[#1] [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy
Czesc

W sumie zastanawialem sie przez chwile czy powinienem, ale mysle jednak ze warto spytac.
Co myslicie o zbiorce $ na materialy promocyjne dotyczace "naszej amigi" (AmigaOS, MorphOS, AROS), ktore mozna by rozdac odwiedzajacym Pixel Heaven oraz innych imprezach?

Pozdrawiam

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2018 14:23:11 przez stefkos
[#2] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@stefkos, post #1

dam 3,50

ktos przebije?
[#3] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@stefkos, post #1

Można, a nawet trzeba. Jest dużo rzeczy do określenia.
Np. totalnym marnotrawstwem jest druk kolorowych ulotek a potem rozdawanie ich na zlotach amigowców we własnym gronie. Wogóle kolorowe ulotki to tylko offset żeby było tanie, i niestety jak każdy z nas pewnie widział co się po takich masowych spotkaniach dzieje z wręczanymi ulotkami. Mam nadzieje, że do ekstremalnych sytuacji jakie widziałem w Biedronce nie dojdzie (baba brała bez obciachu cały stos na rozpałkę - tu pora roku nam sprzyja ).
Więc na poważnie - ktoś te ulotki musi zaprojektować, określić co ma na nich być (treść). Trzeba rozważyć inne opcje np. na płytkach jakieś materiały typu prezentacje. No bo rozumiem że to jest dłuższy temat, mnie tylko PH.
Temat gadżetów typu kubek, długopis, podkładka.
Zbiórki można robić przez PayPal, powinna być oddzielna strona na to.
[#4] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@adam_mierzwa, post #3

Dokladnie mowie o dluzszym temacie.
No i na ulotce/reklamie trzeba by pewnie zawrzec:
- ppa, exec, forum mufy, morphos.pl
- informacje oraz linki odnosnie amigaos, morphos, aros (oczywiscie jezeli by byla osoba, ktora by pomogla tworzyc taki material)
[#5] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@stefkos, post #4

Ja bym proponował skorzystać z tego https://www.paypal.com/pl/webapps/mpp/money-pools

Linki na ulotkach to jest sprawa do uzgodnienia na końcu, raczej nie więcej niż 5. Gorzej z uzgadnianiem treści, czy będą reklamy wspólne, czy NG osobno, czy może każdy portal opracuje własną. No jest parę rzeczy do wyjaśnienia, żeby ludzie którzy wpłaca mieli poczucie dobrze wydanych pieniędzy. No i żeby to zadziałało ostatecznie (te promocje).

Ale najpierw rozumiem że zbieramy pomysły, potem ustalamy kto się czym zajmie, potem konto i strona zbiórek, tak?
[#6] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@adam_mierzwa, post #5

Oczywiscie, glupio dysponowac czyms czego sie nie ma.
[#7] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@stefkos, post #1

Bardzo dobry pomysł! Ciężko trochę ogarnąć pewnie logistycznie... ale jak coś to jestem za! Koordynacja jak najbardziej wskazana, żeby pomysł nie upadł :)
[#8] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@stefkos, post #1

Oczywiscie zeby nie bylo, tez sie dorzuce
[#9] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@adam_mierzwa, post #5

Jestem "za", łatwiej będzie przed żoną ukryć jak PayPal
[#10] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@stefkos, post #1

Nie próbuję wywracać inicjatywy, ale trzeba też pomyśleć do kogo to wszystko byłoby adresowane i jaki miałoby mieć cel. Ma to zainteresować Amigą totalnie losowych ludzi o zerowej wiedzy, czy celowałoby w ludzi, którzy opuścili platformę lata temu, a którzy by byli skłonni do amigowania o ile ktoś im o tym przypomni i/lub zaciekawi ostatnim rozwojem wydarzeń. Jak się odpowie na tego typu pytania to będzie wiadomo co na tej ulotce napisać.

Ja osobiście widzę w tym mało zasadności, bo Amigi raczej na PH będą więc można poopowiadać co nieco przy sprzęcie, a jak ktoś w polskim internecie wpisze "Amiga" to w miarę wysoko jest PPA. Moim zdaniem nie zawracajcie sobie głowy i róbcie swoje, bo im więcej inicjatyw tym lepiej. ;)

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2018 18:58:49 przez teh_KaiN
[#11] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@teh_KaiN, post #10

jak ktoś w polskim internecie wpisze "Amiga" to w miarę wysoko jest PPA.

Jest wysoko, ale po wejściu w taką stronę nie wiadomo w co wleźć dalej. Widzi się forum, setki ścieżek. Dla stałych bywalców PPA jest super funkcjonalne, ale nowy który to włazi czuje się jak w konsoli linuxa ;]
Moim zdaniem nie zawracajcie sobie głowy i róbcie swoje, bo im więcej inicjatyw tym lepiej. ;)

Dotychczasowe formy promocji nie sprawdziły się. Były marne, w kontekście NG wręcz niezauważalne.
Materiały promocyjne to powinne udostępniać w PDF A-Eon/Hyperion (ACube tak robiło).
Poza tym ja tu nie widzę potrzeby niesienia kaganka do "Kowalskiego", raczej reklamowania w środowisku geeków, retrofanów (niekoniecznie Amigi), ludzi przyzwyczajonych do pewnych niedogodności, potrafiących samodzielnie poszukać rozwiązania problemu. No musi być inaczej żeby było lepiej, muszą być działania których jeszcze nie było, bo to co było nie dało efektów.
Przykładowo fanpage na fb gazety "Amiga NG" ma zasięg 9 osób. No raczej nie róbmy scen z pogrzebu ;] Przecież to nie wystarczy do czegokolwiek, trzeba ciągle źdurać w nowe miejsca z nowymi pomysłami. Trzeba wychodzić do ludzi w nowe miejsca, nowe sytuacje, nowe kontakty, coś się wtedy dzieje. A nie "jest Google, kto chce to poczyta". No nie wpisze, nie wejdzie, niestety.
[#12] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@adam_mierzwa, post #11

Powiem tak. O to mi chodzilo wlasnie o te "nowe podejscie". Sprobojmy przyciagnac jeszcze kogos, jakas swieza krew. Nie wazne czy do MorphOS'a, AmigaOS czy AROS'a. Jest szansa, dobrze by bylo to wykorzystac.
Ja na pewno sie doloze.
[#13] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@adam_mierzwa, post #11

No, brzmi dużo konkretniej. Czyli trzeba by to chyba utrzymać bardziej w konwencji "patrzcie jaka Amiga jest do dzisiaj fajna". W sumie chyba reszta retro środowiska aż tak nie brnie w rozwój systemu operacyjnego jak amigowe, tylko w gierki i dema, więc to może być coś, czym można zainteresować. Bo nie że mamy jeden nowożytny OS, tylko trzy. ;)

Źle się wyraziłem w zdaniu "Moim zdaniem nie zawracajcie sobie głowy i róbcie swoje", bo słabo pilnuję składni. Chodziło mi bardziej o "Nie zawracajcie sobie głowy moim zdaniem i róbcie swoje". ;)
[#14] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@adam_mierzwa, post #11

Dotychczasowe formy promocji nie sprawdziły się. (...)
No musi być inaczej żeby było lepiej, muszą być działania których jeszcze nie było, bo to co było nie dało efektów. (...)
A nie "jest Google, kto chce to poczyta". No nie wpisze, nie wejdzie, niestety.


Otóż to. A wiecie, co jest najlepszą, sprawdzoną przez wieki i (w większości przypadków) wzbudzającą zainteresowanie formą promocji? Otóż - ŁADNE PANIE. siedzi, pije i chrupki A do tego browar, o którym wspominałem już dziś na gadaczu, pisząc o tym, jak to Trevor u[to]pił sprawę przez wpakowanie piniendzów w kolejny sprzęt, który poskutkował tylko dalszą fragmentacją środowiska i który to i tak prędzej czy później odejdzie do lamusa, podczas gdy takie browary trwają przez wieki, a przy tym jednoczą zamiast dzielić.
Teraz zastanówcie się, na którym miejscu w googlach może być "Amiga", a na którym "ładne panie" (tudzież różne pochodne frazy).
W sumie jedyny minus wdrożenia ładnych pań do środowiska Amigi jest taki, że wtedy piękniejsze połówki mogą przestać patrzeć na nasze chobbi przychylnym wzrokiem. Ale ja nie mam piękniejszych połówek, to nie mój problem.
Żeby nie było, że moje słowa są bez pokrycia - pierwszym z brzegu, stosowanym w szerokim zakresie przykładem - brzydkie słowo - wykorzystania ładnych pań do promocji towaru jest zawód hostessy.

To moje 0,03 PLN (z lekkim przymrużeniem oka, o takim, o: ""). Dziękuję i proszę o nie dancing banana.
[#15] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@snajper, post #14

Niestety ale hostessy sa drozsze od ulotek:) (chyba ze masz wtyki).
Tak czy inaczej widac ze juz wiecie w jaka strone ma ten pomysl isc.
Mysle ze znalazla by sie osoba "z kazdego obozu" , ktora napisala by kilka slow o "swoim systemie" do takiej ulotki. (nie zapominajmy ze moglibysmy jeszcze zrobic koszulki, dlugopisy, czapeczki, etc.).
No i wszystkie rzeczy co zostana z jednej imprezy ida na druga, chyba ze zbierzemy wiecej to np mozna tez kazdemu dobroczyncy wreczyc zamowiony gadzet. No ale dobra, narazie nie ma leciec co z tematem dalej skoro nie mamy podstawy.
20 PLN moge spokojnie dac.
[#16] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@stefkos, post #15

Ale ja chyba czegoś nie kumam... Na Pixel Heaven wspomina się platformy retro. Wy zdecydowanie bardziej chcecie promować NG. To też retro?
[#17] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@*y, post #16

Przecież formuła jest szersza, Dickinson jest tam oficjalnie tym samym jes OS 4. FriendUP to też nie retro przecież.
[#18] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@*y, post #16

To jest pomysl by dotrzec do szerszej publicznosci. Pokazac ludziom ze sa MorphOS'y ze jest AmigaOS, Vampir i co tam da sie tylko promowac "w sensie Amiga".
Moze sie okazac ze ze 2-3 osoby wroca, moze sie okazac ze ktos sie zainteresuje. Wszyscy narzekaja na brak "swiezej krwi" a nikt do ludzi nie chce wyjsc.
Tak wiec bierz sie za tworzenie ulotki i napisz co "amigowego" z Twojej strony jest warte promocji.
[#19] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@adam_mierzwa, post #17

Nie wiem czy my mówimy o tym samym Pixel Heaven...
Ta moja impreza tyczy sprzętu 8/16 bit do gier z lat 80 i 90 zeszłego wieku oraz gier INDIE.
Pojawiające się na niej osobistości Amiświata to ludzie prowadzący biznesy około amigowe więc nie jest dziwna promocja obecnej ich twórczości. Inaczej podejrzewam, byłby problem z zaproszeniem ich na tego typu spotkania. Chcecie pociągnąć za kieszeń użytkowników PPA do promocji AMIGI czy NG?
[#20] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@stefkos, post #18

Jestem współorganizatorem SACP'u. Paru "nowych" to myśmy już do naszej społeczności zdobyli
[#21] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@*y, post #19

Nie chce nikogo ciagnac za kieszen, tym bardziej nie chce nic z Twojej.
A powiesz mi co ma Trevor do oryginalnej Amigi? Nie mowiac o Francois i Davidzie, ktorzy beda mowic o FriendUP.
[#22] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@*y, post #20

Gratuluje, jakbys kiedys prosil o materialy, ktore udaloby nam sie zdobyc, wal smialo.
[#23] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@stefkos, post #1

Materiały promocyjne powinny być organizowane dla marketingu nowego sprzętu Amigowego. Można zachęcać do kupna AmigaOS dla WinUae, ale komercyjna oferta oprogramowania jest śmieszna. Oprogramowanie dostępne legalnie jest też żadne w porównaniu do tego co klient może znależć w internecie w konkurencji rodzaju Microsoft Windows. Wielka ilość np. shareware, freeware, komercyjnych aplikacji i gier. A kto da gwarancje, że posiadanie i użytkowanie bardzo starych programów kiedyś komercyjnych jest aktualnie równie legalne co freeware czy public domain. To trudny temat dla potencjalnych zainteresowanych Amigą obecnie. Może warto zacząć szeroko opisywać amigowe oprogramowanie ze screenshotami i opisami użytkowania, plusów i minusów, sugestii i komentarzy dla zachęty rozwoju oprogramowania.

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2018 22:37:34 przez rgrg2
[#24] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@stefkos, post #21

Ale ty serio myślisz, że te postacie zostały zaproszone na Pixel Heaven z uwagi na obecne osiągnięcia? Ja myślę, że nie. Nie chcę jątrzyć, nie chce nowej wojny. Chce wam tylko przekazać, że aktywnych fanów retro w Polsce jest zdecydowanie więcej niż aktywnych fanów NG i to na nich musielibyście oprzeć zbiórkę datków. Tu jednak tkwi problem, bardzo niewielu z nich jest zainteresowana NG. Niemniej życzę powodzenia wam i całej akcji.
[#25] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@rgrg2, post #23

Daltego rozpoczalem ta dyskusje, by:
1 najpierw przedyskutowac czy warto
2 znalezc cos co ludzi przyciagnie nie zwazajac na to "z jakiego jestem obozu"
Dzieki wiec za pomysly, mam nadzieje ze skonczymy na jakiejs zbiorce:)
[#26] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@*y, post #24

Zaczynasz wojne. Widziales co napisalem?
Ja chce promowac nawet Vampira jezeli to ma przyciagnac kogokolwiek. Jezeli masz zamiar odpychac kogos od NG to czy daje Ci to jakos radosc? Mi nie daje odpychanie kogokolwiek od os4, mos, aos, cokolwiek zadnej radosci a posty takie jak Twoje utwierdzaja mi ze warto.
Bo co mam zrobic jakby juz doszlo do drukowania? wykreslic amigaos3.x/4.x bo "ja nie lubie/uzywam"?
W kupie sila.
Dziekuje z mile slowa.
P.S.Francois, ja i David bedziemy mowic o FriendUP.....
[#27] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@stefkos, post #26

Ech, no to będę brutalny, choć mówię to poważnie bez emocji.
Pierwszy SACP odbył się w 2009. Obecnie obrabialiśmy 36 edycję imprezy. Zawsze była publika, czyli zainteresowanie RETRO jest. Na kilku imprezach był sprzęt z Morphos'em i....
zainteresowanie nim było bardzo nikłe. Mówiąc wprost NG tej grupie "wisi". Nie sprawia nam satysfakcji dyskryminacja tych systemów bo nie są w kręgu zainteresowania większości z nas. Mało tego. Wspomniany Vampire też niespecjalnie przypadł ekipie do gustu. Dobitnie świadczy o tym fakt, że prezentujący go tydzień po imprezie sprzedał go na pewnym portalu na "a". Nie sądzę więc, że promocja NG chwyci za serca retromaniaków. W tej grupie większość chce pograć w stare gry na starym sprzęcie, coraz wygodniej. Stąd popularność emulatorów stacji dyskietek, scandoubler'ów, dysków, kart turbo, które wspomagają nasze "zabawki", ale nie mają ich zastąpić.
[#28] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@*y, post #19

Na PH bylem na prawie wszystkich i wiesz co retro to tylko czastka tego co tam jest. Zapraszam ktoregos dnia.
Zreszta sam zobacz:
https://www.youtube.com/watch?v=u6huDll24WE
Widac tam prezentowane nowsze gry, nowy sprzet do grania VR, "wyscigowwka", roboty, lego, nowe konsole...
Jezeli nie tam promowac "Amige" (czymkolwiek by dla Ciebie nie byla) to gdzie?
[#29] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@*y, post #27

Ile osob odwiedza SACP?
Mysle ze wiecej osob jest na PH i sa to osoby nie tylko zainteresowane "amiga klasyczna". Zreszta masz jeden post wyzej co mozna zobaczyc na PH.
Zapraszam.
Mysle ze warto skonczyc temat ze "4 fanow retro z SACP nie interesuje AmigaNG", do mnie dotarlo.
[#30] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@*y, post #27

Piszesz o swoich doświadczeniach w swojej "okolicy", nie wszędzie musi być tak samo (chociaż może)

Też myślę, że PH to dobre miejsce na szukanie "świeżej krwi", a czy to przyniesie zamierzony sukces to już inna para kaloszy, na pewno warto spróbować.

Co do przymuszania klasykowców do zrzutki na systemy NG, to myślę, że nie masz czego się obawiać, bo to po prostu nie mogło by się udać.
Jeśli chłopaki ruszą z tematem, to kto będzie czuł taką potrzebę wspomoże tą inicjatywę, wedle uznania ok, racja

Chociaż sam jestem bardziej klasykowcem (jak zdarza się mi używać systemów NG, to najczęściej na klasykach), to z miłą chęcią wspomogę symbolicznym groszem naszych "Młodszych Braci NG" szeroki uśmiech
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem