kategoria: Amigowisko
[#1] Amigowisko Rzeszów
Mam dla Was świetną wiadomość - Amigowisko powraca! Nie wiemy jeszcze z jaką dokładnie nazwą, ale za to wiemy gdzie i kiedy.

Lokalizacja: "Metalowiec" Rzeszów, ul. Jarosława Dąbrowskiego 87.
Data: 10-11 grudnia bieżącego roku.

Będzie sala, internet, możliwość wynajęcia pokoju na nocleg.
Oficjalnie godziny imprezy to od 11:00 w sobotę 10 grudnia do 02:00 w niedzielę 11 grudnia. Oczywiście po zamknięciu sali będzie można w niedzielę rano na spokojnie pozbierać sprzęt i bez pośpiechu porozjeżdżać się do domów.
7
[#2] Re: Amigowisko Rzeszów

@recedent, post #1

10 grudnia będzie akurat 29. rocznica premiery pierwszego Dooma. Może jakiś sponsoring ze strony ID software?
1
[#3] Re: Amigowisko Rzeszów

@MDW, post #2

Jak to rozumieć? Amigowcy będą świętować rocznićę premiery gry, która
ukazała się na inną platformę?
[#4] Re: Amigowisko Rzeszów

@mmarcin2741, post #3

Bez podtekstów. Tak tylko zauważyłem gdy zerknąłem w kalendarz.

Od prawie ćwierć wieku mam wrażenie, że Doom i Quake są częściej odpalane na różnych mutacjach Amig niż na jakiejkolwiek innej platformie. Tak więc na Amigowisku spokojnie można świętować doomorocznicę. szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2022 22:19:13 przez MDW
1
[#5] Re: Amigowisko Rzeszów

@recedent, post #1

Czy to prawda, że na imprezie będzie pokaz, niekoniecznie sztucznych ogni, sponsorowany przez armię ukraińską?
4
[#6] Re: Amigowisko Rzeszów

@*y, post #5

Jeśli pytasz serio to musisz wiedzieć, że party place leży w linii prostej 70 km od granicy polsko-ukraińskiej. Maksymalny zasięg pocisków M31 używanych w wyrzutniach HIMARS to 92 km. Wyrzutnia musiałaby więc stać bardzo blisko granicy i specjalnie celować w Rzeszów, co jest niewyobrażalne.

Jeśli sobie żartujesz to myślę, że heheszki z przypadkowej śmierci dwóch osób są nie do końca na miejscu.

Ale jeśli liczysz na fajerwerki to zawsze możesz zostać trochę dłużej. Podejrzewam, że 31 grudnia się nie zawiedziesz.
10
[#7] Re: Amigowisko Rzeszów

@recedent, post #1

Arrrrrrrrrrgh, akurat mam tego dnia rocznice slubu. :-\

Wiadomo, ze zlot wazniejszy ale nie dam rady, bo jak pojade, to mnie zona zbije.

Szkoda, szkoda.
[#8] Re: Amigowisko Rzeszów

@recedent, post #6

No i mam nadzieję, że nie zdradzam tajemnicy państwowej, ale niebo na Rzeszowem jest chronione ok, racja
[#9] Re: Amigowisko Rzeszów

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #7

A nie możesz zaprosić żony na romantyczną kolację do Rzeszowa w piątek wieczorem, a tam dasz jej voucher na weekend w Spa w Arłamowie? Dzięki temu będziesz miał dwa dni na ogarnięcie imprezy
3
[#10] Re: Amigowisko Rzeszów

@recedent, post #1

Ale że "Metalowiec" ? Przecież mnie tam pobiją
1
[#11] Re: Amigowisko Rzeszów

@MarX, post #10

Ale że "Metalowiec" ? Przecież mnie tam pobiją

To co ja mam powiedzieć ;)

Byliśmy już tam chyba kiedyś przy okazji after-party po Rzeszowskim spotkaniu nr2.
Lokal tak średnio wspominam. Zimno i dość ponuro.
[#12] Re: Amigowisko Rzeszów

@Mariodj, post #11

Pierwotnie zakładaliśmy hotel "Iskra", kawałeczek (200 m) dalej ale po wstępnym dogadaniu okazało się, że jednak z rezerwacji nici bo [tu wstawić wyjaśnienia]. Prawdopodobnie ktoś wygadał, że na imprezie będzie ekipa z CHAL (no żarcik, żarcik ).

Co do "zimno" - mogę coś poradzić. Przykładowo - wezmę mojego QUADa G5, podepnę do prądu i każę mu liczyć benchmarki przez kilkanaście godzin.

Co do "ponuro" - to chyba zależy tylko od nas?

Ta lokalizacja to taki trochę "stopgap solution" czyli zapchajdziura. Po prostu czas uciekał a potrzebny był lokal. Z kolei przekładanie terminu oznaczałoby, że w tym roku Amigowiska nie będzie. Jak "Metalowiec" się nie sprawdzi to porzucimy go bez trwogi i żalu.

@MarX - "pobiją" w sensie że metalowcy biją punków, czy masz z nimi jakieś inne zatargi?
2
[#13] Re: Amigowisko Rzeszów

@recedent, post #12

@MarX - "pobiją" w sensie że metalowcy biją punków, czy masz z nimi jakieś inne zatargi?

Spójrz na mój avarat
(oczywiście żarcik, żarcik ).

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2022 10:36:05 przez MarX
1
[#14] Re: Amigowisko Rzeszów

@recedent, post #9

Recedent:
No wlasnie w normalnych warunkach dokladnie tak bym zrobil - Rzeszow, przepiekne miasto - ale juz mamy od tygodnia cos zarezerwowane u nas. :-\ Grrrrr.

Marx:
Ja tez metalowiec, a DM bardzo lubie. :)
2
[#15] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Amigowisko Rzeszów
[#16] Re: Amigowisko Rzeszów

@*y, post #5

Czy to prawda, że na imprezie będzie pokaz, niekoniecznie sztucznych ogni, sponsorowany przez armię ukraińską?

Słabe to... buuu!
5
[#17] Re: Amigowisko Rzeszów

@MarX, post #15

One second było w 97 wydane.
[#18] Re: Amigowisko Rzeszów

@*y, post #5

Chyba napiłeś się szaleju .


Ostatnia aktualizacja: 23.11.2022 22:40:40 przez Jacol
2
[#19] Re: Amigowisko Rzeszów

@Mariodj, post #11

Teraz Metalowiec idzie z duchem czasu, dominują uspokajające pastele, a cała skórzana tapicerka jest przemalowana na seksowny różowy kolor- dziewczyny to kochają w serduszkach
1
[#20] Re: Amigowisko Rzeszów

@BULI, post #19

Chcesz powiedzieć, że skórzana sofa w głównym hallu nie jest już nabijana stalowymi ćwiekami?
[#21] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Amigowisko Rzeszów
[#22] Re: Amigowisko Rzeszów

@recedent, post #20

Stalowe ćwieki zostały, ale przykryto je puchatymi różowymi futerkami
1
[#23] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Amigowisko Rzeszów
[#24] Re: Amigowisko Rzeszów

@recedent, post #1

Mam wrażenie, że większość ludzi na tym forum mieszka w Rzeszowie. Wszyscy znają każdy szczegół tego miasta.

Mi Rzeszów kojarzy się przede wszystkim z legendarnym (zwłaszcza w świecie małego Atari) Laboratorium Komputerowym Avalon i pismem "Tajemnice Atari". No i jeszcze z tym, że jest tak daleko...

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2022 13:05:17 przez MDW
[#25] Re: Amigowisko Rzeszów

@MDW, post #24

LK AVALON było w Świlczy, nie w Rzeszowie

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2022 13:15:03 przez Hubez
[#26] Re: Amigowisko Rzeszów

@Hubez, post #25

LK Avalon przez cały czas wydawania produkcji dla Atari XL/XE, C64 i Amigi, oraz wydawania "Tajemnic Atari" było w Strzyżowie koło Rzeszowa albo w Rzeszowie.

Ja oba miejsca traktuję jak Rzeszów i traktuję z takim samym namaszczeniem i należytym szacunkiem. Nawet projekt pomnika Robbo dotyczy Rzeszowa.

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2022 13:15:34 przez MDW
2
[#27] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Amigowisko Rzeszów
[#28] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Amigowisko Rzeszów
[#29] Re: Amigowisko Rzeszów

@MarX, post #13

Spójrz na mój avarat

Brakuje 'S' bo miało być Stare Dobre Małżeństwo?
[#30] Re: Amigowisko Rzeszów

@MDW, post #24

Mam wrażenie, że większość ludzi na tym forum mieszka w Rzeszowie. Wszyscy znają każdy szczegół tego miasta.

Widzisz, mieszkałem w Rzeszowie przez ponad 40 lat a nie wiedziałem i nie słyszałem nic o Amigowisku. A hotel Metalowiec to zna każdy bo mieści się przy jednej z najbardziej znanych ulic miasta ;) Szkoda, że nie będę w tych dniach w Rzeszowie, wpadłbym z chęcią ;)

A z tym Avalonem to co się o nim wspomni to zawsze wraca pytanie - gdzie naprawdę mieli siedzibę? ;) Tylko, że zwykle zapomina się, że firmy często rejestrują się na adres założyciela a siedzibę mają gdzie indziej i później podają raz tak, raz tak ;)

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2022 09:36:05 przez Madman
3
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem