Komentowana treść: Źródła AmigaOS sprzedane
[#1] Re: Źródła AmigaOS sprzedane
Jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Po prostu pozbywają się niewygodnego bagażu z napisem "społeczność amigowa". Zastanawiam się tylko, ile ta społeczność potrafi znieść. Jak dla mnie ta wiadomość ostatecznie przekreśla przyszłość A1+OS4. KMOS Inc. nawet nie ma strony internetowej, a w ogóle to pewnie cyrk w związku z procesem o AmigaDE. Nie ma koszulek, nie ma CAM, teraz nie ma właściciela.
[#2] Re: Źródła AmigaOS sprzedane
W odpowiedzi na komentarz #1


Nie wiem jak inni, ale ja juz dawno przestalem sie przejmowac i nie musze nic znosic. Ja poprostu uzywam. Ani mi sie nie chce czekac na nowe swietlane czasy, ani na mitycznego AOS4 i MOS Classic. Nawet jak to wszystko "odchlan pochlonie" ja i tak bede sobie gdzie tam dlubal przy Amigach. Jak bym sie zabardzo przejmowal, to pewnie przesiadl bym sie na peceta, lub dostal kompletnego rozstroju nerwowego :)
A wiec trwajmy, nieprzejmujmy sie i dalej robmy swoje :)
[#3] Re: Źródła AmigaOS sprzedane
Tak sie balem... Gdyby nie Pegasos no to bym mial dola niezlego. Teraz chyba juz tylko MOS Team zostal na polu bitwy.
[#4] Re: Źródła AmigaOS sprzedane
Ale co to jest ten KMOS ? Jakos nie moglem info zadnego znalesc.Chyba poraqz kolejny widze jak Amiga(firma) sie stacza,ale coz.Dobrze ze jeszcze nam Pegasos/MOS zostal...Pozyjemy zobaczymy co bedzie...
[#5] Re: Źródła AmigaOS sprzedane
Myślę, że dzięki tej transakcji AInc może się bronić w sądzie. Na AW.net jest ciekawy wątek (podobno AInc przedstawiła w sądzie baardzo mocne dowody). A tak w ogóle to oznacza, że jest nowy właściciel (podobno majętny), Hyperion nadal ma prawa do OS 4.xx (z wypowiedzi Bena Hermansa wynika, że się bardzo cieszą ze zmiany właściciela). I co ciekawe może nowy właściciel stwierdzi, że dla tysiąca Pegazów też warto napisać OS4 (brak osobistych uprzedzeń).
[#6] Re: Źródła AmigaOS sprzedane


Ale obciach
[#7] Re: Źródła AmigaOS sprzedane
W odpowiedzi na komentarz #2


Co w twoim wypadku ogranicza się do trollowania. O tak, bardzo wartościowe amizajęcie ;).
[#8] Re: Źródła AmigaOS sprzedane
Hmm... jedyne co można w tej sytuacji powiedzieć to:

"O BOSZE ZNOWU?"

Taki obciach, żeby tak nisko upaść, straszne :( .

Tak się teraz zastanawiam, tak sobie troszkę pomęczyłem ten mój malutki i głupiutki rozumek. Amiga Inc, sprzedała prawa do OS jakiejś mało znanej firmie ( nie ma nawet własnej strony www ), a takiej genesi nie chcą sprzedać?. Jest to dla mnie dziwne, baaaardzo dziwne.Jakaby Genesi nie była to przynajmniej coś robi w naszym małym amigowym śiwatku a taki KMOS? pierwsze słysze o tej firmie.

Heh ładny przekręt w pięknym polskim stylu :D
[#9] Re: Źródła AmigaOS sprzedane


Ja juz kutwa nic nie rozumiem...
[#10] Re: Źródła AmigaOS sprzedane
W odpowiedzi na komentarz #5


mocne dowody? mocne dowody=deklaracja bodaj 6 panów, którzy przedstawili "swiadomi praw i obowiązków" swoje zdanie nt "Aos i Ade" w którym to stanowisku stwierdzają brak wspólnej "codebase" i parę innych różnic. Generalnie - ruch by uchronić os4 przed Genesi.. . poniekąd ruch nieco desperacki, ale wiadomo - tonący brzytwy się chwyta.



tak czy siak, jestem ciekaw, co dalej w sprawie Genesi vs Ainc
[#11] Re: Źródła AmigaOS sprzedane
i co tu sie dziwic?? sledzac cala historie Amigi mozna bylo od razu wywnioskowac taki koniec poczynac AInc... ^@%#$R^@#$^%!@%$( :[
[#12] Re: Źródła AmigaOS sprzedane
Nie bardzo Was rozumiem. Najpierw prawie wszyscy krytykują AInc, że nic nie robi, nie ma kasy i nawet bronić w sądzie się nie potrafi. Teraz jak sprzedali system bo nie mają środków na ciągnięcie OS4 i AmigaDE jednocześnie to wszyscy są załamani. Co by nie zrobili to i tak byłoby źle? Po co mieli udawać, że coś robią w temacie OS4. Widać, że bardziej zależy im na DE. Szukają szczęścia w urządzeniach przenośnych a nie w kilku tysiącach (łącznie z Peg) komputerów.

Masa ludzi czekała na bankructwo AInc. Wtedy sytuacja byłaby bardzo skomplikowana a tak sprzedali OS i nowy właściciel jest od razu a nie po miesiącach sądowych przepychanek.
[#13] Re: Źródła AmigaOS sprzedane
W odpowiedzi na komentarz #11


Takie samo SWOJE zdanie przedstawił Bill Buck. Przedstawili także jakieś dowody (maile). Myślę, że to ma mniej wspólnego z Genesi a więcej ze słabością finansową AInc i słabością rynku amigowego.

Te "kilka" płyt dla hobbystów to nie rynek. Z tym niech się męczy kto inny.
[#14] Re: Źródła AmigaOS sprzedane
W odpowiedzi na komentarz #5

A tak w ogóle to oznacza, że jest nowy właściciel (podobno majętny)



I dlatego nie stać go nawet na stronę internetową? Ja się zastanawiam dlaczego Amiga Inc. (niech jej ziemia lekką będzie) nie sprzedała praw do OS4 Hyperionowi, przecież to wydawałoby się logiczne, nieprawdaż? Moim zdaniem sprawa jest nader prosta. Z powodu osobistych animozji Amiga Inc. sprzedałaby OS4 samemu diabłu byle tylko nie oddać go Genesi. Ruch ten jest po prostu zrobieniem na złość Genesi w ostatnim ruchu konającego. To chyba najdobitniej świadczy o tym ile Amiga Inc. obchodzili amigowcy. Co więcej ta transakcja (jak można przeczytać w oświadczeniu prasowym) była zawarta 23 kwietnia 2003, a więc przez prawie rok Amiga Inc. leciała sobie w kulki z amigowcami. Wierzcie im dalej... Mnie pozostaje tylko ta drobna satysfakcja, że poznałem się na nich znacznie wcześniej.
[#15] Re: Źródła AmigaOS sprzedane
W odpowiedzi na komentarz #13


Rozchodzi się o to, że sprzedali to wszystko bliżej niezidentyfikowanej firmie, która nie wiadomo co dalej z tym zrobi. Zapewne z czystej przekory nie pozwolili, by to wszystko przejęła Genesi. Jednym ruchem zniweczyli szanse na ucięcie wszystkich sporów i podziałów na tle MOS/OS4/Peg/A1.

[#16] Re: Źródła AmigaOS sprzedane
Sprostowanko małe: te 200 milionów to potencjalni klienci na system DE, żeby sie na nich skupić niby sprzedali AmigaOS. Poza tym KMOS twierdzi ze w calosci przejmie zobowiązania z umów z Hyperion i Eyetech.
[#17] Re: Źródła AmigaOS sprzedane
W odpowiedzi na komentarz #15


Jeżeli ktoś chce Cię pogrążyć w każdy możliwy sposób to nie sprzedajesz mu na końcu tego na czym mu tak bardzo zależało. Co do innych wątpliwości to masz rację: czemu nie Hyperion? (może nie było ich stać), czemu przez rok nic nie było wiadomo? (brak pomysłów).

Jeśli rok temu sprzedali system to chyba nie po to by zrobić amigowcom na złość, tylko po to by coś z tego mieć.



[#18] Re: Źródła AmigaOS sprzedane
No dobrze... To co dalej bedzie z Amiga inc. ??? Jestesmy swiatkami kolejnego juz upadku amigi ? Ktory to juz raz ?
[#19] Re: Źródła AmigaOS sprzedane
System - KMOS/Hyperion, sprzet - Eyetech/Mai, a marka Amiga - Amiga Inc. Pownnismy nazywac to holdingiem, syndykatem albo trustem, tylko wielkosc sprzedazy nie ta. Nie uwazacie, ze to juz zaczyna byc smieszne... gdyby nie bylo takie smutne.
[#20] Re: Źródła AmigaOS sprzedane
W odpowiedzi na komentarz #1




Drogi Fei`u, nie moze przekreslic przyszlosci AmigaOS4 ani AmigaONE, bo rozwoj tych produktow nigdy od Amiga Inc. nie zalezal, nie badz wiec ignorantem.



Poza tym cyrk w sprawie sadowej z Genesi? Owszem, Genesi wlasnie dostaje po pupie IMO.
[#21] Re: Źródła AmigaOS sprzedane
W odpowiedzi na komentarz #10


Aha... dziwne tylko, ze na poparcie tych zeznan zalaczone zostaly dowody. Wszystko genialnie do siebie pasuje, jest spojne logicznie i zgodne z prawda, w przeciwienstwie do wniosku Genesi - w procesie zeznaje CEO firmy TAO gdzie slusznie zauwaza, ze Amiga Inc. nie jest dysponentem intent`a. Nie sadze wiec, aby Genesi uzyskalo jakiekolwiek prawa od Amigi, z wyjatkiem sytuacji ugody, kiedy zostanie dostarczona szczegolowa dokumentacja Pegasos`a w celu przeportowania AmigaDE.
[#22] Re: Źródła AmigaOS sprzedane
W odpowiedzi na komentarz #7




Czepiasz sie i prowokujesz?

[#23] Re: Źródła AmigaOS sprzedane
W odpowiedzi na komentarz #18


Bosz... czy Polacy tylko biadolic potrafia? Najwyrazniej, bo na zagranicznych sajtach panuje entuzjazm, a u nas pomrocznosc wielka. Troche mnie to dziwi, bo wiekszosc amigowiec nie lubi Amiga Inc. wiec uwolnienie AmigaOS przyjac powinni z entuzjazmem. Rozwoj AmigaOS4 czy AmigaOne nie jest w zadnej mierze zalezny od Amiga Inc. i nigdy nie byl - to oczywiste. KMOS Inc. nalezy do Mr. Garry Hare. Jesli ktos pamieta, swego czasu Bill Buck kreowal go na CEO Amiga Inc. Nie widze tu ani upadku, ani specjalnej zmiany poziomu w gore/dol na razie.

Domyslam sie, ze wiecej newsow pojawi sie na dniach wiec poczekam spokojnie.
[#24] Re: Źródła AmigaOS sprzedane
W odpowiedzi na komentarz #8




A moze odpowiedz jest prostsza niz sie wydaje...nad wszystkim ma kontrole jakis znaczacy potentat?

[#25] Re: Źródła AmigaOS sprzedane
W odpowiedzi na komentarz #20

Rzeczywiście, podawanie jako dowodów w sądzie cytatów z ANN umocni pozycję Amiga Inc. Tylko ciekawe jaki sąd poważnie traktuje takie dowody. Inna sprawa, że nie rozumiem Bucka po co się wdaje w takie zabawy rodem z piaskownicy zamiast zająć się robieniem kasy.
[#26] Re: Źródła AmigaOS sprzedane
W odpowiedzi na komentarz #25


No nie, to, ze podpieraja sie oswiadczeniami na ANN.lu to nic takiego, sa to oswiadczenia Buck`a i Velasco, mozna zweryfikowac ich autentycznosc i sa dowodem (moze nie w naszych sadach gdzie czasem ciezko wytlumaczyc co to jest Internet). Zreszta zweryfikowac w ten sam sposob w jaki Bill Buck uzyl oswiadczenia od Fleecy Mossa z 2004 roku na ANN.lu, ktore okazalo sie byc bzdura napisana przez jednego Australijczyka dla zgrywu. Buck tutaj troche sie zagalopowal i zapodal calosc jako dowod w sprawie. W kazdym razie, ja tez mysle, ze powinien skupic sie na robieniu kasy i produkcji ile wlezie pegazow coby sensowny rynek zbudowac, taki chociaz 50.000 uzytkownikow...

Bitwa z Amiga Inc. jest zdaje sie wojna o dominacje na tym co pozostalo z amigowego rynku. Jak napisal Buck do Craiga, CEO firmy TAO (a ten zeznal to w oswiadczeniu) - Przez dobranie sie do AmigaDE, Buck chcial tylko wejsc w posiadanie softu TAO. Troche to glupie, Amiga Inc. nie moze decydowac, ani byc w posiadaniu praw do produktow TAO. Dlatego sadze, ze pozew upadnie bo Amiga Inc. nie ma nic poza AmigaDE, czyli nakladka na intenta firmy TAO + tuzin gier pod to, z czego zadna nie zostala napisana przez Amiga Inc.
[#27] Re: Źródła AmigaOS sprzedane
W odpowiedzi na komentarz #23


Radziłbym Ci raczej sprawdzić do jakiej firmy należy KMOS Inc. (raczej KMOS Semiconductor, o ile to ta sama firma), co ten właściciel robi i jakie może mieć plany odnośnie AmigaOS. To już któraś z kolei "wielka nadzieja" (która? przestałem liczyć). Po wykupie przez Gateway też były entuzjastyczne posty. Zachodnie owce są mimo wszystko bardziej naiwne.
[#28] Re: Źródła AmigaOS sprzedane
Umarł król, niech żyje król! Buuuu.... Uważam, że to najlepsze rozwiązanie, jakie Amiga Inc. magła zrobić. Inna sprawa, że w takim złym stylu.
[#29] Re: Źródła AmigaOS sprzedane
W odpowiedzi na komentarz #27


Nie lacze zadnej nadzieji z KMOS`em. Dla mnie OS4/A1 to rzeczy zalezne scisle od tego co robi Hyperion i Eyetech. Nie wiem czy chodzi o KMOS Semiconductors. Podejrzewam, ze sprawa wyjasni sie na dniach.
[#30] Re: Źródła AmigaOS sprzedane
W odpowiedzi na komentarz #17


tak bardzo zaleűaîo




Jesli tak bardzo im zalerzalo to po co te cyrki z naciaganiem ludzi na 50$, po co jakis AmigaDE z grami - no sense. McEwen sam nie wiedzial czego chce i lgal gdzie tylko sie dalo. Poczytaj jakies oswiadczenia drukowane w ACSach kiedy to przedstawial piekna wizje powrotu Amigi. Poprostu rece opadaja. Co do lubienia czy nie Amiga Inc. to zwisaja mi oni. Raczej powinienem ich nie lubic za to co zrobili, a w zasadzie za to, ze nic nie zrobili. Teraz widac, ze jedyna realna szansa rozwoju jest Genesi, ktore tez swiete nie jest, ale widac efekty ich pracy. Zreszta co mnie ten burdel obchodzi...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem