[#61] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@stefkos, post #60

Promil, wyjątek od reguły. Nieistotny przy planowaniu prawdziwej promocji.
Uwierz, że najłatwiej wydaje się pieniądze a najtrudniej osiąga korzyści.

Promowanie komputerów których praktycznie nie idzie kupić to błąd na samym starcie.
Jeżeli już coś w świecie retro promować to od razu cały retro-zbiór a nie same Amigi.
My robimy to na Pixelu w strefie retro w bezpośredniej rozmowie z odwiedzającymi i bez zbędnych ulotek.
Jest tam tak dużo ludzi, że najlepszy jest kontakt bezpośredni.
Wiele osób uświadamiałem o istnieniu forum ppa.pl oraz innych współczesnych sprawach retro kompów.

Ogromne zainteresowanie oraz pozytywne zdziwienie jest wtedy gdy pokazujesz grę z roku 2017/18 na 30letniej maszynie :)
...ulotki tego raczej nie zastąpią ale próbuj bo to tylko moje zdanie i mogę się mylić.
Parę lat temu gdy RetroGralnia rozdawała swoje ulotko-wizytówki widziałem co ludzie z nimi robią niestety... look/kubeł ale gdy dostałem otwieracz do piwa z nazwą ich strony www to służył mi latami.

Musisz mieć coś. Nalepki, koszulki, kubki, kalendarze... a to jest drogie i też wiele nie wypromuje, bo hobby to hobby i na siłę nikt niczego nie uzna.

PS. jeżeli chodzi o promocje to wato zobaczyć jak robią to Indyki na hali z indykami... prezentacja, rozmowy, konkursy, nagrody, nalepki, sprzedaż akcesoriów, sprzedaż gry itp
...ale oni płacą za stoisko.




Ostatnia aktualizacja: 29.05.2018 13:36:18 przez Vato
[#62] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@Vato, post #61

Ja wiem ze latwo sie wydaje, dlatego ten watek zaczal sie jako propozycja a nie jako "ja mam i wam dam jak zaplacicie".

Aby troche poruszyc temat.
Z Friendem sie udalo, tam fundusze sie znalazly.

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2018 14:32:54 przez stefkos
[#63] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@Vato, post #61

Promowanie komputerów których praktycznie nie idzie kupić to błąd na samym starcie.


To jest nawet bardziej problem ideologiczny a nie praktyczny. Niektórym posiadaczom AmigaOne może się wydawać, że mają sprzedawalny, quasi-komercyjny produkt, tymczasem po wyjściu z własnej bańki i konfrontacją ze światem ten wymyślny, budowany głównie we własnej głowie sztafaż, opada.

Vide komentarze ludzi spoza bańki na dowolnym, ogólnym portalu. Był niedawno taki wątek bodajże na OS News gdzie ktoś próbował promować AmigaOne i to co się tam stało to był po prostu natychmiastowy zimny prysznic konkretnych pytań ze strony ludzi, którzy w przeciwieństwie do tych z wewnątrz bańki nie stracili jeszcze kontaktu z rzeczywistością (a co można na tym zrobić? a ile to kosztuje? co? ile? HAHAHAHA!). I to był po prostu szczery śmiech niedowierzania, a nie żadne szyderstwo ze strony negatywnie nastawionych ludzi. Po prostu tak to realnie wygląda.

W pewnym sensie pojawienie się AmigaOne na imprezie retro jest rytuałem przejścia, oficjalnym przyznaniem się polskich fanów że ich hobby to retro. Być może trochę za późno, ale też może dzięki temu będą choć trochę mniej psioczyć na to, co naprawdę utrzymuje pamięć o Amidze przy życiu, czyli rzesze fanów tradycyjnej Amigi.
[#64] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@jubi, post #63

Lepiej bys podeslal jakies materialy, ktore by pomogly w promocji "Twojej Amigi" zamiast oceniac co jest "Amiga" a co nie jest.
To nie jest watek o AmigaOne.
[#65] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@jubi, post #63

To o czym piszesz (odbiór ludzi spoza "bańki") to też jest problem praktyczny, nie ideologiczny. Produkt nie spełnia ich minimalnych wymagań użytkownika.
Rytuał przejścia? Raczej pierwsza nieśmiała próba promocji NG jako całości poza "środowiskiem", o wiele lat za późno. Ważne że to się dzieje, ale ja patrzę na to jak na zbieranie cennych doświadczeń na kolejna imprezę tego typu. I tu jest pytanie - co po PH?
[#66] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@jubi, post #63

Vide komentarze ludzi spoza bańki na dowolnym, ogólnym portalu. Był niedawno taki wątek bodajże na OS News gdzie ktoś próbował promować AmigaOne i to co się tam stało to był po prostu natychmiastowy zimny prysznic konkretnych pytań ze strony ludzi, którzy w przeciwieństwie do tych z wewnątrz bańki nie stracili jeszcze kontaktu z rzeczywistością (a co można na tym zrobić? a ile to kosztuje? co? ile? HAHAHAHA!). I to był po prostu szczery śmiech niedowierzania, a nie żadne szyderstwo ze strony negatywnie nastawionych ludzi. Po prostu tak to realnie wygląda.


Te akurat argumenty ("ile to kosztuje?") to są akurat uniwersalne Patrz zwolennicy PC vs MAC (Apple)
[#67] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@stefkos, post #64

Jeśli za promocję Amigi weźmiesz się tak jak za dyskredytowanie środowiska retro i jego imprez, to myślę, że NIKT nie powinien przekazać Ci złamanego grosza.

Dwa cytaty:

>> Mysle ze warto skonczyc temat ze "4 fanow retro z SACP nie interesuje AmigaNG", do mnie dotarlo << -- przyjdź na SACP zobaczysz ilu tam jest fanów i ilu z nich ma w d... komputery NG
>> Jak pokazuje ten watek "nawet na SACP" mozna "zlapac nowych" << -- a co to SACP to jakaś "psia" impreza, że nawet na SACP? Kolego my przez 9 lat spotykamy się co 3 miesiące w gronie 30-40 osób. Zorganizuj takie spotkanie NG. Sam Ci osobiście pogratuluję.
[#68] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@*y, post #67

KOSZT promocji: CENY NETTO
- brelok (otwieracz do piwa): 1,28 zl / sztuka = 128 zł / 100 sztuk
- długopisy metalowe: 1,58, zł / sztuka = 79 zł / 50 sztuk


a wiekszość z tego i tak rozejdzie się pomiędzy krewnych i znajomych królika :D :D
jak to zwykle w takich przypadkach bywa...
[#69] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@*y, post #67

Jak pisalem wczesniej, nie chce Twoich pieniedzy, pewnie teraz to nikt kto by sie dolozyl nie chce.
- Ja wiem ilu tam jest "fanow", wiem co tam robicie (organizowalem spotkania od 1995 do 2000 w Ostrolece - okolo 20 osob a potem jezdzilem po kraju/Europie). Ja chcialem Ci dac do zrozumienia ze doszlo do mnie. "Walkujesz" ze mna ten temat a ja przeciez wiem o co Ci chodzi.
- Impreza jest taka sama jak inna amigowa aktualnie i dlatego postawilem na to by promowac "Amige" na PH. W porownaniu z PH niestety jest mala (1500-2500 osob).
W Ostrolece spotykalo sie maks 20 osob i nawet nie przyszlo mi na mysl by porownac ta impreze do PH.

Gratuluje dobrej organizacji i zycze kolejnych spotkan.

P.S.Moze czesc materialow bede mial za darmo
P.S.2.Pamietaj, ja nie wchodze na watki o "Twojej imprezie" i nie wypisuje "aaa nie pojade, aaa nie dam pieniedzy, aaa bo Wy tam macie Commodore". Nie chcesz nie dawaj.
[#70] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@softiron, post #68

Zapraszam na impreze, jak uda sie zdobyc jakies materialy sam Ci wrecze abys byl pewny ze rozdales wszystko. Mozesz podac adres do siebie wczesniej to wysle.
[#71] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@stefkos, post #70

hmm a co mogło by być np. na breloku lub długopisie? chodzi o laser, więc odcienie jednego koloru... ale chodzi o tekst/logo? Macie jakieś pomysły? Może "składka" w postaci materiałów promocyjnych już gotowych jest dobrym pomysłem?:) tzn kto ma taką możliwość... ze swojej jutro dam odpowiedź czy i co mógłbym załatwić :)
[#72] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@stefkos, post #70

patrzac na amigową rodzinę też jestem znajomym królika :)
nie dzięki. W sumie to chyba wolałbym taką kasę dać komuś kto na Amigę coś tworzy żeby miał zachętę i jakąś wymierną korzyść z tego co robi. Aale to już nie będzie promocja.
[#73] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@jubi, post #63

1. No i dlatego powinniśmy przejść na x86/64, wtedy będą sobie mogli kupić w sklepie za rogiem i wypróbować obok Windowsa.
2. A Ty oczywiście napisałeś im ile kosztuje dzisiaj A500, A1200, turbina? Ciekawe czy przyjęliby to ze zrozumieniem, czy też byłoby HA HA HA? Pewnie wytłumaczyłbyś to legendą, hobby albo zaproponował im WinUAE? Napisz, ale tak szczerze, bo wiem, że umiesz.
[#74] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@softiron, post #68

- brelok (otwieracz do piwa): 1,28 zl / sztuka = 128 zł / 100 sztuk

z nadrukiem?

BTW to był taki link otwieracz i miał nadruk na z=całej długości wypukłej strony
[#75] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@Vato, post #74

Dzis pewnie sie dowiem bo juz bede robil zamowienie dla Frienda.
[#76] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@stefkos, post #75

A niech tam, jestem w stanie się dorzucić, jeśli zagwarantujesz, że na stoisku banner promujący MorphOS będzie dwa razy większy niż ten od AmigaOS. Wchodzisz w to?



Ostatnia aktualizacja: 30.05.2018 08:48:14 przez jubi
[#77] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@jubi, post #76

Takie gónwo to nie przy moich Amigach
"Stoisko"... ciekawe słowo OK
Byłeś kiedyś na Pixel Heaven w strefie retro? szeroki uśmiech

PS. jeżeli uda Ci się coś przylepić na ścianie to będzie cud

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2018 09:52:40 przez Vato
[#78] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@jubi, post #76

Ja chcialem zorganizowac zbiorke w ktorej kazdy by sie wypowiedzial i bysmy wspolnie podjeli decyzje. Z drugiej strony, jakbys to zasponsorowal to innym zrzucajacym sie nic by bylo do tego.
Narazie jednak jest tyle kasy ze moze na podstawki do stojakow by wystarczylo:)
Wizualizacja mi sie podoba.

P.S.Powerbooka juz prawie mam gotowego do pokazow. Dzis przyjdzie SSD do G5:)

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2018 10:01:11 przez stefkos
[#79] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@Vato, post #77

Przy naszym "stoisku" nie ma sciany, musialby dron latac z 8 godzin z tym:)
[#80] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@stefkos, post #78

Z drugiej strony, jakbys to zasponsorowal to innym zrzucajacym sie nic by bylo do tego.


Wolałym, żebyś się upewnił, czy niektórym posiadaczom AmigaOne nie będzie przeszkadzało postawienie komputerów i siedzenie pod wielkim plakatem promującym MorphOS. Jeśli nie, to możemy się na taki plakat zrzucić.

Jeśli chodzi o treść plakatu, to proponuję hasło krótkie i konkretne:

MorphOS
be better.


w opozycji do tego hasła "be authentic" OS4. Dla mnie ta "autentyczność" jest tak grubymi nićmi szyta, że oczywiście się z nią nie zgadzam i do tego się nie dołożę. Co innego MorphOS, ten nikogo nie próbuje zwieść nazwą.

Co do grafiki to plakat oczywiście powinien być niebieski i z motylem, ale jak konkretnie miałby wyglądać to nie wiem, może Recedent coś zaprojektuje? Wydaje mi się, że kiedyś tworzył tapety na pulpit z motylem.
[#81] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@stefkos, post #78

Dzis przyjdzie SSD do G5:)


To ja trzymam kciuki, żeby okazał się kompatybilny.

@jubi: Nie ma potrzeby, Andre Siegel jest naprawdę zdolnym grafikiem. Sądzę, że obrazek na tło bannera dla MorphOS już jest gotowy.

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2018 10:27:04 przez recedent
[#82] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@jubi, post #80

Jubi boli cię, że środowisko NG próbuje zrobić coś razem? Spora część już dawno przestała się na siebie boczyć i toczyć wojenki w stylu sprzed lat (Atari-Commodore). Widać brakuje ci możliwości pojechania po kimś, więc uciekasz się do pseudo prowokacji. Nadal nie odpowiedziałeś, czy uświadomiłeś tych śmiejących się z NG ile kosztuje tzw. klasyk, przypomniałeś im jakie ma możliwości bazowe, po rozbudowie i opisz jak wyli z zachwytu.
[#83] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@jubi, post #54

Warto było by tylko zadbać, żeby to nie była reklama myląca czy celowo wprowadzająca w błąd (bez sugerowania że Amiga i AmigaOne to jedno i to samo, bo może to już podpadać pod odpowiednie paragrafy).


Nie wątpię że u stóża prawa, co to bez wątpienia zyskał wszystkie pozwolenia od rzeczywsitych autorów na wykonanie plagiatów oryginalnych materiałów promocyjnych i plakatów z Commodore i Amiga Technologies oraz ma pozwolenia od Lupusa i Marka Pampucha na używanie ich logotypów, to np. plakat taki jak poniżej podpada pod paragraf zasługujący na karę śmierci. Zatem musisz przybyć z plutonem egzekucyjnym.

Szczerze powiedziawszy miałem nieszczególnie entuzjastyczne podejście do wątku z materiałami promocyjnymi, niemniej zmieniłem zdanie. Bardzo wielkie dzięki za motywacje, naprawdę potrafisz to robić. Czaem negatywny kop potrafi zmobilizować dużo bardziej do działania niż ten pozytywny. Ten plakat będzie na pewno i nic tego nie zmieni, chyba że wkroczysz niczym Olbrychski z mieczem na nasze stoisko i potniesz go na kawałki
[#84] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@MUFA-amigaone-pl, post #83

Gratulacje, jestem za.
[#85] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@MUFA-amigaone-pl, post #83

OK
[#86] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@MUFA-amigaone-pl, post #83

Byle się to nie skończyło licytacją komu rollup wyżej sięga...
[#87] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@recedent, post #86

[#88] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@recedent, post #86

A czemu? Moze wlasnie to jest potrzebne.
Dobra, tak czy inaczej trzeba to podsumowac. Moj znajomy mowi ze moze nie byc czasu na przygotowanie odpowiednich gadzetow (dzis koniec dnia, jutro wolne, w piatek wolne w wielu firmach).
Ja obstawiam ze warto by bylo zebrac to co mamy i zobaczyc na co nas bylo stac.
Wydaje mi sie ze kazdy by okreslil sie na co chce wydac, czy np na gadzet z logo ppa, czy z exec czy moze amigaone, morphos, etc. I wtedy bysmy pchenli to "do druku".
Ulotki chyba nie wchodza w gre.
Ktos by pomogl to ogarnac?
[#89] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@MUFA-amigaone-pl, post #83

Ten plakat będzie na pewno i nic tego nie zmieni


Mógłbyś zdradzić, jakie to będzie miało wymiary? Byłbym rad, gdyby obok zawisł ze 2x większy plakat promujący MorphOS i nieco przyćmił ten blask, mam nadzieję że nie masz nic przeciwko temu.

Jak już się chwalimy plakatami to się pochwalę i swoim. To plakat z wystawy moich grafik w Computer History Museum w Kaliforni. Jako bardzo uprzejmy gest podziękowania od organizatorów, jeden z plakatów wrócił do mnie ozdobiony podpisami wielu amigowych sław które zebrały się z okazji 30-lecia, w tym ludzi z oryginalnego teamu Amigi którzy projektowali ją razem z Jay Minerem, np. Dave Needle, Joe Decuir i kilku innych. Teraz jest bezcenny, bo nie wszyscy ci ludzie są wciąż z nami, np. Dave Needle zmarł w 2016 roku.










Co do samych prac które tam były pokazywane to nie wszystkie są odtworzeniem marketingu Commodore, jest też wiele prac zupełnie oryginalnych, ale w stosownym klimacie. Aby dobrze się wpasować w dany klimat, dobrze jest przećwiczyć go najpierw na dostępnym materiale, każdy kto próbował zrobić coś w jakimś dawnym stylu dobrze o tym wie. Co innego oglądać, a co innego samemu zrobić, zupełnie inny poziom chłonięcia wiedzy.

Z tego co wiem, podczas wystawy obyło się bez aresztowań i oskarżeń o "plagiat". Oczywiście mają prawo ci się te dzieła nie podobać, ale mam wrażenie, że w tym przypadku chodzi o coś innego - trzeźwy osąd przysłania ci po prostu jakaś osobista uraza.

Co do Marka Pampucha to wolałbym żebyś go nie mieszał do swoich prywatnych uszczypliwości. Miałem okazję spotkać się z nim osobiście i pogadać spokojnie przy obiedzie, min. o fanpage. Jest bardzo ciekawą osobistością, wciąż żywo zainteresowany najnowszymi technologiami o których potrafi opowiadać z przejęciem. To, że temat Amigi chciałby mieć już za sobą jest zrozumiałe i nie można mieć do niego o to pretensji. Miałem też przyjemność spotkać się z zastępcą redaktora naczelnego Rafałem Wiosną. Darzę go wielkim szacunkiem, podzielił się ze mną i z czytelnikami fanpage niejedną ciekawą historią z początków Magazynu Amiga.

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2018 19:06:25 przez jubi
[#90] Re: [zbiorka] materialy promocyjne - Pixel Heaven + inne imprezy

@jubi, post #89

Dziękuję za okazanie poświadczenia pozwoleń grafików zatrudnionych prze Commode, jak i cetryfikatów ze strony Lupua oraz prezentacje licencji przekazanych przez Marka Paapucha. Zajefany jest z Ciebie gośc nie ma to tamto. Mam nadzieję że czytelnicy PPA to widzą i docenią iż nasz chwalipięta może pochwalić się smacznym obiadem. A że "pożyczył" sobie bez pozwolenia przy okazji ze 20 grafik to już mniejsza o to):) Tymczaesm wszystkich ziainteresowanych Amigą, pomimo obstrukcji ze strony ludzi o wątpliwej reputacji, zachęcam do odwiedzenia PH.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem