chyba najlepiej jakby on sam napisał coś w tym wątku. Dla mnie impreza była świetna i w zasadzie... wszystko mi się podobało. Klimat samego spotkania był świetny i moim zdaniem mocno nawiązywał do tego co działo się na giełdzie komputerowej. Jeżeli w tym roku nie odbędzie się ta impreza, to będę bardzo żałował :(
[#6] Re: AmiWawa VI?

@gorzyga, post #5

Ja popychałem 300km, żeby dojechać na AmiWawę, więc morale nie powinny być podłamane. Ale z tego co pamiętam jak ostatnio dojechałem, to może jedna osoba pomagała ASowi, albo w cale. Też czekam na jakiś komunikat od ASa.
[#7] Re: AmiWawa VI?

@flops, post #6

To zadanie dla ASA OK
[#8] Re: AmiWawa VI?

@Duracel, post #1

Nie pasowal mi brak czasu:) czlowiek chcialby ze wszystkimi pogadac, cos porobic, tak sie zakreci a tu juz koniec....
Tak wiec jezeli o mnie chodzi , czekam na wiecej impreza jest naprawde fajna:)
[#9] Re: AmiWawa VI?

@Duracel, post #1

Niniejszym daję świadectwo, że było bardzo dobrze. Jeśli to problemy lokalowe to możemy zrobić AmiWawę u mnie, na zielonej Lubelszczyźnie.
[#10] Re: AmiWawa VI?

@il_capitano, post #9

Bomba, czekam na termin:).
[#11] Re: AmiWawa VI?

@Duracel, post #1

chciałbym się dowiedzieć co i komu się tak naprawdę nie podobało na poprzednich edycjach, że podkopywał morale AS'a i sens trwania tej imprezy [...] Bardzo bym prosił o odpowiedź na pytanie komu i co nie pasowało

Skąd pomysł, że ktoś podkopywał morale AS-a? Może po prostu nie ma możliwości zorganizowania kolejnej edycji. Jeżeli masz jakieś konkrety, to kawę na ławę, a jeżeli nie, to wygląda mi to na dorabianie teorii spiskowej...
[#12] Re: AmiWawa VI?

@MorphOS_pl, post #11

Skoro coś mówię, to z kwiatków wiosennych sobie tego nie wyniuchałem. AS już rok temu miał wątpliwości z powodu marudzenia niektórych osób. Widocznje takim jest wrażliwym człowiekiem, że bierze sobie to wszystko do serca, a nie ma też w zwyczaju żeby się samemu żalić na forum. Skoro jednak napisałem tak jak napisałem to przyjmij to z łaski swojej jako prawdę, a nie jako jątrzenie i teorie spiskowe.

Problemy z miejscem były, ale pókico udawało się je ominąć.
[#13] Re: AmiWawa VI?

@Duracel, post #12

Ostatnia AmiWawa rzeczywiście była najsłabsza ze wszystkich, ale nie na tyle słaba aby się wycofywać z pomysłu. Generalnie to świetna impreza.
[#14] Re: AmiWawa VI?

@QkiZ, post #13

Amiwawa wróć !!!!!!!!!OKOK

czekam na termin
[#15] Re: AmiWawa VI?

@Duracel, post #12

Doskonale go rozumiem, kiedys sam sporo zajmowalem sie organizowaniem mniejszych/wiekszych wydarzonek - koncertow, festiwali a nawet jednorazowo konwentu m.in. z Amiga w temacie i wiem jak to jest, ludzie marudza zawsze, sami nic nie zrobia, nie stworza, a pierdziela, krytykuja, porownuja.
Zwyczajnie nalezy krytycyzm takich ludzi olac, robic swoje, wysluchac owszem slow konstruktywnej krytyki, naprawiac jakies bledy, poprawiac itd.

Ja ostatecznie nie poddalem sie do konca, ale zwyczajnie wyjechalem x lat temu ze swego rodzinnego (dosc malego) miasta.

Ostatnio udalo sie zorganizowac nawet cos w Irlandii, na zakonczenie emigracji, a byc moze jako znak powrotu do organizowania czy pomaganiu w owym. Wiele bym poprawil teraz, lepiej wypromowal itd. ale - odbylo sie, bylo milo, choc nieduzo ludzi i nawet mysle o kolejnej edycji tego juz w Polsce.

Summa summarum - nie warto sie poddawac, a tworzyc, dzialac owszem warto, dobrze by bylo przy tym sie nie stresowac i czerpac z tego przyjemnosc wieksza w trakcie ale tego chyba trzeba sie nauczyc, to zapewne przychodzi z doswiadczeniem.

W kazdym razie mam nadzieje ze inicjatywa bedzie kontynuowana,a jako ze ja na dniach przeprowadzam sie z zagramanicy do Wa-wy wlasnie - chetnie pomoge jak moge w przyszlosci, a i sam bede potrzebowal pomocy przy swoim projekcie. Moze nawet jak juz bedzie to przygotowywane rzuce apel o wsparcie merytoryczne i praktyczne Pozdrawiam

ps. zapraszam na swego organizacyjnego fb, nazwa profilu: ecm silveronion

ps2: przepraszam za brak znakow, pisze z pracy (jeszcze w Dublinie)

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2014 17:26:55 przez Eith
[#16] Re: AmiWawa VI?

@Eith, post #15

Panie i Panowie. Jest następująca akcja: chcę zorganizować AmiWawa VI, plan jest taki aby się to odbyło gdzieś w sierpniu. Niestety z przyczyn niezależnych nie może się to odbyć w dotychczasowym miejscu. Jesteśmy na etapie szukania dobrej miejscówki na tą imprezę na terenie Warszawy/okolic. I na początek pytanie do Was: kto byłby chętny na AmiWawę VI w sierpniu
Sprawa kolejna: jeśli ktoś zna jakąś ciekawą miejscówkę, która mogła by się nadać na taką imprezę niech wypowie się w temacie.
Może się również okazać (i jest to całkiem prawdopodobne) że AmiWawa może być imprezą płatną, wszystko będzie zależało od miejscówki. Nie chciałbym robić stałej ceny na wejściówkę tak jak to było na PH, ale koszty rozdzielić na uczestników, im więcej uczestników tym taniej.
Co Wy na to
[#17] Re: AmiWawa VI?

@QkiZ, post #16

Jeżeli to będzie druga połowa sierpnia, to jestem zainteresowany. 12 lipca jest AmiParty w Chełmie, jeżeli terminy będą za blisko, to odpadam.
[#18] Re: AmiWawa VI?

@QkiZ, post #16

Ja się piszę na 100%, chętnie pomogę w organizacji jak mogę. Mój mail w razie czego to: eithelnim@gmail.com
[#19] Re: AmiWawa VI?

@Krashan, post #17

Zamysł jest taki aby terminy imprez amigowych nie były za blisko siebie. Później będzie głosowanie na doodle co do terminu.
[#20] Re: AmiWawa VI?

@QkiZ, post #16

30 sierpnia i później - wtedy mogę sie pojawić, nie wcześniej.
[#21] Re: AmiWawa VI?

@QkiZ, post #19

Ktoś dzwonił do AS'a? Może jak będzie wiedział, że mu ktoś pomoże, to Anin będzie wciąż aktualny jako miejscówka.
[#22] Re: AmiWawa VI?

@Duracel, post #21

Rozmawiałem z Asem i niestety miejscówka na razie odpada. W ogóle ważą się jej losy. Może się okazać, że Klubu Anin już nie będzie.
[#23] Re: AmiWawa VI?

@QkiZ, post #22

Napisał do mnie wczoraj As i powiedział, że to nie jest jego ostatnie słowo w sprawie AmiWawy i powiedział że będzie chciał do tego powrócić na wiosnę (bo z tym mu się kojarzy AmiWawa). Dał mi do zrozumienia że woli abyśmy nie bazowali na tej nazwie i imprezie. Czyli jeśli chcemy działać w tym temacie dalej w sierpniu/wrześniu to dodatkowo trzeba wymyśleć nazwę
[#24] Re: AmiWawa VI?

@QkiZ, post #16

Ja (pewnie ze znajomymi) piszę się na taką imprezę w Warszawie.
[#25] Re: AmiWawa VI?

@gorzyga, post #24

Ja też się piszę, tak na 90%.
[#26] Re: AmiWawa VI?

@flops, post #25

Ja też się piszę na 100%, i nie koniecznie musi to być W-wa.
[#27] Re: AmiWawa VI?

@superbonio, post #26

Na razie naliczyłem 6 osób. Jutro ogarnę doodle, żeby każdy sobie wybrał termin jaki mu pasuje.
[#28] Re: AmiWawa VI?

@QkiZ, post #27

Ja też bardzo chętnie na tę imprezę się wybrał. Sierpień byłby dobry, ale na pewno nie okolica 1 września.
[#29] Re: AmiWawa VI?

@Duracel, post #1

ja sie pisze...oczywiscie zalezy od terminu
[#30] Re: AmiWawa VI?

@QkiZ, post #23

Proponuję w takim razie nazwę AmiGaWa, albo AmiWawka pomysł
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem