[#31] Re: Kalendarz polskich retro-wydarzeń

@twardy, post #30

Człowiek rano wstaje do pierwszej kawy a tu jakieś zapro do Słupska, super ;)
[#32] Re: Kalendarz polskich retro-wydarzeń

@dotmod, post #31

No to teraz to już normalnie atak i izolacja Słupska będzie ;)
A z konsolami pojedziesz czy jakiś wariant Karabinku AK...
[#33] Re: Kalendarz polskich retro-wydarzeń

@Raybeez, post #32

Panowie powstało jakieś mega zamieszanie od wspólnika Janusza mam informację że przyjadą koledzy ze stowarzyszenia RetroKomp Gdańsk. Dzisiaj rano rozmawiał telefonicznie i jest dogadany wasz przyjazd jako osoby prywatne. A co do nazwy to Słupsk nie ma zamiaru iść z wami na udry jeżeli chodzi o nazwę jak kogoś to zabolało to najmocniej przepraszamy. Pracujemy nad nadaniem nowej nazwy dla naszej wystawy.OK

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2017 10:49:03 przez Steishen
[#34] Re: Kalendarz polskich retro-wydarzeń

@Steishen, post #33

Nie można było tak od razu? Po co takie zamieszanie robić... :)
A z tymi 400 kompami to pewnie wiele osób przyjedzie to zobaczyć, możecie wpleść to w nazwę imprezy..
[#35] Re: Kalendarz polskich retro-wydarzeń

@Steishen, post #33

OK
[#36] Re: Kalendarz polskich retro-wydarzeń

@Sokok, post #35

Może powiem jaka była geneza powstania nazwy.
W zeszłym roku impreza odbywała się 1 Kwietnia w Pryma aprilis. Nazywała się Środkowopomorska Wystawa Komputerów RETROCOMP. W tym roku też miała się odbywać 1 kwietnia, ale przez strajk nauczycieli 31 marca została przeniesiona na maj, a nazwa została. Impreza gdyby odbywała by się w zaplanowanym terminie to myślę większość zrozumiała by o co chodzi. Po zmianie terminu faktycznie trzeba znaleźć bardziej wyróżniającą się. Mimo wszystko zapraszam.

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2017 11:31:26 przez robertos231
[#37] Re: Kalendarz polskich retro-wydarzeń

@robertos231, post #36

Jako prima aprilis to nawet całkiem wesoły manewr :) Spoko, sytuacja wyjaśniona - życzymy udanej imprezy. W tym roku nie dam rady, może w kolejnym uda mi się was odwiedzić. Powodzenia.
[#38] Re: Kalendarz polskich retro-wydarzeń

@Raybeez, post #32

Sprawa się wyjaśniła, nie podbijamy Słupska
[#39] Re: Kalendarz polskich retro-wydarzeń

@dotmod, post #38

:D Powodzenia z imprezą! Bez urazy panowie.
[#40] Re: Kalendarz polskich retro-wydarzeń

@twardy, post #39

To ja tak nieśmiało z innej beczki.... Otóż właśnie dostałem błogosławieństwo od właścicielki ośrodka wypoczynkowego nad Jeziorem Białym odnośnie organizacji Amiga Eastern Meeting. Zatem widzimy się 8 lipca na kolejnej imprezie. Wkrótce więcej informacji. Kokosku, zaktualizuj swój imprezowy kalendarzyk małżeński

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2017 14:15:35 przez MarX
[#41] Re: Kalendarz polskich retro-wydarzeń

@MarX, post #40

Z radością dodane. Uzupełnię opis jak już będzie odpowiednie info na stronie spotkania.

K
[#42] Re: Kalendarz polskich retro-wydarzeń

@Axi0maT, post #27

Nasza impreza już za nami odbyła się 12-13 maja, dzięki za odwiedziny Axi0mat miło było poznać i pogadać z kolegami. Przyjedziemy do was na wystawę tylko dajcie znać kiedy. OK
[#43] Re: Kalendarz polskich retro-wydarzeń

@Steishen, post #42

KOLEJNA IMPREZA PixelHeaven 26-28.05.17 Warszawa ktoś się wybiera?
[#44] Re: Kalendarz polskich retro-wydarzeń

@Steishen, post #42

Są jakieś fotki z imprezy? Wrzućcie gdzieś chętnie zobaczę (pewnie nie tylko ja) jak to Wam wyszło.
[#45] Re: Kalendarz polskich retro-wydarzeń

@Raybeez, post #44

Ok. zaraz poproszę kolegę robertos231 to wrzuci kilka fotek z imprezy poniżej wrzucam link do filmiku nagranego przez youtubera "Arcade Fan" który zawitał u nas na imprezie.
https://www.youtube.com/watch?v=wW1fAwFRVNw
szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2017 14:28:37 przez Steishen
[#46] Re: Kalendarz polskich retro-wydarzeń

@Raybeez, post #44

Zdjec zapomnielismy zrobic bo bylismy zbyt zajeci XD Jak widac musialo byc ciekawie skoro to przeoczylismy. Mamy jednak nakrecony bardzo dlugi filmik z kazdym sprzetem jaki byl na wystawie (bo w zasadzie tak nalezaloby ten event okreslic). Jak filmik uda sie obrobic to bedzie wrzucony i udostepniony. Poki co w skrocie moge powiedziec tak - organizatorzy okazali sie sympatyczni, otwarci i chetnie opowiadali o swoich fantach. Mozna bylo zobaczyc wiele naprawdę unikalnych sprzetow i przyznajemy sie bez bicia ze o wielu z nich to nawet nigdy nie slyszelismy predzej. Najwieksza wada z punktu widzenia odwiedzajacego byl fakt ze zdecydowana wiekszosc sprzetu byla wylaczona (z powodow problemow z zasilaniem w co jestesmy w stanie uwierzyc bo sami sie z takimi samymi czesto borykamy). Do uzytku dla odwiedzajacych oddane bylo 7 Amig i 1 C64, na ktorych byly odpalone gry. Procz tego wlaczonych bylo moze z 5-7 kompow na ktorych nie bylo w zasadzie nic procz golego systemu - tu organizatorzy maja najwiecej do poprawienia, bo potencjal w tych maszynach jest ogromny i wypadaloby go pokazac jakos namacalnie. Nie mowie ze to maja byc gry, ale te stare sprzety tez mialy ciekawe oprogramowanie typowo uzytkowe. Z tego co mi wiadomo nie dojechala na impreze ekipa z Gdanska z powodu awarii samochodu. Mocno przesadzone byly tez informacje o 400 komputerach, bowiem liczac nawet kompy, drukarki, plotery, kalkulatory oraz telefony komorkowe wyszlo nam cos ok 258 sztuk jak dobrze pamietam. Niemniej mysle ze wystawa (tak, tej nazwy zdecydowanie bym uzywal) godna uwagi, szczegolnie dla prawdziwych wyjadaczy bo nie wydaje mi sie zeby gdzies indziej w Polsce mozna bylo zobaczyc takie maszyny (nawet chlopaki z Katowic takich smaczkow nie maja jak dobrze kojarze). Aaaaa... Organizatorzy pokajali sie tez za nieszczesliwie dobrana nazwe wiec tu szacun dla nich. Ogolnie mysle ze mimo mojego plucia jadem i dogryzania wszystko dobrze sie skonczylo i za rok jesli impreza sie odbedzie to tez zajrzymy.

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2017 14:39:38 przez Axi0maT
[#47] Re: Kalendarz polskich retro-wydarzeń

@Steishen, post #45

Zdjęcia z wystawy w Kobylnicy k/Słupska:
12 maja 2017: link
13 maja 2017: link

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2017 15:40:24 przez robertos231
[#48] Re: Kalendarz polskich retro-wydarzeń

@Sokok, post #1

Super dzięki wielkie!!!
[#49] Re: Kalendarz polskich retro-wydarzeń

@Axi0maT, post #46

No to może za rok też się wybiorę obejrzeć wystawę, spotkać się z Wami i nowymi kolegami ;)

A co do fotek - to czemu na wszystkich amigach Giana??? Nie było Superfroga?
Dobrze że chociaż logo tego RetroKompa inne zrobiliście...
[#50] Re: Kalendarz polskich retro-wydarzeń

@Raybeez, post #49

Witaj Raybeez za rok zapraszamy. W Giana były zawody, a później powrzucaliśmy różne gry oczywiście Super Frog był, ale najlepszą furorę zrobił Mortal II. Nad nazwą naszej wystawy pracujemy (burza mózgów).szeroki uśmiech
[#51] Re: Kalendarz polskich retro-wydarzeń

@Sokok, post #24

AmiWawy w tym roku nie ma?:(
[#52] Re: Kalendarz polskich retro-wydarzeń

@Sokok, post #1

Hej,

Chciałem tylko przypomnieć o inicjatywie. Jeśli coś nie jest dopisane a powinno -- dajcie znać. Jeśli coś przegapiłem z minionych wydarzeń - również dajcie znać - postaram się pamiętać na przyszłość.

Linki:
HTML (niezobowiązujący widok z przeglądarki)
ICAL (podpięcie do swojego kalendarza)

Dzięki!
Kokos
[#53] Re: Kalendarz polskich retro-wydarzeń

@Sokok, post #1

Dodałem info o http://powrotzprzyszlosci.pl/ -- chyba nikt nie informował o tym na PPA.
[#54] Re: Kalendarz polskich retro-wydarzeń

@SokOK, post #53

@SokOK chyba 30 września wdarło Ci się wydarzenie z innego kalendarza :)
[#55] Re: Kalendarz polskich retro-wydarzeń

@baderman, post #54

I wyobraźcie sobie te tłumy amigowców u niespodziewające się niczego lekarza :).
[#56] Re: Kalendarz polskich retro-wydarzeń

@Leander, post #55

xD obśmiałem się nieźle z rana.

Żonka umawiała wizytę młodego i nie wiedzieć czemu postanowiła to wklepać na moim telefonie.

Dobrze, że nie umawiała mi urologa, bo cała Polska huczałaby od domysłów. ;d
[#57] Re: Kalendarz polskich retro-wydarzeń

@Steishen, post #28

A może jakiś Retro Bit/Retro Bajt ?
[#58] Re: Kalendarz polskich retro-wydarzeń

@Sokok, post #1

[#59] Re: Kalendarz polskich retro-wydarzeń

@Sokok, post #1

Dodałem info o Koszalin Retro Games Show 2017. Ciekawe jest to, że wypadły już co najmniej trzy wydarzenia w jednym terminie.
[#60] Re: Kalendarz polskich retro-wydarzeń

@Sokok, post #1

Witam. Odkopuje watek.

Ponieważ w tym roku nie bedzie wystawy w Kobylnicy k/Slupska.
Jest mozliwosc zrobienia po wakacjach imprezy w Gdańsku.

Pytanie:
Jaka forme byscie chcieli. Duza wystawa, czy mala wystawa i przyjezdzacie z własnym sprzętem?
Impreza weekendowa tylko, czy tydzien rozgrzewki i final w weekend?

Miejsce imprezy byloby do 10min pieszo od dworca PKP/PKS w Gdańsku.

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2019 09:27:22 przez robertos231
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem