Komentowana treść: Film z pokazu w Newcastle
[#31] Re: Film z pokazu w Newcastle
W odpowiedzi na komentarz #30


Pod pojeciem "kontrowersyjne tematy" mialem na mysli kontrowersyjne tematy, nie tego newsa.



Nigdy nie pisalem nic na eXecu wiec nie znam polityki "wygladzania rzeczywistosci" ;)



BTW: Hehe, milo ze juz nasz moje imie.
[#32] Re: Film z pokazu w Newcastle
W odpowiedzi na komentarz #28


Jak ten DIVX będzie miał lepszy (a raczej o wiele lepszy) obraz, to poproszę
[#33] Re: Film z pokazu w Newcastle
Można na ten pokaz spojrzeć tak. Zamiast obniżać szybkość zegara podkręcili go i były zwisy. Nikt tego nie ukrywał, nie robił tajemnicy. Bootowanie systemu odbywało się bardzo sprawnie (z czym były problemy jeszcze kilka dni temu na innym pokazie). Szybkość działania systemu wskazuje, że już można go rozsądnie używać.

W sumie widać poprawę.

Co do tego kto i jak napisał newsa, nie mam zastrzeżeń.

Krashan ogr. się do suchych faktów i OK.
[#34] Re: Film z pokazu w Newcastle
W odpowiedzi na komentarz #12


Nie pomyliły Ci się czasem słówka "kompetentny" i "obiektywny"? A może w Twoim słowniku to są synonimy?
[#35] Re: Film z pokazu w Newcastle
W odpowiedzi na komentarz #32


z pustego i salomon nie naleje. obraz moze byc jedynie taki sam jak w materiale zrodlowym.
[#36] Re: Film z pokazu w Newcastle
W odpowiedzi na komentarz #35




Co, JA nie naleję?!
[#37] Re: Film z pokazu w Newcastle
W odpowiedzi na komentarz #33


Ten pokaz to jakas stypa!!! Oni pokazywali nowy, wspanialy i szybki system, czy trupa, ktorego wlasnie ktos pomalowal, zeby dobrze wygladal. Klimat tego pomieszczenia tez byl jakis smetny. Mimo wszystko system dziala naprawde szybko, widac poprawe i to przede wszystkim cieszy. Jakosc filmu mozna wybaczyc, bo 1h filmu w 50 mega upakowac to jest juz jakies osiagniecie.

Jedyne, co mnie martwi to, to ze prezentacja systemu opiera sie o jakies stare programy, dlaczego nie uruchomiaja emulacji Maca zamiast C64? Dlaczego nie pokazuja cech systemu, ktore odrozniaja go od WINdowsa, np. przelaczanie ekranow i jednoczesna praca programow na osobnych ekranach. Dlaczego nie pokaza, ze system mozna tez obslugiwac za pomoca klawiatury? Dlaczego nie pokaza stron internetowych z animacjami fleszowymi? Dlaczego nie wejda na jakiegos chata, zeby pokazac obsluge JAVA? Osobiscie ten pokaz do niczego mnie nie zachecil, te programy, ktore pokazywali uruchomilem zaraz po filmie na UAE. A zawieszanie? Po co sie denerwowac, jak prezentowali pierwszy raz publicznie WIN98 tez byl zwis, a wiecie jak Win sie przyjal. Moze to zwiastun lepszych czasow? :) Mam tez nadzieje, ze jak uruchomili jakiegos mp3 to kiedys doczekam sie jakiegos mpg lub avi. A tak wogole to przydaloby sie cos takiego jak skaczaca pileczka na amidze 1000 jakies "pare" lat temu, tak zeby na pokazie zamiast smiechow bylo slychac luuu looo uuuu i odglos spadajacych szczek... :D
[#38] Re: Film z pokazu w Newcastle
W odpowiedzi na komentarz #37


Oj, widze, ze kolega troche nie w temacie ;) Flash i JAVA to niezbyt amigowe tereny ;)
[#39] Re: Film z pokazu w Newcastle
W odpowiedzi na komentarz #38


A wszyscy chcemy żeby były, dlatego szkoda, że nie pokazali obsługi Flesza i Jawy. (BTW. u mnie w kodaku flesz jest na autowyzwalaczu, a zamiast jawy wolę suzuki )
[#40] Re: Film z pokazu w Newcastle
W odpowiedzi na komentarz #37


dlaczego nie uruchomiaja emulacji Maca zamiast C64?


Bo pod OS4 chyba go jeszcze nie ma, ale może niech wypowiedzą się ci co są bardziej w temacie.
[#41] Re: Film z pokazu w Newcastle
W odpowiedzi na komentarz #39


A wszyscy chcemy żeby były, dlatego szkoda, że nie pokazali obsługi Flesza i Jawy.

OK. A teraz powiedz mi jak pokazac cos czego nie ma? ;)

[#42] Re: Film z pokazu w Newcastle
W odpowiedzi na komentarz #9




Hiacynt, dlaczego znowu wtracasz sie. To nie twoja sprawa. Ktos kiedys powiedzial ze jestes trollem. Ty w dalszym ciagu atakujesz AONE/AOS4. Uwazam ze jako redaktor tego portalu powinienes zmienic postawe i nie osmieszac sie swoim brakiem obiektywizmu. Szanuj PPA panie MiniQ...

[#43] Re: Film z pokazu w Newcastle
W odpowiedzi na komentarz #10




Przecież 933 można osiągnąć tylko na FSB 133MHz (mnożnik 7x) a 800 z FSB 100MHz (mnożnik 8x).



800 mozna uzyskac na Fsb 133Mhz mnoznik 6.5x, tak mialem ustawione gdy otrzymalem moja AONE. Standardowa predkosc to 933Mhz (mnoznik 7x), ale jak ktos lubi bardziej "medialne" predkosci jak 1GHz, to moze sobie podkrecic amisie (mnoznik 7.5), maksymalnie z AONE da sie wycisnac 1.06 Ghz (mnoznik 8x). Mam nadzieje ze wyjasnilem wszelkie watpliwosci "dociekliwych" wszedzie doszukujacych sie FSB 100Mhz
[#44] Re: Film z pokazu w Newcastle
W odpowiedzi na komentarz #35




Watpie DivX to kompresja stratna.

[#45] Re: Film z pokazu w Newcastle
W odpowiedzi na komentarz #42


Hiacynt, dlaczego znowu wtracasz sie.



Bo mam na to ochotę Droździe?



To nie twoja sprawa.



A kim ty jesteś żeby to stwierdzać z taką pewnością?



Ktos kiedys powiedzial ze jestes trollem.



Andrzej Drozd, czy ktoś równie inteligentny?



Ty w dalszym ciagu atakujesz AONE/AOS4. Uwazam ze jako redaktor tego portalu powinienes zmienic postawe



Uważać sobie możesz co tylko ci sie przyśni, ale postaraj się zrozumieć jedno: w komentarzach prezentuję swoje własne opinie, nie mające nic wspólnego z linią przekazu PPA. Nie podoba ci się? Zmień portal. Proste!



nie osmieszac sie swoim brakiem obiektywizmu.



W twoich ustach ośmieszanie się brzmi dla mnie jak najfajniejszy komplement pod moim adresem; wolę to niż ośmieszanie się w twoim wydaniu, czyli kłapanie jadaczką na tematy, na które się nie ma pojęcia.



Szanuj PPA panie MiniQ...



Ty mi mówisz o szanowaniu PPA, a sam urządzasz sobie prywatne wycieczki, bo ci na odcisk nadepnąłem na innym portalu? Weź odejdź wasć, wstydu sobie oszczędź.
[#46] Re: Film z pokazu w Newcastle
W odpowiedzi na komentarz #45


Super, i tu też zaczyna się siara.

[#47] Re: Film z pokazu w Newcastle
W odpowiedzi na komentarz #45




Bo mam na to ochotę Droździe?







Tak, zawsze masz ochote byc zlosliwym i jak troll pchac sie tam gdzie niepotrzeba. Przyklad? Jestes jednym z tych co "obrabjaja" dobre imie Pegazowcom (np. na Execu)







A kim ty jesteś żeby to stwierdzać z taką pewnością?







Jednym z uzytkownikow ktory zauwazyl ze redaktor zachowuje sie w sposob nieodpowiedni. Zamiast cos robic, trolluje.







Andrzej Drozd, czy ktoś równie inteligentny?







Nie, panie Marcinie Kielesinski, ktos na innym partalu, a pan sie nawet przyznal. :)







Uważać sobie możesz co tylko ci sie przyśni, ale postaraj się zrozumieć jedno: w komentarzach prezentuję swoje własne opinie, nie mające nic wspólnego z linią przekazu PPA. Nie podoba ci się? Zmień portal. Proste!







Zabardzo upraszczasz. Portalu niezmienie. Chyba ze wacpan doprowadzisz go do ruiny.







W twoich ustach ośmieszanie się brzmi dla mnie jak najfajniejszy komplement pod moim adresem; wolę to niż ośmieszanie się w twoim wydaniu, czyli kłapanie jadaczką na tematy, na które się nie ma pojęcia.







Ja moge, ale redaktor powinien sie miec nabacznosci. Powinien byc takze aktywny i wiecej czasu poswiecac portalowi. Niestety jeszcze musisz sie duzo nauczyc. Bez nauki nie nabedziesz pokory (redaktorskiej, poniewaz to nie jest portal skupiajacy rozne "obozy" i srodowiska - stronniczosc jest niewskazana) i rozwagi.







Ty mi mówisz o szanowaniu PPA, a sam urządzasz sobie prywatne wycieczki, bo ci na odcisk nadepnąłem na innym portalu? Weź odejdź wasć, wstydu sobie oszczędź.







Patrz wyzej. Jestes na dobrej drodze. Troche samokrytyki i mniej stronniczosci i bedzie gralo.



[#48] Re: Film z pokazu w Newcastle
W odpowiedzi na komentarz #47




Poprawka. Napisalem: "redaktorskiej, poniewaz to nie jest portal skupiajacy rozne "obozy" i srodowiska - stronniczosc jest niewskazana" - Powinno byc bez nie , czyli "ze to jest"

[#49] Re: Film z pokazu w Newcastle
Obydwu panów proszę o przeniesienie dalszej dyskusji na priv.
[#50] Re: Film z pokazu w Newcastle
W odpowiedzi na komentarz #46




I po raz kolejny robi sie tam gdzie tylko pan Drozd sie poajawi. Jak widze dokonal przeprowadzki jak na eXecu wszyscy zaczeli go olewac a na WFMH ma bana.



Generalnie jestem przeciwny takiemu podjsciu ale sadze, ze ban dla pana Drozda bylby wysoce na miejscu, niech sobie czyta jak ma ochote ale pisac bym mu nie pozwolil.

[#51] Re: Film z pokazu w Newcastle
W odpowiedzi na komentarz #44


w tym przypadku "zrodlo" = "to, co jest teraz"
[#52] Re: Film z pokazu w Newcastle
W odpowiedzi na komentarz #50




Nieprawda. Odwiedzam PPA dluzej niz MiniQ. Odwiedzam go od okolo 1.5 roku codziennie. Ja sie tu nie pojawilem tylko juz tu bylem, gdy pojawil sie MiniQ, zdaje sie ze potym jak nieaktualne stalo sie haslo Valwita, czy kogo tam z #amisia, czyli "PPA - nie biore". A panowie ci przyszli kiedy skonczyly sie czasy swietnosci ACP, wczesniej tam trollowali.

Widze ze pan tez sie URWAL Z CHOINKI. No, ale nowy pan jest wiec nie zna pan zwyczajow na PPA.

[#53] Re: Film z pokazu w Newcastle
W odpowiedzi na komentarz #50




Generalnie jestem przeciwny takiemu podjsciu ale sadze, ze ban dla pana Drozda bylby wysoce na miejscu.







Ale z pana zmija, albo to tylko niewyspanie Mam dostac bana za samo komentowanie? Prosze podac jakis przyklad gdzie zawalilem sprawe na PPA. To jest powazny portal i pan tez zachowuj sie powaznie, a nie jak dzieciak w przedszkolu.
[#54] Re: Film z pokazu w Newcastle
W odpowiedzi na komentarz #53




Masz dostac bana (Moim zdaniem of coz. Od razu wspomne, ze nie jestem redaktorem tego portalu aby ew. uprzedzic kolejna twoja odpowiedz) za wypisywanie bzdur i powodowanie kompletnie nie uzasadnionego dymu na portalu.



Naprawde nie chcialbym aby jedyny jeszcze odwiedzany przez moja osobe portal zamienil sie w kompletne dno jakim stal sie eXec i do ktorego nieustannie zbliza sie www.amiga.com.pl

[#55] Re: Film z pokazu w Newcastle
W odpowiedzi na komentarz #52




ROTFL! Czemu wiedzialem, ze dostane taka odpowiedz. Tak czy inaczej nadal wychodze z zalozenia, ze dyskusja z toba ma taki sens jak tluczenie glowa w sciane, jedyny tego efekt to bol glowy.



BTW Za '... nowy pan jest ...' oskara temu panu bym dal ;)

[#56] Re: Film z pokazu w Newcastle
W odpowiedzi na komentarz #54




Za co mam dostac bana? Uzasadnij to i nieinteresuje mnie ACP i Exec, tylko PPA
[#57] Re: Film z pokazu w Newcastle
W odpowiedzi na komentarz #42


Uwazam ze jako redaktor tego portalu powinienes zmienic postawe i nie osmieszac sie swoim brakiem obiektywizmu. Szanuj PPA panie MiniQ...



"Powinieneś", "szanuj", etc. Uważam, że MiniQ nie ośmiesza nikogo brakiem obiektywizmu i szanuje PPA, co więcej, nie musi być obiektywny w komentarzach (co innego w newsach), każdy może mieć przecież swoje zdanie, czy widnieje tutaj gdzieś nakaz na brak możliwości wyrażania swojego zdania? Takie teksty jak wyżej brzmią jak nakaz, jak byś pouczał go jak jakieś dziecko. Widzę, że kompletnie nie masz do MiniQ zaufania, nie wiem dlaczego, ja natomiast mam do niego zaufanie, wiele razy mi pomógł w różnych związanych z Amigą sprawach i obiektywnie patrząc na to co tutaj wypisuje nie widzę w tym nic szkodliwego. Nie rozumiem dlaczego nakazujesz mu, pouczas MiniQ jak on ma się zachowywać podczas gdy on wyraża jak inni swoje zdanie na dany temat. Zamiast rozkazywać czy nie lepiej by było poprosić go, po prostu zwyczajnie poprosić a nie pouczać. Ale skoro między wami taka nienawiść. To w takim razie dajcie sobie na wstrzymanie i omijajcie siebie, nie czytajcie swoich komentarzy i nie odpisujcie sobie bo nikt nie chce czytać czegoś, z czego nic nie wynika. Zastanów się, nie przechodząc na żadną ze stron widzę, że czasami przesadzasz. Proszę zmień coś, wstrzymaj się od nic nie wnoszących tekstów.



Ogólnie męczą mnie takie dyskusje, dlatego nie czytam od jakiegoś czasu komentarzy na jedynym poza PPA portalem amigowym w Polsce jaki odwiedzam (exec.pl).

Jak coś mnie męczy to usuwam tego przyczynę, co oznacza, że rozważam wyłączenie komentarzy, bana na kogoś, czy inne środki jeśli Ty i inni (a przede wszystkim Ty, bo rozpętałeś "Drugą Wojnę") nie dostosujecie się i nie zaprzestaniecie dalszej dyskusji, która jest bełkotem o niczym. Proszę pomyśleć zanim się coś napisze...
[#58] Re: Film z pokazu w Newcastle
W odpowiedzi na komentarz #56


Uzasadnij to i nieinteresuje mnie ACP i Exec, tylko PPA



Za pouczanie innych jacy powinni być. Między innymi ja tu jestem adminem i jak już coś to ja decyduje o tym kogo należy pouczać jeśli chodzi o zachowanie tak samo jak to komu dawać bana.

Jeszcze jeden komentarz w tej sprawie i zastosuje odpowiednie środki. Proszę to potraktować jako ostrzeżenie.
[#59] Re: Film z pokazu w Newcastle
W odpowiedzi na komentarz #56


Andrzej, za paplaninę nie na temat, za prywatne wycieczki, za robienie w komentarzach czata z inną osobą, po prostu jesteś dobrym priowokatorem.

Nie odpisuj mi tu proszę.
[#60] Re: Film z pokazu w Newcastle
W odpowiedzi na komentarz #47


Odpowiem RAZ, jeśli nie wystarczy - trudno. Beton z wytwórni Drozdów jest bardzo twardy. Beton Drozdowy myśli, że jak nauczył się nowych słówek, typu "upraszczasz", i gdy włoży na siebie płaszczyk "wyrafinowanego" prowokatora, to zmieni to jego wizerunek drugiej co do wielkości gwiazdy po L.Antyborzcu. I prawie mu się to udaje.



Tak, zawsze masz ochote byc zlosliwym i jak troll pchac sie tam gdzie niepotrzeba. Przyklad? Jestes jednym z tych co "obrabjaja" dobre imie Pegazowcom (np. na Execu)



Złośliwy jestem, jak najbardziej. Taka moja natura, i taka broń, gdy widzę oszołomów na portalach. A o obrabianie dobrego imienia możesz conajwyżej siebie obwiniać - sam włazisz wszędzie gdzie tylko możesz, i na każdy możliwy temat musisz się wypowiedzieć, nawet gdy nie masz na jego temat nic mądrego do powiedzenia. Daleko szukać - twój ostatni występ na execu. Wartościowi ludzie którzy jeszcze zostali przy amidze się z ciebie śmieją, uważają cię w najlepszym wypadku za folklor, niektórzy dosadniej swoje opinie formułują.



Jednym z uzytkownikow ktory zauwazyl ze redaktor zachowuje sie w sposob nieodpowiedni. Zamiast cos robic, trolluje.



Nie jesteś dla mnie żadnym autorytetem, nie zrobiłeś nic co by mogło poprawić twój wizerunek oszołoma portalowego, który rzadko kiedy ma do powiedzenia kilka sensownych zdań. Kto mnie zna bliżej, ten wie co robię.



Nie, panie Marcinie Kielesinski, ktos na innym partalu, a pan sie nawet przyznal.



Tak, i postawiłem nawet śmieszka dla niekumatych, ale widzę że dla ciebie o jednego za mało.



Portalu niezmienie. Chyba ze wacpan doprowadzisz go do ruiny.



Ciekawe co zobaczą ludzie wartościowi tam, gdzie Drozd widzi ruinę? Pytanie retoryczne.



Ja moge, ale redaktor powinien sie miec nabacznosci. Powinien byc takze aktywny i wiecej czasu poswiecac portalowi.



Ocena moja aktywności i czasu, który poświęcam portalowi nie leżą w zakresie twoich kompetencji, są tu inne osoby które mają w tym zakresie znacznie więcej do powiedzenia.



Niestety jeszcze musisz sie duzo nauczyc.



Pokaż mi portal, na którym jesteś wieloletnim redaktorem, bym mógł z ciebie brać przykład, ostojo mądrości, pokory, stylistyki, i logiki.



Troche samokrytyki i mniej stronniczosci i bedzie gralo.



Zaświeć przykładem.



Nieprawda. Odwiedzam PPA dluzej niz MiniQ.



Kolejna prawda niezaprzeczalna, nam objawiona, i tak oczywista, że nie wymaga dowodów.



zdaje sie ze potym jak nieaktualne stalo sie haslo Valwita



Nic nie wiem o żadnych hasłach Valwita, nie znam też osoby która wydała dekret w grodzie amigowym, i ogłosiła jego ewentualną nieaktualność.



No, ale nowy pan jest wiec nie zna pan zwyczajow na PPA.



Ciągle pokazujesz jak mało wiesz, i jak mało ludzi znasz. Nie masz nawet ksztyny wartości jaką przedstawia dla amigowskiego środowiska Marcin Kurek, ale to nie przeszkadza ci kłapać jadaczką na jego temat... I ty mnie mówisz o pokorze?



Na pocieszenie dodam, że to była moja ostatnia wypowiedź w tym wątku. Niedokarmiane trolle zdychają w samotnych męczarniach, a praktyka pokazała nie raz, że do Drozda żadnymi argumentami dotrzeć się nie da.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem