Komentowana treść: MorphOS Team wyjaśnia
[#1] Re: MorphOS Team wyjaśnia
...the mailinglist will remain offline until we can recover the user database, and start up a new mailinglist (which you should be automatically subscribed to, and notified of).



Źle przetłumaczyłeś to trochę. Należy to rozumieć jako: zamiast starej listy powstanie nowa, na którą obecni użytkownicy zostaną automatycznie zapisani.
[#2] Re: MorphOS Team wyjaśnia
Czyli powinni powiedziec od razu, ze MOS bedzie skonczony wtedy kiedy bedzie...
[#3] Re: MorphOS Team wyjaśnia
" w kwestii dotyczącej opłaty za MorphOS-a, nie ma sensu dyskusja dotycząca tematu, zanim nowy produkt nie będzie gotowy... "



czyli chca wniesc oplaty, tylko tak delikatnie to teraz zasugerowano ??
[#4] Re: MorphOS Team wyjaśnia

@Cargo, post #3

W odpowiedzi na komentarz #3


Ja sadze, ze biora pod uwage taka ewentualnosc...
[#5] Re: MorphOS Team wyjaśnia
w kwestii dotyczącej opłaty za MorphOS-a, nie ma sensu dyskusja dotycząca tematu, zanim nowy produkt nie będzie gotowy



A ja uwazam, ze taka dyskusja wlasnie ma sens w momencie gdy prace nad systemem nie sa zakonczone. Inaczej sie planuje robote, inaczej sie robi jak produkt ma byc darmowy, a inaczej jak ma byc platny. Na taka dyskusje nie tylko nie jest za wczesnie ale jest wrecz za pozno!



Jakby co to ja jestem za platnym MOSem. :)
[#6] Re: MorphOS Team wyjaśnia

@MDW, post #5

W odpowiedzi na komentarz #5




...a ja juz nie jestem za Pegiem....
[#7] Re: MorphOS Team wyjaśnia

@Jacek Piszczek, post #1

W odpowiedzi na komentarz #1


Dziękuję za zwrócenie uwagi, masz rację. Już poprawione.
[#8] Re: MorphOS Team wyjaśnia

@MDW, post #5

W odpowiedzi na komentarz #5




hmmm, jakbym AOS Team slyszal ... "MorphOS Team nie

zamierza ogłaszać ani dyskutować publicznie na temat nowych funkcjonalności"
[#9] Re: MorphOS Team wyjaśnia
jak genesi zaplaci do bedzie a jak nie, to beda takie oto "oficjalne stanowiska"...

a konquerora ktos juz zaczal? ;)
[#10] Re: MorphOS Team wyjaśnia

@MDW, post #5

W odpowiedzi na komentarz #5


IMO MOS-team juz podjal decyzje czy nowy MOS bedzie platny czy nie.
[#11] Re: MorphOS Team wyjaśnia

@Cargo, post #6

W odpowiedzi na komentarz #6


Przez te marne 300 zl? Polakiem jestes czy co? ;)



Bosz... Po co ten kraj istnieje, po co...
[#12] Re: MorphOS Team wyjaśnia

@_arti, post #9

W odpowiedzi na komentarz #9




Wlasnie, MOST ma niezly orzech do zgryzienia, w systemie nie ma standardowo dobrej przegladarki www, stosu tcp/ip i deficons i wiele innych mniej lub wiecej urzytecznych elementow...no ale raz na jakis czas cos trzeba powiedziec...
[#13] Re: MorphOS Team wyjaśnia

@MDW, post #11

W odpowiedzi na komentarz #11




Dla niektorych to marne 300 pln musza przezyc...wiec nie rozpoczynaj takiej dyskusji tutaj bo odezwa sie "ekonomisci" i "politycy"
[#14] Re: MorphOS Team wyjaśnia

@marcik, post #10

W odpowiedzi na komentarz #10


I co postanowili? Czy przez "nowy" mam rozumiec 1.5, ktory tu ciagle jest nazywany tylko "uaktualnieniem"?



Jak nowy MOS bedzie platnyto paru Polakow sie powiesi z rozpaczy. :) Nigdy tych ludzi nie zrozumiem. Nie mam pojecia jak to sie stalo, ze ja zyje w tym kraju biedakow, dusigroszy, skrerusow. Ja tam wole zeby byl platny. Przynajmniej sytuacja by sie nieco wyjasnila. Ten smieszny sponsoring narkotykowej mafii z kosmosu zaczynal mnie juz denerwowac.MOS powinien byc platny i basta. :)
[#15] Re: MorphOS Team wyjaśnia

@Cargo, post #12

W odpowiedzi na komentarz #12


Wlasnie, MOST ma niezly orzech do zgryzienia, w systemie nie ma standardowo dobrej przegladarki www, stosu tcp/ip i deficons i wiele innych mniej lub wiecej urzytecznych elementow...no ale raz na jakis czas cos trzeba powiedziec...



A jakiś inny kompatybilny z AOS3.x system ma przeglądarkę obsługującą wszystkie współczesne standardy? TCP/IP jak najbardziej jest, deficons osobiście pokazywałem na ostatnim AmigaMeeting...
[#16] Re: MorphOS Team wyjaśnia

@Cargo, post #13

W odpowiedzi na komentarz #13


Nie interesuje mnie to. Jak kogos nie stac na paliwo to niech nie kupuje samochodu! Ten narod cale wieki zgrywa biednych patriotow, wiecznych meczennikow i jednoczesnie niewiadomo dlaczego bez przerwy sie wywyzsza. Powiedzenie "Polak potrafi" zawsze mnie smieszylo. Potrafi sobie zrobic pielko na Ziemi i w nim zyc... Zambia, Czeczenia, Polska, Irak... po co te kraje istnieja? Chyba tylko po to zeby ludzie sie meczyli.
[#17] Re: MorphOS Team wyjaśnia

@MDW, post #14

W odpowiedzi na komentarz #14


I co postanowili?



Nie jestem czlonkiem MOS-teamu, wiec skad moge widziec? ;)
[#18] Re: MorphOS Team wyjaśnia

@MDW, post #11

W odpowiedzi na komentarz #11


A ile bylo zarzutow, ze OS4 to komercja ... jak widac systemowi wyszlo to tylko na zdrowie.

Darmowe czesoto rowna sie niczyje, ciezko znalezc odpowiedzialnych za bledy i tych co maja je poprawiec.





[#19] Re: MorphOS Team wyjaśnia

@Jacek Piszczek, post #15

W odpowiedzi na komentarz #15



A jakiś inny kompatybilny z AOS3.x system ma przeglądarkę obsługującą wszystkie współczesne standardy?



Przeca MOS mialbyc lepszy pod kazdym wzgledem od AmigoOSu, a tu proba porownanioa MOSa do no wlasnie...



TCP/IP jak najbardziej jest, deficons osobiście pokazywałem na ostatnim AmigaMeeting...



Wiem, ale czym jest tcp/ip bez wielu dodatkow, jak chocby przegladarki www.
[#20] Re: MorphOS Team wyjaśnia

@Amig_OS, post #18

W odpowiedzi na komentarz #18



A ile bylo zarzutow, ze OS4 to komercja ... jak widac systemowi wyszlo to tylko na zdrowie.



Racja.



Darmowe czesoto rowna sie niczyje, ciezko znalezc odpowiedzialnych za bledy i tych co maja je poprawiec.



Tu mniejsza racja... ;) Darmowe to sa, ale dla uzytkownikow. Jedmnak MOST na podstawie umowy (za kase) z Genesi mial dostarczac MOSa. Kasy nie ma to nie ma MOSa 1.5 :(
[#21] Re: MorphOS Team wyjaśnia

@Cargo, post #8

W odpowiedzi na komentarz #8






hmmm, jakbym AOS Team slyszal ... "MorphOS Team nie

zamierza ogłaszać ani dyskutować publicznie na temat nowych funkcjonalności"




Tak, tak sporo sie naczytalem przez ostatnie 2 lata jaka to w swiecie Pegaza panuje otwartosc, a jaki to OS4.0 jest be, bo wciaz zaslaniaja sie NDA i "when is done".

Tymczasem sytuacja zmienila sio o 180 stopni, ja znam juz termin aktualizacji mojego systemu, wiem tez mniej wiecej czego w tej aktualizacji moge sie spodziewac. Tymczasem na temat zawartosci MOSa 1.5 nastala cenzura, a termin aktualizacji okresla sie jako "when is done" ;)
[#22] Re: MorphOS Team wyjaśnia

@Jacek Piszczek, post #15

W odpowiedzi na komentarz #15


DefIcons ... i kolorowe kregi /zapomniales dodac/ - super dodatki wersji 1.5 :):):)

[#23] Re: MorphOS Team wyjaśnia

@_arti, post #9

W odpowiedzi na komentarz #9


a konquerora ktos juz zaczal?



Myslalem, ze Ty go piszesz. :)



A tak na serio to mysle, ze MOSTeam ma duzo innej roboty. Przegladarke powinien robic ktos inny i zeby mu sie bardziej "oplacalo" to powinien robic w wersji dla AmigaOS4 i MorphOS, a moze i AmigaOS3.
[#24] Re: MorphOS Team wyjaśnia

@Amig_OS, post #22

W odpowiedzi na komentarz #22


PS.

Wole *natywny* stos TCP/IP w AmigaOS4 zarowno dla *nowych* Amig jaki dla *classicow*.



[#25] Re: MorphOS Team wyjaśnia

@MDW, post #14

W odpowiedzi na komentarz #14


Nie zgadzam sie z toba.... ale to jest moje zdanie (Nie mozesz sprzedawcy zasugerowac ze chcesz od niego kupic cos za wiecej pieniedzy niz to kosztuje obecnie to nie logiczne. Sam wpychasz komus swoje cieżko zarobione pieniadze.)
[#26] Re: MorphOS Team wyjaśnia

@Amig_OS, post #22

W odpowiedzi na komentarz #22




[#27] Re: MorphOS Team wyjaśnia
Hehe smiszne tylo bylo zarzutow co do OS4 a MOS byl wspanialy teraz dokladnie to samo mozna powiedzec o MOS.
[#28] Re: MorphOS Team wyjaśnia

@Brodek, post #25

W odpowiedzi na komentarz #25




Racja. Zmierzam do tego, ze przy kupnie Pegaza nie bylo mowy o tym, ze bede musial "osobno" dokupic kazda kolejna wersje MOSa. W tym przypadku, trzeba by oddzielic "stare" Pegi 1 i 2, gdzie MOS byl dodawany gratis. "Nowe" Pegi kupione np po 1 sierpnia beda mialy MOSa gratis, ale kazdy nastepny nowy MOS bedzie wymagal oplaty. To mogloby byc wyjscie dla MOST/Genesi i dystrybutorow.
[#29] Re: MorphOS Team wyjaśnia

@Sventevith, post #27

W odpowiedzi na komentarz #27




Prawde mowiac, a raczej piszac, sytuacja sie odwrocila. :P
[#30] Re: MorphOS Team wyjaśnia

@MDW, post #14

W odpowiedzi na komentarz #14




Nazwany jest uaktualnieniem, bo tak jest napisane w oficjalnym tlumaczeniu:



- prace nad systemem MorphOS cały czas trwają, pomimo pojawiających się spekulacji. "Mamy nadzieję, że niebawem uda nam się wydać uaktualnienie. [b]
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem