[#31] Re: Zamiennik ekranu do A1200

@KrisbA, post #28

1. ted - 3 szt.
2. jarzbi -1 szt.
3. zvyrodnic - 2 szt.
4. zorkadar - 1szt
5. rzookol - 2szt. + 1 jedna popsuta :D
6. charliefrown - 1 szt.
7. zbroy - 1 szt.
8. Grzonas - 2 szt.
9. makarsky - 1 szt.
10. lukzer - 2 szt.
11.kulamario - 2szt
12. PrzemasIII 1szt.
13. Stachu100 8 sztuk
13. Bartek2075 - 2szt.
14. Robo_G - 2 szt.
15. czasludzicienia1 - 2/3 sztuki
16. Alex - 2szt
17. dolek - 1 szt. - najlepiej wersja pod Re-Amiga z VGA
18. KrisbA - 1 szt.
19. orila - 2-3 szt.
[#32] Re: Zamiennik ekranu do A1200

@orila, post #31

Będzie mała obsuwa, Covid i przeziębienia dopadły firmę i nie ma mi kto tego pogiąć. Może uda się jutro, jak nie to powinno w poniedziałek.
Chętnych proszę o kontakt e-mail (w profilu) albo prywatna wiadomość przez PPA. Ekranów raczej nie braknie, jak coś to mogę doprodukować.
[#33] Re: Zamiennik ekranu do A1200

@madman15, post #32

1. ted - 3 szt.
2. jarzbi -1 szt.
3. zvyrodnic - 2 szt.
4. zorkadar - 1szt
5. rzookol - 2szt. + 1 jedna popsuta :D
6. charliefrown - 1 szt.
7. zbroy - 1 szt.
8. Grzonas - 2 szt.
9. makarsky - 1 szt.
10. lukzer - 2 szt.
11.kulamario - 2szt
12. PrzemasIII 1szt.
13. Stachu100 8 sztuk - zapłacone. Dzięki!
13. Bartek2075 - 2szt.
14. Robo_G - 2 szt.
15. czasludzicienia1 - 2/3 sztuki
16. Alex - 2szt
17. dolek - 1 szt. - najlepiej wersja pod Re-Amiga z VGA
18. KrisbA - 1 szt.
19. orila - 2-3 szt.
[#34] Re: Zamiennik ekranu do A1200

@stachu100, post #33

Proszę jeszcze o chwilę cierpliwości, ekrany powinny wyjść w tym tygodniu.
[#35] Re: Zamiennik ekranu do A1200

@madman15, post #34

Witam.
Jak postępy prac?
Pozdrawiam.
[#36] Re: Zamiennik ekranu do A1200

@madman15, post #2

A czy można jeszcze dwie sztuki. Jak coś proszę mnie dopisać.
[#37] Re: Zamiennik ekranu do A1200

@Kali80, post #36

Hej,

można, będę miał jeszcze, proszę o informację na priv.
Prawdopodobnie jutro będę wysyłał, jak się nie uda to w czwartek. Przepraszam za obsuwę.
[#38] Re: Zamiennik ekranu do A1200

@madman15, post #37

Niestety nie udało się, ale ekrany będą wygięte i wysłane dzisiaj. Przepraszam za obsuwę. Jak coś to będę miał w zapasie.
[#39] Re: Zamiennik ekranu do A1200

@madman15, post #38

[#40] Re: Zamiennik ekranu do A1200

@madman15, post #39

Odebrane , dziękiOK
[#41] Re: Zamiennik ekranu do A1200

@madman15, post #39

Dzięki, też już mam.
[#42] Re: Zamiennik ekranu do A1200

@madman15, post #39

Hej.
Zostały jakieś luźne sztuki?
[#43] Re: Zamiennik ekranu do A1200

@madman15, post #39

Witam.
Do mnie też wczoraj dotarły.
Pozdrawiam.
[#44] Re: Zamiennik ekranu do A1200

@madman15, post #39

Paczka odebrana. Dziękuję.
[#45] Re: Zamiennik ekranu do A1200

@madman15, post #39

Odebrałem.
Dziekuję.
szeroki uśmiech
[#46] Re: Zamiennik ekranu do A1200

@madman15, post #39

Odebrane, dzięki.OK
[#47] Re: Zamiennik ekranu do A1200

@madman15, post #39

Ja również dziękuję.
[#48] Re: Zamiennik ekranu do A1200

@ak47, post #42

Mam jeszcze 4 albo 6 wolnych sztuk (czekam na informację od 1 osoby czy bierze).
[#49] Re: Zamiennik ekranu do A1200

@madman15, post #48

Napisałem priv.
[#50] Re: Zamiennik ekranu do A1200

@madman15, post #2

Jeśli ktoś by potrzebował to mam znowu 2 sztuki, niestety w wersji pod modulator (fasolka jak w standardowym ekranie, a nie port VGA pod ReA1200). Cena jak poprzednio 25zl/sztuka, wysyłka 17zl paczkomat.
Jeśli byłoby więcej chętnych to mogę uruchomić produkcję większej ilości.
2
[#51] Re: Zamiennik ekranu do A1200

@madman15, post #50

Wezmę. Napiszę Ci PW
[#52] Re: Zamiennik ekranu do A1200

@madman15, post #50

bRAŁBYM 2 SZTUKI.
[#53] Re: Zamiennik ekranu do A1200

@Stoopi, post #52

Ja powiem tak... kupiłem kiedyś 2 szt. od Madmana15 ale niestety, nie pasują one tzn. wg mnie, są źle zagięte, nie w tym miejscu i po zamontowaniu do płyty, nijak nie jestem w stanie wsadzić wtyczki od zasilacza do końca bo kwadratowy otwór który jest w miejscu gniazda zasilania, nie pokrywa się z nim jak i z obudową amigi, tak samo porty audio, ponadto po zamontowaniu, płyta spod spodu nie przylega do tej blachy z taśmą zabezpieczającą, jest od niej, wg mnie, za daleko i to może być właśnie przyczyna tego złego zagięcia całej blachy. Wrzuciłem zdjęcia porównawcze, widać na jednym oryginalny ekran wraz z tym od madmana15. Zostały mi 2 szt. tego ekranu i leżą bezużyteczne a kasa w błoto poszła



Ostatnia aktualizacja: 13.03.2023 13:06:42 przez Madman
3
[#54] Re: Zamiennik ekranu do A1200

@Madman, post #53

Z tego co kojarzę miałem podobnie ale jeszcze do przekładki nie zasiadłem w A1200, przesunięcie prawdopodobnie jest za duże w pionie (nie wiem czy była uwzględniona dodatkowo grubość tej blachy). Po robocie zrobię przymiarki jak to u mnie wygląda i czy da się to jakoś "naprawić". Brałem te zamienniki dwa razy i nie wiem czy te nowsze (z późniejszego zamówienia) były jakoś modyfikowane wg. tych pierwszych (czy się różnią zagięciem/przesunięciem).

Możesz podać z grubsza - od środka w sensie ile tam jest między płytą a tym zagięciem pod nią miejsca? - 1mm, 2mm? - czy to zagięcie jest za blisko płyty czy za daleko u Ciebie.

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2023 13:46:31 przez Adinfo
[#55] Re: Zamiennik ekranu do A1200

@Adinfo, post #54

Będę dzisiaj wyciągać płytę z obudowy bo wysyłam ją do recappu więc sprawdzę jeszcze raz i zrobię zdjęcia. Ta blacha powinna, jeśli się ją włoży samą, bez płyty głównej, do obudowy, ładnie siąść i wcięcia w niej, powinny wejść między wypustki w obudowie. Blacha (ekran) trzyma się na śrubach portów więc skoro po założeniu tej blachy i włożeniu płyty do obudowy porty są zbyt wysoko to coś ewidentnie nie pasuje do siebie albo... blacha nie trzyma kąta prostego i jest on większy niż powinien być. Teraz wymiałem obudowę na nową z a1200.net, zdjęcia, jak widać, robiłem jeszcze na oryginalnej, czy w tej nowej coś zmienili, nie pamiętam.

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2023 15:26:12 przez Madman
[#56] Re: Zamiennik ekranu do A1200

@Madman, post #55

@MadMan miałeś rację sporą z tą listwą do A1200 na tył. Być może przymiarka była brana na zagięcie w złym miejscu. Na próbę przyłożyłem płytę A1200 łącznie z oryginalnym ekranem dolnym. Wtedy "listwa" siedziała pod tym ekranem - dotykała go, otwory w pionie się pokrywały - czyli pod płytą jest jeszcze sporo miejsca (ponad 0.5mm nie licząc przerwy na wystające elementy THT i SMD od spodu). Do tego dochodzi grubość blachy czyli kolejne 0.8mm i kapton (ten musi być, może nawet 2-3 warstwy) = razem uzbierało po zagięciu około 1.2-1.3mm. Po osadzeniu listwy na dnie dolnej obudowy A1200 siedzi nisko - w otworach obudowy jest około 1mm na górze a na dole 3mm. Jak by zagięcie było co najmniej 1mm-1.2mm wyżej było by ok.

Naprawić można to spróbować na dwa sposoby - odginając równo na giętarce a potem zaginając wyżej ponownie - ale to będzie bardzo trudne bo ślad na pewno pozostanie (tyle, że poniżej otworów w obudowie) - nie powinno być tego widać. O ile przez ponowne odginanie i zaginanie tylna część się nie pokrzywi. Drugim rozwiązaniem odcięcie dolnej części całkowicie powyżej zagięcia, pod płytę trzeba by wtedy coś i tak podłożyć ponieważ plastikowa obudowa może powodować gromadzenie się ładunków elektrostatycznych i uszkodzenie płyty.

Postaram się zrobić zdjęcia i je tu udostępnić.

Z punktu widzenia montażu samej płyty w listwie i wycięcia otworów jest bardzo dobrze wykonana.

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2023 19:24:31 przez Adinfo
[#57] Re: Zamiennik ekranu do A1200

@Adinfo, post #56

Poglądowa fotka - widać, że otwory są za wysoko bo zagięta część na spodzie obudowy nie zejdzie niżej. Jak pisałem, gdyby zagięcie było zrobione 1-1.2mm wyżej problemu by nie było. W pewnym sensie to też moja wina, że dopiero faktycznie przymierzyłem. Żeby nie było w tej cenie jest gites ;p - kątówka do ręki i będzie pasowało jak zetnę spód.


@madman15 - pogadaj z chłopakami czy są w stanie to zagięcie wyżej zrobić (czy maszyny pozwalają), ewentualnie czy w grę wchodzi zrobienie samej blachy na tył bez spodu (bez zagięcia) - to powinno być prostsze do wykonania.

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2023 19:59:25 przez Adinfo
[#58] Re: Zamiennik ekranu do A1200

@Adinfo, post #57

Przypuszczam że obudowy się nieco różnią między sobą, ale zwrócę uwagę przy dorabianiu tych VGA żeby zagięcie było jakieś 1.5mm większe. U mnie problem nie jest aż tak wyraźny i ekran pasuje, wszystkie wtyczki można włożyć.
1
[#59] Re: Zamiennik ekranu do A1200

@madman15, post #58

Jak byś mógł zapodać fotki jak to u Ciebie wygląda po skręceniu. Sorry, że temat tak późno wyszedł - ja sobie z tym poradzę bez problemu i nie gniewaj się.

Możesz też np. sprawdzić u Ciebie różnicę od dna dolnej obudowy do dolnej krawędzi np. gniazda Disk Drive lub Parallel.

Postaram się zrobić przymiarki do innych obudów to zobaczę czy są różnice faktycznie - jeżeli tak to sorry za zamieszanie. Może być tak jak z klawiaturami, że kilka rodzajów było.

Co do zagięcia to raczej 1.2mm - to 1.5 może być za dużo ale jak sprawdzę w innych obudowach to porównam.

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2023 22:33:26 przez Adinfo
[#60] Re: Zamiennik ekranu do A1200

@Adinfo, post #59

Spoko chłopaki, to nie majątek przecież. Ja wczoraj grzebałem w moich retro-szpargałach i... nie mogłem już znaleźć tych blach, nie wiem gdzie je schowałem, być może ostatnio wysłałem je wraz z częściami do amigi dla mojego kolegi ale zabijcie mnie, nie pamiętam Nawet gdybym je teraz znalazł to i tak nie miałbym gdzie tego ponownie rozprostować i zaginać, za dużo zachodu ;) Oryginalny ekran to bardzo cienka blacha natomiast ta jest gruba, pewnie 1mm gdzieś ma to nie dziwię się, że punkt zagięcia może się przesunąć, pewnie prościej byłoby po prostu ją uciąć i zostawić tylko stronę od portów ;)

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2023 16:34:52 przez Madman
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem