Komentowana treść: Prezentacja OS4 na PUGS
[#91] Re: Prezentacja OS4 na PUGS
Jak narazie jedynym wrazeniem jakie odnioslem to jest takie: jest jakis system a moze dwa, ktore dzialaja a moze nie, sa napisane legalnie a moze... .. Komentujacy koledzy w tej dyskusji sa na pewno znawcami Amigi, ale proponuje cala pare skierowac w nieco innym kierunku. Skoro sie tak dobrze znacie to zrobcie mostek pci za 150.0 zl i sprzedajcie mi, karte turbo na procku G4 za jakies 600.00 zl do A1200, napiszcie jakies super gry strategiczne.Przestancie wreszcie upodabniac sie do naszych politykow i moze ktos by przetlumaczyl troch tekstow na polsaki.
[#92] Re: Prezentacja OS4 na PUGS
W odpowiedzi na komentarz #88


Tak sie skada,ze z Jackiem Piszczkiem, Maszem Barczykiem i kilkoma innymi osobami zyjemy w kolezenskich stosunkach.



Calym problemem, jest postawa Twoja Krashanie oraz Ravka (glownie przez swoja polityke jaka prowadzi na ACP.

Nadal czekamy na opuiblikowanie twojego testu AmigiONE.



I tu jest pies pogrzebany. Gdyby nie wasze wieczne "podburzanie" i ataki, inicjatywa integracji srodowiska (realizowana juz czesciowo przez Piotra i SZYMONA) bylaby dawno zakonczona.



A co do prawdy kolacej w oczy: poczytaj sobie Twoje wlasne wypowiedzi i wyciagnij wnoski. Spojrz czasem tez do lustra,to pomaga w samoocenie.





[#93] Re: Prezentacja OS4 na PUGS
W odpowiedzi na komentarz #92


inicjatywa integracji srodowiska (realizowana juz czesciowo przez Piotra i SZYMONA) bylaby dawno zakonczona.



To dopiero brzmi politycznie - czyli napisane wielkimi słowami, i pusto.



A co do prawdy kolacej w oczy: poczytaj sobie Twoje wlasne wypowiedzi i wyciagnij wnoski. Spojrz czasem tez do lustra,to pomaga w samoocenie.



I vice versa, ZWŁASZCZA w momencie, gdy w koment chcesz wstukać słowa typu "udaj się do specjalisty".
[#94] Re: Prezentacja OS4 na PUGS
W odpowiedzi na komentarz #92


Calym problemem, jest postawa Twoja Krashanie

No to nareszcie wiemy kto odpowiada za konflikt zwolenników AmigaOS4 ze zwolennikami MorphOS-a. Tą osobą jestem ja. I to przeze mnie pan Zadora i SZYMON nie są w stanie zintegrować środowiska. Co prawda poza zapowiedziami nie zauważyłem żadnych działań w tej sprawie, ale to na pewno z powodu mojej wrogiej działalności. To co mam według Was zrobić, żeby nie przeszkadzać w integracji środowiska? Nie reagować, kiedy nieprawdę o MorphOS-ie piszą publicznie osoby, które widziały go przez 15 minut na jakimś pokazie w zeszłym roku?
[#95] Re: Prezentacja OS4 na PUGS
W odpowiedzi na komentarz #94


Nie widze zadnego konfliktu miedzy systemami, tylko roznice ludzkich charakterow i potok niepotrzebnych wyzwisk i pomowien.



Proponuje bysmy od dnia dzisiejszego na wzajem siebie szanowali i prace jaka wykonujemy.

Jesli jestes w stanie przekonac Ravka - to mysle, ze sprawy juz niema. ACP wroci do swojego dawnego stanu, na Execu (przy newsach) mozna "pokolorowac motyla na niebiesko"



PS.

Ostatnio doszly mnie sluchy,ze kilka osob jest zaintersownych przeniesieniem swoich programow pod OS4: (MisterQ, MaaG, McBarlo).

Jak widac idea integracji ma sie dobrze. Zapraszam.







[#96] Re: Prezentacja OS4 na PUGS
W odpowiedzi na komentarz #94


Krashan, zwroc uwage na jeden podstawowy fakt: zgoda buduje, niezgoda rujnuje. ROzumiesz... zgoda jest kluczowym slowem.

Kiedy jest trudny temat, np. przyjazn polsko-niemiecka, to myslisz, ze rozgrzebywanie starych ran ma sens dla przyjazni ??



A wracajac do "naszego" tematu - jak myslisz: czy wiecej tolerancji ma znaczenie, czy nie ma kompletnie znaczenia ? W obecnej sytuacji (naprawy, nie mowie o sytuacji, gdy wszystko jest OK) oczywiscie...



I wreszcie na koniec: jak myslisz: czy te Twoje sprostowania (bo ktos cos widzial, kiedys, na zle dzialajacym czyms) KOMUS SLUZA ? Czy tylko Twojemu Ego ? Przeciez nie jestes bojownikiem o jedna, wielka prawde, zeby zawsze kazdego porawiac, wiecej luzu. To forum jest, dla ludzi.. a nie fabryka, gdzie sa sami specjalisci, ktorym nie przystoi niewiedza, czy pomylka...
[#97] Re: Prezentacja OS4 na PUGS
W odpowiedzi na komentarz #96


Mysle, ze tu chodzi o cos innego... Niektorzy zwrocenie uwagi, na to, ze myla sie w jakiejs sprawie traktuja jak atak na wlasna osobe... To jest najwiekszy problem, jesli zas chodzi o "przyjazn" to tu wlasnie zatajanie roznychrzeczy moze prowadzic do wybuchu... Jestem zdania, iz nalezy mowic to co sie uwaza za sluszne, a nie ukrywac dla tzw. dobra ogolnego. Pamietaj, ze najwiecej konfliktow wybucha z blachych powodow, a wyolbrzymiane one sa poprzez niedomowienia...
[#98] Re: Prezentacja OS4 na PUGS
W odpowiedzi na komentarz #85




Nie postapili nie ucziwe bo nie zlamali prawa. Zostaje kwestia moralnosci a jak wiemy morlanosc w tych czasach nie istnije i wiekszosc wartosci obrocono o 180 stopni co tylko ten bzdurny zapis w prawie autorskim z deasamblacja potwierdza.
[#99] Re: Prezentacja OS4 na PUGS
W odpowiedzi na komentarz #95




Ostatnio doszly mnie sluchy,ze kilka osob jest zaintersownych przeniesieniem swoich programow pod OS4: (MisterQ, MaaG, McBarlo).

Jak widac idea integracji ma sie dobrze. Zapraszam.




Też się nad tym zastanawiałem, chciałem TTEngine zrobić natywną pod OS4, ale przeraża mnie myśl pisania pod OS4 nie mając maszyny na której mogę testować. Już mam poważne problemy z wersją 68k, bo mimo testowania jej pod MOS-em, okazuje się, że na klasycznych Amigach są problemy. Jakoś sobie radzę, ale to ciężka walka.
[#100] Re: Prezentacja OS4 na PUGS
Problem będzie tak długo, jak długo niektórzy nie będą w stanie zrozumieć bardzo prostych zdań złożonych, jak długo każda źle postawiona kropka będzie sie kojarzyć z atakiem na własną osobę, względy emocjonalne będą przeważać nad resztkami zdrowego rozsądku a dystans do sprawy będzie z trudem równał się z poczuciem humoru (niewielkim). Tak długo. Aż tak.
[#101] Re: Prezentacja OS4 na PUGS
W odpowiedzi na komentarz #99


ale przeraża mnie myśl pisania pod OS4 nie mając maszyny na której mogę testować.

To po co sprzedawales swoja A4000? Gdybys nie sprzedal swojej Amigi to bys mial na czym testowac natywne oprogramowanie pod OS4.
[#102] Re: Prezentacja OS4 na PUGS
Panowie... wiecej tolerancji.. zamiast sie cieszyc ze sa systemy i sa one rozwijane to wy skaczecie sobie do gardel.. tak nie przysti milosnikom amisi ;)



Az strach pomyslec co bedzie jak pojawi sie finalna wersja OS4.. przeciez wy sie pozabijacie na tym forum ;|



[#103] Re: Prezentacja OS4 na PUGS
W odpowiedzi na komentarz #102


A tam, od razu pozabijamy. Przynajmniej widać że coś się dzieje, że temat amigi ciągle jest emocjonujący, i że obchodzi ludzi. To lepsze niż cisza, nudy, i brak jakiegokolwiek ruchu w komentarzach moim zdaniem. :)
[#104] Re: Prezentacja OS4 na PUGS
ech, znowu ggua kontratakuje i szambo zaczyna sie przelewac. szkoda ze ze swoimi gownianymi wojenkami nie zostaliscie na execu. teraz ppa zamieniacie w kolejny portal gdzie nie mozna zajrzec w komenty :(
[#105] Re: Prezentacja OS4 na PUGS
W odpowiedzi na komentarz #103


Dokladnie! Ja juz kiedys napisalem, ze klotnie w naszym srodowisku zawsze byly (nie chce mi sie wyciagac z szafki starych MA :)) i zawsze beda. Malo tego, uwazam, ze sa one pozyteczne, bo pobudzaja nas do dzialania! Istnieje tylko jedno niebezpieczenstwo - nie zgadzajac sie z kims schodzimy z merytorycznego tematu dyskusji w sprawy osobiste, na forum internetowym piszemy rzeczy, ktorych nigdy nie powiedzielibysmy drugiej osobie w realnej rozmowie i...



"W koncu to kolejna cegla w mym murze jest

Wszystko to kolejna cegla w mym murze jest"



"Czy jest ktos za tym murem?"



PF 1979
[#106] Re: Prezentacja OS4 na PUGS
W odpowiedzi na komentarz #101


To po co sprzedawales swoja A4000?



Z biedy... Pegasosa też bym nigdy nie kupił i mam go tylko dlatego, że dostałem od Genesi w prezencie. A AmigaOne to już całkowita abstrakcja dla mnie finansowo...
[#107] Re: Prezentacja OS4 na PUGS
W odpowiedzi na komentarz #106


Chyba ze tak... Niestety nie slyszalem, aby Hyperion badz Eyetech rozdawal A1 dla deweloperow (jak Genesi, jak piszesz), ale za to moga je kupic po nizszej cenie.

Jesli chcesz spradzac swoje programy dla OS4, to wystarczy jakas tania A1200 + PPC. :)
[#108] Re: Prezentacja OS4 na PUGS
W odpowiedzi na komentarz #107




Jaks tanie A1200 + PPC ? ROTFL :)

[#109] Re: Prezentacja OS4 na PUGS
W odpowiedzi na komentarz #107


Co z predkoscia? Przesiadka na A1200 z rakiety Peg2 to kubel zimnel wody.
[#110] Re: Prezentacja OS4 na PUGS
W odpowiedzi na komentarz #109


Ale wystarczy do testowania natywnych programow.
[#111] Re: Prezentacja OS4 na PUGS
W odpowiedzi na komentarz #107


Miałem swego czasu A1200 z PPC i wiem ile nerwów kosztuje utrzymanie takiego sprzętu w ruchu. A mimo wszystko jakieś 1000 zł do znośnego skonfigurowania tego sprzętu musiałbym wydać, bez karty graficznej chybabym już nie mógł...
[#112] Re: Prezentacja OS4 na PUGS
W odpowiedzi na komentarz #109


Prędkość jak prędkość, do testowania cudów nie potrzeba. Gorzej byłoby z kompilowaniem, kroskompilatora dla OS4 hostowanego na MOS-ie raczej się nie spodziewam... Chyba żeby był jakiś hostowany na klasycznej Amidze, to pewnie by ruszył (na razie mam kompilator MOS-owy natywny i kros do kompilowania dla 68k classic).
[#113] Re: Prezentacja OS4 na PUGS
W odpowiedzi na komentarz #95


Ostatnio doszly mnie sluchy,ze kilka osob jest zaintersownych przeniesieniem swoich programow pod OS4: (MisterQ, MaaG, McBarlo).



Dobra integracja idzie z jednej strony, a gdzie z drugiej?

Ktos portuje programy z Os4 na MOS'a?

[#114] Re: Prezentacja OS4 na PUGS
W odpowiedzi na komentarz #112


> kroskompilatora dla OS4 hostowanego na MOS-ie raczej się nie spodziewam...




Czemu? Poza tym, całkiem możliwe, że jeden kompilator (ten, którym teraz kompilujesz pod Morphosa) wystarczyłby. ABI chyba to samo, nie? Myślę, że od czasu warpupa nawet Steffen trochę zmądrzał i się z ELFem polubił Czyli powinno wystarczyć dograć biblioteki, pliki nagłówkowe, kod startowy trochę inny... Mylę się?
[#115] Re: Prezentacja OS4 na PUGS
W odpowiedzi na komentarz #113


Przecież u nas nie ma OS4-programistów, tylko sami betatesterzy i filozofowie.
[#116] Re: Prezentacja OS4 na PUGS
W odpowiedzi na komentarz #113


Ktos portuje programy z Os4 na MOS'a?



Pytanie brzmi jakie programy. O ile mi wiadomo jedynym na razie natywnym programem nie mającym wersji lub odpowiednika pod MOS-em (nie licząc tego co dostaje się w systemie) jest AudioEvolution, którego przybliżonym ekwiwalentem jest ProStationAudio z SuperBundla. Chyba, że przeoczyłem jakiś program?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem