[#1] Amiga rulez (książka)
według opisu - do 18 kwietnia przedsprzedaż. Od kiedy? ¯\_(ツ)_/¯ Nie wiem. I nikt nie wie w całym lesie!
Póki co można pobrać przykładowy rozdział w PDF.

3
[#2] Re: Amiga rulez (książka)

@snajper, post #1

Wygląda to ciekawie... tylko:
Amiga Rulez! stanowi dzieło zbiorowe autorów i współpracowników magazynów Pixel oraz PSX Extreme.
- czyli kto???
No i link do "Kup teraz" prowadzi do tego lasu o którym wspominasz.
[#3] Re: Amiga rulez (książka)

@snajper, post #1

Marzyłbym aby Xtd taką książkę napisał.
1
[#4] Re: Amiga rulez (książka)

@PWS, post #2

- czyli kto???

czyli Ziemowit Poniewierski oraz inni autorzy i współpracownicy magazynów Pixel i PSX Extreme.

No i link do "Kup teraz" prowadzi do tego lasu o którym wspominasz.

to nie do mnie z pretensjami.
[#5] Re: Amiga rulez (książka)

@snajper, post #1

no nie wierze!!!!

"74. Tanks Furry"
3
[#6] Re: Amiga rulez (książka)

@snajper, post #1

Wygląda smakowicie!
1
[#7] Re: Amiga rulez (książka)

@MarX, post #6

Fajnie ... jeszcze nie zagłębiłem się w Amiga in pixels, a tu taka nowinka. Chwilę później będą pixele c64.
1
[#8] Re: Amiga rulez (książka)

@juen, post #5

i Superfroga nie ma ;)

P.S. zamówienia można już składać na aukcji Póki co jest jeszcze 19 egzemplarzy.

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2022 11:07:03 przez snajper
[#9] Re: Amiga rulez (książka)

@snajper, post #8

dzieki, zamowilem. za 111 dni w paczkomacie ;]
1
[#10] Re: Amiga rulez (książka)

@snajper, post #8

Zostało 5 egzemplarzy ;p

Bo jeden kupiłem

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2022 13:53:11 przez Adinfo
[#11] Re: Amiga rulez (książka)

@juen, post #9

Mam i ja OK

111 dni szybko zleci.
1
[#12] Re: Amiga rulez (książka)

@pong777, post #11

No i pozamiatane, wszystko sprzedane! ;p

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2022 14:23:21 przez Adinfo
[#13] Re: Amiga rulez (książka)

@Adinfo, post #12

No to szybko poszło. Jak klikałem, to chyba było jeszcze jakieś 11 sztuk na liczniku.
[#14] Re: Amiga rulez (książka)

@Grzegorz_P, post #13

Jest ponownie, przed chwilą udało mi się kupić - zostało jeszcze 90 sztuk :)
link
1
[#15] Re: Amiga rulez (książka)

@Ralpheeck, post #3

Marzyłbym aby Xtd taką książkę napisał.

Dzięki za słowa uznania, ale chyba wolę pisać inne rzeczy. :) Pisanie książek, encyklopedii, wspomnień scenowych itd. zostawiam tym, którzy się w takich rzeczach specjalizują. Poza tym jeszcze 20 lat i okaże się, że demoscena liczyła 5 mln osób, z czego 50% było aktywnych już na pierwszym party w Gdyni. :)

Mi się marzyła książka o polskiej muzyce trackerowej / demoscenowej, ale z moją koncepcją jej stworzenia potrzebowałbym czegoś więcej, niż jedynie czasu i chęci.
1
[#16] Re: Amiga rulez (książka)

@XTD, post #15

No właśnie też coś takiego mi się marzy. Poczytać o tamtych czasach w formie wspominkowo technicznej.
Po tym wywiadzie tutaj kilka lat temu, nie wątpię że to by było możliwe i arcyciekawe.
[#17] Re: Amiga rulez (książka)

@Ralpheeck, post #16

Dzisiaj otrzymałem maila, że komplet wysłany :)
[#18] Re: Amiga rulez (książka)

@Axe1971, post #17

potwierdzam, jutro odbieram :D
[#19] Re: Amiga rulez (książka)

@juen, post #18

Też dostałem info, że wysłali. Mieli opóźnienie wg. tego co planowali wcześniej.
[#20] Re: Amiga rulez (książka)

@Adinfo, post #19

U mnie będzie już dziś.
[#21] Re: Amiga rulez (książka)

@Adinfo, post #19

nom, juz w doreczeniu. bedzie czytane :)

ciekawe, ze okladka sie rozni w tej przedsprzedazowej allegro od tej co bedzie do kupienia "od reki"
1
[#22] Re: Amiga rulez (książka)

@juen, post #21

U mnie też już w pączkomacie czeka na odbiór :)
[#23] Re: Amiga rulez (książka)

@juen, post #21

pewnie wynika to z taktyki wydawcy Pixela, gazetkę też prenumeratorzy dostają z inną okładką.
[#24] Re: Amiga rulez (książka)

@juen, post #21

Odebrane



- Komiks dla Pixela 64+ Michała "Śledzia" Śledzińskiego
- okolicznościowa karta z Kolekcji Pixela (motyw Alien Breed)
- przypinka z motywem okładkowym
- gra Observer: System Redux - Deluxe Edition (PC, Steam, https://store.steampowered.com/app/1386900/Observer_System_Redux/ ) w prezencie od Partnera Wydania, Bloober Team.

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2022 11:19:22 przez Adinfo
[#25] Re: Amiga rulez (książka)

@snajper, post #1

Szkoda, że znów głównie o grach. Trochę przejadło mi się to całe retro-wspominanie w którym prawie cały nacisk położony jest na gry. Byłoby to naturalne gdyby to był (S)NES, Sega Saturn czy PSX. Ale Amiga... Trochę jeszcze temat ratują wspominki demoscenowe. Ale gdy po raz kolejny mam przede wszystkim czytać jakie to cudowne było "Lemmings" czy "The Settlers" (a zdecydowanie były cudowne) to już chyba wolę sobie jeszcze raz puścić "Rambo 2", bo mniej mi się przejadł. szeroki uśmiech Może gdyby był ebook to bym kupił... Ale kolejnej cegły na półce już nie zaakceptuję.
[#26] Re: Amiga rulez (książka)

@MDW, post #25

Jako, że nie miałem nigdy żadnego wydania książkowego o grach więc kupiłem. Część z Amigowców ma tego więcej i więcej widzieli co wyszło w ciągu tych lat (mają porównanie). Na pewno coś o demoscenie by się przydało, bo co do użytków i innego oprogramowania trudno było by napisać dobrze zredagowaną merytorycznie książkę aby wzbudziła duże zainteresowanie.
[#27] Re: Amiga rulez (książka)

@MDW, post #25

ale o Tanks Furry jest dopiero w tej :P
3
[#28] Re: Amiga rulez (książka)

@MDW, post #25

ja mam odwrotnie, preferuję namacalne publikacje. Mają tę wyższość, że zawsze można cyknąć zdjęcie i pochwalić się na fejzboku/PPA.
P.S. do mnie już pół godziny temu przyszło powiadomienie, że czeka w paczkomacie, tak że można mnie liczyć jako drugiego (co średnio mnie zadowala, bo drugie miejsce podobno najgorsze buuu!).
[#29] Re: Amiga rulez (książka)

@juen, post #27

ale o Tanks Furry jest dopiero w tej :P

Aaaa to jest jakiś argument. OK Dorzucam do listy zdecydowanych plusów i jeszcze się zastanowię.
2
[#30] Re: Amiga rulez (książka)

@MDW, post #25

@MDW, zrozumiałbym gdybyś kupił i zobaczył co w niej jest a tak to takie wiesz, narzekanie... Ja dziś lecę do paczkomatu bo już dostałem info, że paczuszka czeka na mnie OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem